Yurtdışı iconEXCLUSIVE
YURT DIŞI TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURT DIŞI
TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Güneydoğu Asya Turları » VİETNAM & LAOS & KAMBOÇYA
Exclusive
VİETNAM & LAOS & KAMBOÇYA

VİETNAM & LAOS & KAMBOÇYA

Saigon (2) & Siem Reap (2) & Luang Prabang (2) & Hanoi (2) & Halong Bay (1)
Tarihler: 10 Kasım & 08 Aralık 2023
Günler: 10 Gece 11 Gün
3490 $
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.Gün                   İSTANBUL – SAYGON (HO CHI MINH)

  Turumuz evinize gelen transfer aracımız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat Türk Hava Yolları ait tarifeli uçak ile Saygon’a uçuyoruz. Yaklaşık 10 saatlik uçuşun ardından akşam saatlerinde Saygon’a varıyoruz. Sonrasında otelimize transfer olacağız. Kısa bir yenilenmenin ardından akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin bitiminde otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

   

  2. Gün                  SAYGON

  Kahvaltının ardından Vietnam özgürlüğünün sembolü, ülkenin kalbi Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz.  Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıkran Sonrasında panoramik Saygon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Turdan sonra akşam yemeğimizi alıyor ve otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

   

  3. Gün                  SAYGON – SIEM REAP 

  Kahvaltının ardından “Mekong Deltası” turu için otelden ayrılıyoruz. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Turdan sonra Saygon havalimanına gidiyor ve yerel havayollarının tarifeli seferi ile Siem Reap’e uçuşumuz gerçekleşecek. Siem Reap havalimanına varışımızla birlikte alanda bizi bekleyen aracımızla Siem Reap’de bulunan otelimize geçeceğiz. Otele geçmeden önce akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde.

   

  4. Gün                  SİEM REAP 

  Kahvaltımızın ardından, UNESCO  Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoran’da alıyoruz.  Günün kalanında efsanevi Angkor Wat gezimizi gerçekleştiriyor ve Phnom Ba Kheng Tepesi’nde insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat eşliğinde günü tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

   

  5. Gün                  SİEM REAP – LUANG PRABANG

  Kahvaltının ardından transfer olacağız. Yerel havayolları ile Laos’un başkenti Luang Prabang’a uçuşumuz gerçekleşecek. Varışımızla birlikte havalimanında karşılanıp özel aracımız ile otele transfer oluyoruz.  Akşam yemeğimiz yerel restoranda ve konaklama otelimizde.

   

  6. Gün                 LUANG PRABANG

  Kahvaltımızı otelimizde alıyor ve şehir turumuz için hareket ediyoruz. Belkide Güneydoğu Asya’nın en iyi korunmuş şehri olan Luang Prabang gezimizde şehrin en eski tapınağı Wat Sene ve Wat Xieng Thoung’u gezeceğiz. Ardından Kraliyet Sarayı Müzesi’ni gezecek sonrasında şehrin yüksek noktalarından birinde gizli kalmış bir stupa’yı göreceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Ardından akşam pazarını gezecek şehri ve insanlarını daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde

   

  7. Gün                 LUANG PRABANG – VIENTIANE – HANOI

  Kahvaltının ardından Ban Ouay, Ban Ou ve Ban Thapene köylerini ziyaret edecek t Hmong, Lowland, Khmu gibi birbirine benzer ama farklı etnik kökene sahip insanları tanıma fırsatı bulacağımız. Tur bitimi havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile önce Vientiane’ye varıyor ve kısa bir beklemenin ardından uçuş değiştirip Hanoi’ye uçacağız. Hanoi’ye varışımızla birlikte akşam yemeği almak üzere havalimanından ayrılıyoruz. Yemek bitimi otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

   

  8. Gün                  HANOI

  Kahvaltımızın ardından, şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Gezimiz boyunca şehrin birbirinden güzel bulvarlarını, sömürge döneminden kalan kolonyal yapılarını, Ho Chi Minh Mozalesini, Kraliyet Sarayı’nı, Restored Sword Gölü ile resmi bina ve otel olarak kullanılan Fransız kolonyel döneminin genel yapılarını görecek ve Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan su kuklası tiyatrosunu izleyeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Eski şehir merkezinde “rickshaw” denilen yerel araçlarla keyifli bir gezinti yapacağız. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana gidiyoruz. Geziden sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

   

  9. Gün                  HANOI – HALONG BAY

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Yaklaşık 170 km, 2,5 saat sürecek yolculuktan sonra Halong Bay’e varıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait “Junk Boat”a biniyoruz. Körfez içinde adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimiz teknede alarak Halong Körfezi turumuza devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama teknemizde.

