Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

GEMİ TURLARI

Anasayfa » Gemi Turları » Avustralya & Yeni Zelanda » WESTERDAM ile Vizesiz GÜNEY AMERİKA & ANTARKTİKA
WESTERDAM ile Vizesiz GÜNEY AMERİKA & ANTARKTİKA

WESTERDAM ile Vizesiz GÜNEY AMERİKA & ANTARKTİKA

Santiago (1) / Puerto Montt / Puerto Chacabuco / Şili Fiyortları / Amalia Buzulu / El Brujo Buzulu / Sarmiento Kanalı / Macellan Boğazı / Punta Arenas / Cockburn Kanalı / Beagle Kanalı / Alley Buzulu / Ushuaia / Cape Horn / Drake Boğazı / Antarktika (3) / Stanley-Falkland Adaları / Puerto Madryn / Punta Del Este / Montevideo / Buenos Aires (1)
Tarihler: 03 Ocak 2022
Günler: 25 Gece 26 Gün
4599 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1. Gün / 03.01.2022              İSTANBUL - SANTİAGO, ŞİLİ 

  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, KLM Havayolları kontuarı önünde saat 15.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası KLM Havayolları’nın KL1614 no’lu seferi ile saat 17.55’de Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 19.35’de varış. Burada yapılacak aktarma sonrası KLM Havayolları’nın KL701 no’lu seferi ile saat 21.20’de Santiago’ya hareket. Geceleme uçakta..

   

  2. Gün / 04.01.2022              SANTİAGO, ŞİLİ 

  Yerel saat ile 11.30’da Santiago’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinden sonra odanıza yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Santiago gündüz şehir/gece turu seçenekleri ile birlikte tam günün serbest olduğu bugün içerisinde Santiago’da hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

   

  3. Gün / 05.01.2022              SANTİAGO/SAN ANTONIO, ŞİLİ 

  Öğlen otelden çıkışı takiben bizleri bekleyen aracımız ile San Antonio Limanı’nda demirli olan Westerdam Gemisi’ne transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabininize yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz 18.00’de limandan hareket edecektir.

   

  GÜN

  LİMAN

  ÜLKE

  VARIŞ

  KALKIŞ

  4

    Denizde seyir

   

   

   

  5

    Puerto Montt

  Şili

  08.00

  17.00

  6

    Puerto Chacabuco

  Şili

  10.00

  18.00

  7

    Şili Fiyortları’nda görsel seyir

  Şili

   

   

  8

    Amalia Buzulu & El Brujo Buzulu’nda görsel seyir

  Şili

   

   

    Sarmiento Kanalı’nda görsel seyir

  Şili

   

   

  9

    Macellan Boğazı’nda seyir

  Şili

   

   

    Punta Arenas

  Şili

  06.00

  18.00

    Cockburn Kanalı & Beagle Kanalı’nda görsel seyir

  Şili

   

   

  10

    Alley Buzulu’nda görsel seyir

  Şili

   

   

    Ushuaia

  Arjantin

  14.00

  20.00

  11

    Cape Horn ve Drake Boğazı’nda seyir

  Şili

   

   

  12

    Denizde seyir

   

   

   

  13

    Antarktika Yarımadası

  Antarktika

  08.00

  geceleme

  14

    Antarktika Yarımadası

  Antarktika

  -

  geceleme

  15

    Antarktika Yarımadası

  Antarktika

  -

  geceleme

  16

    Antarktika Yarımadası

  Antarktika

  -

  18.00

  17

    Denizde seyir

   

   

   

  18

    Stanley

  Falkland Adaları

  08.00

  17.00

  19

    Denizde seyir

   

   

   

  20

    Puerto Madryn

  Arjantin

  08.00

  17.00

  21

    Denizde seyir

   

   

   

  22

    Punta Del Este

  Uruguay

  10.00

  19.00

  23

    Montevideo

  Uruguay

  07.00

  18.00

  24

    Buenos Aires

  Arjantin

  08.00

  geceleme

   

  25. Gün / 27.01.2022            BUENOS AİRES, ARJANTİN - İSTANBUL

  Gemimizde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemleri ve takibinde limanda bizleri bekleyen aracımız ile Buenos Aires Havalimanı’na transfer. Arzu eden misafirlerimiz transfer öncesi ekstra tur seçeneklerinden birine katılabilir yada transfer sonrası valizlerini havalimanı emanetine bırakarak check-in saatine kadar Buenos Aires’te serbest zaman geçirebilir. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası KLM Havayolları’nın KL702 no’lu seferi ile saat 16.30’da Amsterdam’a hareket. Geceleme uçakta.


