Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURTİÇİ
TURLAR

DUYURULAR

PANDEMİ KOŞULLARINDA TÜRK VATANDAŞLARI İÇİN AVRUPA SEYAHATLERİNDE GEÇERLİ UYGULAMALAR 24 Eylül 2021 Cuma

COVID-19 / KONSOLOSLUKLAR VE VİZE HAKKINDA BİLGİ 28 Haziran 2021 Pazartesi

ALMANYA

Almanya'nın Türkiye'deki Dış Temsilciliklerinden yapılan bilgilendirme doğrultusunda , Aşılanan kişiler için 25 Haziran 2021 tarihindenTürkiye'den Almanya'ya turistik dahil tüm kategorilerde seyahat edebileceklerdir.

Vize başvurusu için ise aşı ile ilgili bir şart olmadığından ,seyahat planı yapan herkes vize başvurusunda bulunabilmektedir.

ÇEK

Aşağıdaki seyahat amacına göre başvuru yapabilirsiniz.
1. AB / Çek Cumhuriyeti vatandaşlarının aile üyeleri
2. uluslararası taşımacılık işçileri
3. kritik altyapı çalışanları
4. mevsimlik işçiler (Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 322/2017 Coll. Sayılı Kararına göre)
5. sağlık ve sosyal hizmetler çalışanları ve aile üyeleri
6. gıda işleme çalışanları Ankara: AB Vatandaşı Aile Üyesi başvurularında, başvurabilmek için Çek Cumhuriyeti'nde geçerli bir ikametgah olması gerekir.

Aşağıdaki şehirlerde ikamet eden ve vize talep edecek muhtemel kişilerin başvuruları, İstanbul Altunizade ve İstanbul Harbiye vize başvuru merkezlerimiz tarafından kabul edilmektedir.Diğer şehirlerde ikamet eden ve vize talep edecek muhtemel kişilerin başvuruları, Ankara vize başvuru merkezimiz tarafından kabul edilmektedir.

İstanbul, Ardahan, Artvin, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Ordu, Rize, Samsun, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak

Yalnızca İstanbul randevularına ilişkin not:Grup başvurularında (10’dan fazla başvuruda), aracı/sponsor ya da grubun mihmandarı, VFS Global’e başvurmadan önce İstanbul’daki Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’ndan randevu almalıdır.Başkonsolosluktan randevu talebi, consulate_istanbul@mzv.cz adresine gönderilebilir. Lütfen konu başlığının ""REQUEST FOR A GROUP APPROVAL"" şeklinde ifade edildiğinden emin olun.Başkonsolosluk onayı sonrasındaki başvurular için randevular VFS üzerinden tarafımızdan randevu alınabilmektedir.

 

MACARİSTAN 

17 MAYIS 2021 TARİHİNDEN İTİBAREN "AŞAĞIDAKİ ŞARTLAR DAHİLİNDE" SADECE TURİSTİK VE AİLE ARKADAŞ ZİYARETİ AMAÇLI C TİPİ MACARİSTAN SCHENGEN VİZE BAŞVURULARI KABUL EDİLECEKTİR.

AŞI TİPİ FARKETMEKSİZİN (BİONTECH YA DA SINOVAC) 2 DOZ AŞI OLMUŞ KİŞİLER, E-NABIZ SİSTEMİNDE OLUŞTURDUKLARI AŞI KARTI İLE TURİSTİK VİZE BAŞVURUSUNDA BULUNABİLECEKLERDİR. E-NABIZ SİSTEMİNDE AŞI KARTININ İNGİLİZCESİ DE OLUŞTURULABİLMEKTE OLUP BAŞVURUDA QR KODLU İNGİLİZCE ÇIKTISI VERİLMELİDİR.

VİZE SADECE MACARİSTANI KAPSAYACAK OLUP, ALINAN VİZE İLE DİĞER SCHENGEN ÜLKELERİNE GİRİŞ YAPILAMAYACAKTIR. SATIN ALINMIŞ OTEL REZERVASYONU VE SATIN ALINMIŞ UÇAK BİLETİ ZORUNLUDUR.

 

İTALYA

07/09/2020 tarihli değişiklikler uyarınca İtalya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilen vize başvuru kategorileri güncellenmiştir.

İtalya TIR şoförü vize başvuruları ve Denklik belgesi, Lisans ve Lisansüstü eğitim, değişim ve hareketlilik (Erasmus vb.) programları vize başvurularına ilaveten aşağıda ki kategoriler içinde başvuru kabulü yapılmaktadır.

 *Fuar katılımcıları (stand açanlar) için ticari vize başvuruları

Başvuru esnasında, ticari vize için talep edilen standart başvuru evrakının yanı sıra, fuar organizasyon kurumu tarafından hazırlanmış, İtalyan Sağlık Bakanlığı’nın bahse konu fuarın düzenlenmesi ile ilgili izninin ve vize başvurusu yapan şahsın hangi sıfatla katılımcı olduğunun net bir şekilde belirtildiği açıklayıcı ve ayrıntılı bir davet mektubu da ibraz edilecektir. Vize işleminin sonuçlanmasının ardından, seyahat sürecinde, uçağa biniş ve sonraki güvenlik kontrolleri aşamalarında, taşıyıcı şirkete, İtalyan topraklarına girişten 72 saat önce tamponla moleküler tanı ya da antijen testlerinden birine tabi tutulduğunu ve negatif sonuç alındığını gösterir bir rapor ibraz edilmesi gerekecektir.

*AB Vatandaşlarının partnerleri için turistik vize başvuruları

Randevu esnasında, turistik vize için talep edilen standart başvuru evrakının yanı sıra, ekte imzalı bir kimlik belgesi kopyasını da koyması gereken AB vatandaşı tarafından düzenlenmiş açık ve ayrıntılı bir davet mektubu ve bahse konu ilişkinin kanıtlanabilir ve sabit olduğunu gösterir evrak da ibraz edilecektir. Üçüncü şahısların söz konusu ilişkinin seneler içinde sabit olduğunu gösterir beyanları da değerlendirme unsuru olarak kabul edilir.       

Elbette vize sahipleri, İtalya’ya girişlerini takip eden 14 gün süresince karantinada kalacaklardır.

*İtalya merkezli şirket sahipleri ya da ortakları için ticari vize başvuruları

Başvuru sırasında bakılması gerekenler : Ticari vize için gerekli evrağa ek olarak şirket sahibi ya da ortağı olarak başvuru sahibinin adının göründüğü Visura Camerale sunulması gerekmektedir.

Kalış süresi en fazla 120 saat (4 gece 5 gün) olmalıdır, başvuru formu ve gidiş dönüş tarihlerinin göründüğü tüm evrak buna göre düzenlenmelidir.

Test ya da karantina ile ilgili şu an için herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

İtalya İstanbul Başkonsolosluğuna yapılacak olan vize başvurularınızı sadece Gayrettepe ofisinden Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri  yapabilirsiniz. 

JAPONYA ( 1.10.2020 tarihli Türk Hava Yolları Bilgilendirmesidir )

Japonya Ankara Büyükelçiliği’nden alınan bilgilendirmeye göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren Japonya’ya vize alarak seyahat etmeleri gerekmektedir.

Resmi makamlarca paylaşılan bilgilendirmeye göre, Japonya’ya turistik amaçlı seyahatler mümkün olmayacak olup, bununla birlikte tüm resmi pasaportların vizeden muaf olacakları ifade etmiştir.

AMERİKA

 • Başvurular Turistik ve Ticari olarak kabul edilmektedir.

 DUBAİ

 • Başvurular Turistik ve Ticari olarak kabul edilmektedir. 

BULGARİSTAN

 • Başvurular 8 Eylül 2020 itibari ile kabul edilmeye başlanacaktır.

ÇİN

21.08. 2020 Çin vize başvuruları kabul edilmeye başlanacaktır.

 • Konsolosluk haftada bir gün ( Cuma ) çalışacak olup sadece Cuma günleri başvuru alacaktır.
 • Sadece Ticari başvurular kabul edilecektir.
 • Ticari başvurularda belediye onaylı davetiye temin edilmeli ve davetiye İstanbul Konsolosluğuna hitaben olmalıdır.
 • Evraklar tamamlandıktan sonra başvuru sahipleri adına online form doldurulup evraklar ile birlikte bu form Konsolosluğa iletildikten sonra başvurusu Konsolosluk tarafından uygun görünen kişilere randevu tarihi ve saati paylaşılacaktır.
 • Covid 19 nedeniyle başvuruların sonuçlanması şu an için belirsizdir.

RUSYA

 • 29.07.2020 tarihi itibari ile Rusya başvuruları kabul edilmeye başlanacaktır.
 • 15.03.2020 tarihi ve sonrasında  Rusya  vizesi alan vatandaşlar Pandemi dönemi boyunca Rusya vizelerini kullanamamışlar ise ücretsiz olarak tekrar vize başvuruları yapılabilecektir.


İNGİLTERE

 • Ticari ve Turistik başvurular randevulu şekilde kabul edilmeye başlamıştır.

 

YUNANİSTAN

İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu'ndan gelen bilgiye istinaden ;

Covid-19 sebebiyle uygulanan kistlamalar devam etmektedir. Sinirlardan gecislere izin verilmemektedir. Ancak vize basvurulari alinmaktadir. 

Vize alindiktan sonra ozel gecis talebiniz varsa nedenleri ve destekleyici evraklar varsa davetiyeleri tarafimiza ( grgencon.kon@mfa.gr veya visaist@mfa.gr ) mail ile iletebilir ve durum degerlendirilerek ilgiliye bilgi verilebilir.

 


HOLLANDA

 • COVID-19 salgını nedeniyle Hollanda ve Türk makamlarının almış olduğu önlemler doğrultusunda vize ve Hollanda pasaport başvuruları sadece aşağıdaki belirtilmiş olan kategoriler için acil durumlarda alınacaktır.
 • Hollanda vatandaşlarının birinci derece aile üyelerinin Schengen vizesi başvuruları
 • ( eş, çocuklar ebeveynler)
 • Zorunlu görev insani sebepler
 • Hollanda pasaport başvuruları sadece acil seyahat etmeniz gereken durumlarda veya Türkiye’ de oturumunuzu uzatmanız gerekiyorsa alınacaktır.
 • Diğer Konsolosluk işlemleri ikinci bir bildirime kadar askıya alınmıştır. Bu durum değişkenlik gösterebileceği için web sitemizden güncel bilgi paylaşılacaktır.

DANİMARKA

 • Halihazır da uygulanmakta olan geçici sınır kontrolleri, COVID-19 hastalığının yayılmasını durdurmak aracıyla 14 Mart 2020 tarihinden itibaren Danimarka’nın bütün sınırlarını kapsayacak şekilde genişletilmiştir. 
 • Danimarka’da çalışıyor veya yaşıyor olmak veya Danimarka’ya mal veya hizmet götürmek için görevlendirilmiş olmak gibi haklı nedenler dışında amaçlarla Danimarka’ya girmek isteyenler, havaalanları dahil Danimarka sınırlarından geri çevrilmeyi beklemelidir.
 • Geri çevrilme riski geçerli Schengen vizesi olan kişileri de kapsamaktadır. 
 • Danimarka sınırlarındaki bahsi geçen kısıtlamalar nedeniyle, Danimarka'ya vize başvuru yapmak geçici olarak mümkün değildir.
 • Bu nedenle, başvuru sahipleri vize başvuru formunu online olarak dolduramaz ve başvurularını vize başvuru merkezlerine (VFS Global) teslim edemezler.
 • 19 Mart'tan önce alınan vize başvuruları devam etmektedir.
 • Acil durumlarda, başvuru sahibinin haklı bir amacı olması ve 31 Ağustos'tan önce gitmesi gerekmesi durumunda, başvuru sahibinin Danimarka Kraliyet Büyükelçiliği ile aşağıda belirtilen e-posta yoluyla veya telefon ederek iletişime geçmesi gerekmektedir: ankambvk@um.dk veya telefon: +90 312 408 3300 (Elçilik için 2'ye basınız). Danimarka Polisinin web sitesinde hangi durumların haklı bir amaç teşkil ettiği hakkında bilgi edinebilirsiniz.


İSVİÇRE

 • 15.06.2020 tarihi itibariyle, İsviçre hükümeti, Covid-19 ile ilgili olarak üçüncü ülkelerden kişiler için herhangi bir seyahat kolaylaştırması henüz yapmamıştır. Şu anda yalnızca aşağıdaki kişi gruplarının İsviçre'ye girmesine izin verilmektedir:
 • İsviçre vatandaşları ve yakın aileleri
 • İsviçre'de geçerli oturma iznine sahip kişiler
 • Geçerli bir ulusal D vizesine sahip kişiler
 • Diğer herkesin İsviçre'ye girmesine hala izin verilmiyor.
 • Bu liste ayrıntılıdır ve başka istisna yoktur.
 • İsviçre makamlarının kararına dayanarak, İstanbul Başkonsolosluğu 8 Haziran 2020'den itibaren aşağıdaki vize başvurularını tekrar kabul edebilir:
 • Aile birleşmesi vize D başvuruları (İsviçre vatandaşları ile evlenenler veya İsviçre'de evlilik hazırlık başvurusu yapmak isteyenler lütfen önce konsolosluk bölümü ile iletişime geçininiz)
 • Öğrenci vize D başvuruları; 3 aydan fazla kalış için
 • Prosedür: Başkonsolosluğumuzda 8 Haziran 2020 tarihinden itibaren başvuru yapabilmeniz için 4 Haziran 2020 dan sonra istanbul.visa@eda.admin.ch adresine E-Mail göndererek randevu alabilirsiniz.


İSPANYA

 • Covid-19 pandemi nedeni ile BLS ISPANYA başvuru merkezi kapalı olduğundan yeni randevuları yalnızca çağrı merkezi üzerinden randevu oluşturabiliyoruz.
 • Randevular sadece hafta içi Salı ve Perşembe günleri için ayarlanabilmektedir.
 • Devam eden COVID-19 önlemlerini göz önünde bulundurarak, İzmir Gaziantep ve Antalya, BLS İspanya Vize Başvuru Merkezleri bir sonraki duyuruya kadar başvuru kabul etmemektedir.


İSVEÇ

 • 12 Haziran tarihi itibariyle, İsveç Devleti; İsveç üzerinden AB’ye geçici giriş yasağını 30 Haziran’a kadar uzatma kararı almıştır. Giriş yasağının amacı, önceden de olduğu gibi, Kovid-19 salgınının etkilerini minimalize etmek ve SARS-CoV-2 virüsünün yayılmasını azaltmaktır.
 • Giriş yasağı, AB ya da İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, İsviçre ve Birleşik Krallık vatandaşları dışında İsveç'e giriş yapmak isteyen bütün vatandaşlar için geçerlidir.
 • İsveç'e bütün seyahatler durdurulmamıştır. Giriş yasağı, İsveç vatandaşlarına ya da İsveç'te oturum izni veya oturum hakkı bulunan kişilere uygulanmaz. Giriş yasağı, İsveç'e seyahat etmek için özellikle önemli bir sebebi olan kişilere de uygulanmayacaktır.
 • Schengen vizesi için başvuru yapmayı düşünüyorsanız, seyahat yasağı kaldırılıncaya kadar beklemenizi kesinlikle öneririz. Kovid-19 ve İsveç’e geçici giriş yasağı sebebiyle, İsveç Göç İdaresi yapılan vize başvurularının büyük çoğunluğunun reddedilmesi kararı almıştır.
 • VFS açık kalmaya devam edecek ve sadece aşağıda belirtilen katagorilerde, Başkonsolosluk’tan ön izin alınması durumunda başvuru alacaktır:
 • İsveç, AB, Andora, Monako, San Marino, İsviçre ve Vatikan vatandaşıyla belirli aile bağı bulunan kişiler;
 • Sağlık çalışanları;
 • Sınır işçileri;
 • Tarım, ormancılık, bahçivanlık alanında sezonsal çalışanlar;
 • Mal taşımacılığı yapan nakliye personeli;
 • Diplomatlar, aile bireyleri ve onlara bağlı çalışanlar;
 • Uluslararası kuruluşların personelleri, askeri personeller ve yardım görevlileri ;
 • Zorunlu ailevi nedenleri olan yolcular;


İSRAİL

 • Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla gösterilen yoğun çaba çerçevesinde, İsrailli yetkililer tarafından alınan karar uyarınca, 19.03.2020 saat 00.00 itibarıyla sadece İsrail vatandaşlarının ve İsrail'de kalıcı ikamet edenlerin İsrail'e girişine izin verilecektir.
 • Bu tarih itibarıyla vize sahibi olan ya da karantina adresi beyan ederek özel izin almış olan kişilerin de İsrail'e girişine izin verilmeyecek, ülkeye girişlerde tek istisna İsrail'de kalıcı şekilde ikamet edenler için yapılacaktır.


ROMANYA

 • Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nun kabul edebildiği vize başvuruların tipi ile alakalı kısıtlamalarının 30.06.2020 tarihine kadar devam ettiğini belirtiyoruz.
 • Şu anda sadece kısa süreli kalış ve zorunluluk teşkil eden vize başvuruları kabul edilmektedir.

 

 • Şöyle ki:
 • Yabancı uyruklular, yani Romanya vatandaşların aile üyeleri (sadece C/VV vize tipi) 
 • Mal/ticari eşya taşıcıyıları (C/TR)
 • Tıbbi personeli, tıp alanında araştırmacılar, geriatri bakımını üstlenen sağlık personeli
 • İnsani yardımını sağlayan askeri kadroları ve personeli, uluslararası örgütlerin personel üyeleri, konsolosluk ve diplomatik misyonların üyeleri
 • Acil şartlar için seyahat eden yabancı uyruklular/vatansız kişileri ve net aciliyetini veya ailevi sebeplerini kanıtlayan belgelerin ibraz edilmesi suretiyle (C/VV veya C/ZA vize tipi)
 • Uluslararası korumaya ihtiyacı olan veya başka insani sebeplerini oluşturan yabancı/vatansız kişileri.

 

COSTA CRUİSE GÜVENLİK PROTOKOLÜ 9 Mart 2021 Salı

COSTA GÜVENK PROTOKOLÜ


Gönül rahatlığıyla unutulmaz bir tatil yaşamanızı sağlamak için sağlık ve güvenlik ekibimiz ve bir grup bağımsız bilimsel uzman Costa Güvenlik Protokolünü geliştirdi. RINA'dan Biyogüvenlik Güven Sertifikasını alan ilk kruvaziyer firma olarak, Cruise Lines International Association'ın (CLIA) güvenlik talimatlarını dikkatlice takip ediyoruz.

COSTA GÜVENLİK PROTOKOLÜ NEDİR?

Ulusal ve uluslararası sağlık düzenlemelerine uygun olarak, COVID-19 salgınının doğurduğu ihtiyaçlara yanıt vermek için uyarlanmış yeni işletim prosedürlerini entegre eden, sağlığınızı korumaya yönelik bir protokoldür.

1 - HER YOLCU İÇİN EKSTRA ÖZEN

 • ONLINE CHECK – IN
  Check-in işlemlerinizi gemi hareket saatinin 72 saat öncesinde ve tamamen online olarak yapabilirsiniz. Gemi biletini almak için her bir yolcunun sağlık durumu ile ilgili sağlık beyan formunu doldurması zorunludur.

   
 • GEMİYE BİNİŞ
  Gemiye biniş saatleri sosyal mesafe kurallarına uyumu kolaylaştırmak ve güvenli biniş sağlamak için kademelendirilmiştir. Bu sebeple gemiye vaktinde biniş yapmış olmanız büyük önem arz etmektedir.

 

 • TERMİNAL
  Güvenli bir seyir için gemiye biniş limanında tüm yolcular vücut sıcaklığı kontrolü ve Covid Teşhis Testi (swab) ile hızlı bir sağlık taramasına tabi tutulur.

 

2- AKILLI BİR TATİL

 • MYCOSTA
  Gemide güvenliğinizi sağlamanın en iyi yolu önceden rezervasyon yapmaktır. Gemiye biniş yapmadan önce tüm işlemlerinizi www.mycosta.com adresinden online olarak yapabilirsiniz.

   
 • COSTA UYGULAMASI VE QR KOD
  Akıllı telefonunuz en önemli seyahat arkadaşınız! Costa App ve QR kodların sayesinde dijital güvenlik alanı sağlayarak harika bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda online yapılan her bir işleminiz daha az kağıt israf ediyorsunuz demektir!

 

 • DİJİTAL EKRAN VE MONİTÖR
  Gemide yenilikler hakkında bilgi sahibi olmanın başka yolları da var: Ortak alanlarda dijital ekranlar ve kiokslar, kabinde özel bir Bilgi Tv Kanalı, yeni “Beni Ara” hizmeti ve ayrıca kabin telefonlarınız üzerinden istediğiniz her zaman istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz görevlilere ulaşım imkanı.

 

3- DAHA GENİŞ KİŞİSEL ALAN

 • YOLCU KAPASİTESİ
  Sosyal mesafeyi korumak, güvenli ve keyifli bir seyir için gemideki yolcu sayısı azaltıldı!

 

 • SOSYAL ALANLAR
  Ortak alanlar ve dinlenme odaları, hak ettiğiniz güvenlik standartlarını tam olarak sağlayacak şekilde maksimum yolcu kapasitesi azaltılarak yeniden düzeltildi.

   
 • GÜVENLİK İŞARETLERİ
  Geminin tüm yoğun kullanılan ortak alanlarındaki tabelalar ve gemi personeli rahatça hareket etmenize ve doğru güvenlik mesafelerini korumanıza yardımcı olacak.

 

4- GÜVEN İÇİNDE GEMİNİN TADINI ÇIKARIN

 • KORUYUCU MASKE
  Tıpkı karada olduğu gibi geminin ortak alanlarında da koruyucu maskelerin takılması zorunludur. Böylece kendi sağlığınızı ve diğer yolcuların sağlığını koruyor olacaksınız.

   
 • JEL DEZENFEKTAN
  Ellerinizi her zaman dezenfekte etmenize yardımcı olmak için geminin tüm ana alanlarında çok sayıda dezenfektan jel bulacaksınız.

   
 • MÜRETTEBAT
  Mürettebat da görevlerini en yüksek sağlık standartlarında yapabilmek için gerekli koruyucu donanıma sahip olacaktır.

 

5 – YEMEK SERVİSİ

 • RESTORAN DÜZENİ
  Restoranlarımız sosyal mesafe kurallarına göre sizleri en iyi şekilde ağırlamak için yeniden düzenlenmiştir. Tüm misafirlerimizin güvenliğini sağlamak için sizden rezervasyonunuza dahil olan diğer yolcular ile birlikte oturmanızı önemle rica ediyoruz.

   
 • DAHA UZUN SAATLER SÜREN YEMEK KEYFİ
  Kahvaltı ve öğle yemeği için restoranlara istediğiniz zaman daha geniş yemek oturum süreleriyle erişim sağlayabilirsiniz.

   
 • MENÜLER ARTIK CEBİNİZDE
  Günlük yiyecek ve içecek menülerini doğrudan akıllı telefonunuzdan kontrol etmek için masalarda, restoranda ve barlarda bulacağınız QR kodları okutmanız yeterli! Büfede sipariş vermek istiyorsanız güvenlik işaretlerini takip etmeniz yeterli.

 

6- SINIRSIZ EĞLENCE

 • AKTİVİTELER
  Tüm seyahatiniz boyunca birkaç kez tekrarlanan şovlarla düzenlediğimiz yeni eğlence aktivitelerinin tadını çıkarın ve sosyal mesafe kurallarına uyarak herkesin aynı anda güvenle eğlenmesine izin verin!

   
 • SPOR, EĞLENCE VE SAĞLIK
  Fitness salonunda formunuzu korurken veya Casino da keyifli vakit geçirirken güvenlik işaretlerinde belirtilen talimatlara uyarak ve Spa ve yüzme havuzlarının girişinde belirtilen doluluk oranlarını kontrol ederek güvenli seyahatinizin tadını çıkarın.

   
 • KÜÇÜKLER İÇİN EĞLENCE
  Çocuklarınızın da bütünüyle güvenli bir seyahat içinde eğlenmelerini sağlıyoruz. Squok Clup günde birkaç kez sterilize edilir ve belirli zamanlarda açık tutularak sınırlı sayıda kişinin erişimine izin verilir.

 

7 – KARA TURLARI

 • GÜVENLİ GEZİLER
  Kendi sağlığınız ve aynı zamanda diğer misafirler ve mürettebatın sağlığını korumak için karaya iniş ancak güvenli gezilerimizden birine katılarak mümkün olacaktır.

   
 • SINIRLI GRUPLAR
  Tamamen güvenli bir gezi programı için sosyal mesafe kurallarına uygun olarak grup yolcu sayılarımızı azalttık. Tek kullanımlık kulaklıklar ve yolcularımızın kişisel kullanımına açık ürünlerde hijyen seviyemizi artıran yeni prosedürler oluşturduk.

   
 • OTOBÜS GÜVENLİĞİ
  Gezilerimiz sırasında kullanılan otobüslerimiz her kullanımdan sonra sterilize edilir. Buna ek olarak tur rehberlerimiz de sizlere refakat ederken koruyucu ekipmanlar kullanarak gerekli tüm tedbirleri alır.

 

8 – TEMİZ HAVA VE SAĞLIKLI ORTAMLAR

 • SAĞLIKLI ORTAK ALANLAR
  Ortak alanlar virüse karşı etkili nebülizerler dahil olmak üzere yeni dezenfeksiyon yöntemleri ile günde birkaç kez sterilize edilir.

   
 • KABİNİNİZ
  Kabininiz uzman personelimiz tarafından virüse karşı etkili ürünler ile günlük olarak dezenfekte edilir.

   
 • KALİTELİ HAVA İÇİN YENİ FİLTRELER
  Gemide yeni yüksek verimli çalışan filtreler sayesinde soluduğunuz havanın kalitesi arttırıldı. Sabit havalandırma sistemlerimiz iç hava sirkülasyonunu en aza indirerek dışarıdan temiz hava girişi sağlayarak en uygun düzeyde temiz hava filtrelemesi sağlar.  

 

9 – HER DURUMDA BİZE GÜVENİN!

 • MÜRETTEBAT
  Mürettebatımızın tüm üyeleri güvenlik protokollerine ve uygulamalarına uyumlu ilgili özel eğitim kurslarını tamamladılar.

   
 • ANINDA MÜDEHALE
  Herhangi bir misafirin sağlık sorunu olduğu taktirde mürettebat üyelerimiz belirlenen müdahale prosedürleriyle hemen müdahale etmek üzere eğitildi.

   
 • GÜVENLİK
  Tüm mürettebat üyeleri günlük vücut sıcaklığı kontrollerine tabi tutulur ve sağlık durumları sürekli izlenir.

 

10 – SÜREKLİ GÜNCELLENEN UZMAN EKİP

 • GEMİDE SAĞLIK HİZMETİ
  Tüm Costa Gemileri Covid-19’un yayılmasıyla mücadele etmek için sağlık protokollerine ve standartlarına göre sürekli güncellenen profesyonel doktorlar ve deneyimli ve uzman sağlık personellerinden oluşan tam donanımlı bir tıp merkezi ile donatılmıştır.


 

MİSAFİRLERİMİZİN VE GEMİ PERSONELİMİZİN SAĞLIĞI İLK ÖNCELİĞİMİZDİR.

MSC GRANDİOSA BATI AKDENİZ SEFERLERİNE YENİDEN BAŞLADI! 30 Ocak 2021 Cumartesi

MSC Cruises'ın amiral gemisi olan MSC Grandiosa, Noel tatili döneminde kısa süreliğine ara verdiği operasyonlarına, planlandığı gibi, 24 Ocak 2021 tarihinde, İtalya'nın Cenova limanından tekrar başlayıp 7 gecelik Akdeniz yolculuğunu tamamladı. 

Sağlık ve Güvenlik prosedürünü en üst düzeyde yerine getiren İtalyan Cruise firması başlamış olduğu Batı Akdeniz seferlerine her hafta devam edecek.

MSC Grandiosa, "HER PAZAR GÜNÜ" Cenova'dan başlayarak, Civitavecchia, Napoli, Palermo ve sonunda da Malta´daki Valetta limanını ziyaret edecek.

MSC Cruise pandemi dönemi boyunca Cruise gemilerinde 30.000 'den fazla misafir ağırladı

COVID-19 / HAVAYOLLARI SEYAHAT KURALLARI 18 Kasım 2020 Çarşamba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Qatar Airways ile yapılacak seyahatler için Önemli Güncel Bilgiler

Qatar Airways olarak İstanbul-Doha seferlerimizin başlaması ile Katar'a seyahat etmeyi planlayan veya Katar transit olarak uçuş ağımızdaki herhangi bir noktaya seyahati bulunan yolcularımız için bazı önemli konular hakkında güncel bilgileri sizlere iletmek isteriz. 

1- Katar'a kimler giriş yapabilir?
Şu an için Katar'a sadece Katar vatandaşları ve daimi ikamet (Permanent Residence) izni bulunan yolcular girebilir.

2- Katar'dan transit olarak geçiş yapacak olan yolcularımızın Hamad Uluslararası Havalimanı'nda faydalanabileceği hizmetler nelerdir?

 • Business sınıfı seyahat eden yolcularımız Al Mourjan Business Lounge'a giriş yapabilir. Economy sınıfı seyahat eden yolcularımız ücretli olarak Al-Maha Transit Lounge'a giriş yapabilirler.
 • Havalimanı Oteli: Oryx Havalimanı otelinde yolcularımız konaklayabilirler. (Online rezervasyon için: www.oryxairporthotel.com)
 • Yolcularımız Al-Maha Transit hizmetlerinden faydalanabilirler. (Online rezervasyon için: www.al-mahaservices.com)

3- Seyahat edilecek noktaya dair seyahat kısıtlamaları hakkında nereden bilgi alabilirim?
Seyahat edeceği noktaya giriş ve/veya çıkış için  gerekli vize/ izin/ pasaport/ evrak koşullarını araştırma ve yerine getirme sorumluluğu birinci derecede yolcumuza ait olmakla beraber referans olması açısından seyahat edilecek noktaya ait güncel vize , pasaport ve diğer seyahat kısıtlamalarını aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz:
https://www.qatarairways.com/en/visa-and-passport-requirements.html

3- Uçaklara kabin bagajı kabul ediliyor mu?
Türkiye çıkışlı ve varışlı uçuşlarda, sosyal mesafe kuralını koruyabilmek ve kabin ekibi ile  yolcunun kabin bagajının temasını minimuma indirmek amacı ile aşağıda listelenenler haricinde yolcunun uçak içine kabin bagajı almasına müsaade edilmemektedir.  Yolcuların uçak içine alabileceği eşyalar:

 • El çantası veya evrak çantası
 • Laptop çantası
 • Bebek ile seyahat eden yolcuların yanına alacağı bebek bakım çantası
   

3- Şuan Qatar Airways hangi noktalara uçuyor?
Güncel uçuş noktalarımızı aşağıda yer alan linkten kontrol edebilirsiniz: 
https://www.qatarairways.com/en/travel-alerts/COVID-19-update.html

 

 

 
03.07.2020 - DIG-76678

Sayın Misafirlerimiz;

01.07.20 tarihi itibariyle, İspanya  varışlı seyahatlerde,  yerel otoriteler tarafından yolcuların varışta WWW.SPTH.GOB.ES  ya da  SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH aplikasyonu üzerinden sağlık formu doldurmaları gerektiği bildirilmiştir.

Uygulama 31 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edecektir.Form doldurma işlemi tamamlandığında, her bir yolcu için oluşacak QR kodunun İspanya varışında otoritelere bildirilmesi gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkten direkt kontrol sağlayabilirsiniz.

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/

Saygılarımızla,

 

 

 

Uluslararası Uçuşlarda Seyahat Kısıtlamaları

Türkiye Varışlı Seyahatler;

! Ateş ölçümüne izin verilen istasyonlarımızda uçağa biniş esnasında temassız ateş ölçerler ile ölçüm yapılmaktadır. Yolcularımız 38° C’nin üzerinde ateş, burun akıntısı, öksürük ve solunum sıkıntısı gibi semptomlar göstermeleri halinde seferlerimize kabul edilmeyerek ilgili sağlık kuruluşa yönlendirilecektir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kurallara istinaden Türkiye’ye gerçekleştirilecek seyahatler için bazı kurallar uygulanmaktadır. Tüm yolcularımızın yasa gereği aşağıdaki kurallara uyması zorunlu olduğundan sizleri seyahatinizden önce bu kurallar hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

 • Havalimanları ve uçuşlarda tüm yolcularımızın maske takması gerekmektedir.
 • Yolcularımız Türkiye varışlı uçuşlarında yolcu bilgi formu dolduracaktır.
 • Tüm gelen yolcular muayene edilecek ve hastalık belirtisi gösterenler teste tabi tutulacaktır.
 • Testi pozitif çıkan yolcular tedavi altına alınacaktır.

Türkiye içinde yapılacak uçuşlarda HES kodu alınması zorunludur.

 

Yurt Dışı Varışlı Seyahatler

Yurt dışına yapacağınız seyahatleri planlarken gideceğiniz ülkelerdeki uçuş kısıtlamalarını incelemenizi öneriyoruz. Uluslararası otoritelerle iş birliği yaparak geliştirdiğimiz hijyen önlemleri ile sağlıklı ve güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Yurt dışı seyahatlerinizi planlamadan önce Türk vatandaşlarını kabul kurallarına aşağıdaki link üzerinden direkt  erişebilirsiniz.

https://www.anadolujet.com/tr/kurumsal/haberler-ve-duyurular/uluslararasi-ucuslarda-seyahat-kisitlamalari

 Bu kurallar dışında kalan istisnaları öğrenmek için aşağıdaki linkten direkt erişim sağlayabilirsiniz.

 https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

 Saygılarımızla

 

 

İngiltere'ye Seyahat Eden Yolcuların Uçuşu Öncesinde "Online Locator Form" Doldurma Zorunluluğu Hakkında,

Birleşik Krallık yetkili makamlarının sağlık uygulamaları nedeniyle, Birleşik Krallığa seyahat eden her yolcu "Online Locator Form"u aşağıda belirtilen internet adresi üzerinden doldurmak zorundadır.

Bu uygulama için  yolcunun seyahatine başladığı ilk çıkış noktasında "CHECK-IN" sırasında yolculara sözlü/yazılı ve görsel bilgilendirme yapılmaktadır.

Yolcularımızın formu doldurarak edindikleri referans numarasını check-in işlemlerinde personele göstermeleri gerekmektedir.

Formu doldurmayan ya da doldurmak istemeyen yolcunun check-in işlemi yapılmayacaktır.

https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk

Provide your journey and contact details before you travel to the UK - GOV.UK

www.gov.uk

 

Konunun önemini bilgilerinize iletiriz.

Saygılarımızla.

 

-------------------------

 

Due to the health practices of the UK authorities, every passenger traveling to UK must fill up the "Online Locator Form" from the internet address below. 

For this application, verbal / written and visual information is given to the passengers during the "CHECK-IN" at the first departure point where the passenger starts the journey.

The reference number that is given after completing the form must be presented to the staff during check-in.

Check-in service is not provided for the passengers who do not fill the form or do not want to fill it.

https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk

Provide your journey and contact details before you travel to the UK - GOV.UK

www.gov.uk

 

Due to its importance, we are forwarded to your information.

Best Regards.

 

 

 

 

Katar'a Giriş Yapabilecek Yolcular Hakkında Güncelleme

 

01 Ağustos 2020 tarihi itibariyle Katar vatandaşları ve daimi ikamet (permanent residence) izni bulunan yolculara ilave olarak geçiçi ikamet (residence permit) izni bulunan yolcular ve aile üyeleri  de istisnai giriş izni almak şartı ile Katar'a giriş yapabilir.

 • Giriş izni başvurusu Qatar Portal websitesi üzerinden yapılabilir:  https://portal.www.gov.qa/wps/portal/qsports/home
 • Giriş izni düzenlendiği tarihten itibaren 1 ay geçerlidir.
 • İzin sahibinin Katar'a varışta EHTERAZ uygulamasını cep telefonuna yüklemesi gerekmektedir.
 • Düşük risk taşıyan ülkeler katagorisinden gelen yolcular, geldiği ülkede 72 saat veya daha uzun süredir ikamet ettiğini gösterir belgeyi başvurusuna eklemelidir.
 • Yetkili makamlar, izin belgesinin verilmesine dair şartlar ve koşullar uyarınca izin başvurusunu kabul etme veya reddetme hakkını saklı tutar.
 • Başvuru sahibinin başvuru esnasında beyan ettiği tüm bilgilerin doğru olduğunu kabul etmesi gerekmektedir. Herhangi bir tutarsızlık veya yanlış bilgi verilmesi durumunda Katar Devleti'nin düzenlemelerine ve yasalarına göre yasal  yükümlülükler uygulanır.

 

Düşük Riskli Ülkelerden Gelen Yolcular için Kural ve Şartlar: 

Düşük riskli ülkelerin listesi Katar Sağlık Bakanlığı'nın resmi web sitesinde yayınlanmaktadır. Güncel olarak listeye ulaşmak için linki ziyaret edebilirsiniz: https://covid19.moph.gov.qa/EN/Pages/Countries-Classified-Low-Risk-of-COVID-19.aspx

 • Yolcuların uçuştan önce, 48 saati geçmeyen bir süre içerisinde , (varsa) onaylanmış bir hastaneden COVID-19 testi yaptırmaları ve varışta testin basılı bir kopyasını döküman olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. COVID-19 testi yanında bulunmayan yolcuların  testi Hamad Uluslararası Havalimanı'nda yapılacaktır.  (Türkiye'de onaylanmış hastaneler; Ankara Şehir Hastanesi, Yeşilköy Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi) 
 • Başvuru sahibinin, istisnai izin başvurusu yaparken, geldiği ülkede 72 saat veya daha uzun süre kaldığını gösterir belge yüklemesi gerekmektedir. Geldiği ülkede 72 saatten daha az kalmış olan yolcular 'Diğer Ülkelerden gelen yolcular' kategorisinde değerlendirilecektir.
 • İzin başvurusu esnasında geliş ülkesi hakkında yanlış beyanda bulunulması halinde giriş izni otomatik olarak iptal edilecektir.
 • Düşük riskli ülkelerden seyahat eden yolcular, kendilerini en az 7 gün ev karantinasına alacağını taahhüt eden resmi bir form imzalar. EHTERAZ uygulaması ile yolcu takip edilir. 5. veya 6. gün yolcu bildirilen onaylanmış sağlık merkezine giderek tekrar test yaptırır. Sonuç pozitif ise yolcu izolasyona yönlendirilir, sonuç negatif ise 7. günün sonunda karantina süresi sona erer.

