Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Trans Sibirya Ekspresi » TRANS SİBİRYA EKSPRESİ İLE EFSANE YOLCULUK
TRANS SİBİRYA EKSPRESİ İLE EFSANE YOLCULUK

TRANS SİBİRYA EKSPRESİ İLE EFSANE YOLCULUK

Rusya, Tataristan, Urallar, Sibirya, Buryat Cumhuriyeti, Moğolistan
Tarihler: 03 Eylül 2020
Günler: 14 GECE 15 GÜN
4599 €
REZERVASYON
 • Moskova (1) – Kazan – Ekaterinburg (1) – Novosibirsk (1) – Krasnoyarsk – Irkutsk Baykal Gölü (1)– Ulan Ude (1) – Ulan Bator (2)
  Moskova’dan başlayan, Sibirya ovalarından, muazzam Baykal Gölü’nün maviliklerinden geçerek Moğol Bozkırlarına uzanan unutulmaz bir macera…UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan bir çok tarihi eser, Baykal Gölü’nde muhteşem bir tekne gezisi, Moğolistan’da Gercamp çadırlarında konaklama, yol boyunca keyifli manzaralar, değişik lezzetler… Dünya’nın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğu sizi bekliyor…

  03 EYLÜL 2020 PERŞEMBE: MOSKOVA – OTEL KONAKLAMASI    
  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour – THY kontuarı önünde sabah 05:00’de buluşma. Golden Bay Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra THY’ye ait TK 413 no.lu sefer ile saat 07:50’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da varış (Uçak saatleri değişebilir!) Havalimanında karşılanma sonrası düzenleyeceğimiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği tur esnasında yerel restoranda alınacaktır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme otelde.    

  04 EYLÜL 2020 CUMA: MOSKOVA - TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA    
  Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Tur sonrası yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrası tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza 
  başlamak üzere, grubumuza ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Akşam saatlerinde trenin hareketi sonrası geceleme trende.

  05 EYLÜL 2020 CUMARTESİ: KAZAN - TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA    
  Kompartımanımızda alacağımız sabah kahvesi sırasında trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Trende kahvaltı sonrası şehri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli yerler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeği sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemek sonrası Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü Bauman Caddesi’nde alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeği şehir merkezinde yerel restoranda alınacak ve tekrar tren garına transfer olacağız. Geceleme trende.            

  06 EYLÜL 2020 PAZAR: EKATERINBURG – OTEL KONAKLAMASI    
  Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası, Rusya’nın en önemli finans, endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg şehrine varıyoruz. Trenden ayrılarak otelimize yerleşiyor ve öğle yemeği sonrası şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Ekaterinburg şehir turu esnasında; 1918’de son Çar II. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan üstündeki Katedral” Avrupa ve Asya sınır noktası, ülkenin ve şehrin önemli kutsal sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği şehir merkezinde yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelde.

  07 EYLÜL 2020 PAZARTESİ: EKATERINBURG - TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA
  Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlar ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabası’nda bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın’ın tarihçesi ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor. Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Belki de kendi altınınızı bulma şansına sahip olacaksınız. Öğle yemeği tur esnasında yerel restoranda alınacaktır. Bu keyifli tecrübenin ardından şehir merkezinde yerel restoranda akşam yemeği aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Geceleme trende.

  08 EYLÜL 2020 SALI: NOVOSIBIRSK – OTEL KONAKLAMASI    
  Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası Yol boyunca Batı Sibirya Ovaları, Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük kasaba ve köylerdeki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuk yapacağız. Öğle yemeği trenimizin restoranında alınacak. Akşam üzeri  Sibirya’nın en büyük şehri ve başkenti Novosibirsk’e varıyor ve buradaki otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeği ve geceleme otelde.    

  09 EYLÜL 2020 ÇARŞAMBA: NOVOSIBIRSK - TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA
  Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Novosibirsk’i keşfetmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Daha sonra Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novosibirsk’e dönüyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Geceleme trende.

  10 EYLÜL 2020 PERŞEMBE: KRASNOYARSK - TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA
  Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden biriydi. Bu güzel şehir Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğini yerel restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme trende.

  11 EYLÜL 2020 CUMA: IRKUTSK – OTEL KONAKLAMASI    
  Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası, Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Daha sonra Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Dinleti sonrası, şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Listviyanka Köyü’ne transfer ve burada bulunan şale otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

  12 EYLÜL 2020 CUMARTESİ: BAYKAL GÖLÜ- TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA    
  Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne gezisi için hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Öğle yemeğini piknik şeklinde alacağız. Gezimizin bitiminde İkutsk’a geri dönüyor ve şehir merkezinde yerel restoranda akşam yemeğini alıyoruz. Ardından tren garına transfer. Geceleme trende.

  13 EYLÜL 2020 PAZAR: ULAN UDE- OTEL KONAKLAMASI    
  Sabah erken saatlerde İrkutsk ile Baykal Gölü arasında yer alan dağlık bölgeyi geçiyor ve Ulan Ude’ye varıyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir. Şehir merkezinde alacağımız kahvaltı sonrası, şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Daha sonra otele transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelde.

  14 EYLÜL 2020 PAZARTESİ: MOĞOLİSTAN SINIR GEÇİŞİ-TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA
  Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası , tren garına transfer ve Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a hareket. Yolculuğumuz sırasında Moğolistan sınır geçişi yapılacaktır. Tam gün sürecek tren yolculuğumuz sırasında öğle ve akşam yemekleri trenin restoranında alınacaktır. Geceleme trende.

  15 EYLÜL 2020 SALI: ULAN BATOR (GÖKTÜRK YAZITLARI-TONYUKUK ABİDESİ) – GERCAMP YURT ÇADIRI KONAKLAMASI    
  Sabah erken saatlerde Moğolistan’a Ulan Bator şehrine varıyor ve kompartımanlarımızdan ayrılıp trenden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kahvaltı sonrası Ulan Bator şehir turuna başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Gecelemeyi bir Moğol Göçmeni gibi Gercamp adı verilen Yurt Çadırlarında yapacağız. Akşam yemeği kampta alınacaktır.

  16 EYLÜL 2020 ÇARŞAMBA: ULAN BATOR – OTEL KONAKLAMASI    
  Kahvaltı sonrası kamptan ayrılarak Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Moğol usulü alacağımız öğle yemeği sonrası Şehir merkezindeki otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelde.

  17 EYLÜL 2020 PERŞEMBE: ULAN BATOR – İSTANBUL
  Otelde alınacak kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK 363 no.lu sefer ile 09:15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 12:55’de İstanbul Yeni Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

  Kompartıman Tipi                                    Kişi Başı
  4 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA Kişi başı    4.599 Euro
  3 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA Kişi başı    4.999 Euro
  2 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA Kişi başı    5.799 Euro
  1 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA Kişi başı    7.999 Euro

  ÖNEMLİ VİZE BİLGİSİ (Yeşil Pasaportlara Vize uygulaması yoktur!)    
  Rusya umuma mahsus pasaportlara (normal pasaport) vize istemektedir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir.    
  Pasaport tipi ayrımı yapılmaksızın, Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir. 
  ÖNEMLİ UYARI: Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportu olan misafirler Rusya girişinde deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • FİYATIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
  *İstanbul / Moskova – Ulan Bator THY ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
  *THY’nin tüm havalimanı ve güvenlik vergileri.
  *Moskova’dan Ulan Bator’a kadar 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama 
  *Moskova’da 1 gece 5 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama
  *Ekaterinburg’ta 1 gece 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama
  *Novosibirsk’te 1 gece 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama        
  *İrkutsk-Baykal Gölü kıyısı, Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama
  *Ulan Ude’de 1 gece 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama
  *Ulan Bator’da 1 gece Gercampta(Yurt Çadırı), 1 gece 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama
  *Trans Sibirya treninde ikramlar (çay, kahve, alkollü ve alkolsüz içecekler) 
  *Bütün öğle ve akşam yemekleri. (Yemekler, tren saatleri ve program akışına göre, yerel restoranlarda, otellerde ve trenlerde verilmektedir)
  *Yolculuk esnasında bazı alkollü ve alkolsüz içecek ikramları.
  *Programda belirtilen tüm turlar
  *Programda belirtilen tüm transferler
  *Yerel rehberlik hizmetleri
  NOT:Otel isimleri seyahat başlangıcından 15 gün önce bildirilecektir.
      
  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  *Lokal rehber, şoför ve Tren Kompartıman görevlileri servis ücretleri. Tüm paket için kişi başı 150 Euro olup, tur sırasında nakit olarak ödenmelidir
  *Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
  *Yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar 
  *Rusya Vize ücreti (165 Euro) 
  *Seyahat Sağlık ve Seyahat iptal sigortası
  *Yurt dışı çıkış harcı
  *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
  **Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. gibi durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

  İPTAL ŞARTLARI:                             
  Tur Hareket tarihine;     
  -120 gün kala %50        
  -119 gün – 60 gün arası %75       
  -59 gün – hareket günü arası %100 ceza uygulanır.         

  NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece tren kısmı içindir. Uçak bileti ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılır.


  ÖNEMLİ NOTLAR    
  *Tren saatlerinde meydana gelebilecek değişiklikler nedeniyle program akışında ve turların sıralamasında değişiklik olabilir.    
  *Tren kompartımanlarının içerisinde kişiye özel WC ve duş bulunmamaktadır. Her vagonun sonunda ve başında ortak kullanımlı devamlı ve düzenli olarak temizliği yapılan, bayanlar için ayrı, erkekler için ayrı birer adet WC bulunmaktadır.    
  *Tur programımız otel ve tren konaklamalı olarak düzenlenmiştir. Böylece şehirlerde daha çok zaman geçirme, şehirlerin gecesi ve gündüzünü görme, restoranlarda yerel lezzetleri tatma imkanı olduğu gibi, sürekli tren yolculuğunun verebileceği yorgunluk ve monotonluk minumuma indirilmiştir. Bunun yanında otel konaklamaları esnasında yanınıza sadece elzem eşyalarınızı almanız yeterli olacaktır. Zira otel konaklamanız esnasında eşyalarınız kompartımanlarınızda güvenlik içerisinde muhafaza edilecektir.
  *Tren yolculuğu esnasında trende alınacak olan kahvaltılar görevliler tarafından kompartımanlara servis edilecektir.
  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  *Turumuzun kalkması için gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ve bundan ötürü program iptal olursa, biletini kendi imkanlarıyla almış olan misafirlerimizin bilet iadelerinden ve oluşabilecek cezalardan Golden Bay Tour’u sorumlu tutamaz.
  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  *Oteller check-in saati 15:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  *Programda belirtilen yemeklerin yerleri değişkenlik gösterebilir. Yani otel yerine yerel restoranlarda da alınabilir. Yemek menüleri Türk damak zevkine göre seçilmiştir. 
  *Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları veya Euro götürmenizi tavsiye ederiz. Bu seyahatte ziyaret edeceğiniz hemen her şehirde USD veya Euro kullanabilirsiniz.
  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 1 adet valiz x 20 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE GOLDEN BAY TOUR İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER)  İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
  *Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin, seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 7 ay olması ve pasaportunda en az vize / giriş çıkış kaşesi uygulanabilir 4 adet boş sayfası olması gerekmektedir. Programda belirtilen ülkelerin hiçbiri T.C Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.
  http://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa
  *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasında ki diğer uçuş biletlerinin meblağı da seyahat eden yolcuya rücu eder.
  *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka, bir kazak, kalın bir mont bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı ve yağmurluk alınız)

  *Son zamanlarda artan terör ihbarları yüzünden kabin içerisine alabileceğiniz eşyalar konusunda ciddi kısıtlamalar getirilmiştir. Kabin içerisine alacağınız çantalarınızda kesinlikle hiçbir kesici, delici, yanıcı, parlayıcı madde bulundurmayınız.(Deodorant, Tırnak makası, çakmak vb) Su dahil hiçbir yiyecek, içecek maddesine müsaade edilmemektedir. El Kremi 50mg, Diş macunu 50mg, Parfüm 50ml limitlerini aşmayacak şekilde ve şeffaf bir poşet içerisinde kabine içerisine alınabilir. Laptop, Fotoğraf makinesi, Mp3 çalar gibi eşyalarınıza izin verilmektedir.  
  *Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde rezervasyon değişikliği ve hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
  *Kredi Kartları,Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kendi imkanları ile kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

 • 1 Kişilik Kompartıman Fiyatı: 7.999€
  2 Kişilik Kompartımanda Kişi Başı Fiyatı: 5.799€
  3 Kişilik Kompartımanda Kişi Başı Fiyatı: 4.999€
  4 Kişilik Kompartımanda Kişi Başı Fiyatı: 4.599€

 • TRANS SİBİRYA TRENİ    
  *Trans Sibirya treninde yolculuk özel kiralanmış vagon ile yapılmaktadır. Dokuz adet kompartıman bulunan özel vagon sadece turumuzun katılımcılarına aittir ve her misafir yolculuğun sonuna kadar kendi özel kompartımanında seyahat etmektedir. Vagon her şehirde içindeki görevliler ile birlikte emniyetli alanda bekletilmektedir. Böylece her şehire varışta fazla eşya ve bavul taşımaya gerek olmadan, sadece gerektiği kadar eşyanın taşınabileceği el çantaları ile (elzem eşyalarınız) gezilere ve o gece konaklama yapılacak otele gidilebilir.     
  *Her bir vagonun iki görevlisi bulunur. Görevliler, Kahvaltı, ikramlar, çay - kahve servisi, nevresim değişikliği ve temizlikten sorumludur.


  KOMPARTIMAN ÖZELLİKLERİ
  Her vagonun başında ve sonunda ortak kullanımlı WC mevcuttur. Her kompartımanda en az 1, en fazla 4 kişi konaklayabilir. İki adet karşılıklı tek kişilik yatak, üçüncü ve  dördüncü kişiler için üstten açılan ranza yataklar mevcuttur. Merkezi sistem soğuk ve sıcak havalandırma tren hareket halindeyken çalışmaktadır. Her kompartımanda traş makinesi ve şarj aletleri için 220 v elektrik girişli prizler bulunmaktadır. 


  KOMPARTIMAN GÖRSELLERİ;
  Kompartıman Ölçüleri: 2x2  4m2  Yatak Ölçüleri: 65 x195 cm

  TREN RESTORAN GÖRSELLERİ Vagonumuz her durakta farklı trenlere bağlanacağından, restoran tipleri de farklılık göstermektedir. Aşağıda Trans Sibirya Demiryollarına ait trenlerin örnek restoran görselleri bulunmaktadır.
    

 •  

   

Misafir Yorumları

yorumlarMÜRİEL HAYIREL

Tüm Goldenbay ailesine selam,
Hiç uzun uzun anlatmaya gerek yok:) herseyiyle mukemmel ,çok keyifli ve tabii ki sevgili Deniz sayesinde çok oğretici bir deneyimimiz oldu.
şimdiden gelecek yıl yapacağımız seyahati planlıyoruz!!!!!
organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…..

saygılarımla
Müriel HAYIREL

yorumlarSEVAL KARAMANLIOĞLU

MSC Cruize splendida ile Italya Franca ispanya fas portekiz turuna katilmistik kasim 2016 da,Golden bay turizm duzenledigi 09 temmuz 2017 Amerikan Holland line NORVEC tutuna katildik 15 gun muhtesemdi rehberimiz Serdar Guzelce 'nin katkilariyla tesekkurler.

Seval KARAMANLIOĞLU

yorumlarBİRSEN & NEJAT EFEOĞLU

Bu güzel bulusmayı organize eden başta Sevgili Tuğrul ve Sezen'e, Golden Bay'in bizim için gereken her şeyi en iyi şekilde yapmak için çaba gösteren üyelerine candan teşekkür ederiz. Sağlıkla nice buluşmalar olsun.

Birsen-Nejat EFEOĞLU

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

+ 90 212 232 88 00 Merkez
+ 90 216 463 40 00 Suadiye
+ 90 232 463 59 29 İzmir
+ 90 312 466 18 22 Ankara
Copyright © 2020 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1