   

  10. Gün                               HALONG BAY – HANOI – ISTANBUL

  Gün doğumunu teknemizde karşılayacak ve dileyen misafirler ile Tai Chi yaparak sabah egzersizi yaparak güne başlayacağız. Kahvaltımızın ardından tekneden ayrılıyor ve Hanoi şehir merkezine gidip havalimanına transfer saatine kadar şehri diledğiniz gibi keşfedebileceğiz. Rehberimizin belirlediği saatte özel aracımız ile Hanoi Havalimanı’na transfer olacağız. Akşam saatlerinde İstanbul’a hareket ediyoruz.  Geceyi uçakta geçireceğiz.

   

  11. Gün                               İSTANBUL

  İstanbul’a varışımız sabahın ilk saatlerine doğru olacak. Turumuz sizi adresinize bırakacak özel transferiniz ile son buluyor. Başka bir turumuzda görüşmemiz dileği ile.

   

  ÖRNEK (vb.) OTELLER

  SAIGON

  SİEM REAP

  LUANG PRABANG

  HANOI

  HALONG BAY

  5***** Hotel Grand Saigon vb.

  5***** Lotus Blanc  vb.

  5***** Grand Hotel vb.

  4**** Silk Path vb.

  5***** Athena Luxury Cruise vb.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

  Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Golden Bay Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  Golden Bay Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Golden Bay Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

  ssTur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Golden Bay Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • FİYATLANDIRMA

  UÇUŞ DETAYLARI

  KALKIŞ TARİHİ

  KİŞİBAŞI

  2 ve 3 Kişilik Odada

  10 – 20 Kasım 2023

  3.490 USD

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:  09 Kasım Perşembe saat 23:00

    10 Kasım  TK 162  İstanbul   02:05 -  Saigon     16.05 

    19 Kasım  TK 165    Hanoi     22.05 - İstanbul   05:20 +1 (İst’e varış 20 Kasım)

  08 – 18 Aralık 2023

  3.690 USD

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati:  07 Aralık  Perşembe saat 23:00

    08 Aralık  TK 162  İstanbul   02:05 -  Saigon     16.05 

    17 Aralık  TK 165    Hanoi     22.05 - İstanbul   05:20 +1 (İst’e varış 20 Aralık  )

  SINGLE Oda Farkı :

  + 690 USD

   

Misafir Yorumları

yorumlarŞULE ŞAHİN

Çok değerli Mülkiye mezunları ve sevgili katılımcılar, bir ODTÜlü olarak bu gezide sizleri tanıdığım ve yepyeni dostlar edindiğim İçin çok mutluyum. Başta Tuğrul bey ve Golden Bay olmak üzere herkese bu güzel gezi icin çok teşekkür ediyorum. Sonraki gezilerde sağlıkla görüşmek dileğiyle çok sevgiler

Şule ŞAHİN

yorumlarMELİHA ÇIRPANLI

Baltık Başkentlerine seyahat etmiştim süper hizmet
Aldık harika tatil yaptık Rehberlik hizmeti veren Feri Hanımefendiye sevgilerimi gönderiyorum

Meliha ÇIRPANLI

yorumlarAYŞE AKSU ALTAN

Golden Bay acentası ile yaptığımız tüm seyahatlerde vaadedilen konfor ve kalite..rehberlerin profesyonellikleri ...aklımıza seyahat denince ilk gelen isim..Her zaman memnun ayrıldık.Teşekkürler Tuğba Hanım,Mert Bey,Haluk Bey ....ve diğer kıymetli rehber arkadaşlarımız❤️👌🏼🍸💝

Ayşe Aksu ALTAN

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1KVKK Hakkında Whatsapp İletişim