Diğer Ülkelerden Gelen Yolcular için Kural ve Şartlar: 

'Düşük riskli ülkeler' listesinde bulunmayan ülkelerden gelen yolcular için uygulamalar aşağıdaki gibi olacaktır:  

 • Diğer ülkelerden gelen yolcuların varış tarihinden itibaren 1 hafta karantina için belirlenmiş ve onaylanmış otellerinden birinden otel rezervasyonu bulunmalıdır.
 • Yolcunun COVID-19 testi varışta havalimanında yapılacaktır.  Test sonucu negatif çıkan yolcular zorunlu karantina sürelerini otelde geçirir. Test sonucu pozitif olan yolcular izolasyon için yönlendirileceklerdir. 
 • İstisnai giriş izni alan yolcular otel karantinası ve sosyal mesafeyi korumak da dahil tüm prosedürlere uymalıdır. Prosedürlerin ihlali durumunda otel karantinası 7 gün daha uzatılacaktır.
 • İzin başvurusu esnasında geliş ülkesi hakkında yanlış beyanda bulunulması halinde giriş izni otomatik olarak iptal edilecektir.
 • Aşağıdaki gruplardan birinde yer alan ve 'Diğer ülkeler' kategorisinde yer alan ülkelerden gelen yolcular (Katar vatandaşları, daimi ikametgahı bulunan yolcular veya istisnai giriş izni bulunan geçici ikametgah sahibi yolcular) ve kendileri ile seyahat eden aynı evde yaşayan yakın aile üyeleri ile aynı evde yaşayan çalışanları otel karantinası yerine ev karantinasına tabiidir.
 1. 55 yaş ve üstü yolcular
 2. Organ nakli olan yolcular
 3. Tedavisi devam eden hipertansiyon sahibi yolcular
 4. Kemik iliği nakli olan yolcular
 5. Bağışıklık baskılayıcı tedavi gerektiren durumu olan yolcular
 6. Kalp yetmezliği veya koroner arter hastalığı olan yolcular
 7. Orta ile şiddetli astım rahatsızlığı olan yolcular
 8. Metastazlı ve tedavisi devam eden kanser rahatsızlığı olan yolcular (Kemoterapi veya radyoterapi)
 9. Hamile olan yolcular
 10. 0-5 yaş arası çoçuk emziren anneler
 11. Son dönem böbrek yetmezliği olan veya diyalize giren yolcular
 12. Kronik karaciğer hastalığı (CLD:Cronic Liver Disease) ve dekompansasyonu olan yolcular
 13. Alt ekstremite amputasyonu olan yolcular
 14. Günlük yaşam aktiviteleri için başkalarının bakımına muhtaç olan engelli yolcular
 15. Engelli çocuklar ve anneleri
 16. Epilepsi tedavisi devam eden yolcular
 17. Diyabetik ayak enfeksiyonu olan yolcular
 18. Son on gün içerisinde vefat eden birinci derece yakını olan yolcular
 19. Antipsikotik ilaç tedavisi devam eden zihinsel rahatsızlığı olan yolcular ve kapalı alanda durumu kötüleşen yolcular 
 20. Tedavisi devam eden diyabetik yolcular (Herhangi big HbA1C seviyesi) 

Havalimanına varışta yolcuların bulundurması gereken belgeler:

 • Pasaport
 • Qatar Residence kartı
 • İstisnai giriş izni
 • Otel karantina taahhüdü
 • COVID-18 Muayene Sertifikası'nın kopyası (Yolcunun düşük riskli ülkelerden birinden gelmesi halinde akredite hastanelerden birinde uçuştan önce 48 saati geçmeyen bir sürede COVID-19 muayenesinin basılı bir kopyasının havalimanındaki yetkili kişilere sunulmsa gerekmektedir.)
 • Karantina için yapılan otel rezervasyonun kopyası (Yolcunun 'diğer ülker' listesinde bulunan ülkelerden gelmesi halinde karantina için onaylanmış otellerden birinde yapılmıs otel rezervasyonun basılı veya dijital bir kopyasını sunması gerekmektedir)

Karantina için onaylanmış oteller listesi  için Discover Qatar 'in sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://www.discoverqatar.qa/welcome-home/

 

Saygılarımızla,

 

 

 

Almanya ile Seyahatlerin Başlatılması PCR Test Gerekliliği Hakkında ,

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Hava Ulaştırma Daire Başkanlığı tarafından iletilen ve ekte yer alan, 68754916-724.99-E.11880 sayı numaralı Almanya Hükümetinin Türkiye ile Seferleri Başlatma Kararı konulu yazısına istinaden, belirtilen uygulama esası hakkında yapılan müzakereler sonucu ve Üst Yönetimimiz kararı gereği, 

 8 Ağustos 2020 saat 23:59 itibarıyla, Almanya'ya varış öncesi son 48 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucunu ibraz etmeyen yolcularımız, uçuşa kabul edilmeyecektir. 2 yaş altı yolcularımız, bu uygulamadan muaf tutulacaktır.

 İlgili uygulama, Türkiye çıkışlı Almanya varışlı tüm uçuşlar için geçerlidir.
 

PCR testi, Sağlık Bakanlığının covid19bilgi.saglik.gov.tr sitesinde yer alan sertifikalı merkezlerde veya test imkanı olan havalimanlarında yaptırılabilecektir.

Ulaştırma Bakanlığı yazısı için TIKLAYINIZ.

 

Dış hatlardan gelip Türkiye'den devam seferi ile Almanya'ya giden yolcularımız için bu uygulama geçerli olmayıp, bu yolcular için halihazırdaki TIMATIC kurallarına göre yolcu kabulü yapılacaktır.

 

Saygılarımızla.

 

 

 

Qatar Airways Seyahat Düzenlemeleri-

Zorunlu PCR Testi - Güncelleme

 

13 Ağustos 2020 tarihi itibariyle belirli ülkelerden seyahat eden tüm yolcuların check-in esnasında, uçuşa 72 saat kala veya daha kısa bir süre içerisinde yetkili laboratuvarlardan birinde yapılmış COVID-19 negatif PCR test sonucu ibraz etmeleri gerekmektedir. (12 yaş altında, ailesi ile seyahat eden yolcular bu uygulamadan muaftır). Bu konu ile ilgili güncellemeleri bordo renk ile belirtilerek tekrar bilgilerinize sunarız.

Check-in esnasında yolcuların negatif test sonucu ile beraber onay formu doldurmaları gerekmektedir. Kolaylık olması açısından yolcularımızın  uçuş öncesinde onay formunu doldurmalarını ve hazır bulundurmaları tavsiye ederiz.  Onay formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Check-in esnasında negatif test sonucu ve onay formu sağlayamayan yolcular uçuşa kabul edilmeyeceklerdir. Bu gereksinim hem mevcut olan hem de yeni rezervasyonlar için geçerli olacaktır.

13 Ağustos 2020 tarihi itibari ile aşağıda listelenen ülkelerden birinden Qatar Airways ile uçacak olan yolcular için yukarıda belirtilen koşullara uygun PCR testi zorunludur:

 • Ermenistan (Uçuşlar başladıktan sonra)
 • Bangladeş
 • Brezilya
 • Hindistan (Uçuşlar başladıktan sonra)
 • İran
 • Irak- Erbil Uluslararası Havalimanı (EBL)

Irak- Bağdat Uluslararası Havalimanı (BGW)- 15Ağustos 2020 tarihi itibari ile Bağdat Uluslararası Havalima'nından seyahat edecek yolcuların uçuşa 48 saat yada daha kısa bir süre içerisinde alınmış PCR testi bulundurmaları gerekmektedir. Sadece ISTISHARI Medical Hospital ve Medical City Hospital içerisinde bulunan Private Nursing Home Hospital'dan alınmış negatif PCR test sonucu kabul edilmektedir.

 • Nepal (Uçuşlar başladıktan sonra)
 • Nijerya (Uçuşlar başladıktan sonra)
 • Pakistan
 • Filipinler
 • Rusya (Uçuşlar başladıktan sonra)
 • Sri Lanka

Belirtilen ülkelerdeki yetkili laboratuvarların listesi için lütfen linki ziyaret ediniz: https://qatarairways.zendesk.com/hc/en-us/articles/360011693537-Where-do-I-need-to-get-the-PCR-test-done-

Daha fazla bilgi ve güncel ülkelerin listesi için aşağıdaki linkten websitemizi ziyaret edebilir ve/veya  satış yetkiliniz ile irtibata geçebilirsiniz: 

https://qatarairways.zendesk.com/hc/en-us/sections/360003443438-Mandatory-RT-PCR-test

 Saygılarımızla ,

 

 

 

Manila(MNL)'ya Seyahat Edecek Yolcular Hakkında ,

 

Yolcuların Maske ve Yüz Siperliği Takma Zorunluluğu

 Filipinler Cumhuryeti Ulaştırma Bakanlığı'nın aldığı karara göre, Covid-19 önlemleri kapsamında Filipinler'de seyahat edecek yolcuların seyahatleri boyunca maske ve yüz siperiliği takmaları zorunludur.

 Uçuş öncesi Manila havalimanında maske ve yüz siperliğinin yanında bulundurulması gerekmektedir. Manila havalimanında check in işlemleri esnasında maske ve yüz siperliği kontrolü yapılacaktır. Maske ve yüz siperliği bulunmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.

 Filipinler'e yapılacak seyahatlerde ise, ülkeye giriş esnasında sorun yaşanmaması için yolcuların maske ve yüz siperliğini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 

Saygılarımızla.

-------------------------

  

Mandatory Wearing of Face Shields and Face Masks for Passengers

 

According to Republic of Philippines Department Of Transportation, within the scope of Covid-19 measures Passengers traveling in the Philippines are required to wear masks and face shields during their entire travel.

 

Before the flight from Manila Airport, passangers should bring their masks and face shields with them. During their check-in transactions masks and face shields will be checked. Passengers without masks and face shields will not be admitted to the flight.

 

On travels to the Philippines, passengers are required to carry a mask and face shield with them in order to avoid problems while entering the country.

 

Best Regards.

 

 

 

Qatar Airways Seyahat Düzenlemeleri

Türkiye'den Katar'a  Seyahat Edecek Yolcular İçin Zorunlu PCR Testi Hakkında Güncelleme

18 Ağustos 2020 tarihi itibariyle uyruklarına bakılmaksızın Türkiye'den Katar'a seyahat edecek yolcuların zorunlu COVID-19 PCR testi yaptırmaları ile ilgili güncellemeri bordo renk ile belirterek bilgilerize sunarız. 

Sadece İstanbul (IST&SAW)'dan seyahat edecek yolcuların check-in esnasında, Katar'a varış saatinden 48 saat önce veya daha kısa bir süre içerisinde yetkili sağlık merkezlerinden alınmış COVID-19 negatif PCR test sunmaları gerekecektir. Check-in esnasında PCR test sonucu bulunmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.

Türkiye'deki diğer noktalar çıkış yapacak yolcular,  Hamad Uluslararası Havalimanı'na vardığında PCR testi yaptıracaklardır. 

Türkiye'deki onaylanmış/yetkili sağlık merkezleri: 

 • Ankara Şehir Hastanesi
 • Yeşilköy Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi
 • Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi
 • Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi
 • Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla ,

 

 

 

Sudan'a Seyahat Edecek Yolcuların Dikkatine

 

Sudan Sivil Havacılık Otortitesinin aldığı son karara göre, 1 Eylül 2020'den itibaren Sudan'a gelen tüm yolcuların son 96 saat içerisinde alınmış negatif PCR testini ibraz etmeleri zorunludur.

Bu zorunluluk, Sudan pasaportuna sahip veya Sudan uyruğuna mensup yolcuları da kapsamaktadır.

6 yaş ve daha küçük yolcular PCR testten muaftır.

 Bilgilerinize iletiriz.

 -----------------------------

 Attention to Passengers Traveling to Sudan

 

According to the latest decision taken by the Sudan Civil Aviation Authority, all passengers coming to Sudan as of September 1,2020 are required to have the negative PCR test taken within the last 96 hours.

Sudanese passport holders or the passengers who are origin of Sudan must have negative PCR test result too.

passengers who are 6 years old or younger are exempt from the application

 

Saygılarımızla;

 

 

 

ADDIS ABABA Varışlı Yolcular İçin Covid-19 Uygulaması Hakkında,

ADD varışında test numunesinin alındığı tarihten itibaren 120 saat geçerli olan PCR negatif testiyle gelen yolcularımız kendi ikamet adreslerinde 14 gün karantinada kalacaktır.

 1. Test olmadan gelen tüm yolcularımız masraflarını kendi ödeyecekleri belirlenmiş otellerde 7 gün boyunca karantinada kalacaklar, 7 gün sonunda yapılacak testleri negatif çıkarsa diğer 7 günde kendi ikametlerinde karantinada kalacaklardır.
 2. Otel masrafını karşılayamayan yolcularımız Devletin belirlediği karantina merkezlerine alınacaklardır.
 3. ADD'ye gelen tüm local yolcular,varışta, havalimanında herhangi bir ücret ödemeden tekrar PCR testine tabi tutulacaklardır.

 Yukarıdaki uygulamalardan Diplomatik pasaport sahibleri ve 1 yaşına kadar olan bebekler muhaf tutulmuştur.

---------------------------------

Dear customers ,

We inform you about the COVID-19 application principles for passenger arriving at ADD.

 1. Passenger who comes to ADD with negative PCR test which  must valid upon arrival until  120 hours from the date of sample taken are subject to self home quarantine in their residency for  14 days.
 2. Passenger who comes to Add without negative  PCR test shall be screened for Covid-19 and be quarantined for 7 days covering their own accommodation in the hotels arranged for this purpose.
 3. Those passengers who can't afford the hotel accommodation shall be quarantined in the centers made available by the Government.
 4. All passengers are going to subject  again into PCR test application upon arrival in ADD  as free of charge.

 Exceptions: Diplomatic passport holders.

                    İnfants up to 1 year old.

Saygılarımızla ,

 

Portekiz COVID-19 Kısıtlamaları Hakkında ,

 

Portekiz Hükümeti'nin COVID-19 kısıtlamaları dahilinde;

Portekiz varışlı tüm yolcuların (Portekiz Vatandasları, Portekiz Oturum Kart sahibi, Bebek ve Cocuk yolcular dahil) seyahatlerine başladıkları ilk seferin uçuş saatinden, 72 saat once yapılmış NEGATİF sonuçlu PCR test ibraz etmeleri zorunludur.

 Saygılarımızla.

----------------------

Dear customers,

Within the Portuguese Goverment's COVID-19 restrictions:

All passengers arriving in Portugal (including Portuguese Citizens, Portuguese Residence Card Holders, Infants and Children) are required to submit a PCR test with NEGATIVE ​​results within 72 hours before the first flight time to begin the journey.

Sayglarımızla ,

 

 

Taşkent(TAS) - ÖZBEKİSTAN Uçuşları ve COVID-19 Tedbir ve Kısıtlamaları Hakkında ,

5 Eylül itibari ile Taşkent(TAS) uçuşlarımız tekrar başlayacak olup, COVID-19 tedbir ve kısıtlamaları kapsamında aşağıdaki hususları bilgilerinize iletiriz.

 1) Yolculardan uçuştan en geç 72 saat önce İngilizce yada Rusça olarak negatif sonuçlu PCR test sonuç belgesi talep edilmektedir. Bu belgeyi sunamayan yolcuların ülkeye girişine izin verilmeyecektir. İngilizce ve Rusça dışında diğer dillerdeki PCR test sonuç belgesi kabul edilmiyor.

2) Özbekistan varışında tüm yolcular 14 gün ev yada ücreti yolcuya ait olmak üzere otelde karantina da kalması gerekmektedir.

 

GANA GİRİŞ KOŞULLARI HAKKINDA  / GHANA CORONAVIRUS PROTOCOLS

Gana hava sahası ticari yolcu trafiğine açılmıştır ancak kara ve deniz sınırları ticari yolcu trafiğine (ikinci bir duyuruya kadar) kapalı kalmaya devam edecektir.

Güncel ülkeye giriş koşullarına aşağıdaki link vasıtası ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca giriş koşulları aşağıdaki gibi özetlenmiştir;

http://www.gcaa.com.gh/web/protocols.html

 1.Gelen Yolcular için;

Gelen tüm yolcular Gana online sağlık formunu doldurmaları gerekmektedir. İlgili formun adresi aşağıdaki gibidir;

https://www.ghs-hdf.org/hdf/

 • Covid-19 semptonlarına sahip yolcuların seferlere kabul edilmemesi gerekmektedir.
 • Gelen tüm yolcular seyahate başladıkları ülkeden PCR Test negatif belgesine sahip olmak zorundadır.
 • PCR test seyahate başlanan ülkedeki seferin kalkış saati baz alınarak son 72 saat için alınmış olmalıdır.
 • Transfer yolcular için seyahate başladıkları ülke referans noktası olarak alınacaktır.
 • Gelen tüm yolculara Ghana'ya varışta tekrar Covid-19 testi uygulanacak olup ücreti yolculardan tahsil edilecektir (150USD).
 • Tüm yolcular maske takmalı ve Covid-19 kurallarına uymak zorundadır.
 • AVIH ve PETC giriş/çıkışına izin verilmemektedir.

Negatif PCR TEST'i olmayan yolcuların seferlere kabul edilmesi durumunda havayolumuza yaptırım uygulanacaktır. (Son 1 hafta içinde Gana'dan negatif PCR TEST'i ile seyahat edip tekrar  geri dönen yolcular bu kuraldan muaf tutulmuşlardır.)

2.Giden Yolcular için;

 • Tüm giden yolcular gittikleri ülkelerin gerekliliklerine göre seferlere kabul edilecektir. Gidecekleri ülke PCR Negatif TEST talep ediyor ise gerekli izin belgesi olmadan seyahatlerine izin verilmeyecektir.
 • Tüm giden yolcular maske takmak, güvenli mesafe kurallarına uymak ve hijyen protokollerine göre hareket etmek zorundadır.
 • AVIH ve PETC kabul edilmemektedir.

3.Muaf bırakılan durumlar;

 • 5 yaşın altındaki çocuklar varışta zorunlu test uygulamasından muaftır.
 • Acil durum sebebiyle divert eden seferlerdeki yolcular havalimanındaki transit bölgeden ayrılmamaları durumunda PCR test için muaftırlar.
 • Uçuş ekipleri PCR TEST uygulamasından muaftırlar.

 

Saygılarımızla.

 

---------------------------------------------------

 

Dear customers ,

Ghana's airspace is opened for commercial passenger flight operations but it's Land and sea borders are still closed till further notice.

Ghana Covid-19 Protocols updated requirement can be found in below link.

http://www.gcaa.com.gh/web/protocols.html

 

These protocols are captured below;

COVID-19 PROTOCOLS OBSERVATION FOR DEPARTING AND ARRIVING PASSENGERS

1.Arriving Passengers:

All passengers travelling to Ghana are required to complete the mandatory Port Health Declaration Form using the portal below before arrival at the Kotoka International Airport.

https://www.ghs-hdf.org/hdf/

 • All arriving passengers must not have any symptoms suggestive of COVID-19 including body temperature 38°C.
 • They must be in possession of a COVID-19 negative PCR test result from an accredited laboratory in the country of origin.
 • The test should have been done not more than 72 hours before the scheduled departure time from the country of origin.
 • For passengers who transit through other countries before arriving in Ghana, the first country of departure will be the reference point.
 • For passengers who depart Ghana and return within one (1) week, the passengers will not be required to present a COVID-19 test result from the country of departure. A negative COVID-19 test from Ghana used on departure will serve as evidence of meeting the COVID-19 test criteria for arriving in Ghana.
 • All persons must be wearing face mask appropriately upon arrival (extending from the middle of the nasal bridge to halfway between the chin and the neck).
 • All passengers will be subjected to a mandatory COVID-19 test at the airport terminal at the cost to the passenger. (It cost 150 USD)
 • All persons testing negative will be advised to continue to observe COVID-19 safety precautions following arrival in Ghana.
 • All persons testing positive will receive further clinical assessment and treatment.
 • AVIH and PETC are not allowed in Acrra.

Airlines who board passengers without a PCR test result or a Positive PCR test result will be sanctioned. Except for Ghanaian residents who return within one (1) week.

2.Departing Passengers:

 • All passengers on international flights departing KIA will be required to adhere to COVID-19 testing requirements for the destination countries.
 • If the destination country demands any Covid-19 Test prior to arrival passangers must check-in from Accra with the required test.
 • All persons must be wearing a face mask appropriately (extending from the middle of the nasal bridge to halfway between the chin and the neck) and adhere to social distancing and hygiene protocols.
 • Departing passengers will undergo COVID-19 screening including the checking of temperature. (PCR TEST NOT MANDATORY, EXCEPT IF REQUIRED BY ARRIVING COUNTRY)
 • AVIH and PETC are not allowed to depart from Acrra.

3.Exemptions:

The following categories of passengers and crew are exempt from COVID-19 PCR test Testing

 • Children under-5 years of age will not be required to undergo testing at the airport.
 • Persons who arrive under emergency circumstances such as diverted flights will not be required to undergo testing if they do not leave the airport or if they remain in transit.
 • Airline crew are exempt from the pre-departure and arrival testing.

Saygılarımızla ,

 

Bakü Seferlerimiz Hakkında ,

Bakü seferlerimiz özel izinle icra edilmekte olup, ikinci bir bildirime kadar sadece aşağıdaki şartlarda yolcu kabul edilecektir.

 • ISTGYD seferlerimize sadece Azerbaycan vatandaşları ve Azerbaycan?da oturma/çalışma müsaadesi olan yolcularımız katılabilir.
 • GYDIST seferlerimize katılım konusunda vatandaşlık veya oturum izni vb. kısıtlama yoktur.
 • ISTGYD ve GYDIST seferlerimize katılacak yolcularımızın seferin tarifeli kalkış saatinden en geç 48 saat içinde sonucu alınmış Covid Negatif testi ibraz etmesi zorunludur. Testi olmadan ISTGYD gelen Azerbaycan vatandaşı yolcularımız olursa 14 gün karantinaya girecek olup karantina masrafları Ortaklığımıza rücu edilecektir. Diğer ülke  vatandaşları ise aynı sefer ile INAD edilecektir.  GYDIST seferlerimizde, Covid testi olmayan yolcularımız otorite tarafından terminale alınmamaktadır. Covid testi konusunda herhangi bir istisna söz konusu değildir.

Saygılarımızla.

 

Hong Kong Yolcu Kabulü ŞartlarI /  Hong Kong Passenger Acceptance Conditions

Hong Kong otoritelerince alınan karar gereği 25 Temmuz 2020 tarihinden başlamak üzere Bangladeş, Hindistan, Endonezya, Nepal, Pakistan, Filipinler ve Güney Afrika ve 29JUL2020 tarihinden başlamak üzere Amerika Birleşik Devletler, ve Kazakistan ve 28 Ağustos 2020 tarihinden başlamak üzere Etiopya yüksek riskli ülkeler olarak deklere edilmişlerdir. İlgili ülkelerde son 14 gün içerisinde bulunmuş olan yolcuların (uyruğu fark etmeksizin) altta yer alan şartları sağlaması gerekmektedir:

 

 • IST/HKG seferinin kalkışından önce son 72 saat içerisinde alınmış negatif sonuçlu (Nucleic acid test for COVID-19) ingilizce veya Çince test sonuçlarını, (rapordaki isim ve pasaport aynı olmalı)
 • Yolcuların uçağın iniş gününden başlamak üzere HKG'de 14 günlük konfirme otel rezervasyonlarını, (HK vatandaşı olsalar dahi)
 • Sağlık raporunun resmi devlet otoritesi tarafından tanındığına dair bir kanıt aranacaktır.(ISO15189 referansı veya Sağlık Bakanlığı amblemi veya kaşesi vb). Raporda ilgili görsel veya kanıt yoksa ekte yer alan Standart Letter (yerel sağlık otoritesi veya hükümetin ilgili laboratuvar hakkında onayını belirten) kurum kaşesi ile birlikte doldurması gerekmektedir.

Aksi takdirde hapis cezası dahil çeşitli cezai yaptırımla karşılaşılabileceği bildirilmiştir. Testleri kabul edilecek olan laboratuvarlar devlet onaylı olması gerekmekte olup, raporda ilgili onayın olmaması halinde ek'te yer alan mektup örneklerinin ilgili otoritelerce doldurulması gerekmektedir.

 

HONG KONG YOLCU KABULÜ ŞARTLARI

HKG YOLCUSU: Hong Kong makamlarınca yabancı ülke vatandaşlarının girişine izin verilmemektedir. Çin, Tayvan, Macao dahil ilgili ülke ve/veya bölgelere ait seyahat dökümanları Hong kong'a girişe yeterli değildir. Sadece Hong Kong pasaportu, oturumu veya çalışma izni olan yolcular kabul edileceklerdir.

 

TRANSIT/TRANSFER YOLCU: Çin Anakarası 15 Ağustos 2020 itibariyle tek yönlü olmak üzere Anakara Çin'den HKG üzeri IST olarak transit ve transfere açılmıştır. IST/HKG/Anakara transfer ve transiti halen yasaklıdır. Tersi yönde AnakaraÇin/HKG/IST ve-veya devamı açılmıştır.(15Ekim2020'ye kadar) Ek olarak aşağıda yer alan şartlar aranacaktır:

HKG üzerinden transit/transfer yolcu kabulünde yolcunun aynı bilet üzerinde düzenlenmiş ve her iki destinasyon için de biniş kartını ilk noktadan edinmiş(through check in) olması ve bagajının son noktaya bağlanmış olması şartı bulunmaktadır. İlgili şartları sağlamayan yolcular için ara noktada HKG'den biniş kartı üretilmesine havalimanı otoritesi izin vermemektedir. Ayrı bilet alıp ikinci biniş kartını mobil veya çıktı olarak ibraz eden yolcuların sefere alınmaması gerekmekte olup, aynı bilet şartı aranacaktır.

 • Diplomatik pasaport sahipleri Hong Kong havalimanı otoritesinin onayına binaen Anakara Çin'e transit/transfer olarak kabul edilebilirler.

SEAMAN YOLCU:

 1. Geçerli bir pasaport
 2. Geçerli bir seaman book
 3. Son 48 saat içerisinde alınmış negative test raporu.(IST kalkıştan önce 48 saat) Sağlık raporunun resmi devlet otoritesi tarafından tanındığına dair bir kanıt aranacaktır.(ISO15189 referansı veya Sağlık Bakanlığı amblemi veya kaşesi vb). Raporda ilgili görsel veya kanıt yoksa ekte yer alan Standart Letter (yerel sağlık otoritesi veya hükümetin ilgili laboratuvar hakkında onayını belirten) kurum kaşesi ile birlikte doldurması gerekmektedir.
 4. Hong Kong Marine Department tarafından düzenlenmiş bir onay mektubu.
 5. Gemi acentası tarafından düzenlenmiş bir garanti mektubu.
 6. Seaman yolcuların Hong Kong'da görevli oldukları gemilerin Kargo gemisi olması ve ilgili geminin yük indirip-bindirmesi yapması gerekmektedir. Sadece seaman ekip değiştirecek olan gemiler için düzenlenmiş seaman mektupları ve ilgili mektubu taşıyan yolcuların kabul edilmemesi gerekmetektedir. 

Saygılarımızla

https://www.coronavirus.gov.hk/eng/exempted-persons-faq.html

https://www.coronavirus.gov.hk/eng/inbound-travel.html

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

As a result of the decision taken by the Hong Kong authorities, Bangladesh, India, Indonesia, Nepal, Pakistan, Philippines and South Africa (starting from 25JUL2020) and the United States and Kazakhstan(starting from 29JUL2020) and Ethiopia(starting from 28AUG2020) were declared as high risk countries. Passengers who have been in the relevant countries in the last 14 days (regardless of nationality) must meet the conditions below:

 

 • Must submit English or Chinese test results with negative results(Nucleic acid test for COVID-19) within the last 72 hours.(Before IST/HKG flight dep) (name in report and passport must match)
 • Passengers are required to present their 14-day confirmed hotel reservations, starting from ARR day of HKG. (Even HK citizens)
 • A proof will be sought that the health report is recognized by the official state authority (ISO15189 reference or Ministry of Health emblem or stamp, etc.). If there is no relevant visual or evidence in the report, the Standard Letter (indicating the approval of the local health authority or government about the relevant laboratory) must be filled in with the institutional stamp.

 

Otherwise, we have been informed that we will face criminal sanctions, including imprisonment. Laboratories whose tests will be accepted must be state-approved, and if there is no relevant approval in the report, the letter samples in the annex must be filled by the relevant authorities. You can find more details in the attached mail.

   HONG KONG PASSENGER ACCENTANCE CONDITIONS

HKG PASSENGER: All non-Hong Kong residents coming from overseas countries/regions will be denied entry to Hong Kong. Travel documents from related countries and / or regions, including China, Taiwan, Macau, are not sufficient to enter Hong Kong. Only passengers with a Hong Kong passport, residence or work permit will be accepted. You may find details and samples on attachment.

 

TRANSIT/TRANSFER PASSENGER: The transfer/transit services at HKIA FROM ports in Mainland China will resume with effect from 0001hour on 15 August 2020 until 2359hour on 15 October 2020 (HKG local time). However, transfer/transit services TO destinations in Mainland China will remain unavailable. Please be reminded that the current Requirements of transfer/transit services at HKIA will remain in effect, and they are recapped as follows:

 
Regarding of the resumption of transfer/transit services at Hong Kong International Airport by the Government will be allowed for flights operated by different airline groups, on the condition that the passengers MUST be booked the same air ticket  and the passengers have been checked through with both boarding passes printed and baggage tagged through to final destination by origin station, because the transfer area check-in service had been suspended until further notice by HK Airport Authority. If passengers holding separate ticket and mobile boarding pass for 2. Flight DO NOT ACCEPT! Same air ticket is a MUST for transit/transfer service in HKG.

 • Passenger who have diplomatic passport can be exception to use transit/transfer to Mainland China unless they need to have Hong Kong Airport Authority confirmation.

 

SEAMAN PASSENGER: In light of the recent situation of COVID-19 widespread transmission increasingly in Hong Kong, passengers who are on seaman purpose to HKG by MUST travel with

1.) Valid Passport,

2.) Valid Seaman Book,

3.) Guarantee Letter issued by the Ship Company,

4.) The negative result of SARS-CoV-2 nucleic acid test(last 48 hours from IST departure) at your country prior to HKG. The test should be performed by an ISO 15189-accredited laboratory OR a laboratory recognized by the Government where the laboratory is located. If test do not meet with ISO15189, the agency of SEAMAN must mention those conditions on letter.

5) An approve letter issued by Hong Kong Marine Department.

6) Seaman passengers must be the cargo ship crew. And their duty ships must load/unload cargo. Passengers carrying seaman letters and corresponding letter, which are issued only for ships that will replace seaman crew, should not accepted on board.

 

https://www.coronavirus.gov.hk/eng/inbound-travel.html

https://www.coronavirus.gov.hk/eng/exempted-persons-faq.html

 

Saygılarımızla ,

 

Amman Tarifeli Seferlerinin Başlaması ve Ülkeye Giriş Kısıtlamaları Hk.

Amman havalimanı 8 Eylül itibariyle tarifeli yolcu uçuşlarına açılacaktır. Ürdün makamlarınca ülkeler yeşil, sarı ve kırmızı kategori olarak ayrılmış olup belirlenen kategorilerdeki ülke listesi ektedir. Liste her 14 günde bir Ürdün sağlık bakanlığının tavsiyeleri doğrultusunda güncellenecek ve notam bu doğrultuda revize edilecektir. Kurallar gereği her havayolu sadece içinde bulunduğu kategorideki yolcuları direkt/transit olarak taşıyabilecektir. Türkiye olarak 14 Eylül tarihine kadar geçerli olan ekteki notamda yeşil kategoride (Group A) yer almamız nedeniyle toplam 14 ülkeden transit yolcu taşıma imkanımız olmasına rağmen 14 Eylül tarihine kadar olan seferlerimizde sadece TR çıkışlı local yolcular aşağıda belirtilen kısıtlamalarla birlikte kabul edilebilecektir.  Amman çıkışlı seferlerimizde ise herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 

Notamın geçerli olduğu 14 Eylül  tarihine kadar olan seferlerimiz satışa açılmıştır. Bunun yanında yaşanması muhtemel durumlarla ilgili olarak bir örnekle açıklayacak olursak; FRA-IST ayrı bilet alıp, IST-AMM ayrı bilet alması durumunda yolcunun 14 gün İstanbul'da kalarak Amman'a gelmesi gerekmektedir. Aksi durumda yanlış beyan nedeniyle 10.000 Ürdün Dinarı (14.000 USD) yolcuya ceza kesilecektir.

İkinci bir duyuruya kadar geçerli olan kısıtlamalar;

 

 1. Sadece İstanbul çıkışlı yolcular uçuşa kabul edilecektir ve yolcunun İstanbul'dan Amman'a uçabilmesi için en az 14 gun Turkiye'de bulunma şartı vardır.
 2. Transit yolcular sefere kabul edilmeyecektir.
 3. Yolcuların HTTPS://WWW.VISITJORDAN.GOV.JO adresinden online form doldurup QR kod elde etmiş olmaları gerekmektedir.
 4. Uçuştan önce 72 saat içinde alınmış negatif PCR testi gerekmektedir.
 5. Amman Havalimanında ayrıca bir PCR testi yapılacak olup bu testin ödemesi yukarıda paylaşılan link üzerinden online yapılacaktır.
 6. AMAN uygulamasının yolcunun cep telefonunda yüklenmiş olması gerekmektedir.
 7. Ürdun vatandaşı olmayanlar için Covid 19 tedavisini karşılayacak sağlık sigortası gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

 

Katmandu (Nepal) Uçuşları Hakkında  / About Kathmandu (Nepal) Flights

 

 Katmandu'ya (Nepal) seyahat edecek yolcularımızın aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekmektedir:

1. Uçuştan 72 saat öncesine kadar uluslararası akredite bir sağlık kurumunda yapılmış co-vid negatif sonuçlu pcr testi zorunludur.Rapor İngilizce olmalıdır.(Gelen ve giden yolcular için)

2. Yolcular, http://ccmc.gov.np web sitesinde belirtildiği gibi giriş formunu doldurmuş (formda belirtilen barkoda) sahip olmalıdır.

3. PCR negatif test sonucuna sahip yolcular Katmandu'ya varışlarında en az 14 gün ikametlerinde karantinada kalmalıdır.

4.Yabancıların girişi Nepal Dışişleri Bakanlığı'ndan alınacak özel izinle mümkündür.

 

Saygılarımızla.

 

--------------------------------------

 

Dear customers ,

Our passengers traveling to Kathmandu (Nepal) must pay attention to the following points:

1.The PCR test with co-vid negative results performed in an internationally accretited health institution up to 72 hours before the flight is mandatory.The report must be in English.(For both departing and arriving passengers)

2.Passengers should possess a filled online entry form ( or its barcode) as specified in the website of CCMC Nepal http://ccmc.gov.np.

3.Passengers with Medical certificate of  PCR negative test result (corona-Negative) shall have to stay home-quarantine for minimum of 14 days.

4.Foreigners can enter with special permission taken from MOFA.

 

Saygılarımızla ,

 

 

 

Kırgızistan COVID-19 Uygulamaları Hakkında ,

 

Kırgız Hükümeti tarafından Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan güncelleme ile Özbekistan vatandaşları için kısıtlama kaldırılmıştır.

Aşağıda belirtilen ülke vatandaşlarının Kırgızistan'a seyahatlerinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Türkiye, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Azerbaycan,Belarus, Kazakistan, Türkmenistan, Belçika, Avusturya, İngiltere, Ermenistan, Almanya, İrlanda, İzlanda, İtalya, Litvanya, Letonya, Liechtenstein,Luxemburg,Portekiz,İsviçre, İsveç, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin Halk Cumhuriyeti, Malezya, Güney Kore, Pakistan, Slovenya, Kuveyt, Japonya, Özbekistan.

Ayrıca ilgi listede bulunmayan ülke vatandaşları için eski kurallar geçerli olup, aşağıda bulunan kriterleri karşılayamayan yolcuların IST/FRU seferlerine kabul edilmeyecektir.

 • Diplomat, diplomat üyeleri ve ailesi, Kırgızistan'da temsilcilkleri bulunan uluslararası kurum ve kuruluş üyeleri ve aileleri (Seyahat öncesi Kırgız Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığına seyahatlerini önceden bilgilendirmek şartı ile).
 • Yabancı ülke heyet ve heyet üyeleri .
 • Uluslararası sefer düzenleyen ucuş ekibi, uluslarası karayolları şoförleri, demir yolları ekibi.
 • Kırgızistan vatandaşları ile aile bağı bulunan ve bunu kanıtlayabilen yabancı ülke vatandaşları.
 • Kırgızistan Hükümeti tarafindan verilen calisma ve daimi oturum iznine sahip yabancı ülke vatandaşları.
 • Kırgızistan'da yüksek öğrenim gören yabancı ülke vatandaşları (Öğrenci belgesi veya Yüksek Öğretim Kurumundan yazılı belge ile kanıtlaması gerekmektedir.)
 • Kırgızistan'daki tıbbi kurumlara tedavi amacı ile yapılan seyahatler (Onaylı belge ile)

 

Saygılarımızla.

.............................................

 

Dear customers ,

 

Kyrgyz Government has updated within scope of Covid-19 regulation, the restriction for citizens of Uzbekistan has been lifted.

Citizens of the following countries can enter Kyrgyzstan without any restriction.

Turkey, Russian Federation, Georgia, Azerbaijan, Belarus,Kazakhstan, Turkmenistan,Belgium, Austria,United Kingdom, Germany, Ireland,Iceland,Italy,Latvia, Lithuania,Liechtenstein,Luxemburg, Portugal,Switzerland,Sweden, Qatar,United Arab Emirates, People's Republic of China,Malaysia, South Korea, Pakistan,Slovenia, Armenia,Kuwait,Japan, Uzbekistan.

In addition, former rules will apply  for the citizens who are not inculed in the list. Passengers who can not meet the following criteria will not be accepted to IST/FRU flights.

 • Diplomatic passport holders, accredited International Organizations staffs.
 • The any state and international organizations official delegations if they invited by the Ministry of Foreign Affairs of the Kyrgyz Republic.
 • Any Air Crew Members, Drivers of international transport shipping, Crewmembers of international railroads.
 • If any citizen has permanent residence and working permit.
 • If any foreigners have relatives in the Kyrgyz Republic with conditions of documentary confirmation of the fact of close kinship Spouse, their parents, children, grandparents.
 • Students in higher educational institutions of the Kyrgyz Republic (upon presentation of a certificate from the place of study);
 • Going for treatment to medical institutions in Kyrgyzstan. (with documentary confirmation)

Saygılarımızla,

 

 

Demokratik Kongo Cumhuriyeti/Kinşasa COVID-19Uygulamaları Hakkında ,

Demokratik Kongo Cumhuriyeti/Kinşasa'ya (FIH) seyahat edecek yolcularımızın aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekmektedir:

 1. Kinşasa (FIH) istasyonuna gelecek tüm  yolcularımızın son 3 gün içerisinde alınmış olan negatif PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir.
 2. Tüm yolcuların maske takması ve sosyal mesafeye uymaları zorunludur.

 

Saygılarımızla.

 --------------------------

Dear customers,

 Our passengers traveling to Kinşasa (FIH) must pay attention to the following points:

 1. Presentation of medical certificate confirming the negative COVID-19 test result carried out three days before the trip. 