  26. Gün / 28.01.2022            İSTANBUL

  Yerel saat ile 09.45’te Amsterdam’a varış. Burada yapılacak aktarma sonrası KLM Havayolları’nın KL1613 no’lu seferi ile 11.30’da İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 16.55’de varış. Turumuzun sonu.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

   

  İyi seyahatler dileriz…

   

 •   TUR ÜCRETİ  (Kişi Başı)                               

   

    İç Kabin

  4599 Euro

    İç Kabin Tek Kişi Farkı

  1999 Euro

    Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin

  -

    Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin Kişi Farkı

  -

    Dış Kabin

  5749 Euro

    Dış Kabin Tek Kişi Farkı

  3149 Euro

    Balkonlu Kabin

  6129 Euro

    Balkonlu Kabin Tek Kişi Farkı

  3529 Euro

    Suit Kabin

  sorunuz

    3/4. Kişi (yetişkin & çocuk)

  sorunuz

    Vize Bilgisi

  Vizesiz program

    Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

  * KLM Hava Yolları ile İstanbul - Santiago / Buenos Aires - İstanbul arası gidiş-dönüş, ekonomi sınıfı uçak bileti

  * Gemide 22 gece 23 gün tam pansiyon konaklama ve gemi içerisindeki tüm aktiviteler
  * Havalimanı & Liman vergileri (1350 Euro)

  * Santiago’da 1 gece, birinci sınıf otelde konaklama

  * Programda belirtilen tüm transferler

  * Seyahat sağlık ve iptal sigortası (70 yaş ve üstü yolcular için sigorta sürprimi uygulanır)

  * Tecrübeli rehberlik hizmeti (Yeterli kişi sayısı sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Geminin servis personeli bahşişleri (319 USD / gemide nakit yada kredi kartı ile ödenir)          

  * Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

  * Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)

  * Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

  * Vize ücreti

  * Yurtdışı çıkış harcı 


   

 • 5* WESTERDAM

  Yapım tarihi: 2004

  Yolcu sayısı: 1964 kişi

  Personel sayısı: 817 kişi

  Tonaj: 82.350 gross ton

  Uzunluk: 289.8 metre

  Genişlik: 32.20 metre

  Kabin sayısı: 1010

  Yolcu katı sayısı: 11

Misafir Yorumları

yorumlarNURBANU PEKOL

Sevgili Tuba hanım,

sayenizde çok keyifli bir gezi yaptık çok teşekkürler. Her zamanaki gibi Goldenbay tarafından düzenlenen herşey sorunsuz geçti. Tuna ve Akdeniz turlarını dört gözlen bekliyoruz. bu arada sizin Peru turunuzu çok övdüler.Lütfen Kasım için aklınızda olalım...Çin olursa tekrar bizi unutmayın lütfen.

Sizlere çok teşekkür ederiz,iyiki varsınız.

Nurbanu PEKOL

yorumlarMÜRİEL HAYIREL

Tüm Goldenbay ailesine selam,
Hiç uzun uzun anlatmaya gerek yok:) herseyiyle mukemmel ,çok keyifli ve tabii ki sevgili Deniz sayesinde çok oğretici bir deneyimimiz oldu.
şimdiden gelecek yıl yapacağımız seyahati planlıyoruz!!!!!
organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…..

saygılarımla
Müriel HAYIREL

yorumlarAYŞE BİLGİNSOY

Değerli Golden Bay ailesi,

8-17 Şubat tarihleri arasında ilk defa Golden Bay'in düzenlediği bir tura katıldım. İlk turumun aynı zamanda ilk safarim olması ve rehberimizin Deniz Kılıç olması benim için büyük bir şanstı, unutamayacağım bir tecrübe yaşadım. Başta Deniz Kılıç ve Gonca Hanım olmak üzere tüm Golden Bay ekibine bana bu güzellikleri yaşattıkları için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Ayşe BİLGİNSOY

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında