Yurtdışı iconEXCLUSIVE
YURT DIŞI TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURT DIŞI
TURLARI

GEMİ TURLARI

Anasayfa » Gemi Turları » Akdeniz & Ege & Karadeniz » ENDÜLÜS ÜLKESİNE YOLCULUK GURME VE FLAMİNCO (KURBAN BAYRAMI)
ENDÜLÜS ÜLKESİNE YOLCULUK GURME VE FLAMİNCO (KURBAN BAYRAMI)

ENDÜLÜS ÜLKESİNE YOLCULUK GURME VE FLAMİNCO (KURBAN BAYRAMI)

MALAGA -SEVİLLA - ISLA MINIMA -EL PUERTO DE SANTA MARIA(2) - Jerez - CADIZ)-ALCOUTIM – HUELVA-SEVILLE – GRANADA
Tarihler: 13 Haziran 2024
Günler: 7 Gece 8 Gün
2390 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.Gün İSTANBUL – MALAGA – SEVİLLE                                                                                                    

  05.00           İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma.

  07.35           Türk Hava Yolları’nın TK1303 nolu seferi uçuşu ile Malaga’ya hareket.

  11.15           Malaga’ya varışın ardından Sevilla’ya transfer.

  16.30           Gemiye varış, kabinlere yerleşme. Akşam yemeğinden sonra “Hoş geldin Kokteyl”

   

  2.Gün SEVİLLA – CORDOBA – SEVİLLA                                                                                                    

  Gününüzü Córdoba'ya yapılacak bir geziyle geçirebilirsiniz. Sevilla'dan otobüsle Córdoba'ya gideceğiz (sürüş süresi gidiş-dönüş yaklaşık 2 saat).

  Emevi Arapları tarafından fethedildi. Bu süre zarfında 300'ün üzerinde cami ve sayısız saray inşa edildi.  Dünyevi ve sofistike İslam kültürünün sembolü olan muhteşem Mezquita (Emevi Camisi) şehre baya hâkim oluyor ve sütün ormanları diye tabir edilen onlarca sütunları her gün binlerce turist kemerli iç kısmına akın etmesine vesile oluyor. Öğle yemeğini yerel bir restoranda yiyeceğiz. Serbest zaman. Turumuzun ardından Sevilla'ya geri döneceğiz.

   

  3.Gün SEVILLE - ISLA MINIMA - EL PUERTO DE SANTA MARIA

  Kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlenen turlardan birine katılabilirsiniz.

  KLASİK: Sevilla Turu ve Alcazar Katedrali Keşfi.

  Ziyaretimize Santa Cruz'a geçmeden önce Plaza de Espana'yı süsleyen azulejolarla başlayacağız. Semt eski çevre duvarının arkasında korunan, eskiden Yahudi mahallesi olarak kullanılan tarihi bölge içinde. Şehrin kalbi ve Endülüs başkentinin en ünlü binaları ile çevrilidir. Daha sonra, Avrupa'nın en eski Kraliyet Saraylarından biri olan Alcazar'ı keşfedin. Turumuz Sevilla Katedrali ile sona erecek. Gotik tarzın son tanıklarından biri olarak kabul ediliyor.

   

  KEŞİF: Sevilla Tapas Turu.

  UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı ve Biyosfer Rezervi olarak belirlenen Doñana Milli Parkı'nı ve Sanlucar de Barrameda şehrini geçerek Isla Minima'ya doğru yola çıkacağız. Guadalquivir kıyısında bulunan gerçek bir Endülüs çiftliğini gezeceğiz ve ardından bir binicilik gösterisi izleyeceğiz. Daha sonra gemiye döneceğiz ve El Puerto de Santa Maria'ya doğru yola çıkacağız.

   

  4.Gün:EL PUERTO DE SANTA MARIA(2) - Jerez - CADIZ)

  Gemide alınan kahvaltıdan sonra dileyen misafirler Jerez At Gösterisi ve Özel İçecek Tadım Turu’na katılabilirsiniz.

  Panoramik şehir turunun ardından kıyı şeridinin yanında yer alan Jerez, zengin ve canlı bir şehirdir. Şarap yapımıyla zenginleşen bir topluluk. Binicilik ve flamenko uzun süredir varlığını sürdürüyor. Muhteşem Endülüs atları yetiştiren bir damızlık çiftliğini ziyaret edeceğiz. Ülkenin meşhur binicilik sanatları Bodega'da içecek tadımı ile bitireceğiz ve daha sonra Cadiz'e doğru yol alıyoruz.

  Öğleden sonra ekstra olarak düzenlenen turlardan birine katılabilirsiniz.

  KLASİK: Cadiz ve Katedrali.

  Panoramik bir Cadiz turu için otobüsle yola çıkacağız. Şehrin kültürel ve tarihi zenginliklerinin yanı sıra uzun ve bozulmamış plajlarında da gidebilirsiniz. Eski merkez birçoğu muhteşem pastel renklerle boyanmış cephelerle süslenmiş ve demir balkonlarla süslenmiş güzel barok kiliseler ve zarif konaklar dahil olmak üzere şehrin en karakteristik bölgelerini bir araya getiriyor. Muhteşem bir Barok ve Neoklasik yapı olan katedrali ziyaret edeceğiz.

  KEŞİF: Cadiz'de okyanus kıyısında San Sebastián Kalesi'ne doğru yürüyüş yapıyoruz. Atlantik Okyanusu kıyısındaki bu büyüleyici şehre hayran kalacaksınız. Şehrin güzel manzaralarının ve tipik İspanyol mimarisinin keyfini çıkarın. Vereceğimiz tadım molasında yerel ürünleri deneyebilirsiniz.

  5. GÜN:ALCOUTIM – HUELVA 

  Guadiana boyunca Alcoutim'e doğru ilerleyeceğiz. Etrafımızdaki yüksek tepeleri geçtikten hemen sonra Guadiana'ya ulaşacaksınız. Yalnızca birkaç küçük köyle bu bölge neredeyse el değmemiş bir doğal alan oldukça sessiz bir yer.  Güzel yeşilin arasında yer alan tepeler, kasaba bölge gizli bir hazinedir. Arnavut kaldırımlı sokaklarda uzun bir yürüyüşe çıkın ve adeta kartpostallık manzara karşısında hayran olacaksınız. Gemiye dönmeden önce biraz serbest zamanın tadını çıkarın.

   

  6. GÜN: HUELVA – SEVILLE  

  Kahvaltıdan sonra düzenlenen turlarımıza katılabilirsiniz.

  Caravels İskelesi; 14. ve 15. yüzyıllar arasında inşa edilen Gotik-Mudéjar Fransisken manastırına rehberli bir ziyaret için otobüsle yola çıkacağız. Christopher Columbus, Yeni Dünya'ya doğru yola çıkmaya hazırlanırken burada kaldı. Daniel Vázquez Díaz'ın 1930'da yarattığı bir fresk, denizcinin destanını anlatıyor ve bize onun tarihi rolünü hatırlatıyor. Yüzyıllar boyunca manastır büyümüş ve genişlemiştir. Caravels İskelesi'ne doğru yola çıkacağız. Ünlü Pinta, Nina ve Santa Maria gemilerinin gerçek boyutlu replikaları sizi bekliyor.

  Gemimiz Sevilla'ya doğru yola çıkacak. Bu gece gemideki gala yemeğimiz ve gecemiz.

   

  7.Gün SEVILLE – Granada  

  Sabahın erken saatlerinde Sevilla’ya varış ve gemide kahvaltı.

  Kahvaltıdan sonra Granada’yı keşfedeceğiz. Bugün tamamen Granada ziyaretine adanacak. Enerjisiyle ve dinamizmiyle etkileyici Sierra Nevada dağ sırasının karşısında doğal bir arka plan olarak duran Granada üç tepenin yamacına kurulmuştur. Albaicin, Sacromonte ve El Hamra heybetli şehir muazzam bir doğal ortamda bulunuyor ve prestiji özellikle muazzam bir şekilde korunmuş olan El Hamra başta olmak üzere Arap anıtlarına borçlu. El Hamra’yı ve gerçek 1001 gece sarayını ve eskiden kralların yazlığı olan Generalife’ı ziyaret edeceğiz. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra Sevilla’ya dönmeden önce Granada ’da biraz zaman geçireceğiz.

   

  8.Gün SEVİLLA – ISTANBUL 

  Kahvaltının ardından Malaga Havalimanına transfer.

  17.45 TK1306 nolu uçuş ile İstanbul’a hareket.

  23.05 İstanbul’a varış.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

  *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

  *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

 • FİYATLARIMIZ € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR

  13 HAZİRAN 2024

  Broşür Fiyatları

    Ana Güverte Kabin

  2.390 EUR

    Orta Güverte Kabin

  2.590 EUR

    Üst Güverte Kabin

  2.790 EUR

    İki kişilik kabinde tek kişi farkı

  1.090 EUR

    Havalimanı ve Liman Vergileri, Sigorta (480 EUR)

  Dahil

Misafir Yorumları

yorumlarBERRAK KINIK

Canım tuğbacığım sayende çookk keyifli nehir turları yaptık yapmayada devam ediyoruz.Güler yüzün samimiyetinle herşey çok keyifliydi iyiki varsın😘

Berrak KINIK

 

 

yorumlarNADİR ÖNEN

Bu seyahat firması ile 1968 yılı Mülkiyeden mezunlar olarak topluca Fransada bir nehir gezisinde bulunduk.İlgi,alaka ve iş anlayışları takdire şayan bir seviyede.İlgililerini gerçekten tebrik ediyorum ve herkese bu seyahat firmasını hararetle tavsiye ediyorum.

Nadir ÖNEN

yorumlarNURBANU PEKOL

Sevgili Tuba hanım,

sayenizde çok keyifli bir gezi yaptık çok teşekkürler. Her zamanaki gibi Goldenbay tarafından düzenlenen herşey sorunsuz geçti. Tuna ve Akdeniz turlarını dört gözlen bekliyoruz. bu arada sizin Peru turunuzu çok övdüler.Lütfen Kasım için aklınızda olalım...Çin olursa tekrar bizi unutmayın lütfen.

Sizlere çok teşekkür ederiz,iyiki varsınız.

Nurbanu PEKOL

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
KVKK Politikası | Çerez Politikası | Aydınlatma Metni | Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1KVKK Hakkında Whatsapp İletişim