All passengers are required to wear masks and comply with social distance

 

Saygılarımızla ,

 

Mısır COVID-19 Uygulamaları Hakkında ,

Mısır meydanları için geçerli olan güncel Covid-19 uygulamaları aşağıdaki gibidir;

 Tüm yolcuların maske takması zorunludur.

 • Tüm yolcuların PCR negatif test ibraz etmeleri gerekmektedir (Mısırlı ve Mısırlı olmayan tüm yolcular).
 • PCR test geçerlilik suresi, numune alınış tarihinden itibaren başlayarak uçağın inişinden azami 72 saat önce olmalıdır.
 • 6 yaşın altındaki yolcular PCR testinden muaftır.
 • Sharm El Sheikh/Hurghada/Taba/Marsa Alam havalimanlarına seyahat eden yolcuların PCR negatif test ibraz etmeleri gerekmektedir. Mısır, Hurgada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam ve Taba Havaalanı'na gelen tüm yolcuların, uçuş tarihinden 72 saat önce PCR sertifikası verilmemesi durumunda varışta PCR testi yapmasına izin verilmektedir. PCR Test maliyeti 30 ABD dolarıdır.
 • PCR testi İngilizce veya Arapça olmalıdır. Alınan şifahi bilgiye göre PCR testi diğer dillerde de olabilir ancak sonuç kısmında anlaşılır şekilde Covid-19 negatife ibaresi olmalıdır.
 • PCR testi resmi laboratuvarlar tarafından düzenlenip, onaylanmalıdır.

 

Saygılarımızla.

------------------------

Dear customers,

 Updated Covid-19 regulation for Egyptian Airports as below;

 

 • All passengers are required to wear masks .
 • All passengers must submit PCR negative test result up on arrival (Egyptian and Non-Egyptian).
 • Validity of PCR must be maximum 72 hours prior to arrival starting from date of sample submission.
 • Children under 06 years old are exempted.
 • Passenger who travels to Sharm El Sheikh/Hurghada/Taba/Marsa Alam,must submit PCR negative test. Egypt allows all inbound passengers to Hurgada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam and Taba Airport to perform PCR test upon arrival in case if PCR certificate wasn't presented 72 hours before the flight date. PCR Test cost is 30 US dollar.
 • PCR test must be by English or Arabic.According to verbal information which given by quarantine Department PCR test can be by other language but the result must be clear as negative.
 • PCR must be issued and stamped by legal lab.

Saygılarımızla,

 

Afganistan Covid-19 Kısıtlamaları Hakkında  / About Afghanistan Covid-19 Restrictions

Afganistan'a Seyahat Edecek Yolcuların Dikkatine:

Afganistan Sivil Havacılık Otoritesi ülkeye giriş yapan yolculardan herhangi bir PCR test raporu istememektedir, yalnızca passaport sahasında ve bagaj alım sahasında sosyal mesafeyi koruma ve maske takma zorunluğu getirmiştir.   

 

Saygılarımızla.

 -----------------------------------

Dear customers,

Attention to Passengers Traveling to Afghanistan:

According to the decision taken by the Afghanistan Civil Aviation Authority, PCR test is not required. Passengers traveling to Afghanistan must wear a mask, also please keep social distance at immigration and baggage delivery area.

Saygılarımızla,

 

 

 

Bahreyn Covid-19  Kısıtlamaları Hakkında /  About Bahrain Covid-19 Restrictions

Bahreyn'deki  güncel Covid-19 kısıtlamalari aşağıdaki gibidir:

 1.Ülkeye girişler: Bahreyn vatandaşları, vize gerekliliği olmayan GCC vatandaşları, varışta vize almak icin gerekli kriterlere sahip olan yolcular, geçerli e-vizeye sahip olan yolcular, diplomatlar,a skeri personeller, uçuş ekipleri,hizmet pasaportu, resmi pasaport ve UN pasaport sahipleriyle sınırlandırılmıştır.

2.Varışta vize alma kriterlerini sağlayan yolcular için,vize sağlanmaya devam edilecektir.İlgili kriterler icin  evisa.gov.bh  adresi ziyaret edilmelidir.E-vize alabilmek için de evisa.gov.bh adresi ziyaret edilmelidir.

3.Tüm yolcular varışta(Masraflarını kendileri karşılamak koşuluyla) PCR testinden geçmelidirler.Test sonucu belli oluncaya kadar kendilerini izole etmelidirler.Bahreyn de 10 gün veya daha fazla kalacak yolcular,varışından itibaren 10. günde PCR testini tekrar yaptırmak durumundadırlar.Her bir test ücreti 30BHD(80USD) olarak yolcudan tahsil edilecektir.

4.Ek`teki sağlık formu, varıştan önce doldurulmuş olarak sunulmalıdır.

5.Zorunlu COVID-19 test ücretleri online olarak aşağıdaki şekilde ödenebilir:

a.BeAware mobile application 

  veya    

b .Link: http://bh.bh/covidpay

6.Causeway sınır geçişleri Covid-19 nedeniyle durdurulmuştur.

7.Transit geçişler icin herhangi bir kısıtlama mevcut değildir.

IBS ve TIMATIC güncellenmistir.

 

--------------------------------------------------

Dear customers,

Covid19 restrictions in Bahrain as follows:

 1. Entry is restricted to Bahraini citizens, residents, GCC citizens who do not need a visa, passengers eligible to obtain a visa on arrival, passengers with a valid eVisa, diplomats, military personnel, airline crew, or holders of official, service or UN passports.

2. Visas on arrival are reintroduced for citizens of nationalities that are eligible for it. To determine eligibility, please visit evisa.gov.bh. To obtain an eVisa prior to your departure, please visit evisa.gov.bh.

3. All passengers must undergo a PCR test (at their own expense) on arrival. Arrivals must remain in self-isolation until the result of the PCR test is determined. Any passenger staying in Bahrain for ten (10) days or longer must repeat the PCR test on the 10th day following their arrival in the Kingdom.Each test fee is 30 BHD(80USD) will be paid by the passengers

4. Filled in Health Declaration Forms ready to be submitted on arrival. (enclosed).

5. Completion of the mandatory COVID-19 testing payment online using the below:

a.BeAware mobile application

or

b .Link: http://bh.bh/covidpay

6. Border crossing on the causeway has been temporarily suspended due to coronavirus (covid-19)

7.No any restriction for transit issues.

IBS and TIMATIC has been updated.

Saygılarımızla,

 

Norveç Covid 19 Kısıtlamaları Hakkında  /  About Norway Covid 19 Restrictions

Norveç sınırlarını Avrupa Birligi ülke vatandaşlarına açmaya başlamıstır. Sınırların açıldığı ülke bilgisine ayda iki kere güncellenecek olan www.fhi.no/en web sitesinden ulaşılabilmektedir.Listede bulunan ülke haricindeki ülkelerden Norveç`e gelecek olan yolcular ilk cıkış noktasına gönderilecek veya Norveç`te oturumları olması kaydıyla (Norveç`e gelecek olan Norveç vatandaşı haricindeki yolcuların Norveç`te oturumları olması gerekmektedir. ) 10 gun karantina altInda kalacaklardır. Geçici olarak sınır kontrolleri yurt içi Schengen sınırında da uygulanacaktır. Tüm havayollarının Norveç`e gelen yolcularına ülkeye vardıktan sonra telefonlarına gelecek olan ve sağlik otoritelerine Covid-19 için nasıl test yaptırabileceklerine dair bilgi link'i ve seyahat-karantina kurallarını içeren bir text mesaji geleceği hususunda bilgilendirmesi gerekmektedir. Yolcuların bu mesajin içeriğini okuması istenmektedir. Havalimanında ücretsiz test merkezi bulunmaktadır. Yolcu kendisini hasta veya kendisinde hastalık belirtilerinin olduğunu hissediyorsa son varış noktasına ulaştıktan sonra kendisini karantinaya alması ve test yaptırmak için 116 177 numaralı telefonu aramalıdır.

Saygılarımızla,

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

Norway has started to open the border for European nationals. for details of which countries/nationals, see fhi.no/en the information will be updated twice a month.

Passengers travelling to Norway from other countries than those listed at fhi.no/en will be returned to origin or be quarantined for 10 days if they reside in Norway (Passengers who are not resident of Norway should have permanent resident.)Temporary entry and exit controls will be performed at the internal schengen border. All air carriers must inform passengers arriving in Norway of the following:

Upon arrival in Norway passenger will receive a text message on his/her  phone from the Norwegian Health Authorities with a link to information on how to get tested for covid-19 as well as rules for travel-quarantine. Travellers are requested to read the content in the link. There is a test centre at the airport. If passenger  gets sick or have symptoms after  reachs his/her  final destination, he/she should self-isolate and call 116 117 for testing

 Saygılarımızla,

 

 

İsviçre Covid- 19 Kısıtlamaları Hakkında / About Covid- 19 Restrictions  Switzerland

 

31.08.2020 tarihinde yayınlanmış olan NOTAM' a göre İSVİÇRE için;

Aşağıdaki koşulların sağlanmaması durumunda ülkeye giriş izni verilmeyecektir:

 İsviçre vatandaşları / İsviçre oturumu olanlar

EEA üye ulke vatandaşları / aile üyeleri * aile bağını kanıtlamak zorundadır.

Britanya vatandaşları / aile uyeleri * aile bağını kanıtlamak zorundadır.

Liechtenstein oturum sahipleri

Schengen üye ülkelerden gelen yolcular/oturum sahipleri

Schengen üye ülke vatandaşları İsviçre üzerinden kendi ülkelerine dönüyorlarsa

Andorra, Australia, Bulgaristan, Canada , Kıbrıs , Gürcistan, Irlanda, Japonya,Kore,Monaco, Hirvatistan,Yeni Zelanda, Romanya,Rwanda,San Marino, Tayland,Tunus,Uruguay ve Vatikan dan gelen yolcular.Bu ulkelerden gelip İSVIÇRE' den transit gececek olan yolcuların TRANSIT bölgede kalmaları gerekmektedir.

İSVIÇRE tarafindan duzenlenmiş D tipi vize sahipleri

16.03.2020 tarihinden itibaren İSVIÇRE tarafindan duzenlenmiş C tipi vize sahipleri.

Evli olmayan partnerler. İsviçreli ile ilişki bağını kantlayan  belge ve davetiye zorunludur.

Son 14 gun icerisinde yuksek risk tasiyan ülkelerde bulunmuş yolcular için 10 günlük karantina zorunludur.  

** Non-Schengen bir ülkeden gelip  Schengen üye ülkesine transit geçiş yasaktır.

----------------------------------------------------

Dear customers,

Passengers are not allowed to enter.

This does not apply to:

 Nationals of EEA Member State/ family members * they must present proof Switzerland

British Nationals/ family members * they must present proof

Passengers arriving Schengen Member States / residence permit holders

Residence of Liechtenstein

Residence of Schengen Member  States returning their country of residence via Switzerland.

 Passengers arriving from Andorra, Australia, Bulgaria,Canada, Cyprus, Georgia, Ireland,Japan, Korea, Monaco,Croatia, New Zeland, Romania, Rwanda,San Marino, Thailand,Tunusia,Uruguaya and Vatican City.  If they transit through other countries , they must stay in transit area.

D TYPE VISA issued by Switzerland

C TYPE VISA issued by Switzerland after 16.03.2020 

Unmarried partners of residence of Switzerland. They must have a written invitation and present proof of their relationship.

Passengers are subject to quarantine for 10 days who spent past 14 days in one of the risk countries.

** Passengers are not allowed to transit if coming from Non-Schengen Member State to another Schengen Member State.

Yuksek risk tasiyan ulkeler / High risk countries

 • Albania
 • Andorra
 • Argentina
 • Armenia
 • Aruba
 • The Bahamas
 • Bahrain
 • Belize
 • Bolivia
 • Bosnia and Herzegovina
 • Brazil
 • Cape Verde
 • Chile
 • Colombia
 • Costa Rica
 • Croatia
 • Dominican Republic
 • Ecuador
 • Faroe Islands
 • French Polynesia
 • Gibraltar
 • Guam
 • Guatemala
 • Guyana
 • Honduras
 • India
 • Iraq
 • Israel
 • Kosovo
 • Kuwait
 • Lebanon
 • Libya
 • Maldives
 • Malta
 • Moldova
 • Monaco
 • Montenegro
 • Namibia
 • North Macedonia
 • Occupied Palestinian Territory
 • Panama
 • Paraguay
 • Peru
 • Qatar
 • Romania
 • San Marino
 • Sint Maarten
 • Spain including the Balearic Islands (without the Canary Islands)
 • South Africa
 • Suriname
 • Trinidad and Tobago
 • Turks and Caicos Islands
 • Ukraine
 • United Arab Emirates
 • United States of America (including Puerto Rico and US Virgin Islands)

Saygılarımızla,

 

 

 

Münih Covid-19 Kısıtlamaları Hakkında  /  About Munich Covid-19 Restrictions

Almanya'ya giriş kısıtlamaları ve Covid-19'a bağlı sağlık önlemleri sizleri hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

 

Türkiye'den Almanya'ya seyahat eden yolcular için zorunlu COVID-19 PCR testi:

Türkiye çıkışlı Münih varışlı yolcular, numune alındıktan sonra 48 saat içinde* negatif test sonucu ile Münih'e giriş yapabilirler. Test sonucunun Ingilizce veya Almanca olması gerekmektedir.

 

*48 saatlik sınırlamanın yolcudan alınan numunenin alındığı saatten itibaren başlamakta olduğunu önemle bildiririz.

 

Diğer ülkelerden Almanya'ya seyahat eden yolcular için zorunlu COVID-19 PCR testi:

Transit yolcuların uçuşa kabulü için herhangi bir test zorunluluğu yoktur. Kalkış ülkesindeki seyahat kısıtlamaları geçerlidir.

 

Almanya'ya giriş sonrası karantina hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları:

Sağlık Bakanlığı: TIKLAYINIZ.  

 

Güncel Ülkeye giriş koşulları (TIMATIC güncellemeleri dikkate alınmalıdır):

Aşağıdaki kriterlere uymayan yolcuların ülkeye girişi kabul edilmemektedir.

 • Almanya vatandaşları
 • Almanya tarafından verilen oturum iznine sahip kişiler
 • Avrupa Birliği vatandaşları,
 • Avrupa Birliği oturum/D tipi vize sahipleri

 

17 Temmuz 2020'den itibaren aşağıdaki ülke vatandaşlarının Almanya'ya girişlerinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 • Australia
 • Georgia
 • Canada
 • New Zealand
 • Thailand
 • Tunisia
 • Uruguay
 • European Union
 • UK nationals
 • Liechtenstein
 • Switzerland
 • Norway
 • Islands

 

Almanya'ya seyahat ederken korona testi ile ilgili SSS:

 

PCR test gereklimidir?

EVET, riskli bölgelerden geliyorsanız. Yüksek Riskli Ülkeler listesi için buraya tıklayınız.

 

PCR testi istenirse, hangi koşullarda veya hangi yolcular için PCR testi gereklidir?

Riskli bir bölgeden gelirken Almanya'ya giren her yolcu, test ibraz edemeyen yolculara inişte ücretsiz test yapılmaktadır.

 

Konuyla ilgili herhangi bir muafiyet var mı?

İstisna yok, aksi takdirde 14 gün karantinada olmanız gerekir.

 

PCR testi istenirse, PCR testinin talep edildiği bir yaş aralığı var mı?

Yaş aralığı yok, çocuklar dahil.

 

PCR testi istenirse; PCR testi için bir tarih sınırı var mı?

Evet, numunenin alındığı saatten itibaren 48 saat gecerlidir.

 

PCR testi Havalimanında yapılması mümkün mü?

Evet, Münih Havalimanında test noktaları mevcuttur.

 

Öyleyse, yeri ve ücreti belirtebilir misiniz?

Terminal 1 Modül A'da ve Terminal 2 bagaj alım salonunda test merkezleri bulunmaktadır.

Şu anda herhangi bir ücret yok. Bu gelecekte değişebilir.

 

PCR testi hakkında önemli gördüğünüz diğer konular / muafiyetler: (Test koşulları, test merkezleri vb.)

Güncel bilgiler ve güncellemeler online olarak sağlanmaktadır.

Lütfen aşağıda belirtilen ana sayfaların güncellemelerini kontrol ediniz.

 1. Federal Ministry of Health: TIKLAYINIZ.
 2. RTK (Robert Koch Institut) https://www.rki.de/EN/Home/homepage_node.html
 3. Federal Foreign Office https://www.auswaertiges-amt.de/en
 4. Munich Airport https://www.munich-airport.com/corona-tests-at-the-airport-9526455

 

Münih Havalimanı'ndaki korona kısıtlamaları ile ilgili herhangi bir soru varsa, aşağıdaki e-posta adresi üzerinden başvurabilirler.

 Bundespolizei Münih bpol.muc.sb11ez@polizei.bund.de

 

Saygılarımızla.

---------------------------

Dear customers,

 We would like to inform you about the current entry requirements to Germany and health measures due to Covid-19.

 COVID-19 PCR test mandatory for passengers traveling from Turkey to Germany:

Passengers are required to submit a negative COVID-19 PCR test result, taken within the last 48 hours*, prior to arrival in Germany. Passengers who fail to submit these test results are not be permitted to board the flight.

 *the 48-hour limit starts when the swab sample is collected from the passenger.

 COVID-19 PCR test mandatory for passengers traveling from other countries to Germany:

There is no test requirement for transit passengers to board the flight. The travel restrictions of the country of departure must be observed.

 Answers to frequently asked questions about quarantine after entering Germany

Federal Ministry of Health: CLICK

 Current Country entry requirements (TIMATIC updates should be considered):

Passengers who do not meet the following criteria are not accepted to enter Germany.

 • German citizens
 • Persons with a residence permit issued by Germany
 • European Union citizens,
 • European Union residence / D type visa holders

 From July 17th, 2020 there are no restrictions for citizens of the following countries to enter Germany.

 • Australia
 • Georgia
 • Canada
 • New Zealand
 • Thailand
 • Tunisia
 • Uruguay
 • European Union
 • UK nationals
 • Liechtenstein
 • Switzerland
 • Norway
 • Islands

 FAQ regarding corona testing when travelling to Germany:

Is PCR test requested? 

YES, if you are coming from a risk region. Click here for list risk areas.       

If a PCR test is requested, under what conditions or for which passengers is the PCR test required?  

Every passenger entering Germany when coming from a risk region. If they have not a PCR test, they can make a test without any charge in Munich.

 Are there any exemptions on the subject? 

No exceptions, otherwise you have to be in quarantine for 14 days.

 If PCR test is requested; Is there an age range for which PCR testing is requested?

NO age range - including children.

 If PCR test is requested; Is there a date limit for the PCR test?

YES, It is valid for 48 hours starting from date of submission.

 Is PCR test done at your airport?

Testing in Munich is possible.

 If so, can you specify the location and fee?

There are test centers for this purpose in Terminal 1 Module A and another in Terminal 2 baggage claim hall.

The tests are free of charge at the moment.

 Other issues/exemptions you consider important about the PCR test: (Test conditions, test centers etc.)

Current informations and updates are provided online.

Please check here the homepages of

 1. Federal Ministry of Health: CLICK
 2. RTK (Robert Koch Institut) https://www.rki.de/EN/Home/homepage_node.html
 3. Federal Foreign Office https://www.auswaertiges-amt.de/en
 4. Munich Airport https://www.munich-airport.com/corona-tests-at-the-airport-9526455

 If you have any questions about corona restrictions at Munich Airport, you can apply via the e-mail address below.

 Bundespolizei Munich bpol.muc.sb11ez@polizei.bund.de

Saygılarımızla,

 

Pakistan Çıkışlı Uçuşlarımızda Covid 19 PCR Test Zorunluluğu/Covid-19 PCR Test Required for Passengers Departing from Pakistan

 

8 Ağustos 2020 tarihi itibariyle Pakistan çıkışlı uçuşlarımızda yolculardan check-in esnasında Covid-19 PCR negatif test sonucunu ibraz etmeleri istenecektir.  

 Bu kapsamda sadece aşağıda belirtilen yetkili laboratuvarlardan alınan test sertifikaları kabul edilecektir.

 

S.NO

ŞEHİR

LABORATUVAR

WEB ADRES 

TELEFON

1

KARACHI, LAHORE, ISLAMABAD

SHAUKAT KHANUM 

WWW.SHAUKATKHANUM.ORG.PK

021 111 756 756

2

KARACHI, LAHORE, ISLAMABAD

CHUGHTAI LAB

WWW.CHUGHTAILAB.COM

0311 1456 789

3

KARACHI, LAHORE, ISLAMABAD

GERRY'S VISA: COVID-19 TEST MANAGEMENT SERVICE PROVIDER

WWW.GERRYSVISA.COM

051 884 9999

 

Uygulama Koşulları:

 • Covid-19 PCR testi uçuştan önceki 96 saat içinde yapılmış olmalıdır.
 • Yetkili laboratuvar, test sonucunun doğrudan Türk Hava Yollarına gönderilmesi için yolcudan onay talep edecektir.
 • Test randevusu almak yolcunun yükümlülüğündedir.
 • Yolcuların laboratuvara pasaport, NIC (ID Kart) ve biletlerini ibraz etmeleri zorunludur.  Yolcular laboratuvara testin Türk Hava Yolları ile seyahat için yapıldığını bildirmelidir.
 • Covid-19 PCR testinin maliyeti yolcu tarafından karşılanacaktır.
 • 12 yaşın altındaki çocuklar ebeveynleri ile seyahat ediyorsa testten muaftır.
 • Check-in esnasında Covid-19 PCR negatif test sertifikası sunulmazsa biniş kartı verilmeyecektir.
 • Yukarıda belirtilen laboratuvarlar Türk Hava Yolları yolcularına özel indirimli fiyatlar sunacaktır.

 

Saygılarımızla.

-----------------------------

Dear customers,

 From 8th AUG 2020, it will be mandatory for all passengers travelling from Pakistan to present their negative Covid-19 PCR test certificate.

 Test certificates from below mentioned authorised laboratories will be acceptable only:

 

S.NO

CITY

LABORATORY

WEB ADDRESS

CONTACT

1

KARACHI, LAHORE, ISLAMABAD

SHAUKAT KHANUM 

WWW.SHAUKATKHANUM.ORG.PK

021 111 756 756

2

KARACHI, LAHORE, ISLAMABAD

CHUGHTAI LAB

WWW.CHUGHTAILAB.COM

0311 1456 789

3

KARACHI, LAHORE, ISLAMABAD

GERRY'S VISA: COVID-19 TEST MANAGEMENT SERVICE PROVIDER

WWW.GERRYSVISA.COM

051 884 9999

 

Conditions:

 • Covid-19 PCR tests should not be older than 96 hours at the time of departure.
 • Authorized laboratory will require passenger consent to send the test result directly to Turkish Airlines.
 • Passengers will be responsible for contacting the authorized laboratory to schedule a test appointment.
 • At the laboratory, it is mandatory for passengers to present their passport, NIC and ticket. Laboratory has to be informed by the passenger that this test is being taken for travel on Turkish Airlines.
 • Cost of covid-19 PCR test will be borne by the passenger.
 • Children under 12 year of age at the time of travelling are exempted if they are accompanied by their parents.
 • Boarding pass will not be issued if covid-19 PCR negative test certificate is not presented.
 • Above mentioned laboratories will offer special discounted rates for Turkish Airlines passengers.

 

Saygılarımızla,

 

 

Finlandiya Covid-19 Kısıtlamaları Hakkında / About Covid -19 Restrictions Finland

Türk Hava Yolları seferleri için sadece Fin vatandaşları, Finlandiya için oturumu olan yolcular yada Fin vatandaşlarının sadece birinci derecedeki akrabaları özel izin alarak Finlandiya'ya girebilir.

Aşağıdaki zorunlu seyahatler ve yazılmamış diğer insani nedenlerden dolayı seyahat etme zorunluluğu olan yolcular için istisnai durumlar uygulanabilmektedir.

Finlandiya'ya gelip transit olarak 24 saat içerisinde başka bir Avrupa birliği ülkesine kara/deniz/hava yolu ile devam edecek yolcuların konfirme seyahat belgesini ibraz etmeleri şartıyla uçuşlara kabul edilebilir.

Finlandiya'ya giriş için PCR testi talep edilmemektedir.

Gelen yolcular için 14 gün zorunlu olmayan ev karantinası tavsiye edilmektedir.

 

Zorunlu Seyahatler;

a. Görev süresince sağlık, kurtarma ekipleri ve yaşlılara bakmak için görevlendirilen profesyoneller,

b. Görev süresince  kargo transport ve lojistik için görevlendirilen kişiler,

c. Diplomat, uluslararası organizasyon personelleri, askeri personel ve insani yardım görevlileri,

d. Fin oturumuna sahip olan kişiler,

e. Uluslararası korumaya ihtiyacı olan kişiler ya da buna benzer bir sebepten dolayı seyahat etme zorunluluğu olan kişiler,

f. Kişinin çocuğunun doğması, yakınının ciddi bir hastalığının olması yada düğününün olması gibi diğer insani nedenler,

g. Toplumun işleyişi veya güvenliği için önemli olan iş gibi diğer gerekli ertelenemeyen işlerin yapılması için gereken taşımacılık. Bu işlerin yapılabilmesi için diğer ülkelerden gerekli/ilgili kişilerin gelmesi gerekliliği, yabancı medya temsilcileri vb.. gibi kişiler. Yurt dışında yaşayan Fin vatandaşı aileleri.

Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

 For Turkish Airlines flights, only Finnish citizens, Finnish residents card holders or Finnish citizens first degree relatives with special permission can enter Finland.

Exceptions may apply to passengers who are obliged to travel for the following mandatory travels and other humanitarian reasons with permissions.

Passengers who arrive to Finland and travel to another European Union country within 24 hours by land / sea / air traffic may be accepted to the flights, but passengers must show a confirmed travel document.

No PCR test required for entering Finland.

Self-quarantine is recommended for those arriving in Finland. Not mandatory 14 days home quarantine

 Essential reason;

a. Health care and rescue service personnel (including first aid) and elderly care professionals during assignments

b. Freight transport and logistics personnel during assignments

c. Diplomats, staff of international organisations, military personnel and humanitarian aid workers in the exercise of their duties

d. Persons travelling on a Finnish residence permit

e. Persons in need of international protection or who are travelling for other humanitarian reasons

f. Pressing family matters (for example, the birth of one's own child, a serious illness of a close relative, one's own wedding) or other pressing personal reasons

g. Transport required to perform other necessary non-postponed tasks such as work that is important to the functioning or safety of society. Persons such as the necessity of the necessary / relevant persons from other countries, foreign media representatives, etc. Families of Finnish citizens living abroad.

 

Saygılarımızla,

 

 

Fas Covid-19 Kısıtlamaları Hakkında / About Covid-19 Restrictions Morocco

Aşağıdaki durumları karşılayan yolcular Fas'a giriş yapabilecektir:

 • Fas vatandaşı olan yolcular,
 • Oturum iznine sahip olan yolcular ve aileleri,
 • Teyidli otel rezervasyonu olan vizesiz giriş hakkı bulunan turizm amaçlı seyahat eden yolcular,
 • Fas'lı bir şirketten resmi davetiyesi olan vizesiz giriş hakkı bulunan yolcular,
 •  Fas hükümetinden seyahat için özel izni olan yolcular, 
 • Bu linkten http://www.onda.ma/form.php ulaşılabiliecek "Yolcu Sağlık Formu"nun sefer öncesinde doldurup, yazdırıldıktan sonra varışta gösterilmesi gerekmektedir.

Fas'a giriş yapabilecek tüm yolcuların, kalkıştan önce 48 saat içinde yaptırdıkları PCR ve seroloji (antikor) testinden negatif sonuç almaları şarttır. Aksi takdirde uçağa kabul edilmeyeceklerdir.

 

Saygılarımızla.

-------------------------

Dear customers,

Passengers that corresponds the below rules can enter Morocco:

 • Moroccan citizens,
 • Passengers that have residence card and their families
 • Passengers who are visa exempt if they have a hotel reservation confirmation or an invitation from a Moroccan company.
 • Passengers must complete the "Passenger Health Form" before departure at http://www.onda.ma/form.php . The form must be printed and presented on arrival.

Passengers must have a medical certificate with a negative Coronavirus (COVID-19) PCR test result and a serological test issued at most 48 hours before departure.

Saygılarımızla,

 

 Ukrayna Covid-19 Kısıtlamaları Hakkında / About Covid-19 Restrictions Ukraine

Yabancı Yolcuların Ülkeye Girişinin Kısıtlanması :

  UKRAYNA otoritesi tarafından COVID-19 için yayınlanan 27 EYLUL 20 / 21:00 UTC'ye kadar geçerli NOTAM aşağıdaki gibidir. 

  Söz konusu Notam'dan, 27 Ağustos tarihinde yapılan yayında yer alan ve transit yolcuların ülkeye girişine izin veren istisna maddesi kaldırılmıştır. İngilizce metin aşağıda ayrıca verilmiştir.

 Ukrayna Bakanlar Kurulu Kararına Göre, yabancılar ve vatansiz kişilerin  27 EYLUL 20, 21:00 UTC'ye kadar ülkeye girişi yasaklanmıştır. 

  Aşağıdaki istisnalar hariçtir:

  Bir Ukrayna vatandaşının eşi, ebeveyni, çocukları, büyükanne veya büyükbabaları,

 • Yükseköğretim kurumlarında eğitim amacıyla Ukrayna'ya gelenler,
 • Ukrayna topraklarında askerlik yapan kişiler,
 • Ukrayna`da kalıcı veya geçici ikamet belgeleri olanlar,
 • Mülteci veya ek korumaya ihtiyacı olan kişiler olarak tanınanlar,
 • Ukrayna'da çalışma iznine sahip olanlar, (vatansız kişiler dahil)
 • Yabancı diplomatik misyon ve konsolosluk kurumlarının çalışanları, resmi uluslararası misyon temsilcilikleri, Ukrayna'da akredite kuruluşlar ve aileleri,
 • Yabancı devletlerin resmi delegasyonlarının başkan ve üyeleri, uluslararası kuruluşların çalışanları ve bunlara eşlik eden kişiler, Ukrayna Cumhurbaşkanı, Ukrayna Parlamentosu, Ukrayna Bakanlar Kurulu, Ukrayna Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri Bakanlığının daveti üzerine gelenler,
 • Yük taşıtlarının sürücüleri ve/veya mürettebat üyeleri, düzenli taşımacılık yapan otobüs, uçak, deniz ve nehir gemilerinin mürettebat üyeleri, tren ve lokomotif mürettebatı mensupları,
 • Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin birliklerine yönelik eğitim faaliyetlerine katılan veya Ukrayna Savunma Bakanlığının daveti üzerine gelen NATO üyesi devlet ve NATO barış programı silahlı kuvvetlerinin eğitmenleri,
 • Bir kültür kurumunun davetiyle yanında bir misafiri ile gelen kültür elçileri
 • Ukrayna topraklarında düzenlenen resmi spor müsabakaları katılımcıları ve beraberindekiler,
 • Ukrayna işletmelerinin temsilcilerinin daveti üzerine Ukrayna'ya gelen teknik uzmanlar
 • Hemopoetik kök hücrelerin nakli için taşınmasını gerçekleştiren kişiler,
 • Tedavi için Ukrayna'ya gelen kişiler.

  Saygılarımızla.

  -------------------------------------

   Dear customers,

 Entry Restriction for Foreign Passengers:

 
In order to comply with the decision of the Ukrainian government to temporarily restrict the crossing of the state border, aimed at preventing the spread within the territory of Ukraine of acute respiratory disease covid-19 caused by the sars-cov-2 coronavirus, crossing of the state border for entry to Ukraine for foreigners and stateless persons, is temporarily prohibited till 27 September 2020 (21:00Z) 
Based on the information obtained from the airport police, transit passenger will not be allowed to enter Ukraine till 27 September. Transit passengers must wait at the airport.

 

Except for those who: 

 • are immediate family members of citizens of Ukraine (One of the spouses, parents, children, grandmother or grandfather of a citizen of Ukraine),
 • have a permission to work in Ukraine,
 • arrive in Ukraine for the purpose of education in the higher education institutions,
 • undergo military service on the territory of Ukraine,  permanently or temporarily living on the territory of Ukraine
 • recognized as refugees or persons in need of additional protection
 • Employees of foreign diplomatic missions and consular institutions of foreign countries, representations of official international missions, organizations accredited in Ukraine and their families, 
 • heads and members of official delegations of foreign states, employees of international organizations, as well as persons accompanying them, and enter Ukraine at the invitation of the President of Ukraine, the Parliament of Ukraine, the Cabinet of Ministers of Ukraine, the office of the President of Ukraine, the ministry of foreign affairs,
 • drivers and / or crew members of freight vehicles, buses engaged in regular transportation, crew members of aircraft, sea and river vessels, members of train and locomotive crews,
 • instructors of the armed forces of Nato members state and Nato partnership of Pease program who participate in training events for the units of Armed Forces of Ukraine or arriving at the invitation of Ministry of Defense of Ukraine, 
 • cultural figures who arrive at the invitation of a cultural institution together with one person accompanying each of them, 
 •  arrive to participate in official sports competitions held on the territory of Ukraine and their accompanying persons, 
 • technical specialists arriving in Ukraine at the invitation of representatives of Ukrainian enterprises, 
 •  persons who carry out the transport of hematopoietic stem cells for transplantation,
 •  persons who arrive for treatment in healthcare in Ukraine. 

 Saygılarımızla ,

 

 

 

Meksika Covid-19 Kısıtlamaları Hakkında / About Mexica Covid-19 Restrictions

 

Cancun Ulaştırma Bakanlığı'nın aldığı karara göre, Covid-19 önlemleri kapsamında Cancun'a seyahat edecek yolcuların seyahatleri boyunca (kalkış ve varış havalimanlarında) maske takmaları zorunludur.

Uçuş öncesi kalkış havalimanında maskenin yolcu yanında getirilmesi gerekmektedir. Check in işlemleri esnasında maske kontrolü yapılacaktır. Maskesi bulunmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.

Ülkeye giriş esnasında sorun yaşanmaması için varış istasyonunda da maske takılması gerekmektedir.

 

Saygılarımızla.

-------------------------

  Dear customers,

 According to Cancun Department Of Transportation, within the scope of Covid-19 measures passengers travel to Cancun are required to wear masks during their entire travel (at departure and arrival airports).

Before the flight at the departure airport, passangers should bring their masks with them. During their check-in transactions masks will be checked. 

Passengers without masks will not be admitted to the flight. In order to avoid any problem during the entrance to the country, passangers should wear their masks at the arrival station too.

 

Saygılarımızla,

 

 

Saraybosna Covid-19 Kısıtlamaları Hakkında ,

Ülkemizde yurtdışı seyahatlerde en çok tercih edilen noktalardan biri olan Bosna-Hersek bir süredir, birkaç komşu ülke dışında tüm dünyaya ve Türk vatandaşlarına giriş yasağı uygulamaktaydı. Bosna Hersek hükümeti 10 Eylül 2020 tarihinde aldığı kararla bu uygulamaya 12 Eylül 2020 saat 06:00 itibariyle son vereceğini duyurmuştur. Varışa göre son 48 saat içinde alınmış PCR-Negatif test sonucuyla tüm vatandaşlarımızın ülkeye girişlerine izin verecektir.

En çok tercih edilenlerden biri olan bu destinasyonumuza yönelik planlamalarınızı başlatabilirsiniz.

 

Saygılarımızla.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

 Bosnia and Herzegovina, which is one of the most preferred destinations in our country, was imposing an entry ban for whole world including Turkish citizens except a few neighboring countries  The government announced that it would end this date by 06:00 on 12 September. All Turkish citizens with PCR-Negative test, within last 48 hours of arrival time will be allowed to  enter the country.

You can start your planning to bring your guests which is one of the most preferred.

Saygılarımızla,

 

  

 

17.09.2020

KKTC-Covid -19 Kısıtlamaları Hk/About Covid 19 Restrictions Turkish Republic of Northern Cyprus

 Değerli misafirlerimiz,

KKTC Covid-19 Kısıtlamaları hakkındaki güncel bilgilere https://www.turkishairlines.com/ web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Direkt link için TIKLAYINIZ.

 Saygılarımızla.

------------------------------------------------------------

Dear customers,

You can access up-to-date information on KKTC Covid-19 Restrictions on website https://www.turkishairlines.com/.

CLICK for direct link.

 

Saygılarımızla,

 

 

17.09.2020

Manchester Covid-19 Kısıtlamaları Hk./About Covid-19 Restrictions Manchester

Manchester Covid-19 kısıtlamaları kapsamında;

Transfer Yolcular:

MAN Havalimanında mevcut transfer yolcu uygulaması durdurulmuştur. Tüm yolcuların MAN'a kadar check-in işlemi yapılmalıdır. Yolcular MAN varışta pasaport işlemleri tamamlayıp, bagajlarını alarak diğer havayolunun check-in işlemine müracaat etmelidir. Yolcuların UK'ye girişleri için geçerli dökümanlar olmak zorundadır.

 

PCR Test:

MAN Havalimanı varışında PCR test olma zorunluluğu yoktur.

 

Pasaport/Vize:

Timatic sisteminde mevcut kurallar geçerlidir.

 

Yolcu Kayıt Formu:

Tüm yolcuların MAN Havalimanına varmadan önce online yolcu kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir. Forma aşağıdaki linkten ulaşılabilirsiniz:

Link için TIKLAYINIZ.

 

14 Gün Karantina:

Belirtilen ülkelerden UK'ye gelişlerde 14 gün kendi kendine karantina uygulaması mevcuttur. Karantina uygulamasına tabi olmayan ülkelerin listesini aşağıdaki linkte görebilirsiniz.

İlgili liste ülkelerdeki Covid-19 yayılımına göre güncellenmektedir.

Link için TIKLAYINIZ.

 

IBS ve TIMATIC sistemi güncellenmiştir.

 

Saygılarımızla.

----------------------

Dear customers,

 Please be aware of the below restrictions at MAN station due to covid-19;

 Airside Transfers:

Airside transfer facility is closed, passengers & baggage with an onwards connection from MAN either within the UK or out of the UK should only be accepted as far as MAN station.  Passengers will be required to land, clear UK immigration and proceed to their onward carrier to complete the check-in process. 

Passengers must hold valid documents that allows them to enter the UK, passengers not in possession of valid documents to enter the UK will be refused entry and returned to origin point as INAD. 

 

PCR Test:

There is no requirement for passengers to take a PCR test when travelling to MAN.

 

Passport /Visa:

Timatic rules should be followed for all passport & visa information.

 

Passenger Locater Form:

Form should be completed by all passengers travelling to MAN (Under 18 years can be included on adults form subject to certain conditions). Detailed information and the link to complete the form can be found below,

CLICK for link

 

14 Day Self Isolation:

Arrivals from certain countries will be required to self-isolate on arrival in the UK. You can find the list of exempt countries by following the below link. This list is continually updated based on Covid-19 infection rates of origin point,

CLICK for link

 

IBS is updated, request has been sent to have Timatic updated re closure of transfer facilities at MAN station.

