Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
NEHİR TURLARI
Anasayfa » Nehir Turları » Tuna Nehri » TUNA NEHRİ TURLARI - RAMAZAN BAYRAMI
TUNA NEHRİ TURLARI - RAMAZAN BAYRAMI

TUNA NEHRİ TURLARI - RAMAZAN BAYRAMI

LEONORA ile PRAG LI TUNA NEHRİ
Tarihler: 22-24-28 MAYIS 2020
Günler: 6 GECE 7 GÜN
999 €
REZERVASYON
 • 01. Gün        İSTANBUL – PRAG
  22 May 20 / Cuma
       İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 05.00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları, TK 1767 numaralı seferi ile saat 07.05’de Prag’a hareket. Yerel saat ile 08.40’da Prag’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer öncesi Prag panoramik şehir turu. Daha sonra otelimize transfer ve odalarımıza transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra müzikli ve gösterisi muhteşem bir Çek gecesi. Geceleme otelimizde.

  02. Gün        PRAG
  23 May 20 / Cumartesi
   Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler ekstra Karlovy Vary turuna katılabilirler. Bu tur esnasında; Batı Bohemya’nın en güzel yerleşimlerinden biri olan ve toprak altından çıkan değişik sertlikteki 12 farklı kaplıca suyu ile ünlü bir şifa ve istirahat merkezi haline gelen Karlovy Vary’i gezme imkanı bulacaksınız. Bu kaplıca sularından en bilineni, yer altından gelerek yaklaşık 12 metre yukarıya kadar fışkıran Vridlo-Sprudel’dir. Kaplıcayı ziyaretimizden sonra Karlovy Vary’nin tarihi ve modern cam işçiliğiyle ünlü küçük mağazalarını ziyaret edeceğiz. Ayrıca şehrin ünlü içkisi “Becherovka” likörünü de tatma imkanını bulacaksınız.  Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. 

  03. Gün        PRAG – VİYANA (AVUSTURYA) - GEMİYE BİNİŞ
  24 May 20 / Pazar
  Kahvaltı sonrası otel’den çıkış işlemleri ve Viyana  limanında demirli gemimize transfer (290 km). Viyana'ya varış ve Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimize ekstra Viyana şehir turu. Meşhur renkli evlerden oluşan HUNDERD WASSA HOUSE’ı ziyaret ederek, ünlü RING STRASSE geliyoruz. Ring boyunca göreceğimiz yerler Savunma bakanlığı, Stat Park,Viyana Opera Binası, Mesuem Quarter, Parlamento Binası, Belediye Binası ve Holfburg Sarayı. Şehir merkezini ziyaretten sonra arzu eden misafirlerimizi şehir merkezinde serbest bırakıyor, kalan misafirlerimizle gemimize dönüyoruz. Gemimiz bu gece Viyana limanında demirli kalacak.

  04. Gün        VİYANA (AVUSTURYA)
  25 May 20 / Pazartesi
   Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerle ekstra olarak Viyana'yı çevreleyen Wienerwald Ormanlarında güzel bir gezintiye çıkıyoruz. II.Viyana kuşatmasında Merzifonlu Kara Mustafa Paşanın Otağını kurduğu Kahlenberg Tepesinden Viyana’yı seyrederek başlıyoruz. Jan Sobieski ile meşhur muharebenin gerçekleştiği alandır aynı zamanda Kahlenberg Tepesi. İkinci durağımız Casino’su ve Termal Suları ile ünlü Avusturya’nın zerafet ve marka kenti Baden olacak. Kısa bir yürüyüş ve serbest zamanın verileceği Baden Kenti aynı zamanda Beethoven’ın meşhur 9. Senfonisi’ni bestelediği yer. Yolumuza devam ederken üçüncü durağımız Avusturya’nın en eski Benedictine Manastırı olan Heiligenkreuz Manastırı. Hapsburg’lara kadar Viyana mülkünün sahibi Babenberg Hanedanı mensuplarının gömülü olduğu bu manastır II. Kuşatma sırasında Osmanlı Akıncıları tarafından fethedilmiştir.  Daha sonra gemimize dönüyoruz. Gemimiz bu akşam 23:00 de hareket ediyor.

  05. Gün        BRATISLAVA (SLOVAKYA)
  26 May 20 / Salı
      Gemimiz sabah 05:00 Bratislava ya varacaktır. Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimizle ekstra Bratislava Turu. Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan Bratislava 3 Ülkenin kesişme noktasında ve Tuna kenarında yer almaktadır. Öğle yemeği sonrası, yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda ilk durağımız; 2.Dünya Savaşı sonunda hayatlarını Bratislavayı özgür kılabilmek için kaybeden Sovyet Askerleri anıt mezarı olacak. Bir sonraki durağımız Kelt döneminden beri Tuna kenarındaki yerleşim alanı olan Bratislava kalesi olacak. İmparatoriçe Maria Theresa için yapılmış düzenlemeler, Kale bölgesini ülkenin idari merkezi yapmış durumdadır. UNESCO miras listesinde yer alan Bratislavadaki yürüyüş turumuz ise eski şehri’ni tarihi St.Michael kapısından geçerek başlıyor. Sonrasında Belediye binası, Eski saray, Şehir merkezinde yer alan ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evleri ziyaret ederek, Opera binasında turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Gemimiz 14:00 de Budapeşteye hareket edecektir. 

  06. Gün        BUDAPEŞTE (MACARİSTAN)
  27 May 20 / Çarşamba
  Gemimiz sabah 08:00 Budapeşte ye varacaktır. Kahvaltı sonrası ilk olarak Budapeşte'ye 50 km mesafedeki, 16. ve 17. yüzyıllarda yaklaşık 130 sene boyunca Osmanlı’nın Tuna boylarındaki en önemli üslerinden biri olan tarihi Estergon Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Hali hazırda Estergonu Macaristanın Dini Merkezi yapan Kale surları içinde inşa edilmiş, tüm dünya da hatrı sayılır büyüklükte olan Estergom Bazilikesı ve çevresini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Tuna boyunca seyahat ederek (25 km) Muhteşem Nehir manzarası eşliğinde Visegrad’a  ulaşarak Orta Çağ temalı ve yemeklerini deneyebileceğiniz yerel ve ünlü bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemekten  sonra tipik bir Macar köyü olan Szentendre ziyaret edilecektir (30 km). Bu ziyarette serbestçe alışveriş imkanı bularak, Meşhur Macar Şarabı, Dantel ve El işleri, Macar Paprikası ve Deri ürünleri alabileceğiz. Alışverişe ilgisi olmayan konuklarımızın rahatlıkla güzelce zaman geçireceği bir çok cafe mevcut olup, isteyen misafirlerimiz Tuna boyunda yürüyüş yapabilecekler. Tur sonrası gemimize dönüş. Akşam arzu eden misafirlerimizi ekstra çigan gecesine götürüyoruz. Geceleme otelimizde.
   
  07. Gün    BUDAPEŞTE - İSTANBUL
  28 May 20 / Perşembe
  Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın TK 1034 numaralı seferi ile saat 13.55’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 16.55’de varış ve turumuzun sonu.

 • fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  fotoicon
  fotogaleri
  videogaleri
 • Notlar ve bilmeniz gerekenler;


  *Programda belirtilen saatler Türk Havayolları‘dan alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Golden Bay Tour sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Golden Bay Tour programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

  *Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

  *Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması

  gibi force major durumlarından Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır.

   *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

  *Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

  *Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için toplanan pasaportlar 1 gün sonra geri verilecektir.

  *Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 5 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim yada belli bir tutar bloke edilmeyecektir.

  *Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan Golden Bay Tour sorumlu olmayacaktır.

 • TUR ÜCRETİ (Kişi Başı)

  Dış Kabin - 16m2

  699 Euro

  Orta Kat French Balkonlu Kabin - 16m2

                                                          999 Euro

  Üst Kat French Balkonlu Kabin - 16m2

  1.099 Euro

  Suite French Kabin - 24m2

   

  Single (Tek kişi) farkı Suite kabinlerde %90, diğer kabinlerde %70

   

       İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı)

  Liman Vergisi

  150 Euro

  Havalimanı Vergisi & Seyahat Sağlık Sigortası

  150 Euro

  Gemi Bahşişleri

  (Oda Hesabınıza eklenecektir)  40  Euro

  Vize

  150 Euro

   

  FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER

  * Türk Havayolları ile İstanbul - Prag// Budapeşte - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar

  * 5* Nehir gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

  * Prag'da, 2 gece, 1.sınıf otel'de, oda & kahvaltı konaklama

  * Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)

  * Gemide canlı müzik eşliğinde eğlence ve aktiviteler

  * Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

   

  FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Gemideki alkollü ve alkolsüz tüm içecekler

  * Gemi Personel Bahşişleri (gecelik kişi başı 10 Euro’dan hesaplanarak toplamda kişi başı 40 Euro oda hesabınıza eklenecektir)

  * Gemi veya rehber tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

  * Havalimanı ve liman vergileri

  * Yurtdışı çıkış fonu

  * Schengen vizesi

 • MS LEONARA GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

  2008 yılında seferlerine başlayan gemi Avalon Scenery adıyla seferlerine başlamış daha sonra Ms Leonora olarak adı değişmiştir. 2017 yılında tamamen renove edilmiş ve takip eden yıllarda da yenileme işlemleri devam etmiştir. Uzunluğu 110m, genişliği 11,40m, yüksekliği 5,85m ve toplam 3 katlı olan gemide 67 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 138 olarak belirlenmiştir. Dış ve French Balkonlu kabinler 16m2,  Suite kabinler ise 24m2 büyüklüğündedir.

  Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur. Yaklaşık 40 güler yüzlü personelin sizlere hizmet vereceği gemide ayrıca Geminin en üst katı olan Sun Deck’de ücretsiz olarak güneşlenme şezlongları ve masalar ve oturma yerleri ile nehrin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Geminin en alt katındaki Restoran bölümünde kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi size gemide belirtilen masada alabilirsiniz. Geminin arka kısmında sizler için hazırlanmış olan Club Lounge Bar bölümünde iskambil oyunları, tavla ve okey gibi oyunlar ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geminin giriş kısmında bulunan Lounge bölümünde ise lokal gösteriler, nehirler ile ilgili sunumlar, ‘’Hoş Geldiniz’’ ve ‘’Veda kokteyl’i’’ gibi organizasyonlar, ‘’Çay & Kahve saati ikramı’’ gibi etkinlikleri takip edebilirsiniz. Ayrıca her gece kabinlerinize gönderilen Türkçe program sayesinde bir sonraki günün programını kolaylıkla takip edebilirsiniz.   

Misafir Yorumları

yorumlarZEYNEP ULAŞAN

Tuba hanim,

Bizlere yasattiginiz tum guzel turlar icin gercekten cok tesekkurler. Hepsi ayri ayri cok keyifli idi. Daha nicelerinde bulusmak uzere . Sevgiler

Zeynep ULAŞAN

 

yorumlarŞULE ŞAHİN

Çok değerli Mülkiye mezunları ve sevgili katılımcılar, bir ODTÜlü olarak bu gezide sizleri tanıdığım ve yepyeni dostlar edindiğim İçin çok mutluyum. Başta Tuğrul bey ve Golden Bay olmak üzere herkese bu güzel gezi icin çok teşekkür ediyorum. Sonraki gezilerde sağlıkla görüşmek dileğiyle çok sevgiler

Şule ŞAHİN

yorumlarMELTEM ATALAY

Merhaba,

28 Haziran - 5 Temmuz 2018 arası Amadeus Provence nehir gemisiyle yapmış olduğumuz Fransa Rhone-Saone Provence gezisi ile ilgili memnuniyetimizi iletmek istedim.

Gerek ekstra turlarin icerigi, gerek rehberimiz Burçak Targaç'ın tecrübe, derin donanımı ve ilgisi, gerek tur yetkilisi Tuba Doğan'ın yakın alakası ile gercekten dört dörtlük bir tatil yaşadık.

Tüm ekibi kutlar iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla

Meltem ATALAY

Bize Ulaşın

Telefon icon
+ 90 212 232 88 00 Merkez
+ 90 216 463 40 00 Suadiye
+ 90 232 463 59 29 İzmir
+ 90 312 466 18 22 Ankara
Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Sizi Arayalım
Copyright © 2020 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1