Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Rhone & Saone Nehirleri » VIVA VOYAGE İLE GÜNEY FRANSA & PROVENCE & RHONE NEHRİ (ZURİH GİDİŞ)
Exclusive
VIVA VOYAGE İLE GÜNEY FRANSA & PROVENCE & RHONE NEHRİ (ZURİH GİDİŞ)

VIVA VOYAGE İLE GÜNEY FRANSA & PROVENCE & RHONE NEHRİ (ZURİH GİDİŞ)

Zürih – Luzern – Stein am Rhein – Bern – Montrö – Lozan – Cenevre – Annecy - Lyon – Tain l'Hermitage – Arles – Avignon – Viviers – Lyon
Tarihler: 14 Ekim 2023
Günler: 7 Gece 8 Gün
1999 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.Gün              İSTANBUL – ZURİH – LUZERN – STEIN AM RHEIN – BERN

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın 1907 tarifeli seferi ile saat 07.40’ta Zurih’e  hareket. Yerel saat ile 09:35’te  Zürih’e varışımızı takiben  gerçekleştirilecek panoramik Zürih şehir turumuzda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Ardından yönümüzü Orta Çağ’dan kalma pek çok yapıyı bünyesinde barındıran Luzern’e çeviriyoruz. Burada Ahşap Chapelle Köprüsü, Jesuit Kilisesi ve etrafı dağlarla çevrili Luzern gölü görülecek yerler arasında. Ardından Orta Çağ’dan kalma dokusunu bozmayan, antik sokaklarıyla ünlü Stein am Rhein gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından Bern’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. konaklama otelimizde.

   

  2.Gün              BERN – MONTRÖ – LOZAN - CENEVRE

  Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Albert Einstein’in yaşamayı seçtiği, UNESCO tarafından koruma altına alınan Bern gezimize başlıyoruz. Bern şehir turu esnasında şehir merkezini, Ulusal meclis binasını, Bern Katedralini, Saat kulesini ve Aar Nehrini göreceğiz. Gezi sonrası  Lozan ve Montrö şehirlerini ziyaret edeceğiz. Montrö’de ülkenin sembolü haline gelmiş, Leman Gölü üzerindeki Chillon Şatosu’nda kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Cenevre’de bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama  otelimizde.

   

  3.Gün              CENEVRE – ANNECY – LYON

  Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Cenevre’yi şehir turu ile keşfetmeye başlıyoruz. Mont Blanc Köprüsü, Jean Jacques Rousseau adası, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası şehir turu esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından göl ile dağlar arasında bulunan sıkışmış görüntüsünden dolayı  Coğrafyacı Raoul Blanchard’ın ‘ Fransız Alplerinin incisi’ diye nitelendirdiği Annecy’ e yöneliyoruz. Burada eşsiz doğayı keşfedip fotoğraf molası verdikten sonra Lyon’daki gemimize transfer oluyoruz.  Check-in ve kabinlere yerleşme sürecinin ardından serbest zaman. Gemimiz 22.00’de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

   

  4.Gün              TAİN L'HERMİTAGE

  Gemimiz Tain l'Hermitage limanına 06.30’ da yanaşacaktır. Gemiden aldığımız kahvaltının ardından  Çikolata Atölyesi & Tain L’ Hermitage Kasabası Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası gemimize transfer oluyoruz. Öğle yemeği sonrası serbest zaman. Gemimizin Tain L’ Hermitage limanından saat 15.00’ de hareket edecektir. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

   

  5.Gün              ARLES – AVİGNON

  Gemimiz Arles limanına 08.00’de yanaşacaktır.  Gemiden aldığımız kahvaltı sonrası   Aix en Provence  turumuzu gerçekleştiriyoruz. öğle yemeğimizi  gemiden yanımıza getirdiğimiz kumanyalarımız ile alıyoruz. Gemimiz Arles limanından Avignon limanına yanaşmak üzere saat 18.00 de hareket edecektir. Gemimizin Avignon limanına 21.30’ta yanaşacaktır ve bu gecede limanda demirli kalacaktır. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

   

  6.Gün              AVİGNON

  Gemide alacağımız kahvaltının ardından  Tarihi Merkezi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan “Papalar Şehri” Avignon turumuza başlı-yoruz. İlk durağımız 13. ve 14. yüzyıllarda kentte ikamet eden Papaların ikametgahı olan Papalık Sarayı. Şehrin en önemli yapıtlarından olan bu muazzam mekanı gezdikten sonra sokaklar ve caddelerde Avignon’u keşfetmeye devam ediyoruz. Şehrin kuzeyine hareket ediyor ve yöreye ait üzümlerin işlendiği bir mahzeni ziyaret edeceğimiz Chateauneuf de Pape gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezinin ardından Avig-non’a geri dönecek ve alışveriş ve diğer aktiviteler için ayrılan serbest zamanın keyfini çıkartacağız. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

   

  7.Gün              VİVİERS

  Gemimiz Viviers limanına saat 05.00 de yanaşacaktır. Gemiden aldığımız kahvaltının ardından  Grignan Şatosu/Köyü & Yerel Üzümden Yapılmış İçecek Tadımı  turumuz için hareket ediyoruz.  Gemimiz Viviers limanından 13.00 de hareket edecektir. Gemiye varışımızı takiben öğle yemeğimizi gemi de alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

   

  8.Gün               LYON  – İSTANBUL  

  Gemimiz sabah saat 07.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından Lyon Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz.  Öğleden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayollarının TK 1810 tarifeli seferi ile saat 19.25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.35’te İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler gemi firması ve havayolları‘ndan alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Golden Bay Tour sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Golden Bay Tour programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

  *Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

  *Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması gibi force major durumlarından Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır.

   *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

  *Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

  *Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için toplanan pasaportlar 1 gün sonra geri verilecektir.

  *Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 5 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim ya da belli bir tutar bloke edilmeyecektir.

  *Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır.

  *Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Golden Bay Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  *Golden Bay Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Golden Bay Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

  * Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

  * Seyahate ilişkin Gemi Biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.

  *Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolcuya aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.

  Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  *Acentemiz, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini (otel içeren paketlerde) değiştirme hakkını saklı tutar. 3-4 kişilik kabinlerde ilave yatak uygulaması olup, 3. Ve var ise 4. yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.

  *Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  *Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.

  *Tüm dünya cruise gemilerinde olduğu gibi, gemi şirketi, bazı durumlarda, bazı kabinleri misafirlerin satın aldıkları kabin kategorisinin üst kategorisine ücretsiz upgrade edebilmektedir. Genellikle son dakikada, bazı kabin kategorilerinin dolması sonucu ortaya çıkan bu durum tamamen gemi firmasının inisiyatifinde olup, tur firmasının herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. 

  *Nehir Su seviyesindeki olağanüstü azalma veya artış durumlarında kaptanın insiyatifinde uğranılan limanlar değişiklik gösterebilir. Nehir trafiğine göre program saatleri, varış ve kalkışlar değişiklik gösterebilir.

  *Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Golden Bay Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir

 • TUR ÜCRET DETAYLARI

  [2 Kişilik Kabinde Kişi Başı]

  KATEGORİLER

  14.10.2023

    Orta Kat French Balkonlu Kabin (18m2)

  1.999 €

    Orta Kat French Balkonlu Mini Suite

  2.299 €

    Üst Kat French Balkonlu Kabin (18m2)

  2.199 €

    Üst Kat  Suite Kabin (26m2)

  2.399 €

    Liman Vergisi & Havalimanı Vergisi

  240 €

    Nehir Gemisi Servis Hizmet Ücreti

    Gemide misafir tarafından direkt olarak gemiye ödenir

  77€

    SINGLE Oda Farkı :

    ÇOCUK İndirimi :

    BEBEK :

    Orta kat +890€, Orta kat mini süite + 990€, Üst kat + 1.090€, Üst kat süite  +1.190€

    Nehir gemilerinde çocuk ve bebek ile seyahati için gemi şirketinin bu konuda müsaitlik ve onayı doğrultusunda fiyat verilir.

  ULAŞIM DETAYLARI

  KALKIŞ TARİHİ

  GİDİŞ

  UÇUŞ KODU

  GİDİŞ

  SAATİ

  DÖNÜŞ
  TARİHİ

  DÖNÜŞ UÇUŞ KODU

  DÖNÜŞ

  SAATİ

  12.10.2023

  TK 1907

  IST-ZRH

  07:40-09:35

  19.10.2023

  TK 1810

  LYS-IST

  19:25-23:35

 • 2005 yılında seferlerine başlayan gemimizin Uzunluğu 110m, genişliği 11m, yüksekliği 5,85m ve toplam 3 katlı olan gemide 76 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 154 olarak belirlenmiştir.

   Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur.

  Yaklaşık 36 güler yüzlü personelin sizlere hizmet vereceği gemide ayrıca Resepsiyondan rezervasyon yaparak ücretsiz Sauna ve Buhar odası gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Geminin en üst katı olan Sun Deck’de ücretsiz olarak güneşlenme şezlongları ve jakuzi havuzu (yüzme havuzu değildir, 2-3 kişilik serinleme havuzudur) ile nehrin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

  *Suite kabinler haricindeki kabinlerde Terlik ve Bornoz bulunmamaktadır.

Misafir Yorumları

yorumlarPINAR ŞAKMAN

Tuba hanım merhabalar,

Epey uzun bir geziden bu sabah döndük. Size teşekkür etmek için yazıyorum. Gezimiz gayet güzel geçti, rehberimiz Haluk bey çok ilgiliydi, kendisinden çok memnun kaldık.

Eşimle birlikte teşekkürlerimizi iletiyor, başarılar ve sağlıklı günler diliyoruz.

Pınar ŞAKMAN

yorumlarASİYE YALÇINKAYA

08-17.02.2019 tarihinde Deniz Kılıç rehberliğinde unutulmaz bir tatil geçirdik. Bu turu organize eden her türlü ayrıntıyı bizim için düşünen, sorularımıza içtenlikle cevap veren Gonca Tekin ‘e vee varlığıyla bize hem rehberlik hem yoldaşlık yapan çok sevgili Deniz Kılıç’a bu müthiş deneyim için çok teşekkür ederim

Asiye YALÇINKAYA

yorumlarMÜRİEL HAYIREL

Tüm Goldenbay ailesine selam,
Hiç uzun uzun anlatmaya gerek yok:) herseyiyle mukemmel ,çok keyifli ve tabii ki sevgili Deniz sayesinde çok oğretici bir deneyimimiz oldu.
şimdiden gelecek yıl yapacağımız seyahati planlıyoruz!!!!!
organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…..

saygılarımla
Müriel HAYIREL

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1KVKK Hakkında Whatsapp İletişim