Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

GEMİ TURLARI

Anasayfa » Gemi Turları » Güney Amerika & Antarktika » WESTERDAM ile Vizesiz GÜNEY AMERİKA & ANTARKTİKA
WESTERDAM ile Vizesiz GÜNEY AMERİKA & ANTARKTİKA

WESTERDAM ile Vizesiz GÜNEY AMERİKA & ANTARKTİKA

Buenos Aires (1) / Montevideo / Stanley / Antarktika (3) / Drake Boğazı / Horn Burnu / Ushuaia / Alley Buzulu / Beagle Kanalı / Punta Arenas / Macellan Boğazı / Sarmiento Kanalı / Amalia ve Brujo Buzulları / Şili Fiyordları / Puerto Chacabuco / Puerto Montt / San Antonio / Santiago (1)
Tarihler: 29 Ocak 2021
Günler: 23 Gece 24 Gün
4639 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1. Gün / 29.01.2021              İSTANBUL - BUENOS AIRES, ARJANTİN

  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, KLM Havayolları kontuarı önünde saat 16.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrolleri sonrası KLM Havayolları’nın KL1614 no’lu seferi ile saat 17.55’de Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 19.35’de Amsterdam’a varış. Burada yapılacak aktarma sonrası KLM Havayolları’nın KL701 no’lu seferi ile Buenos Aires’e hareket. Geceleme uçakta.


  2. Gün / 30.01.2021              BUENOS AIRES, ARJANTİN

  Yerel saat ile 07.05’te Buenos Aires’e varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Buenos Aires Limanı’nda demirli olan Westerdam Gemisi’ne transfer. Arzu eden misafirlerimiz transfer öncesi rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Buenos Aires şehir turuna katılabilirler. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabininize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Buenos Aires Limanı’nda.

   

  3. Gün / 31.01.2021              BUENOS AIRES, ARJANTİN

  Bugün arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilir yada şehirde serbest zaman geçirebilir. Gemi ile akşam saat 18.00’de Buenos Aires Limanı’ndan hareket.

   

  GÜN

  LİMAN

  ÜLKE

  VARIŞ

  KALKIŞ

  4

    Montevideo

  Uruguay

  08.00

  16.00

  5

    Denizde seyir

   

   

   

  6

    Denizde seyir

   

   

   

  7

    Stanley, Falkland Adaları

  Birleşik Krallık

  08.00

  17.00

  8

    Denizde seyir

   

   

   

  9

    Antarktika

   

  08.00

  18.00

  10

    Antarktika

   

  08.00

  18.00

  11

    Antarktika

   

  08.00

  18.00

  12

    Antarktika

   

  08.00

  18.00

  13

    Denizde seyir

   

   

   

  14

    Drake Boğazı ve Horn Burnu’nda seyir

   

   

   

  15

    Ushuaia

  Arjantin

  09.00

  15.30

    Alley Buzulu’nda görsel seyir

  Şili

   

   

    Beagle Kanalı’nda görsel seyir

  Arjantin & Şili

   

   

  16

    Punta Arenas

  Şili

  10.00

  22.00

    Macellan Boğazı’nda seyir

  Şili

   

   

  17

    Sarmiento Kanalı’nda görsel seyir

  Şili

   

   

    Amalia ve Brujo Buzulları’nda görsel seyir

  Şili

   

   

  18

    Şili Fiyordları’nda görsel seyir

  Şili

   

   

  19

    Puerto Chacabuco

  Şili

  07.00

  15.00

  20

    Puerto Montt

  Şili

  08.00

  17.00

  21

    Denizde seyir

   

   

   

   

  22. Gün / 19.02.2021                        SAN ANTONIO / SANTIAGO, ŞİLİ

  Yerel saat ile 07.00'de gemimiz San Antonio Limanı’na yanaşmış olacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Santiago’daki otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santiago şehir turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

   

  23. Gün / 20.02.2021                        SANTIAGO, ŞİLİ - İSTANBUL

  Bugün sabah otelimizden çıkış işlemleri sonrası Santiago Havalimanı’na transfer. Check-in, gümrük ve pasaport işlemleri sonrası KLM Havayolları’nın KL702 no’lu seferi ile saat 12.45’de Amsterdam’a hareket. Geceleme uçakta.

   

  24. Gün / 21.02.2021                        İSTANBUL

  Yerel saat ile 09.45’de Amsterdam’a varış. Burada yapılacak aktarma sonrası KLM Havayolları’nın KL1613 no’lu seferi ile saat 11.30’da İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 16.55’te ve varış ve programın sonu.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

   

  İyi seyahatler dileriz...

 •   TUR ÜCRETİ  (Kişi Başı)                               

   

    İç Kabin

  3549 €

    İç Kabin Tek Kişi Farkı

  2299 €

    Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin

  3849 €

    Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin Tek Kişi Farkı

  2599 €

    Dış Kabin

  4149 €

    Dış Kabin Tek Kişi Farkı

  2899 €

    Balkonlu Kabin

  4699 €

    Balkonlu Kabin Tek Kişi Farkı

  3399 €

    Suit Kabin

  sorunuz

    3/4. Kişi (yetişkin & çocuk)

  sorunuz

    İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı)

   

    Liman Vergisi

  720 €

    Havalimanı Vergisi & Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası
    (70 yaş ve üstü yolcular için sigorta sürprimi uygulanır)

  370 €

    Gemi Bahşişleri

  290 $ / gemide nakit yada kredi kartıyla ödenir.

    Vize Bilgisi

  Vizesiz Program

    Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

  * KLM Havayolları ile Amsterdam aktarmalı İstanbul-Buenos Aires/Santiago-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

  * Gemide 20 gece 21 gün tam pansiyon konaklama ve gemi içerisindeki tüm aktiviteler

  * Santiago’da birinci sınıf, merkezi otelde 1 gece konaklama

  * Programda belirtilen tüm transferler

  * Tecrübeli rehberlik hizmeti (Yeterli kişi sayısı sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

  * Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)

  * Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

  * Havalimanı & Liman vergileri
  * Seyahat sağlık ve iptal sigortası

  * Geminin servis personeli bahşişleri          

  * Vize ücreti

  * Yurtdışı çıkış harcı  

 • 5* WESTERDAM

  Yapım tarihi: 2004

  Yolcu sayısı: 1964 kişi

  Personel sayısı: 817 kişi

  Tonaj: 82.350 gross ton

  Uzunluk: 289.8 metre

  Genişlik: 32.20 metre

  Kabin sayısı: 1010

  Yolcu katı sayısı: 11

Misafir Yorumları

yorumlarSENİHA ÖZKARTAL

En son Eylül ayında Kanada-Alaska turu yaptık çok güzel bir gezi programı ve muhteşem bir organizasyondu
Her zaman ilk tercihimiz Golden Bay gemi turlarıdır herkese tavsiye ederim

Seniha ÖZKARTAL

yorumlarNADİR ÖNEN

Bu seyahat firması ile 1968 yılı Mülkiyeden mezunlar olarak topluca Fransada bir nehir gezisinde bulunduk.İlgi,alaka ve iş anlayışları takdire şayan bir seviyede.İlgililerini gerçekten tebrik ediyorum ve herkese bu seyahat firmasını hararetle tavsiye ediyorum.

Nadir ÖNEN

yorumlarMÜRİEL HAYIREL

Tüm Goldenbay ailesine selam,
Hiç uzun uzun anlatmaya gerek yok:) herseyiyle mukemmel ,çok keyifli ve tabii ki sevgili Deniz sayesinde çok oğretici bir deneyimimiz oldu.
şimdiden gelecek yıl yapacağımız seyahati planlıyoruz!!!!!
organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…..

saygılarımla
Müriel HAYIREL

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

+ 90 212 232 88 00 Merkez
+ 90 216 463 40 00 Suadiye
+ 90 232 463 59 29 İzmir
+ 90 312 466 18 22 Ankara
Copyright © 2020 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1