 

Saygılarımızla,

 

 

 

Erbil Uçuş Bilgisi ve Covid-19 Uygulamaları Hakkında/About ERBIL (EBL) Flights and Covid-19 Applications

26 Eylül 2020 tarihi itibariyle haftada 3 frekans ile IST-EBL-IST uçuşlarımız yeniden başlayacaktır.

 

UÇUŞ NO

KALKIŞ

VARIŞ

BAŞLANGIÇ TARİHİ

BİTİŞ TARİHİ

GÜNLER

KALKIŞ SAATİ

VARIŞ SAATİ

TK 804

IST

EBL

25.Eyl.2020

23.Eki.2020

1.3.5..

22:40

1:05

+1

TK 805

EBL

IST

26.Eyl.2020

24.Eki.2020

.2.4.6.

05:00

7:45

*UTC

 Erbil (EBL) giriş koşulları aşağıdaki gibidir;

 1. Tüm yolcular varışta PCR testi ibraz etmesi gerekir.
 2. Erbil'e varıştan en fazla 48 saat önce düzenlenen negatif Coranavirüs test sonucu olmadan seyehat eden yolcular, varışta masrafları kendilerine ait olacak şekilde teste tabi tutulurlar.
 3. Test ücreti 50.00 USD dir.
 4. Uçakta yolcuların doldurması gereken formları pasaport polisine teslim edilmesi gerekir.
 5. Yolculardan kendi ikametgahlarında karantinada kalması beklenilir.

 -------------------------

Dear customers,

  As of September 26, 2020, our IST-EBL-IST flights will restart, 3 frequencies per week.

 

FLIGHT NUMBER

DEP

ARR

START

END

DAYS

STD

STA

TK 804

IST

EBL

25.Sep.2020

23.Oct.2020

1.3.5..

22:40

1:05

+1

TK 805

EBL

IST

26.Sep.2020

24.Oct.2020

.2.4.6.

05:00

7:45

*UTC timing


Erbil (EBL) entry conditions are as follows;

 1. All passenger must submit PCR negative test result upon arrival.
 2. Passengers traveling to Erbil (EBL) without a negative Coronavirus (COVID-19) test result issued at most 48 hours before arrival are subject to a test upon arrival at their own expense.
 3. Test fee is 50.00 USD
 4. The forms that passengers must fill out on the aircraft should delivered to passport police.
 5. Passengers are subject to self-isolation in their own residency.

Saygılarımızla,

 

 

 Revize Amman Covid-19 Kısıtlamaları Hk/ Revision About  Amman Covid-19 Restrictions

Ekteki son notamla birlikte ülke kategorilerine göre transfer yolcu kısıtlaması kaldırılmış olup, aşağıda belirtilen seyahat kurallarını karşılamaları koşuluyla çıkış noktası farketmeksizin her yolcu Amman seferlerine kabul edilebilecektir.

 Amman'a seyahat edecek tüm yolcularımızın, seyahatleri öncesinde www.visitjordan.gov.jo   adresinden "Ürdün'e Seyahat Deklerasyon Formu" nu doldurmaları ve Amman Havalimanı’na varışta yapılacak olan PCR testinin ödemesini aynı websitesi üzerinden online olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Formun doldurulması ve PCR testinin ödemesinin tamamlanması akabinde yolcunun mail adresine gönderilecek QR kodunu seyahat başlangıç noktasındaki check-in kontuarlarında ibraz etmeleri gerekmektedir. İlgili IST-AMM uçuşu için geçerli QR kodu olmayan yolcularımız kesinlikle uçuşa kabul edilmeyecektir.

 1. Seyahat başlangıcından önce en fazla 120 saat içinde alınmış negatif PCR testi gerekmektedir. 5 yaş altı yolcular ve diplomatik pasaportlu yolcular PCR testinden muaftır.
 2. Tüm yolcular Amman havalimanında yapılacak PCR testinin sonucunun negatif çıkması akabinde 7 günlük ev karantinasına tabi olacaktır.
 3. AMAN uygulamasının yolcuların cep telefonlarında yüklenmiş olması gerekmektedir.(Amman havalimanına varışta da yüklenebilir)
 4. Ürdün vatandaşları, Ürdün’de geçerli oturum izni olanlar ve diplomatik pasaportlu yolcuların haricindeki tüm yolcularımızın planlanan kalış süresinin tamamında geçerli olacak şekilde Covid-19 tedavisini de kapsayan sağlık sigortasına sahip olmaları gerekmektedir.

Saygılarımızla,

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Dear customers,

 The restrictions for transfer passengers according to country classification has been removed and the passengers from all around the world will be accepted to Amman flights in case of to meet the following travel requirements;

 All passengers are kindly required to visit the following website www.visitjordan.gov.jo to complete "Travel to Jordan Declaration Form" and pay online for the cost of PCR test that will be conducted at Amman Queen Alia International Airport. After the payment is completed, passenger will receive QR code as an approval to travel. Passengers are required to present their QR code at the check-in counters before departure. It's not able to onboard without present QR code for mentioned IST-AMM flight.

 1. All passengers travelling to Amman except children under 5 years of age and diplomatic passport holders are required to obtain a negative PCR test which has been conducted within 120 hours prior to departure.
 2. 7 Days self-quarantine at home after negative PCR test.
 3. All passengers must download "AMAN Application" in their personal device.
 4. All passengers except Jordanians, residency holders in Jordan and diplomats must have health insurance that cover covid-19 treatments valid for the whole period of intended stay.

Saygılarımızla,

 

 

Güncel Gana Covid-19 Kısıtlamaları / Updated Covid-19 Restrictions Ghana

Gana (ACC) giriş koşulları güncellenmiştir. Mevcut uygulamalarda 3 temel güncelleme yapılmıştır;

1. Gelen tüm yolcular seyahate başladıkları ülkeden PCR Test negatif (son 72 saat) belgesine sahip olmak zorundadır. Buna ek olarak gelen tüm yolculara Ghana'ya varışta tekrar Covid-19 testi uygulanmaktadır. Test ücreti yolculardan tahsil edilmektedir (150USD). Yeni uygulamada yolcular bu ücreti seyahate başlamadan önce online olarak ödeyerek dekontu ibraz etmek zorundadır. Online ödeme linki: ''https://myfrontierhealthcare.com/Home/Ghana''. Örnek dekont aşağıdaki linkte bilgilerinize sunulmuştur. Bu uygulama 15 eylül 2020 günü 06:00UTC'den itibaren geçerli olacaktır.

Örnek dekond için TIKLAYINIZ.

 

2. AVIH ve PETC giriş çıkışına izin verilmektedir.

3. Online ödeme yapamayan yolcuların mağdur olmaması için, ilgili ödemenin Gana'ya varışta nakit olarak ödenmesi uygulaması bir sonraki duyuruya kadar devam edecektir.

 

 Saygılarımızla.

--------------------------

Dear customers,

 Kindly find below 2 updates for Ghana Coronavirus Protocols; 

1. The ACC airport authority has directed that all passengers arriving in ACC will take a mandatory COVID-19 Test on arrival. This is in addition to the required Negative PCR Test results (last 72 hours) needed before passengers are boarded from their points of departures. Prepayment for the mandatory ACC arrival covid-19 Test is expected to be made before passengers are boarded from their points of departures. Payment should be done online via this link: "https://myfrontierhealthcare.com/Home/Ghana" Passengers are required to show proof of payment to airlines as a condition for boarding of flights to ACC. A sample receipt for the online payment to be presented to Airlines can be found below. This directive takes effect from 0600 hours (UTC) of Tuesday 15th September 2020;

Click for sample receipt

              NB: The Mandatory arrival COVID-19 Test is not a substitute for the required Negative PCR Test results needed before passengers are boarded.

 

2. AVIH and PETC are allowed to enter and depart from Acrra.

3. In order to avoid the inconvenience of the passengers who are not able to do online payment, cash payment upon arrival to Gana will continue till furher notice.

 

Saygılarımızla,

 

 

Suudi Arabistan Uçuş Detayları ve Şartları

Türkiye'den Suudi Arabistan'a yolcu taşınmasına onay alınmış olup, uçuş detayları aşağıdaki gibidir:

 

KALKIŞ

VARIŞ

TARİH

KALKIŞ SAATİ

VARIŞ SAATİ

İSTANBUL

CİDDE

25 EYLÜL 2020

19:05

23:00

İSTANBUL

RİYAD

25 EYLÜL 2020

20:35

00:40

İSTANBUL

MEDİNE

28 EYLÜL 2020

23:55

03:30

İSTANBUL

DAMMAN

28 EYLÜL 2020

19:35

23:30

İSTANBUL

CİDDE

28 EYLÜL 2020

19:35

23:30

İSTANBUL

RİYAD

28 EYLÜL 2020

20:35

00:40

 

 • Aşağıdaki çağrı merkezi numaraları aranarak kredi kartı ile rezervasyon/biletlemeler yapılabilecektir.
 • Ayrıca, Suudi Arabistan THY Satış ofislerimiz Türkiye'de bulunan THY Ofislerimiz Yetkili Acenteler ve online olarak www.thy.com adresinden bilet alınabilecektir.
 • İç ve dış hatlar'dan gelecek olan yolcular uçuşlarını Suudi Arabistan'da gidecekleri noktaya kadar bağlayabileceklerdir.
 • Ekonomi bagaj hakkı 30 kg Business bagaj hakkı 40 kg'dir.
 • Covid-19 önlemleri doğrultusunda, ufak el çantası hariç uçak içi bagaj alımına müsade edilmeyecektir. 8 kg'lık uçak içi bagaj hakkınız ise uçak altındaki bagaj hakkınıza ilave edilecektir.
 • 18 Eylül ve öncesinde satın alınmış, 18 Nisan 2020 - 31 Ekim 2020 arası uçuşlarda bileti olan yolcularımız bu biletleri bu se ferler için kullanabilecektir. Bu yolcularımız altta verilen saatler içinde ofislerimizden işlem yaptırabileceklerdir.
 • Seyahatte herhangi bir sorun yaşamaması adına uçuştan en az 4 saat öncesınde havalimanında bulunulması gerekmektedir.

 

ÇAĞRI MERKEZİ İRTİBAT NUMARALARI:

800 811 0478
(STC & SABİT HAT ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ ARANABİLİR.)

0090 850 333 0849 veya 0090 212 444 0849
 

CİDDE, MEKKE, MEDİNE, RİYAD VE DAMMAN OFİS ÇALIŞMA GÜN VE SAATLERİ

TARİH

SAAT

Hafta içi her gün

09:00-18:00

 


SUUDİ ARABİSTAN SEYAHAT REHBERİ

Suudi Arabistan Krallığı Sivil Havacılık Otoritesinin 15 Eylül, 2020 tarihinde yayınlamış olduğu duyuruya göre Suudi Arabistan'a seyahat edecek yolcular için;

 • Türk Hava Yolları pasaportunda geçerli gidiş dönüş (huruç/avde) vizesi, oturum veya ziyaret vizesi olan Türkler dahil tüm ülke vatandaşlarını Suudi Arabistan'a icra edilen uçuşlarına kabul edecektir.
 • Tüm yolcuların Suudi Arabistan'a planladıkları seyahat öncesinde 48 saat içerisinde yetkili sağlık kuruluşlarından alınmış, varış noktasında bu 48 saatin dolmamış olması kaydıyla negatif sonuçlu PCR testini ibraz etmesi zorunludur.
 • Seyahat edecek olan tüm yolcuların uçak içinde kabin ekibi tarafından dağıtılacak olan "Sağlık Feragatname Formu"nu doldurup imzalı şekilde varış noktasındaki havalimanı sağlık kontrol merkezine teslim etmesi gerekmektedir.
 • Ayrıca, Suudi Arabistan'a giriş ve çıkış yapan yolcuların Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı'nın Covid-19 salgını kapsamında almış olduğu diğer önlemlere de uyması zorunludur.

Bu bülten, salgının yayılmasını önlemek adına belirlenmiş yükümlülüğü, kısıtlamayı veya seyahat yasaklarını ihlal etmemektedir.

Saygılarımızla,

 

 Bosna Hersek'e Seyahat Edecek Yolcular Hakkında,

Bosna Hersek Sivil Havacılık Otoritesinin aldığı son karara göre, 18.09.2020 itibari ile Bosna Hersek'e seyahat edecek tüm yolcuların ülkeye giriş saatine göre en fazla 48 saat öncesinde alınmış bir negatif SARS-COV-2 PCR- Negatif sonuçlu testini ibraz etmeleri zorunludur.

Bu zorunluluk, Bosna Hersek vatandaslari ve vatandaşı ile evli diğer ülke vatandaşları ve 18 yaşından küçük çocukları için geçerli değildir.

Saygılarımızla.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

According to the latest decision taken by the Bosnia and Herzegovina Civil Aviation Authority, all passengers coming to Bosnia and Herzegovina from  September 18,2020 are required to have the negative SARS-COV19 PCR  test result issued at most 48 hours before arrival.

All foreign nationals married with Bosnia Herzegovina citizens and their children under the age of 18 are exempted from the test submission requirement with declaring marriage certificate.

Saygılarımızla,

 

 Gabon (LBV) Covid-19 Güncellemesi /About Gabon (LBV) Covid-19  Restrictions Update

Gabon hükümeti ve sağlık otoritelerinin daha önce almış olduğu 0-12 yaş aralığındaki çocuk yolcuların PCR Testinden muaf tutulması ile ilgili kararı 0-5 yaş olarak güncellenmiştir.

Bu karara göre; Gabon'a (LBV) seyahat edecek 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların uçuş tarihinden en fazla 5 gün önce alınmış Covid- 19 Negatif PCR test sonucunu ilk çıkış noktasında ibraz etmeleri gerekmektedir.

Uygulamaya 25.09.2020 tarihinde kesin olarak başlanacağından bu tarihe kadar 0-12 yaş aralığındaki çocuk yolcular PCR testi olmadan da seyahat edebileceklerdir.  

 Saygılarımızla.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Dear customers,

 The decision has been taken before by the Gabon government and health authorities regarding exemption of child passengers in the 0-12 age range from the PCR Test was updated as 0-5 ages.

According to this decision; All passengers aged 6 and over traveling to Gabon (LBV) are required to submit at their first departure point a Covid-19 Negative PCR test result taken at most 5 days before the flight date.

Since the application will begin on 25.09.2020, child passengers between the ages of 0-12 will be able to travel without the PCR test until this date.

Saygılarımızla,

 

 Kamerun Covid-19 Kısıtlamaları/About Covid-19 Restrictions Cameroon

Kamerun için COVID-19 seyahat gereklilikleri aşağıda belirtildiği gibidir.

 • İlk çıkış istasyonundan 3 gün öncesine kadar alınmış olan geçerli  Negatif PCR testi zorunludur.
 • PCR test geçerliliği testin rapor tarihinden itibaren kesinlikle hesaplanmamalı,testin yapılış tarihinden itibaren hesaplanmalıdır.
 • PCR test harici hiçbir başka test kabul edilmemektedir.
 • Sadece Kamerun vatandaşları ve geçerli oturumu olan diğer ülke vatandaşlarının ülkeye girişi kabul edilmektedir.
 • Diplomatik Pasaport sahipleri geçerli vize ile ülkeye giriş yapabilirler.
 • 0-3 Yas arası için PCR test zorunluluğu bulunmamaktadır.
 • Sadece DLA(Douala)İstasyonunda geçerli olmak kaydıyla,Kamerunda doğmuş olan yabancı pasaport sahibi yolcular geçerli vize ile kabul edilebilir.Bu yolcular için uçuşa kabulden evvel Douala Operasyon tarafından mutlaka teyit alınmalıdır.

 Saygılarımızla.

--------------------------

Dear customers,

 Entry requirements for CAMEROON are as below:

 • Presentation of negative COVID-19 PCR test result; dated maximum 3 days prior to boarding from the first departure station.
 • PCR test validity must NOT be calculated  by the report date, calculation must start with sample given date.
 • Any type of tests (Rapid test, blood test…) other than PCR test,will not be accepted. Only PCR tests are valid.
 • Only Cameroonian citizens and foreigners with valid cameroonian resident permit can be boarded to the flight.
 • Passengers traveling with diplomatic passports can be boarded with presentation of a valid cameroonian visa.
 • For 0-3 Years old INFANTS PCR test is not mandatory.
 • Only valid for Douala; if foreign passport holders were born in Cameroon, they might be accepted with new dated visas. Douala Operations team should be consulted before boarding.

Saygılarımızla,

 

 

Revize-Sinpapur Covid-19 Kısıtlamaları Hk/  Revision About Covid-19 Restrictions Singapore

Singapur'a giriş için onay mektubu olan yolcularda**(Denizciler ve Hindistandan Singapur'a seyahat eden yolcular hariç) PCR test raporu aranmaz.Bu yolcular Singapur'a gelişleri akabinde 14 gün otel karantinasında kalacaklar,karantina bitiminde PCR testine tabi tutulacaklardır.

**Hindistandan Singapur'a seyahat eden ve onay mektubu olan yolculardan Singapur'a varışlarından maksimum 72 saat önce sonucu alınmış PCR negatif test sonucu istenmektedir.

**Singapur'a seyahat edecek Denizciler(Seaman) MPA ( Maritime Port of Authority's)'den alınmış onay mektubuna sahip olmalı,Kendi ülkesinde seyahatinden önce 14 gün karantinada kalmış olmalı ve Singapur'a varışlarından maksimum 48 saat önce sonucu alınmış negatif PCR testine sahip olmalıdırlar.

Singapur'a Seyahat Edecek Yolcuların Dikkatine:

*Kısa süreli ziyaretçi olarak seyahat eden yolcuların Singapur'a girislerine  izin verilmemektedir.

*Hiçbir yolcunun Singapur'da baska bir tasıyıcıya transit / aktarımına izin verilmemektedir.

*Ülkeye girmesine izin verilen istisnasız tüm yolcuların seyahat etmeden önce Bakanlıktan online alınacak izinlerinin olması gerekmektedir.

Izini olmayanların girisine izin verilmeyecektir.

*Kısa süreli ziyaretçi olarak seyahat eden yolcuların Singapur'a girmesine izin verilmemektedir; istisna için aşağıdaki Singapur'da bulunan ilgili Hükümet kurumlarından onay mektubu gerekmektedir.

 • Singapore Immigration and Checkpoints Authority (ICA)
 • Ministry of Foreign Affairs (MFA)
 • Ministry of Education (MOE)
 • Ministry of Health (MOH)
 • Ministry of Trade and Industry (MTI)

   **Bu ziyaretçilerin ülkeye girebilmesi için vize sartı da aranacaktır.

    **Bu ziyaretçilerin14 gün otel karantinası bulunmakta olup, karantina bitiminden önce Covid-19 testine tabi tutulacaklardır.

* Tüm seyahat eden yolcular aşağıdaki link aracılıgı ile saglık beyan formu doldurmalıdır. (sgac)

https://eservices.ica.gov.sg/sgarrivalcard/

- Onay e-postası uçustan önce yolcu tarafından beyan edilmelidir.

PCR testi aşağıdaki yolcular için zorunludur:

Singapur?a giriş için onay mektubu olan yolcularda**(Denizciler ve Hindistandan Singapur?a seyahat eden yolcular hariç) PCR test raporu aranmaz.Bu yolcular Singapur?a gelişleri akabinde 14 gün otel karantinasında kalacaklar,karantina bitiminde PCR testine tabi tutulacaklardır.

**Hindistan'dan Singapur?a seyahat eden ve onay mektubu olan yolculardan Singapur?a varışlarından maksimum 72 saat önce sonucu alınmış PCR negatif test sonucu istenmektedir.

**Singapur?a seyahat edecek Denizciler(Seaman) MPA ( Maritime Port of Authority?s)?den alınmış onay mektubuna sahip olmalı,Kendi ülkesinde seyahatinden önce 14 gün karantinada kalmış olmalı ve Singapur?a varışlarından maksimum 48 saat önce sonucu alınmış negatif PCR testine sahip olmalıdırlar. Seaman ülkesindeki uçusunun kalkısından 24 saat .nce uçusuna engel olmadıgına dair sağlık sertifikası temin etmelidir.

- Denizcilik şirketi denizciyi (seaman) Singapur varışında karşılamak ve eşlik etmekle sorumludur.

Denizciler(seaman) için rehber kitap asagıdaki linktedir.

https://www.ssa.org.sg/images/ssa/pdf/Ver2%20-%20SG%20Crew%20Change%20Guidebook%20-%20final.pdf

 Saygılarımızla,

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

Passengers with Approval Letter can travel to Singapore without PCR test ** ( Except seaman and Travellers who come from India ).Passengers with Approval Letter  to enter to Singapore must serve 14 days hotel quarantine in Singapore and at the end of quarantine they must do PCR test in Singapore .

No passenger are allowed to transit and transfer in Singapore to connect another flight.

Not even on a separate ticket with another carrier on the same day or next day.

Passengers can enter Singapore with Approval Letter from the following Singapore Government agency:

 • Singapore Immigration and Checkpoints Authority (ICA)
 • Ministry of Foreign Affairs (MFA)
 • Ministry of Education (MOE)
 • Ministry of Health (MOH)
 • Ministry of Trade and Industry (MTI)

**Only Singapore Citizen and Permanent residents are allowed to enter Singapore without approval letter.

**Travellers who are not Singapore Citizen or Permanent Residents with travel history from India within the last 14 days prior to entry are required to have negative result of COVID-19 test within 72 hours before departure and must have approval letter to enter Singapore 

**Seaman must do 14days quarantine in their home country and have negative PCR test results 48 hours prior to arrival into Singapore

**Seaman must have approval letter from MPA ( Maritime Port of Authority ) and ICA  (Immigration and Checkpoints Authority)

**Seaman must have fit to travel medical certificate within 24 hours before departure from origin.

**Seaman shipping company must arrange meet and assist on arrival.

Below is the link guide book for seaman signing on ship in Singapore:

https://www.ssa.org.sg/images/ssa/pdf/Ver2%20-%20SG%20Crew%20Change%20Guidebook%20-%20final.pdf

All travelers must submit a health declaration via SG arrival card (SGAC) e-service: https://eservices.ica.gov.sg/sgarrivalcard/

 Saygılarımızla,

 

Kazakistan'a seyahat edecek olan yolcular için Kazakistan Hükümeti tarafından belirlenen, ülkeye girişte yapılacak uygulama  ve sıhhi tedbirlere ilişkin güncel bilgi aşağıda yer almaktadır.

Aşağıda Kazakistan'a seyahat edebileceği belirtilen ülke vatandaşları için vize, oturum ve vizesiz kalış sürelerinin kontrol edilerek bilet kesilmesi hususunda dikkatinizi rica ederiz.

Birinci Kategori : Çin, Tayland, Moğolistan, Malezya, Mısır, Hong Kong, Güney Kore, Japonya, Singapur, Almanya, Beyaz Rusya, Azerbaycan

1) Ateş ölçümü;

2) Yolcu bilgi formu

İkinci Kategori : İsviçre, İngiltere, Polonya, İtalya, Macaristan, Avusturya, Hollanda,İsveç, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Türkiye, BAE, Suudi Arabistan, Hindistan, Ermenistan, Rusya Federasyonu, Özbekistan, Ukrayna,
Kırgızistan, Tacikistan ve üçüncü kategoriye giren, tahliye ve charter uçuşlarıyla seyahat edecek olan yolcular

1) Ateş ölçümü;

2) Yolcu bilgi formu ;

3) Eğer yolcunun uçuştan maksimum 5 gün önce yaptırdığı negatif sonuçlu COVID-19 PCR test sertifikası varsa, her hangi bir kısıtlama veya karantina olmadan Kazakistan Cumhuriyeti sınırlarından geçiş yapabilir.

4) Eğer yolcu PCR negatif test sertifikasına sahip değilse, yolcuların  Kazakistan'a vardıktan sonraki 48 saat içinde COVID-19 PCR testini yaptıracak veya test yaptırmak istemeyen Kazak vatandaşları ve yabancı yolcular  ikamet yerlerinde 14 gün karantina da kalacaklardır. Zorunlu test ile ilgili bilgiler varış esnasında yolculara verilecektir.


Üçüncü Kategori :

Birinci ve ikinci kategorilerde belirtilen ülkeler haricindeki, diğer ülke vatandaşlarının Kazakistan'a girişlerine izin verilmemektedir.

Saygılarımızla,

 


 

Nur-Sultan/Kazaksitan Covid-19 Uygulamaları - Nur-Sultan/Kazakhstan Covid-19 Applications

Kazakistan-Rusya Federasyon arası karşılıklı seferlerin açılmasıyla Rusya vatandaşları artık Kazakistan'a giriş yapabilirler. Dolayısıyla Kazakistan'a girişi direkt ya da transit uçuşuyla yolcuların gelebileceği ülke sayısı 10'a cikti;

 

 1. Türkiye (vizesiz)
 2. Belarus (vizesiz)
 3. Ukrayna (vizesiz)
 4. Özbekistan (vizesiz)
 5. Kırgızistan (vizesiz)
 6. Rusya Fedarasyonu (vizesiz)
 7. Birleşik Arap Emirlikleri (vizeli)
 8. Güney Kore (vizeli)
 9. Almanya (vizeli)
 10. Hollanda (vizeli)

 

Diğer tüm ülke vatandaşlarının Kazakistan'a İstanbul üzerinden seyahat edecek yolcular için tarafınızca dikkate alınması gereken kurallar aşağıdaki gibidir;

 1. Kazakistan girişini sadece Kazakistan vatandaşı yapabilecektir.
 2.  Kazakistan oturumuna sahip yolcular giriş yapabilecektir.
 3. Kazakistan vatandaşı ile birinci derecede yakınları olan yabancılar giriş yapabilirler, bunun yanında Kazakistan tarafından onaylanmış doğum belgesi, evlilik cüzdanı gibi ispatlayıcı belge ibraz edilmesi şarttır. (vize şartları için aşağıdaki linkte bulunabilir)
 4. Kazakistan'a Diplomatik pasaportuna sahip ve aile üyeleri giriş yapabilirler. (vize şartları için aşağıdaki linkte bulunabilir)
 5. Kazakistan'da eğitimine devam eden öğrenciler giriş yapabilirler. Bunun yanında ispatlayıcı evrakları sunmaları gerekiyor öğrenci kartı, davetiye v.b. (vize şartları için aşağıdaki linkte bulunabilir)
 6. Ülkesine dönen Kazakistan üzerinden transit olarak gecen yolcular uçabilir, geçerli bileti ve through check-in gerçekleşmiş olmalıdır. Transit bölgesinde yolcu 24 saatten fazla aşmaması gerekmektedir.
 7. Kazakistan Cumhuriyetinin Devlet komisyonu tarafından onaylanmış yolcular giriş yapabilirler. (vize şartları için aşağıdaki linkte bulunabilir)
 8. Türkiye vatandaşları sadece Türkiye'den Kazakistan'a direkt uçuşuyla giriş yapabilirler. (Türkiye vatandaşları 30 günlük vize muafiyeti mevcut)
 9. Sağlık formu Kazakistan'a gelen uçaklarda uçakta yolculara dağıtılacaktır. Doldurulmuş formunu yolcular kabin ekibine teslim etmeleri gerekmektedir. Yolcular bu formu  https://www.nn-airport.kz/news/2020/144 sitesinden indirebilirler.
 10. PCR test zorunluluğu tüm yolcular için geçerlidir.  Kazakistan Cumhuriyeti Baş Hekimi'nin aldığı karara istinaden Türkiye?den gelen tüm yolcular için Negatif PCR testin sonucunu sunma mecburiyeti kararlaştırıldı. Test geçerlilik süresi 5 gündür. Varışlarında  PCR testi ibraz edemeyen yolcular 48 saat içinde sağlık birimlerine sunması şartı ile yada zorunlu 14 günlük izolasyonu için "BİLGİLENDİRME" imzalamaktadırlar. İlgili taahhütname uçaklarda kabin ekibi tarafından dağıtılacak . Yolcular ise https://www.nn-airport.kz/news/2020/144 adresinden anket ve taahhütnameleri inderebilmektedirler.

    11.IBS form ve TIMATIC güncellenecektir.

 

Vize rejimi için aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://egov.kz/cms/en/articles/for_foreigners/visa_regime_for_foreigners

Önemli Not: yabancı ülkenin vatandaşının o ülkenin ve Kazakistan arasında vize rejimi varsa mutlaka Kazakistan konsolosluğu tarafından verilmiş vizesi olması gerekiyor.

 

Saygılarımızla.

---------------------------

 Dear customers,

Due to opening mutual air traffic between Kazakhistan and Russian Federation. Citizens of Russian Federation are able to enter to Kazakhistan. Therefore, number of country increased to 10 to whom Kazakhistan has a direct air traffic. Citizens of that countries are allowed to travel to Kazakhistan whether with direct or transit flight. The list of these countries are given below;

 1. Turkey (visa free)
 2.  Belarus (visa free)
 3. Ukraine (visa free)
 4. Uzbekistan (visa free)
 5. Kyrgyzstan (visa free)
 6. Russian Federation (visa free)
 7. United Arab Emirates (visa)
 8. Germany (visa)
 9. Netherlands (visa)
 10. South Korea (Visa)

 

All other country's citizens have entrance restrictions and not allowed to enter to Kazakhstan. This does not apply to;

 1. Nationals of Kazakhistan.
 2. Passengers with a permanent residence permit issued by Kazakhistan.
 3. Immediate family members of nationals of Kazakhistan and residents of Kazakhistan, these passengers should provide valid documents issued by Kazakhistan or approved by Kazakhistan authorities. (Marriage certificate, birth certificate). (For visa regime please follow the link)
 4.  Passengers with diplomatic passports and their family members.  (For visa regime please follow the link)
 5.  Passengers travelling as students must provide supporting documents issued by Kazakhistan authority. (For visa regime please follow the link)
 6.  Passengers returning via Kazakhistan to their country of residence (only in case of transit within 24 hours) with valid tickets and through check-in.
 7.  Passengers travelling with governmental approval issued by interagency commission of the Republic of Kazakhistan. (For visa regime please follow the link)
 8. Citizens of Turkey can travel to Kazakhistan without visa up to 30 days, but with only direct flights from Turkey to Kazakhistan.
 9. A completed questionnaire must provided to the cabin attendant before arrival to the Kazakhistan. The form can be downloaded from the page https://www.nn-airport.kz/news/2020/144
 10.  PCR test is mandotary for all passengers.According to the decission of Chief Sanitary Doctor of the Republic of Kazakhistan all passengers arriving to Kazakhistan are must have a medical certificate with a negative Covid-19 PCR test result issued at most 5 days before departure. Those passengers who cannot present such certificate are must to present completed "NOTIFICATION" for presenting PCR test within 48 hours to the health institutions or being self isolated for 14 days. "NOTIFICATION" forms will be distributed by cabin crew on the flights to Kazakhistan or passengers may download forms from https://www.nn-airport.kz/news/2020/144 website.
 11. IBS and TIMATIC will be updated 

    Visa regime control page:

https://egov.kz/cms/en/articles/for_foreigners/visa_regime_for_foreigners

Important Not: Please control visa regime of that country

Saygılarımızla,

 

 

Abidjan (ABJ)Covd-19 Güncellemeleri Hk. / About Abidjan (ABJ) Covid-19 Updates

Abidjan Sivil Havacılık otoritesi ANAC tarafından yapılan duyuruya göre, Fildişi Sahiline seyahat edecek tüm yolculardan Fildişi Sahili vatandaşları da dahil olmak üzere 72 saat içinde alınmış negative PCR testi talep edilmektedir. Ayrıca gelecek yolculardan Fildişi Sahili Sağlık Bakanlığı sitesinden(https://deplacement-aerien.gouv.ci) sağlık bilgi formunu doldurup yanlarından bulundurmaları talep edilmektedir.

Saygılarımızla.

 

------------------------------

 Dear customers,

According to the announcement made by The Abidjan Civil Aviation Authority ANAC, all passengers include Ivoary Cost Nationalites arriving to ABJ must have negative PCR test result dating no longer than 3 days . All arrival passengers coming to ABJ station must fill in the online travel declaration form on the portal official of the Government https://deplacement-aerien.gouv.ci. They must print and keep this form to show health authorities on arrival when requested.

Saygılarımızla,

 

 

 Londra Heathrow Havalımanı E-Gate Kapalılığı ve Pasaport Kontrolünde Uzun Bekleme Süreleri Hk.

COVID-19 Pandemisi nedeniyle Londra Heathrow havalimanda pasaport kontrol noktalarındaki FAST TRACK (Hızlı Geçiş) hizmeti havalimanı otoritesi tarafından kapatılmıştır.

 Bu nedenle, Londra Heathrow havalimanına seyahat eden ve FAST TRACK hizmetini kullanma hakkına sahip yolcularımıza "FAST TRACK" kartı dağıtılmayacak olup, pasaport kontrolü esnasında yolcuların bekleme sürelerinin uzaması beklenmektedir.

 

Saygılarımızla.

---------------------

Dear customers,

 Due to the COVID-19 Pandemic, FAST TRACK service at the passport control points at London Heathrow airport has been closed by the airport authority.

 For this reason, passengers traveling to London Heathrow Airport and entitled to use the FAST TRACK service will not be given a "FAST TRACK" card and the waiting times of passengers are expected to be extended during passport control

 

Saygılarımızla,

 

 

Abidjan (ABJ)Covd-19 Güncellemeleri Hk. / About Abidjan (ABJ) Covid-19 Updates

Abidjan Sivil Havacılık otoritesi ANAC tarafından yapılan duyuruya göre, Fildişi Sahiline seyahat edecek tüm yolculardan Fildişi Sahili vatandaşları da dahil olmak üzere 72 saat içinde alınmış negative PCR testi talep edilmektedir. Ayrıca gelecek yolculardan Fildişi Sahili Sağlık Bakanlığı sitesinden(https://deplacement-aerien.gouv.ci) sağlık bilgi formunu doldurup yanlarından bulundurmaları talep edilmektedir.

Saygılarımızla.

 ------------------------------

 Dear customers

According to the announcement made by The Abidjan Civil Aviation Authority ANAC, all passengers include Ivoary Cost Nationalites arriving to ABJ must have negative PCR test result dating no longer than 3 days . All arrival passengers coming to ABJ station must fill in the online travel declaration form on the portal official of the Government https://deplacement-aerien.gouv.ci. They must print and keep this form to show health authorities on arrival when requested.

Saygılarımızla ,

 

Özbekistan Covid-19 Kısıtlamaları Hk/ About Covid-19 Restrictions Uzbekistan

NOTAM VE COVID19 KISITLAMALARI KAPSAMINDA ÖZBEKİSTAN YOLCU KABUL ŞARTLARI

 

Özbekistan Cumhuriyet Komisyonun COVID-19 kısıtlamaları ile ilgili aldığı yeni karar ile yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş kısıtlamaları kaldırılarak pandemi dönemi öncesindeki normal vize rejimi uygulamasına geçilmiştir.

Aşağıdaki taleplerin uygulama zorunluluğu ise devam etmektedir.

1) Yolculardan IST/TAS uçuşundan en geç 72 saat önce İngilizce yada Rusça olarak negatif sonuçlu PCR test sonuç belgesi talep edilmektedir. (PCR test süresi, numune alım saatinden itibaren IST/TAS uçuş kalkış saatine kadar 72 saati geçmemiş olmalıdır.)  Transit çıkışlı yolcular içinde IST/TAS uçuş kalkış saati esas alınmaktadır.  Bu belgeyi sunamayan yolcuların ülkeye girişine izin verilmeyecektir. İngilizce ve Rusça dışında diğer dillerdeki PCR test sonuç belgesi kabul edilmiyor.

2) Özbekistan varışında tüm yolcular 14 gün ev yada ücreti yolcuya ait olmak üzere otelde karantina da kalması gerekmektedir. Ülkeye giriş yapmadan önce 14 gün karantina için ekteki taahhütname anketinin (Acknowledgement) doldurulması talep edilmektedir.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers

 

PASSENGER ACCEPTANCE REQUIREMENTS OF UZBEKISTAN ACCORDING TO THE NOTAM AND COVID19 RESTRICTIONS

 

According to the latest published decision of the Republican Special Commission of Uzbekistan, the previously imposed entry restrictions for foreign citizens into the Republic of Uzbekistan have been lifted. The previous visa regime will be restored.

 

The following requirements are still valid.

1) Passengers are still required to have a negative result "PCR test" document in English or Russian and it should not exceed 72 hours before departure. (The PCR test must be submitted 72 hours before departure from the moment the test is taken.) For passengers with transit departures, IST / TAS flight departure time is taken as a basis. Passengers who cannot present this document will not be allowed to enter the country. PCR test result documents in languages other than English and Russian are not accepted.

2) Upon arrival in Uzbekistan, all passengers are subject to self-isolation at home or required to stay in quarantine at the hotel for 14 days on passenger?s own cost. It is required to fill the attached acknowledgement document  for 14 days quarantine before entering the country.

In the event of receiving an update/further updates from the Government, we shall keep you posted.

Saygılarımızla ,

 

Nur-Sultan/Kazakistan Covid-19 Uygulamaları -Revised 2 -NQZ/ALA-Nur-Sultan/Kazakhstan Covid-19 Applications

Kazakistan için giriş şartları aşagıdaki gibidir;

 Vize Bolümü:

-Kazakistan vatandaşları Kazakistan'a giriş yapabilecektir.

-Listedeki 11 ülke vatandaslari Kazakistan'a giriş yapabilmektedir;

 1. Türkiye (vizesiz)
 2. Belarus (vizesiz)
 3. Ukrayna (vizesiz)
 4. Özbekistan (vizesiz)
 5. Kırgızistan (vizesiz)
 6. Rusya Federasyonu (vizesiz)
 7. Birleşik Arap Emirlikleri (vizesiz)
 8. Güney Kore (vizesiz)
 9. Almanya (vizeli)
 10. Hollanda (vizeli)
 11. Mısır (vizeli)

-Kazakistan oturumuna sahip yolcular giriş yapabilecektir.

-Kazakistan vatandaşı ile birinci derecede yakınları olan yabancılar giriş yapabilirler, bunun yanında Kazakistan tarafından onaylanmış doğum belgesi, evlilik cüzdaniı gibi ispatlayıcı belge ibraz etmesi şarttır. (Vize şartlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.)

-Diplomatik pasaportuna sahip ve aile üyeleri giriş yapabilirler Kazakistan'a. (vize şartlarına aşağidaki linkten ulaşabilirsiniz.)

-Kazakistan'da eğitimine devam eden öğrenciler giriş yapabilirler. Bunun yanında ispatlayıcı evrakları sunmaları gerekiyor.Öğrenci kartı, davetiye v.b. (Vize şartlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.)

-Ülkesine dönen Kazakistan üzerinden transit olarak geçen yolcular uçabilir, geçerli bileti ve "through check-in" gerçekleşmiş olmalıdır. Transit bölgesinde yolcu 24 saatten fazla aşmaması gerekiyor.  

-Kazakistan Cumhuriyeti'nin Devlet Komisyonu tarafından onaylanmış yolcular giriş yapabilir. (Vize şartlarına aşağidaki linkten ulaşabilirsiniz.)

-Türkiye vatandaşları Kazakistan'a giriş yapabilirler. (Türkiye Vatandaşları için 30 günlük vize muafiyeti mevcut)

 Vize rejimi için asagidaki linkten ulaşılabilir.

  https://egov.kz/cms/en/articles/for_foreigners/visa_regime_for_foreigners

Önemli not: Yabancı ülkenin vatandaşının o ülkenin ve Kazakistan arasında vize rejimi varsa mutlaka Kazakistan Konsolosluğu tarafından verilmiş vizesi olması gerekiyor.

 

Sağlık Bölümü:

-Kazakistan Cumhuriyeti Baş Hekimi'nin aldığı karara istinaden Türkiye'den gelen tüm yolcular için  Negatif PCR testin sonucunu sunma mecburiyeti kararlaştırıldı. Test geçerlilik süresi 5 gündür. Varışlarında PCR testi ibraz edemeyen yolcular 48 saat içinde sağlık birimlerine sunması şartı ile ya da zorunlu 14 günlük izolasyonu için "BİLGİLENDİRME" imzalamaktadırlar. İlgili sağlık formu ve taahhütname uçaklarda kabin ekibi tarafından dağıtılacak . Yolcular ise https://www.nn-airport.kz/files/1/484024305.docx adresinden anket ve taahütnameleri inderebilmektedirler.

-2 yaşını doldurmamış çocuklar PCR testinden muaftır.

-IBS form ve TIMATIC güncellenecektir.

 ---------------------------------

 Dear  customers,

 There are entrance restrictions for the passengers travelling to Kazakhstan and entrance conditions.

 Visa Section:

The  entrance restrictions does not apply to;

-Nationals of Kazakhstan

-The citizens of 11 countries are allowed to travel to Kazakhstan, the list of these countires is given below;

 

 1. Turkey (visa free)
 2.  Belarus (visa free)
 3. Ukraine (visa free)
 4. Ozbekistan (visa free)
 5. Kyrgyzstan (visa free)
 6. Russian Federation (visa free)
 7. United Arab Emirates (visa free)
 8. South Korea (Visa free)
 9. Germany (visa)
 10. Netherlands (visa)
 11. Egypt (visa)

 

-Passengers with a permanent residence permit issued by Kazakhstan

-Immediate family members of nationals of Kazakhstan and residents of Kazakhstan,these passengers should provide valid documents issued by Kazakhstan or approved by Kazakhstan authorities. (marriege certificate, birth certificate). (For visa regime please follow the link)

-Passengers with diplomatic passports and their family members.  (For visa regime please follow the link)

-Passengers travelling as students must provide supporting documents issued by Kazakhstan authority. (For visa regime please follow the link)

-Passengers returning via Kazkahstan to their country of residence (only in case of transit within 24 hours) with valid tickets and through check-in.

-Passengers travelling with governmental approval issued by interagency commission of the Republic of Kazakhstan. (For visa regime please follow the link)

-Citizens of Turkey can travel to Kazakhstan without visa up to 30 days.

 

Visa regime control page

       https://egov.kz/cms/en/articles/for_foreigners/visa_regime_for_foreigners

       Important Note: Please control visa regime of that country before accepting to the flight.

 Health Section:

-According to the decission of Chief Sanitary Doctor of the Republic of Kazakhstan all passengers arriving to Kazakhstan are must have a medical certificate with a negative Covid-19 PCR test result issued at most 5 days before departure. Those passengers who cannot present such certificate are must to present completed "NOTIFICATION" for presenting PCR test within 48 hours to the health institutions or being self isolated for 14 days. "NOTIFICATION" forms will be distributed by cabin crew on the flights to the Kazakhstan or passengers may download forms https://www.nn-airport.kz/files/1/484024305.docx website.

-Infants until 2 years old are exmepted from PCR test

-IBS and TIMATIC will be updated

Saygılarımızla,

 

Prag Covid-19 Kısıtlamaları Hk/About Covid-19 Restrictions Prag

 

Prag'a seyahat edecek yolcularımızın uçuş öncesinde https://plf.uzis.cz/ link'indeki online Public Health Passenger Locator Formu doldurması gerekmektedir. İlgili formun yolcu tarafından doldurulması akabinde yolcuya bir onay mesajı gönderilecek olup, gönderilen onay mesajının ülkeye girişte polise ibraz edilmesi gerekmektedir.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

 Passengers traveling to Prague must fill in the online Public Health Passenger Locator Form at the link https://plf.uzis.cz/ before the flight. After the relevant form is filled by the passenger, a confirmation message/mail will be sent to the passenger by the system and the confirmation message/mail must be submitted to the police upon entry to the country.

Saygılarımızla,

 

 Ukrayna Covid-19 Kısıtlamaları Hk/ Restrictions About Covid-19 Ukraine

Yabancı vatandaşların Ukrayna`ya girişlerini kısıtlayan Notam sona ermiş olup, timatic kuralları geçerlidir.

 Süresiz oturumu olan yabancı yolcular hariç, seyahat süresi kadar (Minimum 14gün) sağlık sigortası zorunluluğu devam etmektedir.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

 Notam, which restricts the entry of foreign citizens to Ukraine is over and timatic rules apply.

 Except for foreign passengers with a permanent resident card, medical insurance is still required for the duration of travel (minimum 14 days).

 

Saygılarımızla,

 

 

Revize- Kırgızistan Covid-19 Kısıtlamaları Hk./ Revision-  Covid-19 Restrictions About Kyrgyztan

 

 • 05.10.2020 tarihinden geçerli olmak üzere (Kırgız Vatandaşları hariç) Havayolları ile Kırgız Cumhuriyeti'ne giriş yapacak tüm yabancı uyruklu vatandaşlar için Negatif PCR test sonucunu sunma mecburiyeti kararlaştırmıştır. Test Geçerlilik Süresi 72 saattir. (Seyahati sürecinde uçuş aksaklığı nedeniyle test süresin bitmesi durumunda gelişte yeniden PCR test sonucu sunmak zorundadır).  
 • 6 yaş ve altı çocuklar (6 yaş dâhil) PCR testi gerekmemektedir.
 • Diplomat, diplomat üyeleri ve ailesi, Kırgızistan'da temsilcilikleri bulunan uluslararası kurum ve kuruluş üyeleri ve aileleri (Seyahat öncesi Kırgız Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığına seyahatlerini önceden bilgilendirmek şartı ile). Resmi ziyarette bulunan Yabancı ülke heyet ve heyet üyeleri, Kırgızistan Dış İşleri Bakanlığı'nın daveti üzerine seyahat eden Uluslararası Seçim Gözetim ve denetim Üyelerine, Ekip Üyelerine PCR testi gerekmemektedir.   

  

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dear customers ,

 Starting from 05.10.2020 (excluding Kyrgyz Citizens), it has decided to submit Negative PCR test results for all foreign nationals who will enter the Kyrgyz Republic. Test Validity Period is 72 hours. (In the event that the test period is over due to flight irregularity during the travel process, it must submit a new PCR test result on arrival).   

 • Children aged 6 and under (including 6 years old) do not require a PCR test.
 • PCR test is not required: Diplomats, members of diplomats and their families, members of international institutions and organizations with representation offices in Kyrgyzstan and their families (in case of informing the Ministry of Foreign Affairs of the Kyrgyz Republic before the travel) for the members of foreign delegations and delegations, who are on an official visit, International Election Surveillance and Inspection Members traveling upon the invitation of the Ministry of Foreign Affairs of Kyrgyzstan.

Saygılarımızla,

 

 

Oman Covid-19 Kısıtlamaları Hk/ About Covid-19 Restrictions Oman

Umman Sivil Havacılık Otoritesinin aldığı son karara göre, 1 Ekim'de uçuşlara başlanacak olup, detaylar aşağıdaki gibidir;

 Sadece Ummanlı ve geçerli bir oturum izni olan yolcuların Umman'a girişine müsade edilecektir.

 • Ummanlı olmayan yolcular covid-19 tedavisini de kapsayacak bir sağlık sigortasına en az bir ay süre ile sahip olmalılar. Tarassud uygulamasını ülkeye giriş yapmadan önce indirilmelidir.
 • Umman?a Seyahat edecek bütün yolculara varışta PCR testi uygulanacak olup, yolcunun ödemesi gereken tutar 25 omr?dir.
 • Umman?a seyahati 1 ila 7 gün arasında olan yolculara PCR testi uygulanacak olup, tarassud uygulamasını indirilmesi talep edilecektir.
 • Umman?a seyahati 7 günden fazla olan yolcular için PCR testi ve 14 gün karantina uygulanacaktır.
 • Uçuş Ekibi ve 15 yaşın altındaki çocuklar PCR testi uygulamasından muaftır.
 • Uçuş Ekibi sağlık bakanlığının belirlediği önleyici kararların uygulanması şartıyla karantina uygulamasından muaftır.

 

-----------------------------

 

Dear customers,

 On based of the decisions of the Supreme Committee, the international flights will be resumed from 1st of October and the details are as below;

 Only Omani citizens and residents in Oman with valid residency permits are allowed to enter the Sultanate of Oman.

 • Non-omani citizens traveling to Oman are required to have international health insurance covering the cost of the treatment for Covid-19 for a period of at least one month and also required to download TARASSUD+ application before arriving Oman.
 • All passengers arriving to Oman are subject to COVID-19 PCT TEST.
 • All passengers arriving to Oman for a period of 1 to 7 days are subject to PCT TEST and required to download the application of TARASSUD+ and also pay the cost of 25 RO.
 • All passengers arriving to Oman for a period more than 7 days are subject to PCR TEST with a 14 Days quarantine, TARASSUD+, bracelet and pay the cost of 25 RO.
 • Aircraft Crews and Children aged 15 years and less are exempted from COVID-19 PCR TEST.
 • Aircraft Crews are exempted from quarantine and subject to the precautionary measures issued by the Ministry of Health.

Saygılarımızla,

 

2.Revize Gana Covid-19 Kısıtlamaları /2nd Revision Covid-19 Restrictions Ghana

Gana için yayınlanan güncel giriş koşulları aşağıdaki gibidir. Değişikliğe uğrayan madde sarı ile işaretlenmiş olup 2 Ekim 2020 saat 18:00 UTC'den itibaren geçerlidir.

 • Gana'ya negatif PCR TEST sonucu olmadan veya pozitif test ile seyahat eden yabancı uyruklu yolcuların ülkeye girişine izin verilmeyip INAD olarak geri gönderilecektir ve havayoluna yolcu başına 3500 USD para cezası uygulanacaktır.
 • Gana'ya negatif PCR TEST sonucu olmadan veya pozitif test ile seyahat eden Gana'lı yolcuların ülkeye girişine izin verilecektir. Ancak yolcu karantina altına alınacak olup masraflar yolcudan tahsil edilecektir ve havayoluna yolcu başına 3500 USD para cezası uygulanacaktır.
 • Gana'ya gelen tüm yolcuların (Gana vatandaşı olsun veya olmasın) negatif PCR Testi olması gerekmektedir. Aksi halde havayoluna 3500 USD ceza uygulancaktır. PCR Test sonucu için numune veriliş tarihi (sample date) ilk biniş istasyonunda biniş saatinden önceki son 72 saat  içerisinde alınmış olmalıdır.
 • Gana'ya varışta yapılan zorunlu ikinci test için yolcuların online olarak ödeme (https://myfrontierhealthcare.com/Home/Ghana ) yapması gerekmektedir. İkinci test için online ödeme dekontunu ibraz edemeyen yolcuların uçuşa kabul edilmemesi gerekmektedir. Aksi halde havayoluna yolcu başına 3500usd ceza uygulanacaktır. Varışta nakit ödeme seçeneği yoktur. Bu kural 2 ekim 2020 saat 18:00 UTC?den itibaren geçerlidir.
 • Gana'lı ve Gana'da oturumu olan yolcular eğer Gana'dan seyahate başlayıp 1 hafta içerisinde geri dönüyorsa PCR test uygulamasından muaftır. Ancak yine de geri döndüğünde havalimanında test yapılacaktır.
 • 5 yaşın altındaki çocuklar ve uçuş ekipleri PCR test zorunluluklarından muaftırlar.

Timatik güncellenmiştir.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dear customers,

 

Kindly find updated Ghana Coronovirus Protocols. The latest update highlighted in yellow. EFFECTIVE DATE: 2nd OCTOBER 2020 AT 1800 HOURS (UTC)

 UPDATED COVID-19 GUIDELINES FOR KOTOKA INTERNATIONAL AIRPORT (KIA) EFFECTIVE DATE: 2nd OCTOBER 2020 AT 1800 HOURS (UTC)

1. Arriving Passengers

 

All international arriving passengers, including those from the ECOWAS region, will be required to meet the following health requirements prior to admission into Ghana:

a) Passengers must not have symptoms suggestive of COVID-19 including body temperature >38°C.

b) Passengers must possess a COVID-19 negative PCR test from an accredited laboratory in the country of origin.

c) The test should have been done not more than 72 hours before the scheduled departure time from the country of origin.

 • d) Airlines who board passengers without PCR test result or transport and disembark passengers with Positive PCR test result into Accra will be fined US$3,500 per passenger.
 • o Non-Ghanaians may be refused entry and returned to the point of embarkation at a cost to the Airline.
 • o Ghanaians will be allowed entry but subject to 14 days of mandatory quarantine at a facility approved by the Government and at a cost to the passenger.
 • e) Arriving passengers will undergo temperature screening.
 • f) Ghanaian residents who depart Ghana and return within one (1) week will not be required to present a COVID-19 result from the country of departure. They will, however, undergo mandatory COVID-19 testing upon arrival in Ghana.
 • g) Passengers will be subjected to a mandatory COVID-19 test at the airport terminal at a cost of $150 to be borne by the passenger. Payment MUST be made online at https://myfrontierhealthcare.com/Home/Ghana   and proof of payment (receipt) shown to Airline before boarding. There will be no cash payment option upon arrival to Ghana.EFFECTIVE DATE: 2nd OCTOBER 2020 AT 1800 HOURS (UTC)  
 • h) Airlines who board passengers without proof of payment for the COVID-19 test and would/could NOT pay for the test in Ghana, will be fined US$3,500 per passenger.
 • o Non-Ghanaian passengers may be refused entry and returned to the point of embarkation at a cost to the Airline.
 • o Ghanaian passengers will have their passports seized; the passenger handed over to State Security Agencies and taken into a fourteen (14) day quarantine at a designated location at the passenger's cost.
 • i) Passengers who test positive upon arrival will receive further clinical assessment and treatment.
 • j) Passengers who test negative will be advised to continue to observe COVID-19 safety precautions following arrival in Ghana.
 • k) For passengers who transit through other countries before arriving in Ghana, the first country of departure will be the reference point. (Connecting flights should not deny passenger boarding, as long as the journey has not been terminated in any of the transit countries.)

 

2. Transit Passengers

a) Passengers transiting and transferring through Accra will not be required to take the COVID-19 test in Accra.

b) Transit passengers will be required to adhere to COVID-19 testing requirements for the destination countries.

 

3. Exemptions

a) Airline crew are exempted from the pre-departure and arrival COVID-19 testing and should follow the Airline policy for testing.

b) Children under 5 years of age will not be required to undergo testing on Arrival at the Kotoka International Airport.

c) Passengers who arrive under emergency circumstances such as diverted flights will not be required to undergo testing if they do not leave the airport or remain in isolation in their hotel.

Passengers must wear face mask appropriately (extending from the middle nasal bridge to halfway between the chin and the neck) and are advised to regularly use any of the hand sanitizing stations provided in the terminal.

4. Travelling with Pets

a) Travelling with pets into Ghana is allowed in line with guidelines of the Veterinary Services Directorate of the Ministry of Food & Agriculture

 

5. Departing Passengers

 

All international departing passengers will be required to meet the following guidelines prior to departure:

 • a) Passengers will be required to adhere to COVID-19 testing requirements for the destination countries
 • b) Departing passengers will undergo temperature screening at the entrance of Terminal 3 departures
 • c) Only passengers and persons with business in the terminal will be allowed entry
 • d) Online check-in or the use of self-service kiosks is strongly encouraged to reduce physical contact at the airport
 • e) Passengers are advised to arrive at the airport at least 4 hours before the scheduled departure time.

 

Passengers must wear face mask appropriately (extending from the middle nasal bridge to halfway between the chin and the neck) and are advised to regularly use any of the hand sanitizing stations provided in the terminal.

Saygılarımızla,

 

PAKISTAN - PCR NEGATİF TEST SONUCU & PASS TRACK UYGULAMASI ZORUNLULUĞU // MANDATORY PCR NEGATIVE TEST RESULT & PASS TRACK APPLICATION

05 Ekim 2020(dahil) tarihi itibari ile geçerli olmak üzere, Pakistan Sivil Havacılık Otoritesinin yayınlamış olduğu son SOP(Standard Operating Procedures)(ek?te) gereğince;

 

-A Kategori'de (Ref:1 dökümanına tıklayınız) yer alan ülkelerden Pakistan'a seyahat eden yolcuların PCR Negatif Test zorunluluğu bulunmamaktadır.

 

-B Kategori'de (Ref:2 dökümanına tıklayınız.) yer alan ülkelerden Pakistan'a seyahat eden yolcuların, çıkış noktası saati ile maksimum 96 saat öncesinden(Rapor saati baz alınmalı, örneğin verildiği saat değil) alınmış PCR Negatif Test zorunluluğu bulunmaktadır.

 

-Pakistan'a seyahat eden tüm yolcuların PASS TRACK aplikasyonunu (Google Play Store'da mevcut / Apple Store'a da yakın zamanda eklenecektir) kullanarak istenilen bilgileri girmeleri ve check-in esnasında bu bilgileri ibraz ederek uçuşa kabul edilmeleri gerekmektedir. Akıllı telefon kullanmayan yolcuların https://passtrack.nitb.gov.pk/login web portal aracılığı ile gerekli bilgileri girmeleri ve print alarak kontuarda ibraz etmeleri gerekmektedir. Aplikasyon veya web portal doldurulur iken, PCR test sonucu çıkmış ise aplikasyon ya da web portala yüklenmesi elzemdir.

 

-Aşağıdaki yer alan yaş grubu, PCR Negatif Test ve PASS TRACK uygulamasından muaftırlar.

 

 • 12 yaş altı yolcular,
 • Engelli yolcular,
 • Uluslararası üst düzey temsilciler,

 

-Tüm yolcu ve mürettebatın uçakta paylaşılan "Sağlık Beyan Formu" nu (Ref:3 dökümanına tıklayınız.) doldurmaları gerekmektedir.

 

Not: IBS ve TIMATIC güncellenecektir.

  

--------------------------------------------------------

 

Dear customers,

 

Please kindly be informed that as per last SOP(Standard Operating Procedures) (effective from 5th October, 2020) shared by PCAA(Pakistan Civil Aviation Authority);

 

-Travellers from Catogory A (click for Ref:1 document) countries to Pakistan are not required to have PCR Negative Test result.

 

-Travellers from Catogory B (click for Ref:2 document) countries to Pakistan are required to have PCR Negative Test result max 96 hours(Result date must be considered, not sample date) prior to commencement of first travel.

 

-PASS TRACK application(available on Google Play Store/will be available on Apple Store soon) are mandatory for all travellers to Pakistan. In order to get the boarding pass at the first origin of travel, all passengers need to present their information either on the PASS TRACK application or as a copy printed from this application. Passengers, who do not have a smart phone, have to enter their data on web portal https://passtrack.nitb.gov.pk/login and get a paper print accordingly. An image of PCR Negative Test result(if done) needs to be uploaded either to the application or to the web portal.

 

-Following passengers are exempted from both PCR Negative Test and PASS TRACK requirement.

 

 • Passengers less than 12 years,
 • Disables passengers,
 • High level international delegations,

 

-All passengers and crew members are required to fill "Health Decleration Form" (click for Ref:3 document) which is shared on board.

  

Note: IBS & TIMATIC will be updated accordingly.

Saygılarımızla,

 

 

Türkiye-Yunanistan Covid-19 Kısıtlaması Hk.//  About Covid-19 Restrictions Turkey-Greece

 

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yayınlanan A2827-20 Sayılı Notama göre, Türkiye-Yunanistan uçuş kısıtlaması 12.10.2020, saat 20:59 (utc)' ye kadar uzatılmıştır.  

 

01 Ekim -12 Ekim tarihlerini kapsayan diğer bazı önemli Notam'lara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

A2827-20 sayılı Notam için TIKLAYINIZ.

A2824-20 (PASSENGER RESTRICTIONS- NON-EU CITIZENS) sayılı Notam için TIKLAYINIZ.

A2826-20 (PCR TEST) sayılı Notam için TIKLAYINIZ.

A2830-20 (E-PLF FORM) sayılı Notam için TIKLAYINIZ.

 ---------

 Dear customers,  

According to the Notam A2827-20 announced by Greek Civil Aviation Authority, flight restriction between Turkey and Greece has been extended until 12.10.2020, 20:59 (utc)

 

You can access other Notams covering the dates 01 October - 12 October from the links below.

 

CLICK for Notam No.A2827-20

CLICK for Notam No.2824-20 (PASSENGER RESTRICTIONS - NON-EU CITIZENS)

CLICK for Notam No.A2826-20 (PCR TEST)

CLICK for Notam No.A2830-20 (E-PLF FORM)

 Saygılarımızla ,

 

Birleşik Krallık Covid 19 Kısıtlamaları Hk/ Restrictions About Covid-19 United Kingdom

 

03 Ekim 2020, 06:00 Türkiye saati itibariyle başlanacak uygulamaya göre, Türkiye?den doğrudan ve Türkiye bağlantılı diğer transit noktalardan gelen tüm yolcular ,  Birleşik Krallığa girişlerinde doğrudan gidecekleri yerde 14 gün süreyle kendi kendilerini izole etmeye (Self -Isolating/bireysel izolasyon) tabi olmak durumundadır.

Ayrıca Birleşik Krallığa gelen her yolcu daha önce duyurusu yapılmış olan PSGR Locator formu mutlaka doldurmak zorundadır.

İlgili resmi açıklama İngiltere devleti resmi sitesinde yayınlanmış olup, detaylara ulaşmak için tıklayınız. 

 

Bireysel İzolasyon (Self-Isolating) detaylarını içeren link için tıklayınız.

Saygılarımızla,

 

Nur-Sultan/Kazakistan Covid-19 Uygulamaları - Nur-Sultan/Kazakhstan Covid-19 Applications

Kazakistan Covid-19 Kısıtlamaları hakkındaki güncel bilgilere

 https://www.turkishairlines.com/ web sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Direkt link için:

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/index.html

 

Detaylı bilgilere Kazakistan Sağlık Bakanlığı'nın  

https://www.gov.kz/memleket/entities/kkkbtu?lang=en  link'i üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Saygılarımızla.

------------------------------------------------------------

Dear customers,

 You can access up-to-date information on Kazakhstan Covid-19 Restrictions on our website https://www.turkishairlines.com/.

For direct link:

https://www.turkishairlines.com/en-tr/announcements/coronavirus-outbreak/travel-restrictions/index.html

 You may find the updated information via official page of Ministry of Health of  Kazakhstan https://www.gov.kz/memleket/entities/kkkbtu?lang=en

Saygılarımızla,

 

Hurgada Covid 19 Kısıtlamaları Hk/ Restrictions About  Covid- 19 Hurgada

 HRG PCR test koşulları güncellemesi aşağıdaki gibidir.

COVID-19 ve PCR test koşulları:

 1. Tüm yolcular, varışta negatif PCR mühürlü hard kopya test ibraz etmeleri gerekmektedir. PCR testi yaptırmayan yolcularımız, Hurghada havalimanında varışta PCR testi yapmaları mümkündür. Testin ücreti 30 USD olup, sadece nakit para kabul edilmektedir.
 2. PCR test geçerlilik süresi, numune alınış tarihinden itibaren başlayarak uçağın son direkt (IST) kalkış saatinden azami 72 saat önce olmalıdır. 06 yaşından küçük çocuklar muaftır.
 3. Sadece UK LHR çıkışlı yolcularımızın NHS'den (National Health Service) alınmış PCR testleri kurala dahil değildir, NHS'den alınan online PCR test sonucu kabul edilmektedir.
 4. PCR testi Ingilizce veya Arapça olmalıdır. Alınan şifahi bilgiye göre PCR testi diğer dillerde de olabilir ancak sonuç kısmında anlaşılır şekilde Covid-19 negative yazılmalıdır.          
 5. JAPONYA, ÇİN, TAYLAND, KUZEY AMERİKA, GÜNEY AMERİKA, KANADA, LONDRA (HEATHROW), PARIS ve FRANKFURT'tan Mısır'a yapılan son direkt uçuştan en fazla 96 saat önce gerçekleştirilen PCR testi kabul edilmektedir.

Saygılarımızla,

-----------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

 HRG PCR test conditions update as below:

COVID-19 & PCR test conditions:

 

 1. All passenger must submit PCR negative test result upon arrival stampe hard copy. Passengers who do not have PCR test can get tested on arrival to Hurghada airport, cost of PCR Test on arrival 30 USD must be in cash.
 2. Validity of PCR test must be maximum 72 hours. Children under 06 years old are exempted.
 3. Only UK LHR passenger who has PCR test result from NHS (National Health Service) accepted as soft copy. This information is not written on an official announcements, but we have been advised verbally as UK NHS and Egyptian Ministry of Health have agreed on this issue.
 4. PCR test must be by English or Arabic. According to verbal information which given by quarantine department PCR test can be by other language but the result must be clear as negative.

Passengers traveling to Egypt from JAPAN, CHINA, THAILAND, NORTH AMERICA, SOUTH AMERICA, CANADA, LONDON (HEATHROW), PARIS and FRANKFURT will be allowed to provide the PCR test certificate performed maximum 96 hours prior to the last direct flight to Egypt

Saygılarımızla,

 

Portekiz Covid-19 Kısıtlamaları Hk/ About Covid-19 Restrictions Portugal

Portekiz varışlı tüm yolcuların (Portekiz vatandaşları ve Portekiz Oturum Kartı sahibi yetişkin, bebek ve çocuk yolcular dahil) seyahatlerine basladiklari ilk seferin uçuş saatinden, 72 saat once yapilmis NEGATİF sonuçlu PCR test ibraz etmeleri zorunludur. Ayrıca yolcularin aşadaki link adresleri üzerinden YOLCU TANITMA KARTINI doldurmaları (İngilizce veya Portekizce) ve boarding esnasında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.

 İNGİLİZCE

https://portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card

 

PORTEKİZCE

https://portugalcleanandsafe.pt/pt-pt/passenger-locator-card

 

Saygılarımızla,

-----------------------------------------------------------------------

 Dear customers,

 All passengers arriving in Portugal (including Portuguese Citizens and Portuguese Residence Card Holders- adults, infants and children) are required to be submitted a PCR test with NEGATIF results within 72 hours before the first flight time to begin the journey. In addition, passengers are required to fill in the PASSENGER IDENTIFICATION CARD (English or Portuguese) via the links below and submit it to the authorities during boarding.

 

ENGLISH

https://portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card

 

PORTUGUESE

https://portugalcleanandsafe.pt/pt-pt/passenger-locator-card

 

Saygılarımızla ,

 

 

Yeni Zelanda için Yeni Belge Zorunluluğu - MIQ Belgesi

Değerli misafirlerimiz ,

 5 Ekim 2020 tarihinden itibaren Yeni Zelanda vatandaşları da dahil olmak üzere Yeni Zelanda'ya giren tüm yolcuların, uçuışlarından önce kendilerini MIQ - İzalosyon Tahis  Sistemine online olarak kaydettirip MIQ belgesi almaları gerekmekte olup check-in sırasında bu belgenin ibraz edilmesi kesinlikle zorunludur.

Link aşağıdaki gibidir.

https://www.miq.govt.nz/travel-to-new-zealand/secure-your-place-in-managed-isolation/

 

Saygılarımızla ,

 


KAZAKİSTAN'a SEYAHAT KURALLARI- GÜNCEL

Kazakistan'a seyahat edecek olan yolcular için Kazakistan Hükümeti tarafından belirlenen, ülkeye giriş prosedürlerine ilişkin güncel bilgi aşağıda yer almaktadır.

-  Önlemler, TÜM ülke vatandaşları için geçerlidir ;

- Yurt dışından Kazakistan Cumhuriyeti'ne gelen TÜM yolcular için PCR Testi GEREKLİDİR. Test geçerlilik süresi BİYOMATERYALİN analiz için ALINDIĞI andan Kazakistan Cumhuriyeti SINIRINI GEÇME anına kadar 72 saattir;

- Yabancıların (Kazakistan Cumhuriyeti vatandaşları hariç), NEGATİF sonuçlu PCR Sertifikası OLMADAN Kazakistan Cumhuriyeti'ne girmesine izin VERİLMEZ;

- NEGATİF sonuçlu  PCR Sertifikası sunmayacak olan Kazakistan Cumhuriyeti vatandaşları, uçağın varışında alınarak, PCR ile COVID-19 incelemesi yapılması ve 2 günlük karantina için hastaneye sevk edileceklerdir.

Kazakistan'a seyahat edecek yolcular için vize, oturum ve vizesiz kalış sürelerinin kontrol edilmesini önemle hatırlatmak isteriz

 

Saygılarımızla,

 

 SAUDIA’nın Uluslararası Uçuşlara Kademeli Olarak Yeniden Başlaması (Güncelleme)

1. Saudia, Suudi Arabistan Krallığı’na ve Suudi Arabistan Krallığı’ndan düzenlenecek uçuşlarda Körfez Konseyi Ülke (GCC) vatandaşlarını uçuşa kabul edecektir.

2. Pasaportunda geçerli bir gidiş-dönüş vizesi, oturumu veya ziyaret vizesi olan farklı ülke vatandaşı yolcular uçuşlara kabul edilecektir.

3. Yolcuların Suudi Arabistan’a planladıkları seyahat öncesinde 72 saat içerisinde yetkili bir laboratuvarda yapılmış PCR testinin negatif sonucunu ibraz etmesi zorunludur. Ayrıca belirtilmiş olan 72 saat süresi içerisinde yolcuların Suudi Arabistan’a varmış olmaları gerekmektedir.

4. PCR testinin, 8 yaş üzeri Suudi Arabistan vatandaşı olmayan yolcular için yapılması zorunludur.

5. Suudi Arabistan vatandaşı yolcularımız seyahatleri öncesinde diğer yolcularımızdan talep edilen PCR testinden muaftır.

6. Eşlik eden aile üyeleri veya ev çalışanları da dahil olmak üzere tüm Suudi olmayan yolcuların yukarıda belirtilen koşullara göre bir PCR testi ibrazları gerekmektedir.

7. Suudi Sivil Havacılık Otoritesinin 4/1123/1441 numaralı tamimi uyarınca nüfus cüzdanı ile seyahat geçici olarak askıya alınmıştır.

8. Yukarıdaki bahsi geçen yükümlülükleri yerine getiren ve Suudi Arabistan Krallığı’na giriş ve çıkış yapan yolcular Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 ile ilgili almış olduğu önlemlere de uymak zorundadır. 9. Yukarıdaki bilgilerin ışığında yayınlanmış olan bu bülten, salgının yayılmasını önlemek adına belirlenmiş bir yükümlülüğü, kısıtlamayı veya seyahat yasaklarını ihlal etmemektedir.
 
 
Ayrıca aşağıdaki bağlantı üzerinden Suudi Arabistan’a seyahat edecek yolcularınızın seyahat gereksinimlerini ve gözden geçirilmesi gereken diğer seyahat uyarılarına ulaşabilirsiniz.
 
https://www.saudia.com/before-flying/travel-information/travel-requirements-by-international-stations

 

Saygılarımızla,

 

 


 

Tacikistan Covid-19 Kısıtlamaları Hk/ About Covid-19 Restrictions Tajikistan

Tacikistan Cumhuriyeti Covid-19 Kurulu Başkanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün 01.10.2020 tarihinde aldığı karara istinaden, Tacikistan'a seyahat edecek tüm yolcular için PCR testi zorunluluğu bulunmaktadır.

Dushanbe Havalimanı  Sınır Polisi Müdürlüğü, Konsolosluk Şefliği ve Sağlık Müdürlüğü'nden alınan şifai  bilgiye göre, ülkeye girişlerde;

COVID-19 öncesi uygulanan vize prosedürü  geçerli olduğu, buna ek olarak PCR test suresinin 72 ile 96 saat  olarak kabul edileceği belirtilmiştir.

Tacikistan Cumhuriyeti'ne giriş yapacak yabancı ülke vatandaşları ile  ilgili  detaylı bilgiye  aşağıdaki web sitesinden ulaşabilirsiniz.

https://www.consular.tj/visa-system-with-foreign-countries.aspx

  

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dear customers,

 According to the Covid-19  Board Presidency of the  Repuclic of Tajikistan and Civil Aviation General Directorate, decision dated on 01.10.2020. All passengers arriving to the Tajikistan  are obliged to have PCR test. 

According to the non-official information received from Dushanbe Airport Border Police Headquarters, Consular Office and Health Office, at the entrance to the country previous visa procedure  before COVID-19 will be applied. In addition PCR test must be passed no later than 72 - 96 hours.

Detailed information about foreign nationals who will enter the Republic of Tajikistan can be found on the following website.

https://www.consular.tj/visa-system-with-foreign-countries.aspx

 

Saygılarımızla,

 

 

Revize-Tacikistan Covid-19 Kısıtlamaları Hk/Revision About Covid-19 Restrictions Tajikistan

20/10/2020 tarihi itibarıyla uygulama başlayacaktır.

 Tacikistan SHGM kararına göre, Tacikistan'a gelen yolculara COVID-19 ile ilgili aşağıdaki kısıtlamalar getirilmiştir:

 Tüm yolcular Tacikistan'a girmeden en fazla 72 saat önce PCR-Negatif COVID-19 testi yaptırmaları gerekmektedir. PCR testi olmayan yolcu kesinlikle TK0254 IST-DYU seferine kabul edilmeyecektir.

 İstisnalar:

 • 0-3 yas çocuklar hariç

   TIMATIC güncelenecektir.

            

-------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

Active starting from 20/10/2020.

 According to the decision of the Civil Aviation of the Republic of Tajikistan  the following restrictions connected with COVID-19 are implemented on passengers arriving to Tajikistan: 

 All passenger's  are required to have PCR-Negative COVID-19 test made at most 72 hours before entering Tajikistan. Passengers who do not have a PCR test will not be accepted on TK0254 IST-DYU flight.

  Exception:

 • children from 0-3 years old

 TIMATIC will be updated.

 

Saygılarımızla,

 

 

Revize/ Erbil Uçuşları Covid 19 Uygulamaları Hk/ Revision About Covid 19 Restrictions Erbil

SHGM'nin Irak uçuşlarını askıya alma kararı iptal edilmiştir. Erbil uçuşlarımız tarifede olduğu şekliyle 20 Ekim tarihi itibari ile devam edecektir. Güncellenen Erbil giriş şartları aşağıdaki gibidir.

Erbil varışta test yapılacağından, yolcularınız test sorulmaksızın kabul edilebilecektir.Varışta yolcunun test yaptıracağı ve ücreti kendisinin nakit ödeyeceğinin bilincinde olması yeterlidir.

İran haricinde ülke kısıtlaması yoktur.

 

Erbil 'e (EBL) giriş koşulları aşağıdaki gibidir;

 1. Tüm yolcular varışta test yaptırmalı veya ellerindeki hazır testi sunmalıdır. Erbil'e (EBL) varıştan en fazla 48 saat önce  alınmış negatif Coronavirus (COVID-19) test sonucu olmadan seyahat eden yolcular, masrafları kendileri ödeyerek teste tabi tutulurlar.
 2. Test ücreti 50.00 USD'dir (sadece nakit ödeme kabül edilmektedir).
 3.  Son 30 gün içinde İran'da bulunan yolcuların Erbil veya Süleymaniye üzerinden ülkeye giriş yapmasına izin verilmemektedir.
 4.  1 Şubat - 1 Ağustos tarihleri arasında süresi dolmuş Irak ikamet izinleri veya yeniden giriş izinleri halen Erbil veya Süleymaniye'ye girmek için geçerli kabul edilmektedir.
 5. Yolcular kendi ikametlerinde 14 gün izolasyona tabidirler.
 6. Türk pasaportuna sahip yolcular Erbil ve Süleymaniye'ye varışta vize alabilirler (Bağdat Türk yolculardan seyehatten önce sticker vize talep etmektedir).
 7. Yolcuların uçakta doldurmaları gereken formlar pasaport polisine teslim edilmelidir.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dear customers,

 SHGM's decision to suspend flights to Iraq has been cancelled. Our flights to Erbil continue as scheduled. The updated Erbil entry requirements are as follows.

Passengers will be tested upon arrival of Erbil, so you can release your passengers without asking for a test. Upon arrival, the passenger is sufficient to be aware that they will be tested and will pay the fee in cash.

 Erbil (EBL) entry conditions are as follows;

 All passenger must submit PCR negative test result upon arrival. Passengers traveling to Erbil (EBL) without a negative Coronavirus (COVID-19) test result issued at most 48 hours before arrival are subject to a test upon arrival at their own expense.

 1. Test fee is 50.00 USD (only cash payment).
 2. Passengers who have been in Iran in the past 30 days are not allowed to enter via Erbil or Suleymaniyah.
 3. Residency permits or re-entry permits by Iraq which have expired between : 1 February and 1 August are still considered valid to enter Erbil or Suleymaniyah.
 4. Passengers are subject to 14 days self-isolation in their own residency.
 5. Turkish passport holders may take visa on arrival of Erbil and Suleymaniyah (Baghdad ask sticker visa from Turkish passengers).
 6. The forms that passengers must fill out on the aircraft should delivered to passport police.

 Saygılarımızla,

 

 

PAKISTAN - PCR NEGATİF TEST SONUCU & PASS TRACK UYGULAMASI ZORUNLULUĞU (REVİZE-16.10.2020) // MANDATORY PCR NEGATIVE TEST RESULT & PASS TRACK APPLICATION (REVISED-16OCT20)

19 Ekim 2020(dahil) tarihi itibari ile geçerli olmak üzere, Pakistan Sivil Havacılık Otoritesi'nin yayınlamış olduğu son SOP (Standard Operating Procedures) gereğince;

 -A Kategori'de (Ref:1) yer alan ülkelerden Pakistan'a seyahat eden yolcuların PCR Negatif Test zorunluluğu bulunmamaktadır.

-B Kategori'de (Ref:2) yer alan ülkelerden Pakistan'a seyahat eden yolcuların, çıkış noktası saati ile maksimum 96 saat öncesinden (Rapor saati baz alınmalı, örneğin verildiği saat değil) alınmış PCR Negatif Test zorunluluğu bulunmaktadır.

-Pakistan'a seyahat eden tüm yolcuların PASS TRACK aplikasyonunu (Google Play Store ve Apple Store'a mevcut) kullanarak istenilen bilgileri girmeleri ve check-in esnasında bu bilgileri ibraz ederek uçuşa kabul edilmeleri gerekmektedir. Akıllı telefon kullanmayan yolcuların https://passtrack.nitb.gov.pk/login web portal aracılığı ile gerekli bilgileri girmeleri ve print alarak kontuarda ibraz etmeleri gerekmektedir. Aplikasyon veya web portal doldurulur iken, PCR test sonucu çıkmış ise aplikasyon ya da web portala yüklenmesi elzemdir.

