Yurtdışı iconEXCLUSIVE
YURT DIŞI TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURT DIŞI
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Rhone & Saone Nehirleri » MS RHONE PRINCESS İLE RHONE NEHRİ (Kurban Bayramı)
MS RHONE PRINCESS İLE RHONE NEHRİ (Kurban Bayramı)

MS RHONE PRINCESS İLE RHONE NEHRİ (Kurban Bayramı)

Lyon-Collonges-Au-Mont-D'or- Taın L'Hermitage- Avignon-Arles-Viviers-Lyon
Tarihler: 15 Haziran(Kurban Bayramı) 2024
Günler: 6 Gece 7 Gün
1790 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.GÜN: İSTANBUL – LYON
  04.00 İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma.              
  07.15 Türk Hava Yollarının TK1807 nolu sefer sayılı uçuş ile Lyon’a hareket    
  09.40 Lyon’a varış. Gümrük işlemlerinden sonra kısa bir şehir turu ve gemiye yerleşme.           

   

  2. GÜN: COLLONGES-AU-MONT-D'OR (Gurme Turu)

  Sabah, rehberli şehir turu ve Paul Bocuse'un Les Halles'inde özel gezi (ekstra) için bize katılın Lyon. Şehri geçip harika manzarası olan Fourvière Tepesi'ne çıkıp etrafa tepeden gözlemleyeceğiz. Daha sonra tarihi evlerine ve “bouchon”una göz atmak için Vieux Lyon'a gideceğiz. İlçe genelinde bulunan restoranlar. Şehri birbirine bağlayan güzel sokaklarda yol alacağız. Paul'da kaliteli yerel yemeklerin tadına bakmayı deneyebilirsiniz

  Bocuse'un Les Halles de Lyon'u, 50'ye yakın yerel restoranların en iyi ürünleri sunduğu devasa, üç katlı bir kapalı pazardır. Gurme yiyecek. Yerel sosis ve peynirden oluşan atıştırmalıkların tadını güzel içeceklerin eşliğinde tadına bakabilirsiniz*. Daha sonra Saône Nehri'ne katılacağız ve bir sonraki uğrak limanımız Collonges-au-Mont-d'Or'a doğru yola çıkacağız. Sunulan: Paul Bocuse'un Abbaye de restoranında olağanüstü bir Fransız gastronomi deneyimi için bize katılın. Collonges.(3) Paul Bocuse, yenilikçi yaklaşımıyla tanınan üç yıldızlı bir gurme şeftir ve mutfağı en yüksek kalitede taze malzemelere olan sevgisi. Bu benzersiz bir deneyim olacak. Dünyanın en iyilerinden ünlü şeflerden bazılarının hazırladığı özel kurslardan keyif alabileceğiniz olağanüstü bir deneyim yaşayacaksınız.

   

  3. GÜN: TAIN L'HERMITAGE – AVIGNON (Çikolata deneyimi)

  Tain L'Hermitage'daki i Cité du Chocolat ekstra turu için yürüyerek yola çıkacağız.

  Valrhona keşif merkezinde çikolatanın tüm formlarını koklayın ve tadın. Son olarak, bir tadım sunumuna katılıyoruz.

  Öğleden sonrayı Avignon'a doğru seyrederek geçireceğiz ve akşam oraya ulaşacağız.

   

  4. GÜN: AVIGNON – ARLES

  Avignon’a yolculuk. Müzeleri, özel sanat galeri ve atölyelerin bol olduğu bu masalımsı şehir her zaman hafızanızdan yer alır. Papalık Kenti’ne ve surlarla çevrili, nehre yukarıdan bakacak şekilde kayalık bir alanda kurulmuş bir iç kale olan Saray’a rehber eşliğinde isteğe bağlı gezi(ekstra)

  Veya

  Şehrin kalbinde yer alan Gordes ve Sénanque Manastırı’na özel (ekstra) bir gezi için bize katılın.

  Vaucluse tepeleri ve Luberon Tabiat Parkı.(3) "Fransa'nın En Güzel Köylerinden Biri" olan Gordes'i ziyaret ederek kireçtaşı kayalıklarının ve tipik taş duvarlı evlerinin güzelliğine hayran kalacaksınız.

  Arles'a doğru yelken açmaya başlayacağız.

  5. GÜN: ARLES(4) – VIVIERS

  Bu sabah Camargue'ye isteğe bağlı bir gezi için bize katılın. Geleneksel Provençal'ın özü kültürüyle bu uçsuz bucaksız düzlük, olağanüstü yaban hayatına ve bataklıklarında, göletlerinde ve deniz kıyısı. Çeşitli hayvanlar hakkında bilgi edinmek için boğaların yetiştirildiği ve atların eğitildiği bir Manada’yı ziyaret edeceğiz.

  Öğleden sonrayı muhteşem Fransız kırsalında gezip Valence'in yanından geçerek geçireceğiz. Katedrali ve ünlü nugalarıyla tanınan Montélimar hakimdir.

  6. GÜN: VIVIERS - The Gorges de l’Ardeche(1) ( Doğal Kemer)

  Bu sabah isteğe bağlı rehberli Viviers turu (ekstra) için bize katılın. Bu şehir bir açık hava müzesi gibi tarihin sayfaları taşa yazılmıştır. Fransa'nın en küçük katedrali olan Şövalyeler Evi'ni ziyaret edeceğiz muhteşem Rönesans tarzı cephesi, Saint Michel Kulesi, Büyük Ruhban Okulu ve Viviers'in hoş bir manzarasını göreceksiniz. İç içe geçmiş sokaklarda keyifli bir yürüyüş yapacaksınız.

  Öğleden sonra bizimle Gorges de l'Ardèche'e (Doğal Muhteşem Kemer) ekstra gezine katılınız. Bu panoramik tur Otobüslerin rahat koltuğu sizi bölgede bulunan hazinelerin kalbine götürecektir. Fransa’nın köyleri ve yeşillikler ile bezemiş olduğu köyleri bu keyifli yolculukta yakından hissedecek ve şansı iseniz dağ keçilerini göreceksiniz. Otobüsün yanına kadar gelen bu keçileri beslemek yasaktır.  Kanyon (30 km), arkasında dik kayalıklar, derin vadiler, yoğun bitki örtüsü bırakan çalkantılı sular tarafından oyulmuştur ve çarpıcı kireçtaşı oluşumları. Neredeyse 30 metre yüksekliğinde oyulmuş doğal bir kemer olan Pont d'Arc'a hayran olacaksınız.  Ardèche Nehri ve onunla aynı adı taşıyan köyün yanında, muhteşem manzaraları seyretmek için bir tepede duruyoruz.

  7. GÜN: LYON

  Açık büfe kahvaltı. Sabah yaklaşık saat 9.00’da şehre varış ve gemiden ayrılış.  Hava alanına transfer

  19.25 TK1810 nolu sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket      
  23.35 İstanbul’a varış.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın

  içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi

  firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

  *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in

  yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür.

  Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

 • FİYATLARIMIZ € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR

  15 HAZİRAN 2024

  Broşür Fiyatları

  Erken Rezervasyon

  İndirimi

  30 Kasım 2023

    Ana Güverte Kabin

  2.190 EUR

  1.790 EUR

    Üst Güverte Kabin

  2.390 EUR

  1.990 EUR

    İki kişilik kabinde tek kişi farkı

  1.090 EUR

  790 EUR

    Havalimanı ve Liman Vergileri, Sigorta (420 EUR)

  Dahil

  Dahil

Misafir Yorumları

yorumlarŞULE ŞAHİN

Çok değerli Mülkiye mezunları ve sevgili katılımcılar, bir ODTÜlü olarak bu gezide sizleri tanıdığım ve yepyeni dostlar edindiğim İçin çok mutluyum. Başta Tuğrul bey ve Golden Bay olmak üzere herkese bu güzel gezi icin çok teşekkür ediyorum. Sonraki gezilerde sağlıkla görüşmek dileğiyle çok sevgiler

Şule ŞAHİN

yorumlarMÜRİEL HAYIREL

Tüm Goldenbay ailesine selam,
Hiç uzun uzun anlatmaya gerek yok:) herseyiyle mukemmel ,çok keyifli ve tabii ki sevgili Deniz sayesinde çok oğretici bir deneyimimiz oldu.
şimdiden gelecek yıl yapacağımız seyahati planlıyoruz!!!!!
organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…..

saygılarımla
Müriel HAYIREL

yorumlarBERRAK KINIK

Canım tuğbacığım sayende çookk keyifli nehir turları yaptık yapmayada devam ediyoruz.Güler yüzün samimiyetinle herşey çok keyifliydi iyiki varsın😘

Berrak KINIK

 

 

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1KVKK Hakkında Whatsapp İletişim