-Aşağıdaki yer alan yaş grubu, PCR Negatif Test ve PASS TRACK uygulamasından muaftırlar.

                  -12 yaş altı yolcular,

                  -Engelli yolcular,

                  -Uluslararası üst düzey temsilciler,

 -Tüm yolcu ve mürettebatın uçakta paylaşılan "Sağlık Beyan Formu" nu (Ref:3) doldurmaları gerekmektedir.

 Ref:1 için tıklayınız.

Ref:2 için tıklayınız.

Ref:3 için tıklayınız.

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Dear customers,

 

Please kindly be informed that as per last SOP (Standard Operating Procedures) (effective from 19th October, 2020) shared by PCAA (Pakistan Civil Aviation Authority);

 -Travellers from Category A (Ref:1) countries to Pakistan are not required to have PCR Negative Test result.

-Travellers from Category B (Ref:2) countries to Pakistan are required to have PCR Negative Test result max 96 hours (Result date must be considered, not sample date) prior to commencement of first travel.

-PASS TRACK application(available on Google Play Store and Apple Store) are mandatory for all travellers to Pakistan. In order to get the boarding pass at the first origin of travel, all passengers need to present their information either on the PASS TRACK application or as a copy printed from this application. Passengers, who do not have a smart phone, have to enter their data on web portal https://passtrack.nitb.gov.pk/login and get a paper print accordingly. An image of PCR Negative Test result(if done) needs to be uploaded either to the application or to the web portal.

-Following passengers are exempted from both PCR Negative Test and PASS TRACK requirement.

 

                -Passengers less than 12 years,

                -Disables passengers,

                -High level international delegations,

 

-All passengers and crew members are required to fill "Health Decleration Form" (Ref:3) which is shared on board.

 

Click for Ref:1

Click for Ref:2

Click for Ref:3

 Saygılarımızla,

 

 

KAZAKİSTAN'A SEYAHAT KURALLARI- GÜNCEL

26 Ekim 2020 00:00 itibariyle, yabancı ülkelerden Kazakistan'a seyahat eden tüm yolcuların, Kazakistan vatandaşları dahil negatif PCR test sertifikası ibraz etmeleri zorunludur. PCR test sertifikasının geçerlilik süresi, sertifikanın VERİLDİĞİ tarihten Kazakistan Cumhuriyeti SINIRINI GEÇME anına kadar 3 gün olmalıdır.

Negatif PCR testi olmayan yolcuların kalkış havaalanında uçağa binmesine izin verilmeyecektir.

İSTİSNALAR:

-5 yaşın altındaki ÇOCUKLAR (5 yaşından itibaren PCR test sertifikası gereklidir);
- Kazakistan Cumhuriyeti hükümet delegasyonları;
-Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının daveti üzerine Kazakistan Cumhuriyetine gelen yabancı devletlerin ve uluslararası kuruluşların resmi heyetlerinin üyeleri;
- Diplomatik misyon çalışanları;
- Kazakistan Cumhuriyeti'nde akredite edilmiş uluslararası kuruluşların konsolosluk büroları ve temsilcilikleri ve bunların aile üyeleri;
-Havayolu ekipleri.

Yabancı ülkelerden Kazakistan'a gelen tüm yolcuların hükümetin sağlık ve karantina kurallarını öğrenmesi gerekmektedir.

Kazakistan'a seyahat edecek yolcular için seyahat kurallarının yolcularla paylaşılmasını ve kurallara uyulması konusunda hassasiyetinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

 

 

Revize/Türkiye-Yunanistan Covid-19 Kısıtlaması Hk.// Revision About Covid-19 Restrictions Turkey-Greece

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yayınlanan  A3159-20 sayılı Notama göre, Türkiye-Yunanistan uçuş kısıtlaması 08.11.20, saat 21:59 (utc)'ye kadar uzatılmıştır.    

 A3159-20 sayılı Notam için TIKLAYINIZ.

 Ayrıca, farklı ülkelerden bağlantılı olarak Yunanistan'a seyahat planlayan yolcularımız için aşağıdaki linklerde yer alan "Passenger Restriction", "PCR test", "E-PLF form" ile ilgili Notamlara ulaşabilirsiniz.

 • A3156-20 sayılı Notam (PCR test) için TIKLAYINIZ.
 • A3160-20 sayılı Notam (E-PLF form) için TIKLAYINIZ.
 • A3162-20 sayılı Notam (Passenger Restriction) için TIKLAYINIZ.

 ----------------------

 Dear customers,

According to the Notam A3159-20 announced by Greek Civil Aviation Authority, flight restriction between Turkey and Greece has been extended until 08.11.2020, 21:59 (utc)

 CLICK for Notam No.A3159-20

 In addition, for our passengers planning a trip to Greece from different countries, you can reach the Notams about "Passenger Restriction", "PCR test", "E-PLF form" in the links below.

 • CLICK for Notam No.A3156-20 (PCR test)
 • CLICK for Notam No.A3160-20 (E-PLF form)
 • CLICK for Notam No.A3162-20 (Passenger Restriction)

 

Saygılarımızla,

 

 

 

Süleymaniye (ISU) Seferlerinin Yeniden Başlaması / Resuming Suleymaniyah (ISU) Flights

Süleymaniye uçuşlarımız 26 Ekim tarihi itibari ile haftalık 2 frekans ile yeniden başlamaktadır. Süleymaniye üzerinden Irak'a giriş şartları aşağıdaki gibidir.

 

UÇUŞ NO

BAŞLANGIÇ

BİTİŞ

GÜNLER

KALKIŞ

VARIŞ

TK 806

26.10.2020

30.11.2020

1...5..

IST

00:30

03:05

ISU

TK 807

26.10.2020

30.11.2020

1...5..

ISU

04:00

06:55

IST

 

Süleymaniye'ye (ISU) giriş koşulları;

 1. Tüm yolcular varışta test yaptırmalı veya ellerindeki hazır testi sunmalıdır. Süleymaniye'ye (ISU) varıştan en fazla 72 saat önce  alınmış negatif Coronavirus (COVID-19) test sonucu olmadan seyahat eden yolcular, masrafları kendileri ödeyerek teste tabi tutulurlar.
 2. Test ücreti 50.00 usd'dir (sadece nakit ödeme kabül edilmektedir).
 3. 1 Şubat - 1 Ağustos tarihleri arasında süresi dolmuş Irak ikamet izinleri veya yeniden giriş izinleri halen Erbil veya Süleymaniye'ye girmek için geçerli kabul edilmektedir.
 4. Nijerya, Bangladeş, Kenya, Etiyopya harici tüm ülke vatandaşları Süleymaniye'ye giriş yapabilir.
 5. Yolcular kendi ikametlerinde 14 gün izolasyona tabidirler.
 6. Türk pasaportuna sahip yolcular Erbil ve Süleymaniye'ye varışta vize alabilirler (Bağdat Türk yolculardan seyehatten önce sticker vize talep etmektedir).

 ----------------------

Dear Agency,

 We resume Suleymaniyah (ISU) flights, as of 26 OCT 2020 with the schedule mentioned below (weekly 2); 

 

FLIGHT NO

START

END

PATTERN

DEPARTURE

ARRIVAL

TK 806

26.10.2020

30.11.2020

1...5..

IST

00:30

03:05

ISU

TK 807

26.10.2020

30.11.2020

1...5..

ISU

04:00

06:55

IST

 

Suleymaniyah (ISU) entry conditions are as follows;

 1. All passenger must submit PCR negative test result upon arrival. Passengers traveling to Suleymaniyah (ISU) without a negative Coronavirus (COVID-19) test result issued at most 72 hours before arrival are subject to a test upon arrival at their own expense.
 2. Test fee is 50.00 USD (only cash payment).
 3. Residency permits or re-entry permits by Iraq which have expired between: 1 February and 1 August are still considered valid to enter Erbil or Suleymaniyah.
 4. All country citizens are allowed to travel to our country except Bangladesh, Nigeria, Uganda, Ethiopia, Kenya citizens.
 5. Passengers are subject to 14 days self-isolation in their own residency.
 6. Turkish passport holders may take visa on arrival of Erbil and Suleymaniyah (Baghdad ask sticker visa from Turkish passengers)

 

Saygılarımızla,

 

Afganistan Covid-19 Uygulamaları Hk/ Covid-19 Restrictions  Afghanistan

Afganistan Sivil Havacılığı tarafindan yapılan yayında, Afghanistan'a seyahat eden  tüm Deporte        ( Sınır Dışı) yolcuların beraberinde negatif PCR testi olması zorunlu hala gelmiştir. Afghanistan'a seyahat edecek Deporte yolcular PCR testi olmadan sefere kabul edilmeyecektir

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

 

As per decision of Civil Aviation Authority of Afghanistan, all Deportee passengers who flies to Afghanistan  need negative PCR test.   Deportee passengers whitout Negative PCR test will not be allowed on board.

 

Saygılarımızla,

 

Singapur Karantina Esnemesi Hakkında

 

2 Kasım 2020'den itibaren Türkiye'den gelen yolcular otel yerine 14 günlük karantina süresini kendi evlerinde geçirebileceklerdir.

 Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığının duyuru linkinde yer alan önemli kriterler için  TIKLAYINIZ

 

Saygılarımızla,

 

 

GÜNCELLEME DANİMARKA COVID-19  NOTAM VE KISITLAMALAR HAKKINDA // UPDATE DENMARK COVID-19  NOTAM AND RESTRICTIONS

Danimarka Yetkilileri bugün itibari ile Yunanistan, açık olan bazı İsveç bölgeleri  ve  Almanyadaki açık bölgeleri de riskli bölge  olarak ilan etmiştir.  Aşağıda güncel bilgiler yer almaktadır.

Danimarka Hükümetinin yaptığı açıklamaya istinaden; 28.10.2020 lokal saat 16:00 itibari ile riskli ülke olarak listenen noktalardan gelen Danimarka vatandaşları ve oturumuna sahip yolcularımız dışındaki tüm yolcularımızdan varıştan önceki son 72 saat içinde alınmış negatif PCR test talep edilmektedir. Riskli bölgeden uçuşa başlayan denizciler de negatif PCR test ibraz etmek zorundadır.

 Muafiyetler;

Transit yolcular (İsveç'e karayolu ve tren yolu ile geçeçek olan yolcular dahil) , iki ve iki yaş altındaki çoçuklar ve diplomatlardan PCR test istenmemektedir.

Aşağıdaki bölgeler dışında kalan ülkeler riskli bölge kapsamındadır.

Avustralya, Estonya, Finlandiya, Japonya, Yeni Zelanda, Singapur, Güney Kore,Norveç,Tayland, Uruguay, İsveç'ten ise Vasterbotten ve Vasternorrland bölgesi dışında kalan tüm ülkeler riskli bölge kapsamındadır.

İhtiyaç halinde https://coronasmitte.dk/en/entry-into-denmark linkinden detayli bilgilere ulaşabilirsiniz.

 Timatic güncellenmiştir.

 -------------------------------------------------------------

 

Dear customers,

According to the latest NOTAM from the Danish Government; from 28.10.2020 local time 16:00 all passengers travelling from risk countries, except for Danish nationals and residence permits, have to present a negative PCR test taken no more than 72 hours before arrival. Seamen travelling from risk countries also have to present a negative PCR test taken no more than 72 hours before arrival.

 

Exceptions;

Transit passengers (including transit passengers travelling from CPH to Sweden by land), infants age 2 and under, and diplomats are exempt from PCR test.

The countries/regions that are NOT listed below are listed as risk zones;

Open countries include  Australia, Estonia, Finland, Japan, New Zealand, Norway, Singapore, South Korea, Thailand, Uruguay, Vasterbotten and Vasternorrland in Sweden.

Detailed information can be found on: https://coronasmitte.dk/en/entry-into-denmark

 

Timatic is updated.

 

Saygılarımızla,

 

 

Manila Ninoy Aquino International Airport (MIAA) Havaalanı / "TRAZE" Uygulaması Hk.

Manila Ninoy Aquino International Airport (MIAA) Havaalanı otoritesi tarafından alınan karar uyarınca, 28 Kasım 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Filipinler'e / Filipinler'den seyahat edecek - tüm yolcular, tüm uçuş ekipleri, tüm havaalanı ve havayolu çalışanları "TRAZE" uygulamasını cep telefonlarına yükleyip kayıt olmaları gerekmektedir. Bu uygulama temas takibi amacıyla kullanılacaktır.

 Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

 -----------------

 Dear customers,

 In accordance with the decision taken by the Manila Ninoy Aquino International Airport (MIAA) Airport authority, effective from 28 November 2020, traveling to/from the Philippines - all passengers, all flight crews, all airport and airline employees are required to download and register to the "TRAZE" application. You can download the application through your mobile phones. This application will be used for contact tracing purposes.

 

CLICK for detailed information.

Saygılarımızla,

 

 Kanada'ya Seyahat Edecek Yolcuların Dijital Form Doldurma Zorunluluğu Hk.

4 Kasım 2020 tarihinden itibaren Kanada'ya seyahat edecek tüm yolcuların ArriveCAN websitesi veya mobil aplikasyonu üzerinden dijital form doldurması otorite tarafından zorunlu tutulmaktadır. Transfer yolcuların ise Kanada'ya aktarma yaptıkları ilk çıkış noktasında bu formu doldurmaları gerekmektedir.

 Bu nedenle, tüm yolcuların seyahat öncesinde havalimanına gelmeden önce aşağıda linki paylaşılan formu eksiksiz doldurması ve sistemin ürettiği referans kodunu check-in işlemi sırasında personele ibraz etmesi gerekmektedir. Ayrıca yolcularımız uçak içerisinde dağıtılan Yolcu Bilgi Formu'nu doldurup yetkililere teslim etmek üzere pasaportları içerisinde hazır bulundurmalıdır.

 Website: https://arrivecan.cbsa-asfc.cloud-nuage.canada.ca/privacy

 Mobil uygulama;

IOS: https://apps.apple.com/us/app/arrivecan/id1505394667

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=ca.gc.cbsa.coronavirus&hl=en

 

-----------------------

 Dear customers,

 As of November 4, 2020, all passengers traveling to Canada are required by the authority to fill out a digital form via the ArriveCAN website or mobile application. Transfer passengers should fill out this form at the first departure point where they start their journey to Canada.

 

For this reason, all passengers are required to fill out the form linked below before arriving at the airport and submit the reference code generated by the system to the staff at check-in process. In addition, passengers should fill out the Passenger Information Form distributed on the flight and keep them in their passports to be delivered to the authorities.

 

Website: https://arrivecan.cbsa-asfc.cloud-nuage.canada.ca/privacy

 Mobile application;

IOS: https://apps.apple.com/us/app/arrivecan/id1505394667

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=ca.gc.cbsa.coronavirus&hl=en

 

Saygılarımızla,

 

 

 

Bogota'ya Seyahat Edecek Yolcuların Online Form Doldurması ve Geçerli PCR Testi İbrazı Zorunluluğu

Bogota (BOG) Havalimanı Otoritesince alınan karara istinaden Bogota'ya giriş yapacak tüm yolcuların online form doldurması ve Bogota'ya varışlarından 96 saat önce yapılmış PCR Negatif test sonucu alması zorunludur. Bogota(BOG) istasyonundan transit geçecek yolcular için PCR testi istenmemekte olup bu yolcuların varış ülkesinin kuralları geçerli olacaktır.

Bu nedenle, Bogota varışlı tüm yolcuların seyahat öncesinde havalimanına gelmeden önce aşağıda linki paylaşılan formu eksiksiz doldurması ve check-in işlemi sırasında personele formu doldurduğına dair bilgiyi (kayıt onay kodu veya referans kodu gibi) ibraz etmesi gerekmektedir.

  Online  Form  için  tıklayınız.

 Online Form QR kodu için tıklayınız.

 ------------------------------------------

 Dear customers

 According to the decision taken by the Bogota Airport Authority, all passengers entering Bogota are required to fill out an online form and obtain a PCR Negative test result 96 hours before their arrival in Bogota. The PCR test is not required for passengers transiting from Bogota (BOG) station, and the rules of the destination country of these passengers will apply.

For this reason, all passengers arriving in Bogota are required to fill out the form with the link below before arriving at the airport and submit the information (such as registration confirmation code or reference code) to the staff during the check-in process.

 

Click for Online Form.

 Click For QR code of Online Form.

 

Saygılarımızla,

 

 

Panama'ya Seyahat Edecek Yolcuların Online Form Doldurması ve Geçerli PCR Testi İbrazı Zorunluluğu

Panama Havalimanı Otoritesince alınan karara istinaden Panama’ya giriş yapacak tüm yolcuların online form doldurması ve Panama’ya varışlarından 48 saat önce yapılmış PCR Negatif test sonucu alması zorunludur. Panama(PTY) istasyonundan transit geçecek yolcular için PCR testi istenmemekte olup bu yolcuların varış ülkesinin kuralları geçerli olacaktır.

 Bu nedenle, Panama varışlı tüm yolcuların seyahat öncesinde havalimanına gelmeden önce aşağıda linki paylaşılan formu eksiksiz doldurması ve check-in işlemi sırasında personele formu doldurduğına dair bilgiyi (kayıt onay kodu veya referans kodu gibi) ibraz etmesi gerekmektedir. 

 Online Form için tıklayınız.

 

-----------------------------------------

 

Dear customers,

 According to the decision taken by the Panama Airport Authority, all passengers entering Panama are required to fill out an online form and obtain a PCR Negative test result 48 hours before their arrival in Panama. The PCR test is not required for passengers transiting from Panama (PTY) station, and the rules of the destination country of these passengers will apply.

 For this reason, all passengers arriving in Panama are required to fill out the form with the link below before arriving at the airport and submit the information (such as registration confirmation code or reference code) to the staff during the check-in process.

 Click for Online Form.

 Saygılarımızla,

 

 

Revize -Pakistan Covid-19 Uygulamaları Hk /  Revision COVID-19 Restrictions Pakistan

 

06 Kasım 2020(dahil) tarihi itibari ile geçerli olmak üzere, Pakistan Sivil Havacılık Otoritesinin yayınlamış olduğu son güncel SOP(Standard Operating Procedures) gereğince;

1. A Kategoride yer alan ülkelerden Pakistan'a seyahat eden yolcuların PCR Negatif Test zorunluluğu bulunmamaktadır.

 

A Kategoride  Yer alan Ülkeler:

 

 NO

ÜLKELER

NO

ÜLKELER

1

Australia

12

Güney Kore

2

China

13

Suudi Arabistan

3

Küba

14

Senegal

4

Estonia

15

Singapur

5

Gana

16

Sri Lanka

6

Japonya

17

Tayland

7

Kazakistan

18

Togo

8

Malavi

19

Türkiye

9

Yeni Zelanda

20

Uruguay

10

Norveç

21

Viyetnam

11

Ruanda

22

Zambia

 

2.  B Kategori' de yer alan ülkelerden Pakistan'a seyahat eden yolcuların, çıkış noktası saati ile maksimum 96 saat öncesinden(Rapor saati baz alınmalı, örneğin verildiği saat değil) alınmış PCR Negatif Test zorunluluğu bulunmaktadır.

 

B Kategoride Yer alan Ülkeler: A Kategori'de yer almayan ülkelerdir.

 3. Pakistan'a seyahat eden tüm yolcuların PASS TRACK aplikasyonunu(Google Play Store ve Apple Store da mevcut) kullanarak istenilen bilgileri girmeleri ve check-in esnasında bu bilgileri ibraz ederek uçuşa kabul edilmeleri gerekmektedir. Akıllı telefon kullanmayan yolcuların https://passtrack.nitb.gov.pk/login web portal aracılığı ile gerekli bilgileri girmeleri ve print alarak kontuarda ibraz etmeleri gerekmektedir. Aplikasyon veya web portal doldurulur iken, PCR test sonucu çıkmış ise aplikasyon ya da web portala yüklenmesi elzemdir.

4. Aşağıdaki yer alan yaş grubu, PCR Negatif Test ve PASS TRACK uygulamasından muaftırlar.

 

 1. 12 yaş altı yolcular,
 2. Engelli yolcular,
 3. Uluslararası üst düzey temsilciler,

 

5. PCR test raporunun İngilizce olması zorunluluğu bulunmamaktadır. Çıkış noktasının resmi dili kabul görmektedir.

 

6. Son 14 günde B kategoride yer alan ülkelerde bulunmuş; ancak son transit/transfer noktası itibari ile A kategoride yer alan ülkelerden seyahat eden yolcular, PCR Negatif Test ve PASS TRACK zorunluluğuna tabidirler.

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Dear customers

As per last SOP(Standard Operating Procedures), effective from 06th November, 2020 published by Pakistan Civil Aviation Authority;

1. Travellers from Catogory A countries to Pakistan are not required to have PCR Negative Test result.

 Category A Countries:

            

 NO

COUNTRIES

NO

COUNTRIES

1

Australia

12

South Korea

2

China

13

Saudi Arabia

3

Cuba

14

Senegal

4

Estonia

15

Sinqapore

5

Ghana

16

Sri Lanka

6

Japan

17

Thailand

7

Kazakhstan

18

Togo

8

Malawi

19

Turkey

9

New Zealand

20

Uruguay

10

Norway

21

Vitnam

11

Rwanda

22

Zambia

 

2. Travellers from Catogory B countries to Pakistan are required to have PCR Negative Test result max 96 hours(Result date must be considered, not sample date) prior to commencement of first travel.

 Category B Countries: All countries not specified in Category A, falls in Category B.

 3. PASS TRACK application(available on Google Play Store & Apple Store) are mandatory for all travellers to Pakistan. In order to get the boarding pass at the first origin of travel, all passengers need to present their information either on the PASS TRACK application or as a copy printed from this application. Passengers, who do not have a smart phone, have to enter their data on web portal https://passtrack.nitb.gov.pk/login and get a paper print accordingly. An image of PCR Negative Test result(if done) needs to be uploaded either to the application or to the web portal.

 

4. Following passengers are exempted from both PCR Negative Test and PASS TRACK requirement.

 

 1. Passengers less than 12 years,
 2. Disables passengers,
 3. High level international delegations,

 

5. Language of PCR test report can be of the country of first travel.

 

6. Passengers who have been to countries in Category B in last 14 days;however, continue their travel from a transit/transfer country in Category A, are required PCR test and PASS TRACK Application

Saygılarımızla,

 

 Kırgızistan Covid-19 Uygulamaları Hk/ Kyrgyzstan Covid-19 Regulations

Kırgızistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının 20.08.2020 tarih ve 621 sayılı yazısı ile koronavirüs enfeksiyonunun azaldığı ve epidemiyolojik durumun stabil görüldüğü aşağıda adı geçen ülke vatandaşları için seyahat kısıtı kaldırılmıştır.

 Aşağıda belirtilen ülke vatandaşlarının Kırgızistan'a seyahatlerinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır:

 1. Türkiye
 2. Rusya Federasyonu
 3. Gürcistan
 4. Azerbaycan
 5. Ermenistan
 6. Belarus
 7. Kazakistan
 8. Türkmenistan
 9. Belçika
 10. Avusturya
 11. Birleşik Krallık
 12. Almanya
 13. İrlanda
 14. İzlanda
 15. İtalya
 16. Letonya
 17. Litvanya
 18. Lihtenştayn
 19. Lüksemburg
 20. Portekiz
 21. İsviçre
 22. İsveç
 23. Katar
 24. Birleşik Arap Emirlikleri
 25. Çin Halk Cumhuriyeti
 26. Malezya
 27. Güney Kore
 28. Pakistan
 29. Slovenya
 30. Kuveyt
 31. Japonya
 32. Özbekistan
 33. Macaristan.

 

Negatif PCR testi düzenlemeleri daha önce olduğu gibi geçerlidir.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

 According to decree No 621 dated 20.08.2020 of Ministry of Health of the Kyrgyz Republic the list of foreign states where is observed the reduced coronavirus infection and stabilization of epidemiological situation was specified for the entry of citizens of these countries to Kyrgyz Republic without restrictions:

 

 1. Turkey
 2. Russian Federation
 3. Georgia
 4. Azerbaijan
 5. Armenia
 6. Belarus
 7. Kazakhstan
 8. Turkmenistan
 9. Belgium
 10. Austria
 11. United Kingdom
 12. Germany
 13. Ireland
 14. Iceland
 15. Italy
 16. Latvia
 17. Lithuania
 18. Liechtenstein
 19. Luxemburg
 20. Portugal
 21. Switzerland
 22. Sweden
 23. Qatar
 24. United Arab Emirates
 25. People's Republic of China
 26. Malaysia
 27. South Korea
 28. Pakistan
 29. Slovenia
 30. Kuwait
 31. Japan
 32. Uzbekistan
 33. Hungary

Saygılarımızla,

 

 

 

Revize/Nur-Sultan/Kazakistan Covid-19 Uygulamaları - Nur-Sultan/Kazakhstan Covid-19 Applications

Kazakistan için güncel vize rejimi uygulanan ülkeleri için aşağidaki site kullanılmalıdır.

https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa/press/article/details/6764?lang=en

 Kazakistan hükümetinin 03.11.2020 tarihinde alınan kararlar sonucunda Kazakistan girişinde değişiklikler mevcuttur. Kazakistan girişinde uygulanacak giriş kısıtlamaları ve giriş şartları aşağıdaki gibidir.

Kazakistan için giriş şartları;

Sağlık bölümü

Uygulama şartları, 

 1. PCR negatif testini sunamayan tüm ülke vatandaşları uçuşlara kabul edilmeyecektir (istisnalar haricinde).
 2. Yolcunun elindeki PCR negatif testin sonuç çıkış tarihi baz alınacak. (eskiden nümune teslim tarihi olarak kullanılıyordu) PCR negatif testinin alınışından ve Kazakistan sınırını geçtiğinde testin 72 saati dolmaması gerekiyor. Örnekle; yolcu testi 03.11.2020 saat 03:00 aldıysa , Kazakistan'a girişi  06.11.2020 03:00'ye kadardır. Bu sefer 03.11.2020'ye kadar alınan testler geçersizdir. PCR testin üzerindeki tarih ve saati ülkelerin saat farkına bakılmaksızın baz olarak alınmaktadır.
 3. PCR testinin elektronik formatında (or. telefonda) ve printli nüshaları geçerlidir.
 4. Express PCR negatif testler geçersizdir.
 5. PCR negatif testinin geçerlilik süresi geçmiş ve PCR negatif testi olmayan diğer ülke vatandaşları INAD edilecektir ve akabinde havayoluna ceza uygulanacaktır. (10 000 usd ceza)
 6. Kazakistan girişinde anket doldurmaları aynen devam edilecektir. Anketler https://www.nn-airport.kz/files/1/484024305.docx adresinden indirilebilir.

 

İstisnayi durumlar;

 1. Dişişleri Bakanlığı tarafından davetiye ile gelen resmi heyetler ve uluslararası kurumların temsilcileri, Kazakistan Cumhuriyetinde akredite olan dış temsilcilikleri mensupları ve aile üyeleri PCR testinden muaftır.
 2. 5 yaşını dolmamış çocuklar testinden muaftır.
 3. Kazakistan vatandaşları ve Kazakistan oturumu olanlar PCR testsiz ülkeye giriş yapabilir, ancak 7 günlük zorunlu karantina izolasyonuna tabi olacaktır.

Vize ve Pasaport bolümü

 1. Kazakistan girişine sadece Kazakistan vatandaşı yapabilecektir.
 2. Listedeki 11 ulke vatandaslari Kazakistana giriş yapabilmektedir;
 1. Türkiye (vizesiz)
 2. Belarus (vizesiz)
 3. Ukrayna (vizesiz)
 4. Özbekistan (vizesiz)
 5. Kırgızistan (vizesiz)
 6. Rusya Federasyonu (vizesiz)
 7. Birleşik Arap Emirlikleri (vizesiz)
 8. Güney Kore (vizesiz)
 9. Gürcistan (vizesiz)
 10. Almanya (vizeli)
 11. Hollanda (vizeli)
 12. Mısır (vizeli)
 1.  Kazakistan' ın oturumu sahip yolcular giriş yapabilecektir. Kazakistan oturumu olan diğer ülke vatandaşları yurtdışına çıkışlarında 90 günde bir defa Kazakistan?a giriş yapabilirler.
 2. Kazakistan vatandaşı ile birinci derecede yakınları olan yabancilar giriş yapabilirler, bunun yaninda Kazakistan tarafından onaylanmis doğum belgesi, evlilik cuzdani gibi ispatlayici belge ibraz etmesi şarttır. (vize şartları için aşagıdaki linkte bulunabilir)
 3. Diplomatik pasaportuna sahip ve aile üyeleri giriş yapabilirler Kazakistan?a. (vize şartlari için aşagıdaki linkte bulunabilir)
 4. Kazakistan da eğitimine devam eden öğrenciler giriş yapabilirler. Bunun yanında ispatlayıcı evrakları sunmaları gerekiyor öğrenci kartı, davetiye v.b. (vize şartları için aşagıdaki linkte bulunabilir)
 5. Kazakistan Cumhuriyetinin Devlet komisyonu tarafından onaylanmış yolcular giriş yapabilir. (vize şartları için aşagıdaki linkte bulunabilir)
 6. Turkiye vatandaşları Kazakistan?a vizesiz giriş yapabilirler.
 7. 57 ülke için vizeli girişleri 01.05.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
 8. Vizesiz ya da devlet onayı olmadan, yada mevcut Kazakistan giriş şartlarını ihlal eden havayoluna kuralsız gelen 1 yolcu için        3 200 euro cezası uygulanacak.

 

Vize rejimi için asagidaki linkten ulaşılabilir.

 

  https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa/press/article/details/6764?lang=en

Önemli not: Yabancı ülkenin vatandaşının o ülkenin ve Kazakistan arasında vize rejimi varsa mutlaka Kazakistan konsolosluğu tarafından verilmiş vizesi olması gerekiyor.

  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dear customers

  

Visa regime up to date control page for Kazakhstan is given below;

  https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa/press/article/details/6764?lang=en

  

According to the decision of the Government of the Republic of Kazakhstan dated 0n 03.11.2020. There are some changes in entrance and and entrance restrictions which is given below.

Kazakhstan entrance conditions;

 

Health section

 

Application conditions;

 1. Those who will not present PCR negative test should not be accepted to the flight. (see exceptions)
 2. PCR negative test validity starts from the result obtain date (previously was sample collection date). At the time of Kazakhstan border crossing PCR negative test should not exceed 72 hours. E.g.; PCR test certificate issue date on 03.11.2020 at 03:00 a.m. then Kazakhstan border crossing should be until the 06.11.2020 03:00 a.m. All tests obtained before 03.11.2020 are invalid for this case. The time and the dates of the test accepted by the local time of issuing place.
 3. Electronic (e.g in smartphone )and hard copy of PCR negative test are valid.
 4. Express PCR negative tests are not valid.  
 5. Other country citizens who arrived with outdated or without PCR negative test are matter of INAD, and matter of penalty to the airline by the authority. (10 000 usd penalty)
 6. Questionnaires are still proceeding and can be downloaded from the https://www.nn-airport.kz/files/1/484024305.docx  website.

 

Exceptions;

 1. Passengers who are the members of official delegations and member of international organizations travelling by the invitation of MFA of Kazakhstan, members and family members of accredited in Kazakhstan diplomatic missions are exmepted from the mandatory PCR negative test.
 2. Children under 5 years old are exempted from the mandatory PCR test.
 3. Kazakhstan citiziens and citizens of other countries with valid Kazkhstan residence permit, are able to enter to Kazakhstan without PCR test, however those are matter to the 7 days mandatory quarantine izolation.

  

Visa and Passport section

The  entrance restrictions does not apply to;

 1. Nationals of Kazakhstan
 2. The citizens of 11 countries are allowed to travel to Kazakhstan, the list of these countires is given below;

 

 1. Turkey (visa free)
 2.  Belarus (visa free)
 3. Ukraine (visa free)
 4. Ozbekistan (visa free)
 5. Kyrgyzstan (visa free)
 6. Russian Federation (visa free)
 7. United Arab Emirates (visa free)
 8. South Korea (Visa free)
 9. Georgia (visa free)
 10. Germany (visa)
 11. Netherlands (visa)
 12. Egypt (visa)

 

 1. Passengers with a permanent residence permit issued by Kazakhstan
 2. Immediate family members of nationals of Kazakhstan and residents of Kazakhstan, these passengers should provide valid documents issued by Kazakhstan or approved by Kazakhstan authorities. (marriage certificate, birth certificate, visa etc). (For visa regime please follow the link)
 3.  Passengers with diplomatic passports and their family members.  (For visa regime please follow the link)
 4.  Passengers travelling as students must provide supporting documents issued by Kazakhstan authority. (For visa regime please follow the link)
 5.  Passengers travelling with governmental approval issued by interagency commission of the Republic of Kazakhstan. (For visa regime please follow the link)
 6. Citizens of Turkey can travel to Kazakhstan without visa.
 7. 57 country citizens entrance to Kazakhstan with visa extended to 01.05.2021.
 8.  The penalty to the airline would be applied for bringing passenger without visa or violate any of restriction conditions. The fine for 1 passenger is 3 200 eur. 

 Visa regime control page.

https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa/press/article/details/6764?lang=en

 Important Note: Please control visa regime of that country before accepting to the flight.

Saygılarımızla ,

 

 

Norveç Covid-19 Kısıtlamaları Hk/IAbout Covid-19 Restrictions  Norway

 

Norveç Sivil Havacılık otoritesinin yayınladığı 15 Ocak 2021 tarihi saat 23:59`a kadar geçerli olan NOTAM uyarınca güncel ülke listesine ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ

 A4018-20 sayılı Notam için TIKLAYINIZ

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear customers,

 Please CLICK  for the latest Notam issued by Norwegian Civil Aviation Authority valid until 15th of January 2021 23:59 

 CLICK for Notam No. A4018-20

 

Saygılarımızla,

 

 

Revize/Türkiye-Yunanistan Covid-19 Kısıtlaması Hk.// Revision About Covid-19 Restrictions Turkey-Greece

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi tarafından yayınlanan  A3374-20 sayılı Notama göre, Türkiye-Yunanistan uçuş kısıtlaması 30.11.20, saat 21:59 (utc)'ye kadar uzatılmıştır.  

 A3374-20 sayılı Notam için TIKLAYINIZ

 Ayrıca, farklı ülkelerden bağlantılı olarak Yunanistan'a seyahat planlayan yolcularımız için aşağıdaki linklerde yer alan "Passenger Restriction", "PCR test", "E-PLF form" ile ilgili Notamlara ulaşabilirsiniz.

 • A3365-20 sayılı Notam (PCR test) için TIKLAYINIZ
 • A3378-20 sayılı Notam (E-PLF form) için TIKLAYINIZ
 • A3371-20 sayılı Notam (Passenger Restriction) için TIKLAYINIZ

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dear customers,

 

According to the Notam A3374-20 announced by Greek Civil Aviation Authority, flight restriction between Turkey and Greece has been extended until 30.11.2020, 21:59 (utc)

 CLICK for Notam No. A3374-20

 In addition, for our passengers planning a trip to Greece from different countries, you can reach the Notams about "Passenger Restriction", "PCR test", "E-PLF form" in the links below.

 • CLICK for Notam No.A3365-20 (PCR test)
 • CLICK for Notam No.A3378-20 (E-PLF form)
 • CLICK for Notam No.A3371-20 (Passenger Restriction)

Saygılarımızla,

 

 

Güney Kore giriş kisitlamaları hakkında/About South Korea entry restrictions

1. 5 Nisan ve öncesinde düzenlenmiş olan kısa süreli vizeler (C-1 ve C-3) artık geçerli değildir.

2. Sıralanmış  ülkelerin normal pasaportlu yolcularının vize muafiyetleri askıya alınmıştır.     

 Antigua ve Barbuda, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Bahamalar, Bahreyn, Belçika, Bosna Hersek, Botsvana, Brezilya, Brezilya, Darussalam, Bulgaristan, Kanada, Kıbrıs, Kolombıya, Kosta Cumhuriyeti, Kuzey Cumhuriyeti , Ekvador, El salvador, Estonya, Eswatini (Swazıland), Fıjı, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Grenada, Guatemala, Haiti, Honduras, Macaristan, Izlanda, İsrail, İtalya, Jamaica, Kazakistan, Kırıbatı, Kuvadi , Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusya Fed., Samoa, Suudi Arabistan, Sırbistan, Seychelles, Singapur, Slovakya, Solomon Adası, Güney Afrika, Ispanya, St. lucıa, Surıname, İsveç, İsviçre, Tayland, Tonga, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkiye, Tuvalu, Birleşik Arap Emirlikleri ve Uruguay, Malaysia, Marshall Adası, Mauiıtius, Mikronezya (Federe DEVLETLERİ) Yeni Zelanda, Norveç, Umman, Panama, Paraguay, Peru.                  

                                                                     

                 -  Kabin ekibi için geçerli değildir.

                 -  Apec Business Travel kartlı yolcular icin geçerli değildir.

                 -  Diplomatik ya da resmi servis pasaportlu yolcular için geçerli değildir.

 

 1. Japonya vatandaşlarının vize muafiyetleri askıya alınmıştır.
 2. Çin Taipei normal pasaportlu yolcular ( kapak üzerinde : Çin Cumhuriyeti Taiwan ) için olan vize muafiyeti askıya alınmıştır.
 3. Hong Kong ( SAR China ) pasaportlu yolcuların vize muafiyeti askıya alınmıştır.
 4. Macao ( SAR China ) pasaportlu yolcuların vize muafiyeti askıya alınmıştır.
 5. Tüm yolcular 14 gun karantinaya ve gelişlerini takip eden 3 gün içinde PCR test yaptırmaya zorunludurlar.
 • Bu, uçuştan önce Kore Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu tarafindan düzenlenmiş olan izolasyon muafiyet sertifikasi olan yolculara uygulanmaz. Varışlarında Covid-19 testi yapılır ve negatif test sonuçları çıkana kadar, belirlenmiş olan karantina tesislerinde 1 veya 2 gün konaklarlar.
 1.    Varışta, sağlık deklarasyon formu ve özel karantina beyan formu, karantina masasına teslim edilmelidir.
 2.   Incheon ( ICN ) Havalimanı'na tüm uçuşlar 05:00 ve 20:00 saat aralığında varmış olmalıdır.
 3.   01JUN20 tarihinden sonra Güney Kore Cumhuriyeti'nden çıkış yapmıs olan ''re-entry permit'' izinli yolcular, geri dönüşlerinde, ucuşlarından 72 saat önce düzenlenmiş Covid-19 sağlık raporu almalıdırlar. Rapor İngilizce ya da Korece olmalıdır.
 • Bu durum diplomatlar ( A1 ), devlet görevlileri (A2, A3), yurt dışında ikamet eden Koreli yolcular ( F4 ) icin geçerli değildir.
 • Tani muafiyet formu olan yolcular icin geçerli değildir.
 • Kore vatandası yolcular için geçerli değildir.
 1. 24 saatten fazla süreli transit yolcular kabul edilmez.
 2. Moğolistan vatandaşı yolcular, Mogolistan'dan çıkış yapmış ya da Moğolistan'a gidiyorlarsa, transit olarak kabul edilmezler.
 • Kabin ekibi için geçerli değildir.
 1. Tayland vatandaşı yolcuların Tayland seyahatlerine transit olarak izin verilmez.
 • Kabin ekibi için geçerli değildir.
 1. Mısır, Sudan, Suriye ve Yemen vatandaşı yolcuların transit seyahatlerine izin verilmez.
 • Bu durum diplomatik ya da servis pasaportuna haiz Mısır vatandaşlarına uygulanmaz.
 1. Süresi bitmiş pasaportunda vizesi olan yolcular, basılmış olan '' Visa Grant Notice'' belgesini ve süresi dolmuş  pasaportu, varışlarına müteakip, göçmen burosuna ibraz etmek zorundadırlar.
 2. Geçmis 14 gun içinde Bangladeş, Kazakistan, Kırgızistan, Nepal ya da Filipinler'de bulunmuş olan yolcuların, ucuştan 48 saat önce düzenlenmiş negatif Covid-19 PCR test sonuçları olmalıdır. Ilgili belge İngilizce ya da Korece düzenlenmiş olmalıdır.
 • Kore vatandaşı yolcular için geçerli değildir.
 1. Geçmiş 14 gün içinde Özbekistan'da bulunmuş olan yolcuların, ucuştan 48 saat önce düzenlenmiş negatif Covid-19 PCR test sonuçları olmalıdır. İlgili belge İngilizce ya da Korece düzenlenmiş olmalıdır. Test, Kore No 1 Labaratuarda yapılmış olmalıdır.
 • Kore vatandaşı yolcular icin geçerli değildir.
 1. Vizesi olan Seaman yolcuların, ucuştan 48 saat önce düzenlenmiş negatif Covid-19 PCR test sonuçları olmalıdır. İlgili belge İngilizce ya da Korece düzenlenmiş olmalıdır. İlgili belgenin 2 kopya halinde bulundurulması gerekmektedir.

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Dear customers,

 1. Short-term vısas (type c-1 and c-3) issued on or before 5 april are no longer valid.

2. The visa exemptıons for with normal passports of the listed countries have been suspended.

Antigua and Barbuda, Argentına, Australıa, Austrıa, Bahamas, Bahraın, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Botswana, Brazil, Brunei, Darussalam, Bulgaria, Canada, Chile, Colombia, Costa rica, Croatia, Cyprus, Czechia, Denmark, Dominican rep., Ecuador, El salvador, Estonia, Eswatini (swaziland), Fıji, Finland, France, Germany, Greece, Grenada, Guatemala, Haiti, Honduras, Hungary, Iceland, Israel, Italy, Jamaica, Kazakhstan, Kırıbatı, Kuwait, Latvia, lesotho, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malaysia, Marshall isl., Mauritius, Micronesia(federated states), Montenegro, Morocco, Nauru, Netherlands, New Zealand, Norway, Oman, Panama, Paraguay, Peru, Poland, Portugal, Qatar, Romania, Russian fed., Samoa, Saudi Arabia, Serbia, Seychelles, Singapore, Slovakia, Solomon isl., South Africa, Spain, st. Lucia, Surıname, Sweden, Switzerland, Thailand, Tonga, Trinidad and Tobago, Tunisia, Turkey, Tuvalu, Unıted Arab Emirates or Uruguay with a normal passport.

- This does not apply to airline crew.

- This does not apply to passengers with an apec business travel card.

- This does not apply to passengers with a diplomatic, an offıcial or a service passport.

 

3. Suspension of visa exemptions for nationals of Japan.

4. Suspension of visa exemptions for passengers with a Chinese Taipei (on the cover: republic of Chına Taiwan) normal passport.

 5. Suspension of visa exemptions for passengers with a Hong kong (sar chİna) passport.

 6. Suspension of visa exemptions for passengers with a Macao  (sar chİna) passport.

7. Passengers are subject to quarantine for 14 days and to a pcr test for coronavirus (covıd-19) within 3 days after arrival.

This does not apply to passengers with an isolation exemption certificate issued by a Korean embassy or consulate before departure. they must be tested on coronavirus (covid-19) upon arrival and stay at designated quarantine facilities for 1 or 2 days until a negatıve test result ıs  

Obtained.

 

8. A completed health declaration form and a special quarantine declaration form must be presented to the quarantine desk upon arrival.

9. All flights must arrive at Incheon International airport  (icn) between 05:00 and 20:00.

10. Passengers with a re-entry permit issued by korea (rep.) who left korea (rep.) after 1 june 2020 must have a medical certificate issued at most 72 hours before departure. the certificate must be in English or Korean.

- Thıs does not apply to passengers with status diplomats  (a-1), government offıcials (a-2, a-3) or overseas korean (f-4).

- This does not apply to passengers wıth a diagnosis exemption form.

- This does not apply to naiıonals of korea (rep.).

 

11. Passengers are not allowed to transit Korea (rep.) for more than 24 hours.

12. Nationals of Mongolia are not allowed to transit if they depart from Mongolia or travel onward to Mongolıa.

 - This does not apply to airline crew.

13. Nationals of Thailand are not allowed to transit if they are traveling onward to Thailand.

- This does not apply to airlıne crew.

14. Nationals of Egypt, Sudan, Syria and Yemen are not allowed to transit korea (rep.).

This does not apply to nationals of Egypt with a diplomatic or service passport.

15. Passengers with a visa on an expired passport must present a printed "visa grant notice" and the expired passport to the immigration upon arrival.

16. Passengers who have been in Bangladesh, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Nepal or Philippines in the past 14 days must have a medical certificate with a negative coronavirus (covid-19) pcr test result issued at most 48 hours before departure. the certificate must be in Englısh or Korean.

- This does not apply to nationals of Korea (rep.).

17. Passengers who have been in Uzbekistan in the past 14 days must have a medical certificate with a negative coronavirus  (covıd-19) pcr test result issued at most 48 hours before departure. the test must have been taken in Korea no 1 laboratory. the certificate must be in English or Korean.

- This does not apply to nationals of Korea (rep.).

18. Merchant seamen with a visa must have a medical certificate with a negative coronavirus (covıd-19) pcr test result issued at most 48 hours before departure. the certificate must be in Englısh or Korean, and the passengers must have two copies of the certifıcate.

 

Saygılarımızla,

 

 

Almanya Covid 19 Kısıtlamaları Hk/ About Covid-19  Restrictions Germany

Almanya'ya Seyahat Edecek Yolcularımızın Dikkatine;

 Almanya'nın halk sağlığından sorumlu Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından Covid 19 pandemisinden dolayı riskli katagoride belirlediği ülkelerde son 10 günde bulunan yolcuların Almanya uçuşları öncesinde Online Form doldurması zorunlu tutulmuştur.

 Türkiye'nin de dahil olduğu riskli ülke ve bölgelerin listesine www.rki.de/covid-19-risikogebiete websitesinden erişilebilir.

 Bu nedenle, son 10 gün içerisinde riskli ülkelerde bulunan ve Almanya'ya giriş yapacak yolcuların uçuşları öncesinde www.einreiseanmeldung.de websitesi üzerinden Online Formu eksiksiz doldurulması sonrasında sistem tarafından kendilerine otomatik olarak verilen QR kodunu check-in işlemleri esnasında personele ibraz etmesi gerekmektedir.

 Ayrıca, Almanya Sağlık Bakanlığı tarafından riskli ülkelerden gelen yolculara ülkeye girişlerinde konaklayacakları adreslerde ilk 10 günlük zorunlu karantina kuralı ve karantinanın 5. gününden sonra ücret karşılığı yapılabilecek PCR testinde negatif olan yolcuların karantina süresinin sona erebileceği belirtilmiştir.

 Karantina ve istisnalarla ilgili detaylara ''Regulations for persons entering Germany'' bilgilendirme dokümanından erişebilirsiniz. Dokümana erişim için lütfen TIKLAYINIZ.

 

İlgili dokümanda yer alan kuralların incelenerek gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

 

Sağlıklı uçuşlar dileriz.

 

___________________________________________________________________

  

Sehr geehrte Damen und Herren,

 

Wichtige Hinweise für Fluggäste, die nach Deutschland reisen;

 Passagiere, die sich in den letzten 10 Tagen vor ihrer Einreise nach Deutschland in einem vom deutschen Robert-Koch-Institut (RKI) als Risikogebiet eingestuften Gebiet aufgehalten haben, müssen vor ihrem Flug nach Deutschland dieses Online-Formular ausfüllen.

 

Die Liste der Risikogebiete, zu denen auch die Türkei momentan zählt, finden Sie unter folgendem Link: www.rki.de/covid-19-risikogebiete

 Daher müssen Passagiere, die sich in den letzten 10 Tagen vor ihrem Flug nach Deutschland in einem Risikogebiet aufgehalten haben, auf der Webseite www.einreiseanmeldung.de ihre beabsichtigte Einreise in Deutschland anmelden.

Der nach erfolgreicher Anmeldung zugesandte QR Code muss beim Check-in vorgezeigt werden.

 

Gemäß Anordnung des Deutschen Gesundheitsministeriums gilt bei Einreise in Deutschland aus Risikogebieten eine Quarantäne-Pflicht von 10 Tagen. Diese kann jedoch nach dem 5. Tag der Einreise mit einem kostenpflichtigen negativen PCR - Test verkürzt werden.

 Informationen zur Qurantäne-Regelung und deren Ausnahmen finden Sie in dem Merkblatt ''Regelungen für nach Deutschland Einreisende''. Bitte anklicken um das Merkblatt herunterzuladen.

 Wir bitten Sie, die hier angegebenen Hinweise unbedingt zu beachten.

 Wir wünschen Ihnen einen angenehmen Flug!

 Mit freundlichen Grüßen,

 ____________________________________________________________________

 

Dear customers,

 Important information for passengers traveling to Germany;

Passengers who stayed in an area defined as a risk area by the German Robert Koch Institute (RKI) in the last 10 days before entering Germany have to fill out this Online Form before their flight to Germany.

 

The list of risk areas, including Turkey, can be found under the following link: www.rki.de/covid-19-risikogebiete

 Therefore, passengers who have been in a risk area in the last 10 days before their flight to Germany have to register before their intended entry into Germany on the website www.einreiseanmeldung.de.

The QR code received after successful registration has to be shown at the check-in counter.

 According to the order of the German Ministry of Health, a quarantine obligation of 10 days applies when entering Germany from risk areas. However, this can be shortened after the 5th day of entry with a negative PCR test for a fee.

 Information on the quarantine regulations and its exceptions can be found in the leaflet ''Regulations for people entering Germany''. Please click to download the leaflet.

 We wish you a pleasant flight!

 Saygılarımızla,

 

 

Polonya Covid-19 Uygulamaları Hk./About Covid -19 Restrictions Poland

 

Polonya'ya Covid dönemi ile ilgili giriş şartları aşağıda ki gibidir:

1. Polonya, AB ve EFTA üyesi ülkelerin vatandaşları;

2. Polonya vatandaşları, AB / EFTA vatandaşları ile evli olan yabancıların  eşleri ve çocukları olan ancak göçmenlik gerekliliklerini  yerine getiren ülke vatandaşları  (vize, biyometrik pasaport vb.);

3. Poles Card (Karta Polaka) sahibi yabancılar;

4. Polonya'da kalıcı veya geçici oturma iznine sahip olan yabancılar, yolcunun plastik bir kimlik kartı biçiminde ibraz etmesi gerekmektedir  (D tipi vize oturum izni DEĞİLDİR);

5. Polonya'da çalışma izni olan yabancılar (diğer AB ülkelerinde çalışma izni kabul EDİLMEZ) veya Polonya'ya girdikten hemen sonra Polonya'da çalışmaya başlayacaklarını teyit eden belgeler;

6. Polonya'da akredite ve diplomatik pasaport sahibi diplomatik personel üyeleri ve ailelerine ilave olarak tüm ülkelerin diplomatik pasaport sahipleri,

7. AB, EFTA ülkelerinde kalıcı veya geçici ikamet izni olan yabancılar (yolcuların plastik kimlik kartı şeklinde ibraz etmesi, başka herhangi bir belge kabul edilmemektedir), Polonya üzerinden transit geçiş ile ikamet ettikleri  ülkelere gidebilmeleri için,yolcu, bilet / rezervasyon onayını belgelendirerek  uçak, otobüs, tren vb. ile Polonya bölgesi üzerinden transit geçiş yaptığını kanıtlamalıdır. Diğer schengen ülkelerine geçişte ilk pasaport kontrolü Polonya'da olmaktadır. 

8. Öğrenciler, Polonya'da okula, üniversiteye, uzmanlık kurslarına ve diğer öğrenim şekillerine devam eden öğrenciler (Özel Dil kursları kapsam dışı, sadece üniversitelerin kendi lisans eğitimleri için dil programına kayıtlı öğrenciler kabul edilir belgelendirmeleri şartıyla), aldıkları D tipi vizeye ilave olarak eğitim kurumundan kayıtlı olduklarını belgelendirmeleri durumunda,

9. Polonya'da bilimsel çalışmalar veya araştırma yapan bilim insanı, bunu gerekli belgelerle ispat edebiliyorsa;

10. Aşağıdaki ülkelerin vatandaşları (YOLCULAR SCHENGEN KURALLARINA GÖRE DÜZENLİ GÖÇ GEREKLİLİKLERİNİ BELGELENDIRMEK ZORUNDADIR )

 • Avustralya
 • Yeni Zelanda
 • Japonya
 • Tunus
 • Güney Kore
 • Tayland
 • Kanada
 • Gürcistan
 • Belarus

11. Madde 10'da sayılan ülkelerden birinde geçerli ikamet kartına sahip olan yabancılar (ikamet kartı plastik kimlik kartı gösterilmesi, başka herhangi bir belge kabul edilmez). YOLCULAR, SCHENGEN KURALLARINA GÖRE DÜZENLİ GÖÇ GEREKLİLİKLERİNİ BELGELENDIRMEK ZORUNDADIR.

12. Polonya otoriteleri tarafından verilmiş C/D 21 tipi geri dönüş vizesine sahip yabancılar, WAW OPS'den teyit gereklidir.

13. Polonya'da ulusal federasyon veya Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından yetkilendirilmiş uluslararası spor organizasyonu tarafından düzenlenen Şampiyona dereceli spor etkinliklerine katılmak için Polonya'ya gelen C/D 03 vizesi olan yabancılar. Spor müsabakalarına katılacaklar gerekli belgelerle ispat edebilmek koşuluyla sporcu, antrenör, doktor, hakem, basın ve gazeteci vb. Konuları kapsar. Geniş uygulama ve olası sahte belgeler nedeniyle, WAW OPS'den onay gereklidir.

14. Polonya için COVID/PCR testi istenmemektedir.

15. 10 günlük Karantina uygulaması sadece Rusya, Ukrayna ve Belarus dan Direkt seferlerle gelen yolculara uygulanmaktadır. İstanbul' dan gelen yolcularımıza karantina uygulaması yoktur.  

16. İstanbul Varşova uçuşlarında, Polonya Sağlık Müfettişliği tarafından deklere edilmiş olan ve ekiplerimiz tarafından yolculara dağıtılan iki adet sağlık formu, yolcular tarafından uçuş esnasında doldurulması gerekmektedir.

 

NOT 10 ve 11. Maddeler yanlış anlaşılmaması adına, tekrar belirtmekte fayda var. Yolcuların Pasaport kontrolünde, Polonya' ya ne amaçla geldiğini belgelerle ispat etmesi gerekmektedir. Covid öncesi profiling gibi.

Daha önceki uçuşlarımızda tek yön biletle gelen yolcular ellerinde başka doküman ( hotel rezervasyonu, çalışma izni vs .)  bulunmadığı için  INAD edilmişlerdir.

Covid-19 kısıtlamaları dışında, TÜM yolcular normal göçmenlik, pasaport, vize  prosedüründen geçerler. Lütfen tüm vize / pasaport gereksinimlerini kontrol edilmesi önemle arz olunur.

 

---------------------------------------------------------

  

Dear customers,

 Passengers allowed to enter Poland during Covid-19 restrictions:

1. Polish and EU, EFTA countries citizens;

2. Foreigners who are spouse and children of Polish citizen, also spouse and children of EU/EFTA citizens, but they must fulfill immigration requirements (visa, biometric passport etc);

3. Foreigners who possess Pole's Card (Karta Polaka);

4. Foreigners who possess permanent or temporary stay permit in Poland, to prove it passenger need present it in a form of plastic ID card (type D visa is NOT a stay permit);

5. Foreigners who possess work permit in Poland (work permit in other EU countries is NOT accepted) or documents confirming that they are going to start work in Poland immediately after entering Poland;

6. Members of diplomatic staff accredited to Poland and their families, all other diplomatic passport holders,

7. Foreigners having permanent or temporary residence permit in one of EU, EFTA country (to prove it passenger need present document in a form of plastic ID card, any other form of document is not accepted) under condition that they are in transit over Polish territory to their country of residence.

Passenger must prove transit over polish territory by plane, bus, train etc. by presenting ticket/booking confirmation;

8. Pupils, students who attend school, university, specialist courses and other forms of learning in Poland ( Private Language courses are excluded. Only students enrolled in the language program for the undergraduate education of the Universities ) if they can prove this fact with necessary documents;

9. Scientist who perform scientific works or survey in Poland if they can prove this fact with necessary documents;

10. Citizens of following countries (PASSENGERS MUST FULFIL REGULAR IMMIGRATION REQUIREMENTS ACCORDING TO SCHENGEN RULES):

 • Australia
 • Georgia
 • Japan
 • Canada
 • Republic of Tunisia
 • Republic of Korea
 • Kingdom of Thailand
 • New Zealand
 • Belarus

11. Foreigners having valid residence card in one of the countries listed in point 10 (residence card must be proved by showing plastic ID card, any other form of document is not accepted). PASSENGERS MUST FULFIL REGULAR IMMIGRATION REQUIREMENTS ACCORDING TO SCHENGEN RULES.

12. Foreigners having repatriation visa type C/D 21 issued by polish authority,  confirmation from WAW OPS is required.

13. Foreigners having visa type C/D 03 coming to Poland to participate in sport events of Championship rank which have place in Poland, organized by national federation or international sport organization authorized by International Olympic Committee. It cover sportsmen, trainers, doctors, referees, press and journalist etc. under condition that they can prove this fact with necessary documents. Due to wide application and possible fake documents, confirmation from WAW OPS is required.

14. No PCR/Covid test required  for Poland

15. 10 days Quarantine application is only applied to passengers coming from Russia, Ukraine and Belarus with direct flights. There is no quarantine for our passengers coming from Istanbul.

16. On flights from Istanbul to Warsaw, two health forms declared by the Polish Health Inspectorate and distributed to the passengers by our crew must be filled in by the passengers during the flight.

 

NOTICE:  In order not to misunderstand Articles 10 and 11. Passengers must prove at the Passport control with documents for what purpose they came to Poland, AS IT WOULD BE IN NO-COVID SITUATION.

Passengers who came with a OW ticket on our previous flights were INAD because they did not have any other documents ( for example hotel booking , rt ticket ,  work permit, etc.).

Except of Covid-19 restrictions, ALL passengers pass normal immigration procedure. Please put Your utmost attention to check all visa/passport requirements.

 

Saygılarımızla,

 

 

Revize/NQZ/ALA-Nur-Sultan/Almaty/KAZAKHSTAN COVID-19 applications

Kazakistan için güncel vize rejimi uygulanan ülkeleri için aşağidaki site kullanılmalıdır.

https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa/press/article/details/6764?lang=en

 Kazakistan hükümetinin 03.11.2020 tarihinde alınan kararlar sonucunda Kazakistan girişinde değişiklikler mevcuttur. Kazakistan girişinde uygulanacak giriş kısıtlamaları ve giriş şartları aşağıdaki gibidir.

Kazakistan için giriş şartları;

Sağlık bölümü

Uygulama şartları, 

 1. PCR negatif testini sunamayan tüm ülke vatandaşları uçuşlara kabul edilmeyecektir (istisnalar haricinde).
 2. Yolcunun elindeki PCR negatif testin sonuç çıkış tarihi baz alınacak. (eskiden nümune teslim tarihi olarak kullanılıyordu) PCR negatif testinin alınışından ve Kazakistan sınırını geçtiğinde testin 72 saati dolmaması gerekiyor. Örnekle; yolcu testi 03.11.2020 saat 03:00 aldıysa , Kazakistan'a girişi  06.11.2020 03:00'ye kadardır. Bu sefer 03.11.2020'ye kadar alınan testler geçersizdir. PCR testin üzerindeki tarih ve saati ülkelerin saat farkına bakılmaksızın baz olarak alınmaktadır.
 3. PCR testinin elektronik formatında (or. telefonda) ve printli nüshaları geçerlidir.
 4. Express PCR negatif testler geçersizdir.
 5. PCR negatif testinin geçerlilik süresi geçmiş ve PCR negatif testi olmayan diğer ülke vatandaşları INAD edilecektir ve akabinde havayoluna ceza uygulanacaktır. (10 000 usd ceza)
 6. Kazakistan girişinde anket doldurmaları aynen devam edilecektir. Anketler https://www.nn-airport.kz/files/1/484024305.docx adresinden indirilebilir.

 

İstisnayi durumlar;

 1. Dişişleri Bakanlığı tarafından davetiye ile gelen resmi heyetler ve uluslararası kurumların temsilcileri, Kazakistan Cumhuriyetinde akredite olan dış temsilcilikleri mensupları ve aile üyeleri PCR testinden muaftır.
 2. 5 yaşını dolmamış çocuklar testinden muaftır.
 3. Sadece Kazakistan vatandaşları PCR testsiz ülkeye giriş yapabilir, ancak 3 günlük zorunlu karantina izolasyonuna tabi olacaktır.

Vize ve Pasaport bolümü

 1. Kazakistan girişine sadece Kazakistan vatandaşı yapabilecektir.
 2. Listedeki 12 ülke vatandaşları Kazakistan'a giriş yapabilmektedir;
 1. Türkiye (vizesiz)
 2. Belarus (vizesiz)
 3. Ukrayna (vizesiz)
 4. Özbekistan (vizesiz)
 5. Kırgızistan (vizesiz)
 6. Rusya Federasyonu (vizesiz)
 7. Birleşik Arap Emirlikleri (vizesiz)
 8. Güney Kore (vizesiz)
 9. Gürcistan (vizesiz)
 10. Almanya (vizeli)
 11. Hollanda (vizeli)
 12. Mısır (vizeli)
 1.  Kazakistan' ın oturumu sahip yolcular giriş yapabilecektir. Kazakistan oturumu olan diğer ülke vatandaşları yurtdışına çıkışlarında 90 gün sonra ancak Kazakistan'a giriş yapabilirler. (2-ci maddede 12 ülke hariç)
 2. Kazakistan vatandaşı ile birinci derecede yakınları olan yabancilar giriş yapabilirler, bunun yaninda Kazakistan tarafından onaylanmış doğum belgesi, evlilik cuzdani gibi ispatlayici belge ibraz etmesi şarttır. (vize şartları için aşağıdaki linkte bulunabilir)
 3. Diplomatik pasaportuna sahip ve aile üyeleri giriş yapabilirler Kazakistan'a. (vize şartlari için aşağıdaki linkte bulunabilir)
 4. Kazakistan da eğitimine devam eden öğrenciler giriş yapabilirler. Bunun yanında ispatlayıcı evrakları sunmaları gerekiyor öğrenci kartı, davetiye v.b. (vize şartları için aşağıdaki linkte bulunabilir)
 5. Kazakistan Cumhuriyetinin Devlet komisyonu tarafından onaylanmış yolcular giriş yapabilir. (vize şartları için aşağıdaki linkte bulunabilir)
 6. Turkiye vatandaşları Kazakistan'a vizesiz giriş yapabilirler.
 7. 57 ülke için vizeli girişleri 01.05.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
 8. Vizesiz ya da devlet onayı olmadan,  ya da mevcut  Kazakistan  giriş  şartlarını ihlal eden havayoluna kuralsız gelen 1 yolcu için    3 200 euro cezası uygulanacak.

 Vize rejimi için asagidaki linkten ulaşılabilir.

  https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa/press/article/details/6764?lang=en

 Önemli not: Yabancı ülkenin vatandaşının o ülkenin ve Kazakistan arasında vize rejimi varsa mutlaka Kazakistan Konsolosluğu tarafından verilmiş vizesi olması gerekiyor.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dear customers,

 

Visa regime up to date control page for Kazakhstan is given below;

 https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa/press/article/details/6764?lang=en

  

According to the decision of the Government of the Republic of Kazakhstan dated 0n 03.11.2020. There are some changes in entrance and and entrance restrictions which is given below.

Kazakhstan entrance conditions;

 

Health section

 

Application conditions;

 1. Those who will not present PCR negative test should not be accepted to the flight. (see exceptions)
 2. PCR negative test validity starts from the result obtain date (previously was sample collection date). At the time of Kazakhstan border crossing PCR negative test should not exceed 72 hours. E.g.; PCR test certificate issue date on 03.11.2020 at 03:00 a.m. then Kazakhstan border crossing should be until the 06.11.2020 03:00 a.m. All tests obtained before 03.11.2020 are invalid for this case. The time and the dates of the test accepted by the local time of issuing place.
 3. Electronic (e.g in smartphone )and hard copy of PCR negative test are valid.
 4. Express PCR negative tests are not valid.  
 5. Other country citizens who arrived with outdated or without PCR negative test are matter of INAD, and matter of penalty to the airline by the authority. (10 000 usd penalty)
 6. Questionnaires are still proceeding and can be downloaded from the https://www.nn-airport.kz/files/1/484024305.docx  website.

 

Exceptions;

 1. Passengers who are the members of official delegations and member of international organizations travelling by the invitation of MFA of Kazakhstan, members and family members of accredited in Kazakhstan diplomatic missions are exmepted from the mandatory PCR negative test.
 2. Children under 5 years old are exempted from the mandatory PCR test.
 3. Only Kazakhstan citiziens are able to enter to Kazakhstan without PCR test, however those are matter to the 3 days mandatory quarantine izolation.

  

Visa and Passport section

The  entrance restrictions does not apply to;

 1. Nationals of Kazakhstan
 2. The citizens of 12 countries are allowed to travel to Kazakhstan, the list of these countires is given below;

 

 1. Turkey (visa free)
 2.  Belarus (visa free)
 3. Ukraine (visa free)
 4. Ozbekistan (visa free)
 5. Kyrgyzstan (visa free)
 6. Russian Federation (visa free)
 7. United Arab Emirates (visa free)
 8. South Korea (Visa free)
 9. Georgia (visa free)
 10. Germany (visa)
 11. Netherlands (visa)
 12. Egypt (visa)

 

 1. Passengers with a permanent residence permit issued by Kazakhstan.The citizens of other countries with valid Kazakhstan residence permit are able to enter to Kazakhstan once in 90 days. i.e If passenger with residence permit departed from Kazakhstan he can arrive to Kazakhstan after 90 days passed. (exception 12 countries) 
 1. Immediate family members of nationals of Kazakhstan and residents of Kazakhstan, these passengers should provide valid documents issued by Kazakhstan or approved by Kazakhstan authorities. (marriage certificate, birth certificate, visa etc). (For visa regime please follow the link)
 2.  Passengers with diplomatic passports and their family members.  (For visa regime please follow the link)
 3.  Passengers travelling as students must provide supporting documents issued by Kazakhstan authority. (For visa regime please follow the link)
 4.  Passengers travelling with governmental approval issued by interagency commission of the Republic of Kazakhstan. (For visa regime please follow the link)
 5. Citizens of Turkey can travel to Kazakhstan without visa.
 6. 57 country citizens entrance to Kazakhstan with visa extended to 01.05.2021.
 7.  The penalty to the airline would be applied for bringing passenger without visa or violate any of restriction conditions. The fine for 1 passenger is 3 200 eur. 

 

Visa regime control page.

https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa/press/article/details/6764?lang=en

 

Important Note: Please control visa regime of that country before accepting to the flight.

 

Saygılarımızla,

 

 

 

 

 

COVID-19 / HAVAYOLLARI UÇUŞ BİLGİLERİ 9 Eylül 2020 Çarşamba

 

 

Yurt Dışı Seferlerimize 11 Haziran'dan İtibaren Yeniden Başlıyoruz!

Covid-19 salgını sebebiyle dünya genelinde alınan koruyucu tedbirler kapsamında uygulanan seyahat kısıtlamalarının esnetilmesiyle birlikte 11 Haziran 2020 tarihinden itibaren yurt dışı uçuşlarımıza yeniden başlıyoruz.Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olarak ,Türkiye'nin Covid-19 salgını ile başarılı mücadele tecrübesinden yararlanarak tüm süreçlerimizde sağlık otoriteleriyle birlikte yeni kriterler belirleyip, önlemler aldık.Sağlıklı ve güvenli seyahat standartlarına sahip uçuşlarımıza başlamak için hazırız!

Covid-19 önlemleri kapsamında havalimanı girişlerinde ve check-in noktalarında alınan tedbirler sebebiyle bekleme süreleri uzayabilmektedir.Check-in işlemlerinin, iç hat uçuşları için tarifeli kalkış saatinden en az 60 dakika ve dış hat uçuşlarından 75 dakika önce sona ereceği bilgisinin yolcularımızla paylaşılması önem arz etmektedir.

Havalimanı içerisinde yoğunluğun oluşmaması için yolcularımızın yurt içi uçuşlarından 3 saat, yurt dışı uçuşlarından 4 saat önce havalimanlarında olmalarını ve check-in işlemlerini tamamlamaları hususunu hatırlatmanız gerekmektedir.


Seyahat engellerinin kalkması ve otoritelerin vereceği izinler doğrultusunda yeniden planlanan güncel sefer bilgilerine aşağıdaki linkten direkt erişebilirsiniz.

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/guncel-ucus-plani/

 

 
 

Yurt Dışı Seferlerimize 11 Haziran'dan İtibaren Yeniden Başlıyoruz!

 

Covid-19 salgını sonrasında değişen yeni normallerle birlikte ilgili ülke otoritelerinin vereceği izin, havalimanı koşulları vb. mücbir sebepler nedeniyle 11 Haziran'dan itibaren eski uçuş planlamamızdaki bazı seferlerin gün ve saatlerinde mecburi değişikliğe gidilmekte ya da zorunlu olarak iptaller gerçekleşmektedir.

Bilet değişiklik işlemleri, değişiklik bedeli olmaksızın veya herhangi bir ceza ücreti ödemeden gerçekleştirilebilir.

Salgın öncesi satın alınan ve koronavirüs nedeniyle iptal olan uçuşlar için yolcularımız, 11 Haziran'dan sonra AnadoluJet seferlerinde aradığı tarihte uygun yeni bir uçuş bulunmaması halinde, Türk Hava Yolları uçuşlarını tercih ederek de seyahat edebilir.

Covid-19 salgını sebebiyle dünya genelinde alınan koruyucu tedbirler kapsamında uygulanan seyahat kısıtlamalarının esnetilmesiyle birlikte 11 Haziran 2020 tarihinden itibaren yurt dışı uçuşlarımıza başlıyoruz. Ulusal ve uluslararası sağlık otoriteleri ile yaptığımız titiz çalışmaların sonucunda sağlıklı ve güvenli standartlara sahip uçuşlarımız için hazırız!

Seyahat engellerinin kalkması ve otoritelerin vereceği izinler doğrultusunda yeniden planlanan güncel sefer bilgilerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

 

ANADOLU İSTASYONLARI ÇIKIŞLI YURT DIŞI SEFER TARİHLERİ
Kalkış Varış Havalimanı  Başlama Tarihi
AYT Münih MUC 18 Haziran 2020
AYT Frankurt FRA 18 Haziran 2020
ADA Frankfurt FRA 18 Haziran 2020
TZX Stuttgart STR 19 Haziran 2020
ASR Frankfurt FRA 19 Haziran 2020
ASR Stuttgart STR 19 Haziran 2020
ASR Amsterdam AMS 19 Haziran 2020
KYA Amsterdam AMS 19 Haziran 2020
GZT Berlin TXL 20 Haziran 2020
EZS Frankfurt FRA 20 Haziran 2020
ASR Stuttgart STR 20 Haziran 2020
ASR Hamburg HAM 20 Haziran 2020
SZF Hamburg HAM 20 Haziran 2020
AYT Frankfurt FRA 21 Haziran 2020
AYT Berlin TXL 21 Haziran 2020
AYT Düsseldorf DUS 21 Haziran 2020
ADA Berlin TXL 21 Haziran 2020
ADA Hamburg HAM 21 Haziran 2020
TZX Stuttgart STR 21 Haziran 2020
ASR Amsterdam AMS 21 Haziran 2020
GZT Hamburg HAM 21 Haziran 2020
GZT Frankfurt FRA 21 Haziran 2020
EZS Hamburg HAM 22 Haziran 2020
ASR Berlin TXL 22 Haziran 2020
TXL Berlin TXL 25 Haziran 2020
GZT Stuttgart STR 26 Haziran 2020
GZT Düsseldorf DUS 26 Haziran 2020 
ADB Hamburg HAM 26 Haziran 2020 
SZF Berlin TXL 26 Haziran 2020
ADA Düsseldorf DUS 26 Haziran 2020
GZT Basel BSL 27 Haziran 2020
SZF Hannover HAJ 27 Haziran 2020
SZF Stuttgart STR 27 Haziran 2020
ADB Berlin TXL 27 Haziran 2020
SZF Köln CGN 27 Haziran 2020
DIY Hannover HAJ 28 Haziran 2020
OGU Salzburg SZG 28 Haziran 2020
HTY Köln CGN 28 Haziran 2020
ASR Düsseldorf DUS 28 Haziran 2020
TZX Düsseldorf DUS 28 Haziran 2020
HTY Berlin TXL 28 Haziran 2020
ADA Hannover HAJ 29 Haziran 2020
AYT Münih MUC 02 Temmuz 2020
SZF Viyana VIE 02 Temmuz 2020
TZX Amsterdam AMS 02 Temmuz 2020
SZF Münih MUC 03 Temmuz 2020
ADB Amsterdam AMS 03 Temmuz 2020
ADA Stuttgart STR 04 Temmuz 2020
ASR Viyana VIE 04 Temmuz 2020
AYT Cenevre GVA 04 Temmuz 2020
ADB Münih MUC 04 Temmuz 2020
TZX Amsterdam AMS 04 Temmuz 2020
KYA Frankfurt FRA 04 Temmuz 2020
AYT Münih MUC 05 Temmuz 2020
EZS Amsterdam AMS 05 Temmuz 2020
ASR Münih MUC 06 Temmuz 2020
GZT Zürih ZRH 10 Temmuz 2020
AYT Stuttgart STR 10 Temmuz 2020
AYT Stuttgart STR 18 Temmuz 2020
ASR Frankfurt FRA 25 Eylül 2020
ASR Frankfurt FRA 02 Ekim 2020
AYT Münih MUC 22 Ekim 2020
AYT Frankfurt FRA 22 Ekim 2020
 
ANKARA ÇIKIŞLI  YURT DIŞI SEFER BAŞLANGIÇ TARİHLERİ
Kalkış Varış Havalimanı  Başlama Tarihi Frekans Günler
ESB Berlin TXL 11 Haziran 2020 2 Pazartesi, Perşembe
ESB Frankfurt FRA 14 Haziran 2020 2 Çarşamba, Pazar
ESB Paris CDG 16 Haziran 2020 2 Salı, Cumartesi
ESB Stockholm ARN 17 Haziran 2020 3 Salı, Cuma, Pazar
ESB Viyana VIE 18 Haziran 2020 3 Perşembe, Cumartesi, Pazar
ESB Köln CGN 19 Haziran 2020 3 Salı, Cuma, Pazar
ESB Stuttgart STR 19 Haziran 2020 2 Cuma, Pazar
ESB Hamburg HAM 26 Haziran 2020 1 Cuma
ESB Hannover HAJ 26 Haziran 2020 1 Cuma
ESB Düsseldorf DUS 27 Haziran 2020 3 Pazartesi, Perşembe, Cumartesi
ESB Cenevre GVA 03 Temmuz 2020 1 Cuma
ESB Amsterdam AMS 03 Temmuz 2020 1 Cuma
ESB Münih MUC 04 Temmuz 2020 1 Cumartesi
ESB Kopenhag CPH 12 Temmuz 2020 2 Çarşamba, Pazar

 

Seyahat engellerinin kalkması ve otoritelerin vereceği izinler doğrultusunda yeniden planlanan güncel sefer bilgilerine aşağıdaki linkten direkt erişebilirsiniz


https://www.anadolujet.com/tr/kurumsal/haberler-ve-duyurular/yurt-disi-seferlerimiz-yeniden-basliyor

 
 
 
 

İstanbul Havalimanı (IST) Uçuşlarımız Yeniden Başlıyor

Qatar Airways İstanbul Havalimanı (IST) uçuşlarımızın 13 Haziran 2020 tarihi itibariyle tarifeli olarak yeniden icra edileceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Uçuşlarımız; Haziran ayı içerisinde günde 1 sefer, Temmuz ayı itibari ile günde 2 sefer olarak planlanmış ve sistemlerinize yüklenmiştir.

Doha – İstanbul – Doha Uçuş Tarifesi
(Haziran Ayı İçin, Günde 1 Sefer)
 
 
Uçuş No Uçuş Günü Nereden Nereye
QR 239 2,3,5,7 Doha (DOH) Kalkış 08:10 İstanbul (IST) Varış 12:45
QR 239 1,4,6 Doha (DOH) Kalkış 08:20 İstanbul (IST) Varış 12:55
QR 240 4 İstanbul (IST) Kalkış 17:25 Doha (DOH) Varış 21:35
QR 240 2 İstanbul (IST) Kalkış 18:05 Doha (DOH) Varış 22:15
QR 240 5 İstanbul (IST) Kalkış 18:15 Doha (DOH) Varış 22:25
QR 240 1,3,6,7 İstanbul (IST) Kalkış 18:30 Doha (DOH) Varış 22:40


Seyahat engellerinin kalkması ve otoritelerin vereceği izinler doğrultusunda yeniden planlanan güncel sefer bilgilerine aşağıdaki linkten direkt erişebilirsiniz.

https://www.qatarairways.com/tr-tr/

 
 
 
https://i.emlfiles4.com/cmpimg/0/2/9/2/4/1/files/imagecache/1758279/w660_165111_a380.jpg
 
 

2020 YAZ DÖNEMİ UÇUŞ PROGRAMIMIZ

Değerli misafirlerimiz, Uçuşlarımıza tekrar başlayacağımız sizlere bildirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz.

Ukrayna hükümetinin almış olduğu kararlar çerçevesinde İstanbul varışlı Kiev ve Odessa operasyonlarımızın Temmuz ve Ağustos ayı uçuş planlamasını aşağıda görebilirsiniz.

▪ Uçuş planlaması gelişmelere göre tekrar revize edilebilir.
 


 

Ukrayna'ya seyahat edecek tüm yolculardan, seyahat sigortalarının olası COVID-19 tedavisini en az 14 gün geçerli olacak şekilde kapsaması ise zorunlu bir koşul olarak istenmekte.

Ek olarak, Ukrayna hükümetinin almış olduğu karar kapsamında her yüz bin kişide 40 ve üzeri aktif vakaya sahip olan ülkeler kırmızı bölge, 40'ın altında aktif vakaya sahip olan ülkeler ise yeşil bölge olarak değerlendirilmiştir.

Kırmızı bölge ülkelerinden Ukrayna'ya seyahat edecek olan yolcular ülkeye varışlarında 14 günlük zorunlu karantina uygulamasına tabi olacaklardır. Mevcut kırmızı bölge ülkeleri aşağıda görebilirsiniz. Ancak günlük olarak güncellenen listeyi Ukrayna Sağlık Bakanlığının web sayfasından buraya tıklayarak takip etmenizi öneririz.
 
eyahat engellerinin kalkması ve otoritelerin vereceği izinler doğrultusunda yeniden planlanan güncel sefer bilgilerine aşağıdaki linkten direkt erişebilirsiniz
 
 
 
 
 
https://i.emlfiles4.com/cmpimg/0/2/9/2/4/1/files/imagecache/1758279/w660_165111_a380.jpg
 
 

Değerli Misafirlerimiz;
04 Temmuz ’dan itibaren her gün kalkışlı Amsterdam  ve 18 Temmuz’dan itibaren haftada 2 gün kalkışlı  Paris seferlerimiz ile  gökyüzü ile buluşuyoruz.

KLM
KL1614 Istanbul-Amsterdam her gün 14:35 kalkış 17:10 varış
KL1613 Amsterdam- Istanbul her gün 09:20 kalkış 13:45 varış

AF
AF1391 Istanbul-Paris Cumartesi ve Pazartesi 04:25 kalkış 07:05 varış
AF1390 Paris-Istanbul Cuma ve Pazar                  22:50 kalkış 03:15 varış

Bu kapsamda aşağıdaki hususlar ile ilgili bir bilgilendirme yapmak istiyoruz.

EL BAGAJI
Covid 19 tedbirleri çercevesinde Türkiye kalkışlı ve varışlı ucuşlarda uçaklarda el bagajı uygulamasına izin verilmeyecektir.

Sadece laptop çantası-bebek eşyası ve evrak çantasına izin verilecektir .

AMS &PAR  TRANSIT UYGULAMALARIMIZ
Covid 19 kapsaminda transit uygulamalarımızda bir kısıtlama bulunmamaktadır, misafirlerimiz seyahatleri ile ilgili olarak tüm kuralları www.iatatravelcenter.com web adresinden kontrol edebilirler.

 

Singapore Airlines Uçuş Bilgileri ;

İstanbul- Singapur uçuşlarımıza 26 Ağustos itibariyle yeniden başlamanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Uçuş saatleri  aşağıdaki gibidir.

 

Uçuş Nosu

İlk Uçuş Tarihi

Uçuş Günü

Kalkış Havalimanı

Kalkış Saati

Varış Havalimanı

Varış Saati

Uçak Tipi

Uçuş Süresi

SQ  0392

26-Aug-20

..3….

SIN

23:30

IST

06:30 (+1)

SQ  359

12:00

SQ  0391

28-Aug-20

....5..

IST

00:05

SIN

17:05

SQ  359

12:00

 

Airbus 350-900 tipi yepyeni uçağımız ile gerçekleştireceğimiz seferlerimizde sizleri ve yolcularınızı görmekten mutluluk duyacağız. Özellikle yepyeni Business ve Premium Economy cabinlerimizi deneyimlemenizi özenle tavsiye ederiz.

 

Saygılarımızla ,

 

ROYAL JORDANIAN AIRLINES

Değerli Misafirlerimiz ;

Royal Jordanıan havayollarının uçuşları ile ilgili bilgilendirmeyi , bilgilerinize sunarız.

 

Ürdün hükümetinin ticari uçuşlara 8 eylül itibarıyla başlanacağını duyurması ile birlikte Ürdün Kraliyet Hava yolları olarak güncellenen seyahat kurallarını sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız
 
ÜRDÜN SEYAHAT KURALLARI
ÜLKELERİN SINIFLANDIRILMASI
Ürdün resmi makamları, ülkeleri COVID-19 salgınının ölçeğine bağlı olarak YEŞİL-SARI VE KIRMIZI olarak  3 bölgeye ayırmıştır ve bölgelere göre giriş kuralı uygulamaktadır.
 
• Ülkelerin kategorileri
KIRMIZI SARI YEŞİL Bahreyn Cezayir TÜRKİYE Belçika Avusturya Güney Kıbrıs Fransa Almanya Çek Cumhuriyeti Irak İtalya Danimarka İsrail Malta Yunanistan Kuveyt Hollanda Hong Kong Lübnan Birleşik Arap Emirliği Macaristan Libya   Litvanya Oman   Malezya Katar   Fas Romanya   Polonya Rusya   İsviçre Suudi Arabistan   Tayland İspanya   Kanada İngiltere   Tunus Ukrayna     Amerika     Mısır     Sudan     Suriye     Yemen    
 
Yukarıdaki tabloda belirtilmeyen ülkeler KIRMIZI olarak kabul edilecektir.
Ürdün hükümeti YEŞİL ülkeler listesini her 14 günde bir güncelleyecektir .Daha fazla bilgi için https://www.visitjordan.gov.jo/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Seyahat için gerekenler
1. Tüm yolcuların uçuştan en fazla 72 saat öncesine kadar COVID-19 testi yaptırmaları gerekmektedir ayrıca Amman’a indiklerinde bir test daha yapılacaktır.(5 Yaşından küçük çocuklara test gerekmiyor) 2. Konfirme uçuş rezervasyonu gerekmektedir. 3. Yolcuların seyahat ettikleri ülkeye göre belirtilen karantina gün sayısı kadar konfirme otel rezervasyonu olması gerekmektedir. 4. COVID tedavisi dahil, Amman da kalış süresini kapsayan geçerli bir sağlık sigortası gerekmektedir. (Ürdün vatandaşları için geçerli değildir) 5. Yolcuların “AMAN” uygulamasını cep telefonlarına indirmeleri gerekmektedir https://amanapp.jo/en  6. Yolcuların  https://www.visitjordan.gov.jo adresine girip gerekli formları doldurması gerekmektedir. • Son 14 gün kaldıklarına dair beyan formunu doldurulur. • Uçuştan en fazla 72 saat öncesine kadar almış olduğunuz COVID-19 negatif PCR test sonucunuz yüklenir. • Amman a varışta yapılacak PCR test ücreti ödenir (40 jod yaklaşık 56 usd)( 5 yaşın altındaki çocuklar muaftır) • Seyahat ettikleri ülkeye göre belirtilen karantina gün sayısı kadar Ammanda kalacakları otel rezervasyonu için ödeme yapılır. • Uçuştan 24 saat önce https://amanapp.jo/en uygulamasından QR kodu alınması gerekmektedir.
GEREKLİ BELGELER
Kalkış havalimanındaki Check-in kontuarında gösterilmesi gereken belgeler
1. Son 14 gün içerisinde çıkış yaptığınız ülkede bulunduğunuza dair belge(pasaport giris tarihi,yolcu adına kesilmiş fatura, kredi kartı slip vb.) 2. Uçuştan en fazla 72 saat önce alınmış negatif COVID-19 raporu 3. Uçuştan 24 saat önce https://amanapp.jo/en uygulamasından alınan QR onay kodu
 
KARANTİNA PLANI
YEŞİL ÜLKELER
1. Yeşil ülkelerden gelen ve PCR test sonucu negatif çıkan yolcular için karantina uygulanmayacaktır. 2. Yolcuların bu katagoriye girebilmesi için son 14 gününü yeşil renk ile belirtilen bir ülkede geçirmiş olmalıdır
SARI ÜLKELER
1. Sarı ülkelerden gelen ve PCR test sonucu negatif olan yolcular 7 günlük resmi karantinaya tabi tutulacaktır. 2. Amman a varışta ve karantinanın 7. gününde  yolculara tekrar test yapılacaktır. 3. PCR testi negatif olan yolcular 7 günlük ev karantinası kuralına uymalıdır.
KIRMIZI ÜLKELER
1. Kırmızı ülkelerden gelen ve PCR test sonucu negatif olan yolcular 7 günlük resmi karantinaya tabi tutulacaktır. 2. Amman’a varışta ve karantinanın 7. gününde  yolculara tekrar test yapılacaktır. 3. PCR testi negatif olan yolcular 7 günlük ev karantinası kuralına uymalıdır.Yolculara elektronik izleme bileziği takılır.
GENEL KURALLAR

• Test sonucu pozitif çıkan yolcularda enfekte vakalar için belirlenen resmi protokol uygulanacaktır.

• Belirtilen kural ve koşullar değişiklik gösterebilir.
Bilgilerinize sunar,konu ile ilgili gerekli hassasiyeti göstermenizi rica ederiz.


Royal Jordınıan iletişim bilgileri : Email : isttsrj@rj.com  Telefon : 0.212.465.51.06 / 07

Saygılarımızla ,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANA TEMSİLCİSİ OLDUĞUMUZ "HOLLAND AMERICA LINE" FİRMASININ GÜVENLİ YOLCULUK İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ SAĞLIK PROTOKOLLERİ 3 Eylül 2020 Perşembe

GÜVENLİ YOLCULUK İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ SAĞLIK PROTOKOLLERİ

Holland America Line olarak önceliklerimiz çevrenin korunması, misafirlerimizin, mürettebatımızın ve ziyaret ettiğimiz toplulukların sağlığı, güvenliği ve refahıdır. Sanitasyon protokollerimiz, birçok hastanenin mikropları temizlemek ve öldürmek için kullandığı bir çözüm olan Oxivir ile tüm genel alanların ve kabinlerin kapsamlı temizliği her zaman kruvaziyer endüstrisinin ön saflarında yer almıştır. El dezenfektanları da kolaylıkla temin edilebilir bir şekilde hazır olup personellerimiz tarafından kullanımı teşvik edilmektedir.

Bununla birlikte, bu mevcut temizlik uygulamalarını daha da yüksek seviyelere çıkararak bizimle seyahat eden yolcularımıza ekstra güven ve gönül rahatlığı sağlayacağız.

Toplum hazır olduğunda ve seyirler başladığında, devlet sağlık yetkilileri, halk sağlığı uzmanları, yerel limanlar ve uluslararası Kruvaziyer hatları Birliği (CLIA) ile birlikte güçlendirilmiş sağlık önlemleri ile seyir edeceğiz. Ayrıca, bu virüsün ortaya çıkardığı benzersiz zorlukları, transferlerinden check– in işlemine, gemi operasyonlarından kara turlarına kadar olan süreçte tüm protokolleri en iyi şekilde nasıl uygulayacağımızı anlamak için Tıp Bilimi ve bulaşıcı hastalık kontrolündeki en iyi beyinler ile yakın bir şekilde çalışıyoruz.

Mevcut küresel sağlık ortamı geliştikçe, operasyonel protokollerimiz de buna bağlı olacak şekilde bilimin rehberliğinde gelişecek ve hızlı bir şekilde adapte olacaktır. Carnival Corporation markaları için değerli bir deneyim sunan ve Almanya'da bulunan kardeş markamız AIDA Cruises Ağustos 2020'de, geliştirilmiş protokollerle seyrine başladı.

PLANLANAN SAĞLIK İYİLEŞTİRMELERİ


SAĞLIK TARAMASI EĞİTİMİ

 • Gemiye binecek tüm konuklar ve mürettebat, en iyi sağlık uygulamalarına uygun şekilde geliştirilmiş olan biniş öncesi sağlık taramasından geçecektir. Bu, herkese uygulanacak tıbbi anket sonuçlarının incelenmesi ve vücut ısısının ölçülmesi uygulamasını da içerecektir.
 • Risk altında tespit edilenler, tıbbi personel tarafından ek bir sağlık değerlendirmesine tabi tutulacaktır.
 • Seyahat boyunca konuklar ve mürettebat için sağlık kontrolleri uygun şekilde devam edecektir.


GELİŞMİŞ SANİTASYON PROSEDÜRLERİ

 • Gemide hastalık oluşması durumunda her seyir için hızlı iletişim ve izleme planlarının oluşturulması.
 • Koronavirüs ve diğer mikroplara karşı etkili olduğu kanıtlanmış, yeni ve son teknolojileri kullanan dezenfeksiyon yöntemleri.
 • COVID-19 ve yeni koronavirüsleri hızla öldürdüğü kanıtlanmış güvenli dezenfektanları rutin olarak kullanın.
 • ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) ile koordineli olarak geliştirilen temizlik ve dezenfeksiyon protokolleri ile kamaralar ve ortak alanlar günde birkaç kez sterilize edilecektir.
 • Tüm terminallerin ve transfer araçlarımızın kapsamlı sterilizasyonu.


MİSAFİR DENEYİMİ

 • Sosyal mesafenin ayarlanması.
 • Geminin yoğun kullanıldığı alanlara yerleştirilmiş ek el yıkama tesisleri ve el temizleme istasyonları
 • Günlük programlar, duyurular, kamara içerisinde ki bilgilendirmeler ve Navigator Uygulamamız aracılığıyla gemide ve kara turları esnasında sağlıklı kalmanın yolları hakkında düzenli sağlık bilgileri sağlayın.


SAĞLIK BAKIMI

 • Yüksek eğitimli sağlık personelinden oluşan ekibimiz çok çeşitli tıbbi durumların tedavisinde deneyime sahip nitelikli doktorlar ve hemşireler tüm mürettebatın bir parçasıdır.
 • Kalp masajı da dahil olmak üzere hem ayakta hem de yatarak tedavi imkanı sağlayan gemi Tıp merkezleri.
 • Gemi içerisinde ki tıp merkezlerimiz, %100 temiz hava beslemesi ve HEPA filtrasyonu ile özel hava işleme sistemleri de dahil olmak üzere en iyi enfeksiyon kontrol uygulamaları ile revize edilmiştir.
 • Gemide ki potansiyel vakalar için belirlenmiş laboratuvarlarla gemide ve/veya karada kapsamlı COVID-19 test kitleri oluşturmak.
 • İhtiyaç duyulması halinde özel izolasyon ve karantina kamaraları.
 • COVID-19 vakalarını yönetmek için en son klinik tedavi uygulamaları konusunda gemi sağlık personelinin sürekli eğitimi.
 • Yerel ve bölgesel tıbbi sağlayıcılarla ortaklıklar.
 • Tüm mürettebatın COVID-19 sağlık protokolleri konusunda eğitimi, hem konuklar hem de mürettebat tarafından sağlık önlemlerine uygunluğun izlenmesine nasıl yardımcı olunacağı.


HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

 • Genel kullanım alanlarına ve kabinlere gelişmiş temiz hava dağılımı.
 • Tıp Merkezleri ve özel izolasyon odaları gibi önemli alanlara HEPA filtreleme sistemleri.


YEREL ORTAKLAR İLE İŞBİRLİĞİ

 • Gelişmiş sağlık önlemlerimizde uyum sağlamak için yerel sağlık yetkilileri, destinasyonlar ve diğer önemli ortaklarla birlikte çalışmak.
 • Ziyaret ettiğimiz destinasyonlar da ki hastalık durumlarını, sağlık düzenlemelerini izlemek ve rotayı gerektiği gibi ayarlamak.

AVRUPA'NIN ÖNDE GELEN NEHİR CRUİSE ŞİRKETİ " SCYLLA " TÜM GEMİLERİ İLE TEKRARDAN TURLARINA BAŞLADI! 22 Temmuz 2020 Çarşamba

Türkiye Ana Temsilcisi olduğumuz Scylla Nehir Gemi firmamız filosunda ki 20 den fazla gemisi ile tüm seferlerine tekrar başladı.

Bir ay önceki bu resim her ne kadar harika görünse de, lüks gemilerimizin Avrupa nehirlerinde özgürce seyahat etmesini tercih ediyoruz. Bu eşsiz görüntüyü yine de sizlerle paylaşmak istedik J

 

COVID-19 / GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASYON PROGRAMI 9 Temmuz 2020 Perşembe

 

 
 

Dünyadaki ilk örneklerinden biri olan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı", Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları'nın katkıları ve tüm sektör paydaşlarının işbirliği ile hazırlandı.

Bu sertifikanın kapsam ve amacı;
Turizm Sektörüne özgü;

 

 • Havacılık (Havayolu ve Havaalanı İşletmeciliği)
 • Konaklama, Yeme-İçme ve Rekreasyon (Otel, Restoran, Kafe ve Eğlence Merkezi İşletmeciliği)
 • Taşıma/Transfer, Seyahat-Tur Organizasyonu (Seyahat Acentalığı ve Tur Operatörlüğü) ve Rehberlik

faaliyetleri ile iştigal eden işletmeler ile alt ve bağlantılı sektörlerde faaliyet gösteren  işletmelerde İş Programı'nda belirtilen terminlerde hijyen ve sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmesi yapılması ve bunlara ilişkin raporların düzenlenmesidir.

Konaklama ve yeme-içme tesislerine Turizm Bakanlığı kriterleri çerçevesinde uluslararası standartlarda denetlenerek, Güvenli Turizm Belgesi verilecektir. 

Sertifikayı alan tesisler Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden de duyurulacaktır. Güvenli Turizm Sertifikası tesislerin görünen noktalarına asılacak ve müşteriler sertifika üzerindeki karekod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabilecektir.

Sertifikasyon Avantajları 
Güvenli Tesis: Tesislerin çalışanlar ve misafirler için güvenli bir tesis olduğu Bakanlık tarafından onaylanmış olacaktır.
Periyodik Denetim: Tesisinizin periyodik olarak denetlendiğini bilmek konuklar için güveni ve çalışanlar için süreklilik bilincini arttıracaktır. 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Web Sitesinden Yayınlanması: İşletmenin tanıtımı ile iş kapasitesi artacaktır.

 

Sertifikasyon Süreci ve Koşullar

 • Denetimler Güvenli Turizm Sertifikasyon kriterlerine göre gerçekleştirilecektir.
 • Tesisin mevcut üniteleri dikkate alınarak, kriterlerin tamamını sağlanması halinde Güvenli Turizm Sertifikası düzenlenecektir.
 • Denetim periyodu aylık olacaktır.
 • Denetimler 1 gün ile sınırlandırılmıştır.
 • Uzaktan denetim yapılmayacaktır.
 • Denetimlere ilave olarak 2 aylık periyotlarda gizli müşteri denetimi ayrıca yapılacaktır ve ayrıca raporlanacaktır.
 • Kriterlerde yerine getirilmeyen yada tam olarak sağlanmayan hususlar bulunması halinde, tesis işletmesine 3 gün (7 gün de olabilir) süre verilecektir. Bu süre sonunda eksikliklerini gideren işletmelere Güvenli Turizm Sertifikası düzenlenerek , 3 gün içinde tesise iletilecektir.
 • Verilen süreye rağmen eksikliklerini gidermemiş olan işletmenin talebi birinci denetim sonu reddedilmiş sayılacaktır. Kriterlerin tamamına yeniden hazırlandıktan sonra ikinci başvuru yapması halinde talebi yeniden değerlendirilebilecektir.
 • Güvenli Turizm Sertifikası almış olan tesislerde yapılacak denetimlerde eksiklikler tespit edilmesi halinde tesis işletmesine 3 gün (7 gün de olabilir) süre verilecektir. Bu süre sonunda eksikliklerini gidermeyen işletmelerin Güvenli Turizm Sertifikası iptal edilecektir.
 • Denetim sonucu verilecek Güvenli Turizm Sertifikası’nda karekod bulunacaktır. Karekod herkese açık olacak ve okutulduğunda denetleyen firmanın adı, denetleyen firmanın logosu, denetim tarihleri, denetçi adı, rapor özeti ve turizm belgeli olanlarda belge numarası ile sınıfı ve türü bilgilerine ulaşılacaktır.
 • Konaklama tesisi ve yeme-içme tesisi değerlendirme formları bu türde faaliyet gösteren tesislere uygulanabilecektir. Müstakil spor salonları, hamam-saunalar, akvaryum gibi işletmelere uygulanamayacaktır.

Sertifikayı alan otelleri görebilmek için lütfen aşağıdaki linki ( T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı )tıklayınız.

https://www.ktb.gov.tr/

 

COVID-19 / TÜRK HAVAYOLLARI'NIN GÜVENLİ SEYAHAT STANDARTLARI 9 Temmuz 2020 Perşembe

Türk Hava Yollarının uçuşlarında geçerli olan güvenli seyahat bilgilendirmesi

Önceliğimiz, siz değerli misafirlerimizin seyahatlerinin güvenli ve konforlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Seyahatlerinizde kendinizi daha huzurlu ve güvende hissetmenizi istiyoruz. Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olarak, Türkiye’nin Covid-19 salgını ile başarılı mücadelesindeki tecrübesinden yararlanarak, tüm süreçlerimizde sağlık otoriteleriyle birlikte yeni kriterler belirleyip, önlemler aldık.

Güvenli seyahat standartlarımızı sizlere sunuyor, sağlıklı ve keyifli uçuşlar diliyoruz.

Uçuşa Hazırlık

Online check-in

Havalimanındaki temas oranınızı düşürmek için check-in işlemlerinizi mobil uygulama veya web sitemiz üzerinden online olarak yapmanızı öneriyoruz.

Kişisel maske ve hijyen malzemesi

Kişisel sağlık kapsamında, evinizden çıktığınız andan itibaren maske takmanızı öneriyoruz. Tek kullanımlık cerrahi maskelerin 4 saatte bir değiştirilmesi zorunluluğundan dolayı, seyahat sürelerinizi göz önüne alarak yeterli miktarda yedek maske ve hijyenik mendil bulundurmanız gerekmektedir. Kullanılan maskeleriniz, ön kısımlarına el değmeden ihtiyaç torbasına atılmalıdır.

Kabin bagajı

Çevre ile fiziksel temaslarınızı en aza indirebilmek adına, yalnızca izin verilen ölçülerde (üst limiti 40x30x15 cm ve 4 kg'ı geçmemelidir) kişisel ve değerli eşyalarınızı yanınıza almanıza izin verilecektir. Diğer tüm kabin bagajlarınız check-in işlemi sırasında kayıtlı bagaj olarak yerleştirilmek üzere teslim alınacaktır. Kullanılamayacak kabin bagaj hakkınız ise uçuştaki bagaj hakkınıza ilave edilecektir.

Kabin içine alınacak eşyalar

Dizüstü bilgisayar çantası, puset, el çantası, fotoğraf makinesi, şemsiye vb. kişisel eşyalarınızdan sadece biri kabin içine kabul edilecektir. Kabinde taşınabilecek eşyaların üst limiti 40x30x15 cm ve 4 kg'ı geçmemelidir.
 

Havalimanı

Maske kullanımı

Havalimanına girişinizden itibaren maske takmanız zorunludur.

Sosyal Mesafe

Güvenli fiziksel mesafeniz için sınırlar çizgilerle belirtilmiştir. En az 1,5 metre sosyal mesafeyi koruyunuz.

Dezenfektan

Havalimanlarındaki geçiş noktalarına dezenfektanlar yerleştirilmiştir.

Ateş Ölçümü

Uçuşunuz öncesinde havalimanında vücut sıcaklık ölçümü yapılacaktır.
 

Koruyucu siperlik

İstanbul Havalimanı'ndaki hizmet noktalarımızdaki tüm masalara, personelimiz ile aranızdaki güvenli hizmet mesafesini korumak için siperlikler yerleştirilmiştir.

Personel ekipmanı

Havalimanındaki tüm personel maske ve gerekli diğer kişisel koruyucu ekipmanları kullanmaktadır.

Temassız check-in

Kontuarlarımızda pasaport veya kimlik alışverişi yapmadan temassız check-in ve bagaj teslim işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 

Temassız Self Check-in

İç hat uçuşu gerçekleştirecekseniz, havalimanında bulunan kiosklarımızdan temassız check-in işlemi yapabilirsiniz.

Otomatik bagaj teslimi

Biniş kartınızı önceden almışsanız, Otomatik Bagaj Teslim istasyonları olan havalimanlarında temassız bagaj teslimi yapabilirsiniz.

Pasaport geçişi

Pasaport geçişlerinizde sosyal mesafeyi korumak için 1,5 metrelik aralıklarla sınırlar çizilmiş ve gerekli önlemler alınmıştır.
 

Uçağa Biniş

Personel ekipmanı

Kabin ekiplerimizin her uçuş öncesi ateş ölçümü yapılmakta ve uçuşlarda kullanmak üzere maske, gözlük, eldiven ve kişisel koruyucu ekipmanlar sağlanmaktadır.

Maske kullanımı

Uçağa biniş dahil tüm süreçlerde maske kullanmanız gerekmektedir.

Temassız uçağa biniş

Uçağa biniş sürecinde sosyal mesafe kurallarına uyulması gerekmektedir. Küçük gruplar halinde kontrol noktasına alınacak ve tüm uçağa biniş kontrolleriniz de temassız bir şekilde gerçekleştirilecektir.
 

Biniş noktası

Uçağa binişleriniz körükler aracılığıyla yapılacaktır. İstisnai durumlarda kullanılacak olan apron otobüslerinde sosyal mesafe düzenlemesi sağlanmıştır.

Biniş sırası

Kabin içindeki yığılmaları azaltmak amacıyla, en arka sıradan başlayarak uçağa binilecektir.
 

Uçak İçi

Detaylı temizlik

Tüm temas noktalarınızı kapsayacak şekilde uçaklarımızdaki masalar, koltuk kolçakları, kemerler, ekranlar, kumandalar, baş üstü dolapları, hava çıkışları, okuma lambaları, yan paneller, pencereler, lavabolar, bölmeler, dergi rafları, dekoratif paneller, dolaplar her uçuş sonrası özel ekipler tarafından detaylı bir şekilde dezenfekte edilmektedir. Ayrıca, uçaklarımız merkeze döndüklerinde iki aşamalı özel bir dezenfeksiyon süreci olan püskürtme (foglama) yöntemi ile tekrar dezenfekte edilerek bir sonraki uçuşa hazırlanmaktadır.

HEPA filtreleri

Uçaklarımızda bulunan HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava Filtresi) filtreleri; 0,3 mikrona kadar havadaki tüm partiküllerin %99,97'sini havadan arındırabilen özel bir filtreleme sistemidir.

Hava temizliği

Uçuşlarımız sırasında kabindeki hava, hastane standartlarında kullanılan HEPA filtreleriyle sürekli olarak temizlenmektedir. Bu sistem ile yaklaşık 3 dakikada bir periyodik olarak havanın tamamen yenilenmesi sağlanmaktadır.

Güvenli hava akışı

Uçaklarımızdaki sistemler temiz havayı kabin tavanından kabin içine aktarır ve alt bölümünden çekerek HEPA filtrelerine ve dışarıya gönderir. Böylece kabin içindeki hava, yatay düzlemde koltuklar arasında dolaşmaz.
 

Hijyen uzmanları

Uçuşlarımızda lavabo dezenfektasyonu ile kabin içi tüm hijyen ve sosyal mesafe tedbirlerinin uygulanması konusunda Hijyen Uzmanı kabin ekiplerimiz görevlendirilecektir.

Maske kullanımı

Uçuş boyunca maskenizin ağız ve burun bölgesini kapatacak şekilde takılması zorunludur. Kumaş veya cerrahi maske kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık cerrahi maskelerin 4 saatte bir değiştirilmesi gerekmekte olup, bu tip maske kullanıyorsanız yeterli sayıda maske hazır bulundurulmalıdır. Kullanılan maskeleriniz, ön kısımlarına el değmeden ihtiyaç torbasına atılmalıdır.

Kabin içine alınacak eşyalar

Bulaşma riskini azaltmak amacıyla dizüstü bilgisayar çantası, puset, el çantası, fotoğraf makinesi vb. kişisel eşyalarınızdan sadece biri kabin içine kabul edilecektir. Kabinde taşınabilecek eşyaların ölçüleri 40x30x15 cm ve 4 kg'ı geçmemelidir.

Dezenfektan

Tüm uçak lavabolarımızda el dezenfektanı bulunmaktadır.
 

Hijyen seti

Sizlere içerisinde maske, antiseptik mendil ve el dezenfektanı bulunan bir "Hijyen Seti" verilecektir. (Kısa hatlardaki setler maske ve antiseptik mendil, orta ve uzun hatlardaki setler ise ilave olarak el dezenfektanı içermektedir.)

Tekstil ürünleri hijyeni

Battaniye, uyku seti vb. tekstil ürünlerimiz her kullanım sonrasında uluslararası otoriteler tarafından uygunluğu alınmış, alerjen içermeyen özel kimyasallar ile profesyonel tesislerde yüksek sıcaklıklarda temizlenmektedir.

Battaniye hizmeti

Hijyen tedbirleri kapsamında battaniye hizmeti, yalnızca 4 saat ve üzeri süreli uçuşlarımızda verilecektir.
 

Yastık hizmeti

Hijyen tedbirleri nedeniyle yastık hizmetimiz kaldırılmıştır.

Yayınlar

Hijyen tedbirleri gereği uçak içi yayınlarımız basılı olarak dağıtılmayacak olup; bu yayınlarımıza, gazetelere ve dergilere PressReader uygulaması ile uçuşunuzun 24 saat öncesinden 24 saat sonrasına kadar pressreader.turkishairlines.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kulaklık hizmeti

Tüm dış hat seferlerimizde tek kullanımlık kulakların servis edilmesi planlanmaktadır. İstediğiniz takdirde kendi kulaklıklarınızı da beraberinizde getirebilir, yolculuk esnasında kullanabilirsiniz.
 

Uçak içi eğlence platformu

Uçak içi eğlence platformumuz Planet'ten "Covid-19 Hakkında" kategorisine tıklayarak otoritelerin paylaştığı güvenilir kaynaklardan 12 farklı dildeki videolara ulaşabilirsiniz.

Companion uygulaması

Wi-Fi bulunan uçaklarımızdaki "Companion" uygulaması ile kendi kendi mobil cihazlarınızı kullanarak eğlence sistemini uzaktan kumanda edebilirsiniz.

İkram

Yüksek hijyen kuralları çerçevesinde hazırlanan ikramlarımızda, uçuş süresine göre farklılaşan konseptlerle paketli ve tek kullanımlık ürünler sunulmak üzere yeni standartlar belirlenmiştir. Uçuş süresi 2 saatin altında olan uçuşlarımızda temasın azaltılması adına ikram olarak sadece paketli su servis edilecektir.
 
 

Uçaktan İniş

İniş Süreci

Uçaktan iniş 10'arlı sıralar halinde, kabin ekibinin anons ve yönlendirmelerine uyarak 2'şer dakikalık bekleme süreleriyle gerçekleştirilecektir.

İniş işlemi

Uçaktan inişleriniz körükler aracılığıyla yapılacaktır. İstisnai durumlarda kullanılacak olan apron otobüslerinde de sosyal mesafe düzenlemesi sağlanmıştır.

Kontrollü bagaj alımı

Bagaj alımlarınızda fiziksel teması azaltmak amacıyla ilgili süreçlerimizde düzenlemeler sağlanmıştır.

COVID-19 / TURKISH AIRLINES' GUIDELINES FOR SAFE TRAVEL 9 Temmuz 2020 Perşembe

As Turkish Airlines, our priority is to make sure that you, our dear guests, have a safe and comfortable journey.

We want you to feel safe and comfortable during your travels. As the Turkish national flag carrier, we have specified new criteria and taken new measures in all our procedures together with health authorities, drawing on the experience of Turkey's successful fight against the Covid-19 pandemic.

We present you the guidelines for safe travel in this manual and wish you a pleasant flight.

Before the flight

Online check-in

We recommend that you complete your check-in online via either our mobile application or website in order to reduce your contact rate.

Personal mask and hygiene equipment

As part of personal health measures, we recommend you to wear a mask the moment you step out of your home. Since single use surgical masks should be changed every four hours, you must bring extra masks and hygienic hand wipes to last you the duration of your journey. Used masks should be put into personal waste bag without touching the front surface of the mask.

Cabin baggage

In order to minimize physical contact with your environment, you will only be allowed to take personal and valuable belongings with you in the permitted size (max. 40x30x15 cm and no more than 4 kg.). All other cabin baggage will be received during the check-in process as registered baggage. Your unused cabin baggage allowance will be added to your baggage allowance.

Belongings permitted in the cabin

Only one of your personal belongings such as laptop bag, purse, camera, umbrella etc. will be permitted inside the cabin. The items carried with you inside the cabin should be max. 40x30x15 cm and no more than 4 kg.
 

空港にて

Mask use

Wearing a mask is obligatory at all points at the airport as of your entrance.

Physical distance

Lines are marked for your safe physical distance. You should keep a physical distance of at least 1.5 meters.

Hand sanitizers

Hand sanitizers are placed at passage points at the airports.

Fever check

Before your flight, your body temperature will be measured at the airport.
 

Protective panes

Panes are placed at all the counters in our service points, in order to keep a safe service distance between our employees and you.

Equipment for personnel

All personnel at the airport use masks and other necessary personal protective equipment.

No-contact check-in

You can carry out your no-contact check-in and baggage check-in procedures at our counters without exchanging your passport or ID card.
 

No-contact self check-in

If you have a domestic flight, you can perform a no-contact check-in at our kiosks at the airport.

Automated baggage check-in

If you have acquired your boarding pass beforehand, you can check-in your baggage with no-contact at airports equipped with Automated Baggage Check-In kiosks.

Passport control

In order to keep physical distance at passport controls, lines are drawn at 1.5 meters intervals and necessary measures are taken to ensure these are kept to.
 

Boarding the aircraft

Equipment for employees

Before each flight, our cabin crews take a temperature check, and are provided with masks, glasses, gloves and personal protective equipment for in-flight use.

Mask use

You must wear a mask during all processes including boarding the aircraft.

No-contact boarding

Physical distancing rules must be followed while boarding the aircraft. Passengers will be called to the check point in small groups and all controls during boarding will be performed with no-contact.
 

Boarding point

Boardings will be carried out via passenger boarding bridges. Necessary physical distancing measures are taken in apron buses, which will be used in exceptional cases.

Boarding order

In order to minimize crowding in the cabin, the boarding will be performed in order, starting with the last row.
 

On-board

Thorough cleaning

After each flight, all contact points in our aircraft including tray tables, armrests, belts, screens, controllers, overhead bins, air vents, reading lamps, side panels, windows, lavatories, partitions, magazine racks, decorative panels and cabinets are thoroughly disinfected by special teams. Our aircraft are disinfected once again by a two-stage special disinfection procedure called fogging upon their arrival at our hub, and made ready for their next flight.

HEPA filters

HEPA (High-Efficiency Particulate Air) filters in our aircraft uses a special filtration system that can remove 99.97% of all particles whose diameter is up to 0.3 microns in the air.

Air quality

During our flights, cabin air is constantly cleaned by hospital-standard HEPA filters. With this filtration system, the air is completely renewed about every 3 minutes.

Clean air-flow

The systems our aircraft equipped with release the clean air inside the cabin through air vents and withdraw it from the lower part of the cabin, sending it to HEPA filters and outside. Thus, the air inside the cabin does not travel horizontally between the seats.
 

Hygiene experts

Hygiene Expert cabin crews will be appointed in our flights, in charge of lavatory disinfection and enforcement of all on-board hygiene and social distancing measures.

Mask use

Wearing a mask, covering your mouth and nose during the flight is mandatory. You can use a cloth or surgical mask. As single use masks have to be changed every 4 hours, if you are using one, you should keep sufficient number of masks at hand. Used masks should be put into personal waste bag without touching the front surface of the mask.

Belongings permitted in the cabin

In order to minimize the spread risk, only one of your personal belongings such as notebook bag, stroller, purse, camera etc. will be permitted inside the cabin. The items you take inside the cabin should be max. 40x30x15 cm and no more than 4 kg.

Hand sanitizer

There are hand sanitizers in lavatories in all our aircraft.
 

Hygiene kit

You will be provided with a “Hygiene Kit” consisting of a mask, an antiseptic tissue and a hand sanitizer. (The kits in short-haul flights include a mask and a antiseptic tissue while the kits in long-haul flights also include a hand sanitizer.)

Hygiene of textiles

Textiles like blankets, sleeping kits etc. are cleaned after every flight in professional facilities in high temperatures with special chemicals, that are non-allergenic and approved by international authorities.

Blanket service

As part of hygiene measures, blanket service will be provided only on flights of 4 hours or longer.
 

Pillow service

As part of hygiene measures, our pillow service has been removed.

Publications

As part of hygiene measures, our printed in-flight publications will not be distributed, but you can reach all publications, newspapers and magazines via PressReader application, and at pressreader.turkishairlines.com 24 hours before and after your flight.

Headphones service

We plan to offer single use headphones on all our international flights. If you wish, you can bring your own headphones and use them during the flight.
 

In-flight entertainment system

By clicking "About Covid-19" section in our in-flight entertainment system Planet, you can reach videos in 12 languages from reliable sources shared by authorities.

Companion application

You can use the "Companion" application in our aircraft with available Wi-Fi, and control remotely the in-flight entertainment system by using your mobile devices.

Catering

In our meals prepared according to high-hygiene rules, new standards have been set up with different concepts, offering packaged and single use only products, depending on the duration of the flight. In order to reduce physical contact, only bottled water will be served on flights of less than 2 hours.
 
 

Disembarking the aircraft

Disembarking operation

Disembarking the aircraft will be performed via passenger boarding bridges. Necessary physical distancing measures are taken in apron buses, which will be used in exceptional cases.

Disembarkation process

Disembarking the aircraft will be carried out in lines of 10 people with 2-minute waiting intervals, in accordance with the announcement and directions of cabin crew.

Controlled baggage claim

New regulations have been put in place for baggage claim process in order to reduce physical contact.

COVİD-19 / GÜNCEL ÇALIŞMA SAATLERİMİZ 9 Temmuz 2020 Perşembe

Değerli Misafirlerimiz ve İş Ortaklarımız

Dünya çapında salgın haline dönüşen Covid-19 virüsüne karşı Sağlık Bakanlığımız ve hükümetimizin tavsiye etmiş olduğu tedbirleri de dikkate alarak; merkez ofisimiz ve şubelerimizde 08 Haziran 2020 tarihi itibariyle normalleşme sürecine kademeli olarak geçmiş bulunuyoruz.

Ofislerimiz ilk etapta hafta içi her gün saat 10.00 ile 16.00 saatleri arasında siz değerli misafirlerimize hizmet vermeye başlamıştır. Ofislerimizde gerekli tüm hijyen kuralları en iyi şekilde uygulanmaktadır. Çalışanlarımız sosyal mesafe kuralı açısından ofislerimizde minimum sayıda, dönüşümlü olarak bulundurulmaktadır.

Ayrıca sosyal medya kanallarımız ve web sitemizden güncel bilgileri alabilmek ve ileri tarihlerdeki fırsat gezilerimiz için takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

Sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında