Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
YURTDIŞI TURLARI
Anasayfa » Yurtdışı Turları » Ramazan Bayramı Turları » RAMAZAN BAYRAMI'NDA THY İLE ORTA AMERİKA
RAMAZAN BAYRAMI'NDA THY İLE ORTA AMERİKA

RAMAZAN BAYRAMI'NDA THY İLE ORTA AMERİKA

Meksika / Nikaragua / Kosta Rika / Panama
Tarihler: 15 Mayıs 2020
Günler: 11 GECE 12 GÜN
3999 $
REZERVASYON
 • Yucatan Yarımadası, Maya, Aztek, Quiche, Toltek Kültürleri, Kıtanın Ciğerleri Doğal Yaşam Parkları, Piramitler, UNESCO Koruması Altındaki Koloniyal Şehirler ve Dünyanın Keşfedilmiş En Büyük  Arkeolojik Alanları
  Cancun (2) (Chichen Itza) / Mexico City (2) (Antropoloji Müzesi – Zocalo – Frida Kahlo Müzesi – Xochimilco) / Granada (2) (Managua / Las Isletas) 
  Monteverde Doğal Yaşam Parkı (1) / San Jose (1) / Panama City (1) (Panama Kanalı – Chagres)

  15 MAYIS 2020 CUMA: İSTANBUL / MEXICO CITY
  İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY - Golden Bay Tour kontuarı önünde akşam 17:30 da buluşma. Golden Bay Tour yetkilisinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından TK 181 nolu sefer ile 20:55 de THY’ye ait yeni jenerasyon Boeing 789 tipi bir uçakla Meksika’nın en büyük, en kozmopolit ve bir o kadar da mistik şehri, başkent Mexico City’e hareket. Geceleme uçakta.

  16 MAYIS 2020 CUMARTESİ: MEXICO CITY
  Sabah yerel saat ile 04:10 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra sabah kahvaltısı ve dinlenmek için serbest zaman. Öğleden sonra Mexico City’nin tarihi dokusunun yoğun olduğu merkezi panoramik olarak ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretimiz esnasında panoramik olarak göreceğimiz yerler Zocalo Meydanı’nın (dünyanın üçüncü büyük meydanı) etrafında bulunan Metropolitan Katedrali, Ulusal Saray, Aztek Tenochtitlan kalıntılarının bulunduğu Templo Mayor Müzesi ve Madero Caddesindeki Koloniyal Evler olacak. Turumuzun ardından akşam arzu edenler rehberleri ile birlikte Tekila Müzesini ziyaret edebilirler. Geceleme otelimizde.

  17 MAYIS 2020 PAZAR: MEXICO CITY
  Sabah alınacak alınacak kahvaltıdan sonra önce Frida Kahlo ve Diego Rivera’nın çalışmalarının etkisi altında kalmış olan koloni dönemi öncesi hazinelerinin çok geniş bir bölümüne ev sahipliği yapan, dünyanın en ünlü müzelerinden biri olan Ulusal Antropoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. (Arkeolojik kazılarda bulunan heykel, çömlek, kabartma, ok, mızrak ve benzeri eşyalar sergilenmektedir. Mexico City ana meydanının altında bulunan Aztek Güneş Taşı ya da Aztek Takvimi heyecan veren bir bulgudur. Bir takvim işlevi görmekten çok dünya oluşumunu simgelediği rivayet edilir. Güneş Tanrısı ortada olmak üzere, dört yönünde bundan önceki 4 yaradılışa ait semboller yer almaktadır. Aztek inanışına göre, dünya bundan önce dört kez daha var olmuş ve yok olmuştur. Dört yaradılışı simgeleyen bölümün çevresinde ise Aztek takvimindeki 20 günün adının sıralandığı bir bant vardır. Aztek takviminde, her birinin ayrı adı, yani hiyeroglif sembolü, olan 20 gün ve 20 günden oluşan 18 ay vardır. Dünyanın güneş etrafındaki turunu tamamlamak için eksik kalan 5 gün ise uğursuz günler olarak ayrıca tanımlanmış ve karanlık bir dönem olarak sayılmıştır. Kalan 6 saat dikkate alınmamıştır.) İlk katın salonları Meksika’nın pre-hispanic dönemlerine dayanmaktadır. İkinci kat ise Pre-Hispanic medeniyetinde yaşayanların modern çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Giriş salonunda Rivera’nın öğrencileri O’Gorman ve Chavez Morado gibi sanatçıların duvar eserlerini görebilirsiniz. Bu müzede ayrıca Maya, Aztek, Toltek, Kızılderililer ve Körfez bölgesi halkları gibi eski uygarlıklara ait buluntular yer almaktadır. Ardından UNESCO koruması altındaki Xochimilco Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Xochimilco Park’ta bir renk cümbüşü içerisinde parkın içinden geçen nehirdeki teknelere bineceksiniz, ardından el işi satılan mağazalara yürüyerek gidip buradan alışveriş yapma imkanınız olacak. Daha sonra Frida Kahlo Müzesi’nin bulunduğu Coyoacan’a hareket ve ünlü Meksika asıllı Amerika’lı aktris Salma Hayek’in başrolünü oynayarak canlandırdığı filmde ülkenin en önemli şahsiyetlerinden biri olan Frida Kahlo’nun Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Turdan sonra otelimize dönüş ve geceleme.

  18 MAYIS 2020 PAZARTESİ: CANCUN / MEXICO CITY
  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile Meksika’nın ve dünyanın en önemli tarihi, turistik beldelerinden biri olan Cancun’a hareket. Yaklaşık 2 saat 20 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile önce Cancun’u tanıtan kısa bir tur yapacağız. Ardından otelimize transfer.Yolda panoramik bir Cancun turu yapacağız. Odaların dağılımından sonra ince kumlu okyanus sahilinden, denizden, otelimizin aktivitelerinden veya havuzundan istifade etmek için serbest zaman. Akşam rehberiniz ile Cancun’un gece hayatını keşfedebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

  19 MAYIS 2020 SALI: CANCUN (CHICHEN ITZA)
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile önce Cancun’a yaklaşık 2,5 saat uzaklıktaki Maya – Toltek sentezi bir kent olan Chichen Itza’yı ziyaret edeceğiz. Önceleri Maya kenti olan Chichen Itza, 13. yy’da Toltek istilasına uğramıştır. Mayalar’ın en ilginç yapılarından El Caracol – Gözlemevi, Chichen Itza’da bulunmaktadır. Mayalar, Güneş ve Ay’ın doğuş ve batış hareketlerini saptamak için bu yapının platform, kapı ve pencerelerinin oluşturduğu gözlem hattını kullanmışlardır. Dağınık bir düzende göreceğimiz diğer yapılar arasında Tanrı Kukulkan’a adanmış tapınak El Castillo, Rahibeler Manastırı, Casa Colorada, Savaşçılar Tapınağı bulunmaktadır. Bu yapıların duvar resimlerinde, Tolteklerin Chichen Itza’yı fethi ve Maya liderlerinin kurban edilişi resmedilmiştir. Aztek ve Maya kültürlerinde yaygın olan bir çeşit top oyunun oynandığı top sahası (Pelote günümüzde Fransa’da resmi bir spor olarak oynanmaktadır) ve insan kurbanı kültürünün Chichen Itza’da da varolan bir gelenek olduğuna işaret eden Tzompantli – Kafatası Rafı bulunmaktadır. İnsan kurbanının, Maya kentine Tolteklerle gelen bir gelenek olduğu rivayet edilir. Bu yapıda, duvarlarının üzeri kafatası kabartmalarıyla kaplanmıştır.Turdan sonra otelimize dönüş. Otelimizin havuzundan, denizden istifade etmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  20 MAYIS 2020 ÇARŞAMBA: CANCUN / SAN JOSE (KOSTA RİKA)
  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı paket olarak alınacaktır) havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra (pasaport ve gümrük işlemleri Mexico City’de yapılacaktır) Interjet Havayollarına ait bir sefer ile 05:00 de Mexico City üzerinden Kosta Rika’nın başkenti San Jose’ye hareket ve yerel saat ile 11.10 da varış. Deniz seviyesinden 1170 metre yükseklikte kurulmuş bir vadide kurulmuş olan San Jose, 1823 den beri (1834 – 1837 arası hariç) ülkenin başkentliğini yapmakta. Buraya gelen İspanyol kolonicilerin yerleşimi 1796 yılında rastlamakta. Kıtanın yeni bir yerleşim yeri olduğu düşünülürse buraya Yeni Şehir anlamına gelen Villa Nueva’da denmekte. İlk kurulduğu zamanlar bir tütüncülük merkezi olan bu bölge aynı Havana gibi puroları ile ünlü. 19. Yy boyunca San Jose ülkenin kahve üretim merkezi olmuş. San Jose’ye varışta şehri tanıtan  panoramik bir tur yapacağız. 1,5 km uzunluğunda trafiğe kapalı alan Avenida Central, Mercado Central, Demokrasi Parkı, 1843 yılında yapılmış Costa Rica Üniversitesi, Ulusal Üniversite, Paris Operası örnek alınarak yapılmış Melico Salazar Tiyatrosu, 1897 senesinde kahve baronları Cafetaleros tarafından neoklasik tarzda inşa ettirilmiş Ulusal Tiyatro Binası, 19 yy da yapılmış olan katedral ve müze göreceğimiz yerler. Şehir turunun ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  21 MAYIS 2020 PERŞEMBE: SAN JOSE / MONTEVERDE
  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Türkçesi zengin kıyılar anlamına gelen, kahvesi, doğal zenginliği, volkanları, yaban hayatı, vahşi yaşam parkları ile ünlü, Orta Amerika’nın en düzenli, en yaşanabilir ve en zengin ülkesi olan Costa Rica’da Monteverde Ulusal Parkına hareket. (Costa Rica Birleşmiş Milletlerin Gelişim Programı dâhilinde dünyada çevrenin korunması ile ilgili ortaya koyduğu 5 önemli kriteri yerine getirmiş tüm Amerika kıtasındaki tek ülkedir. Ayrıca yine Birleşmiş Milletlere göre, 2010 yılında aynı gelir seviyesine sahip diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında Costa Rica’da ki yaşam standartları muadili olan ülkelerden çok daha üsttedir. Ülke 2009 yılında dünyanın en yeşil ülkesi ve Mutlu Gezegen endeksinde bir numara olmuştur. Ülkede av 2012 yılında yasaklanmıştır) (San Jose / Monteverde arası yaklaşık 150 km kadardır. Ancak yollar genelde dar ve birazda engebeli olduğundan ötürü sınırdaki pasaport kontrolü ve araç değiştirme işlemlerini de göz önünde bulundurduğumuzda bugünkü yolculuğunuz en az 2 ila 3 saat kadar sürecektir. Monteverde 100 farklı memeli hayvana, insan dilini en iyi taklit edebilen Scarlet türü papağının da aralarında bulunduğu 400 ün üzerinde kuş türü 400 farklı kuş çeşidine, onbinlerce çeşit böceğe, 2500 farklı bitkiye (bunlardan 420 adedi orkidedir) 1440 metrede ev sahipliği yapmaktadır. (Monteverde ülkenin akciğerleri olmakla birlikte nem oranı en yüksek yeridir. Rakımdan dolayı günün belirli saatlerinde etrafınızda yoğun bulut kümeleri görebilirsiniz. (Yanınızda mutlaka yedek bir tişört veya uzun kollu bir penye bulundurunuz) Otelimize yerleşme. Ardından Monteverde Koruma Altına Alınmış Bulut Ormanı’nı ziyaret edeceğiz. Burada bulunan evler dünyadaki biyoçeşitliliğin % 2,5 , ni oluşturur. Ormandaki bitkilerin % 10 tamamen bu bökgeye ait olup, yeryüzünün başka hiçbir yerinde yetişme ihtimali yoktur. Dünyadaki tüm Biyoçeşitliliğinin % 5 i Costa Rica bulunmaktadır. Ayrıca burada bir ayağınız Karayip Çizgisi diğer ayağınız Pasifik Çizgisi üzerinde fotoğraf çektirebilirsiniz. Bu özellik dünyada Ekvator Çizgisinden sonra ki ikinci özelliktir. Monteverde Bulut Ormanı içerisinde kullanılan her şey daha sonra geri dönüşüm olarak kullanılmaktadır.  Akşam yemeğimizi otelde alacağız. Geceleme otelimizde.

  22 MAYIS 2020 CUMA: MONTEVERDE / GRANADA (NİKARAGUA)
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra, özel aracımız ile ateş, su ve ihtilaller ülkesi olarak bilinen Orta Amerika’nın en geniş topraklarına sahip, 1502 yılında Kristof Kolomb tarafından keşfedilmiş Nikaragua’nın en güzel şehri Koloniyal Granada’ya hareket. İlk önce 190 km uzaklıktaki Kosta Rika ile Nikaragua’yı birbirinden ayıran Penas Blancas’a yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan sonra varış. Sınırda yapılacak pasaport, gümrük işlemleri ve araç değişiminden sonra yolumuza devam edeceğiz. Yaklaşık 100 km uzaklıktaki Granada’ya öğleden sonra varış. (Ülkenin tek uluslararası havalimanı başkent Managua ’da olup sadece 4 ülkeden direkt uçuşlar mevcuttur –her gün direkt sefer yoktur- bunlar ABD, El Salvador, Costa Rica ve Meksika’dır. Diğer ülkelerden Managua’ ya yapılan tüm uçuşlar aktarmalıdır) (Bu şehre Granada ismi İspanyol Hernandez Cordoba tarafından verilmiştir. Granada Guatemala’da ki Antigua ile kardeş şehir statüsündedir. Şehir geçmişte İngiliz, Fransız ve Hollandalı korsanlar tarafından defalarca işgale uğramıştır. Şehir ülkenin 4.n cü büyük kenti olup en fazla turist çeken şehirdir. Granada ’da İspanyol Koloni döneminden kalma tarihi evler, kiliseler ve manastırlar bulunmaktadır. (Ülke nüfusunun yarısından çoğu günde 1 Amerikan Dolarlık kazanca sahiptir) Yolda ilk önce Masaya Ulusal Parkını, daha sonra sırasıyla zanaat pazarını, Catarina Gözlem yerini, San juan de Oriente Kasabasını ziyaret edeceğiz. Daha sonra otelimize yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  23 MAYIS 2020 CUMARTESİ: GRANADA
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu ilginç koloniyal şehri tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında San Francisco Manastırı ve Kilisesi, The Powder ve Mezarlık, Casa de Los Leones, Episcopal Sarayı, Belediye Sarayı göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğleden sonra Las Isletas tekne turu. Las Isletas 20.000 yıl kadar önce volkanik bir patlamanın neticesinde oluşmuş için de 365 adet küçük ada bulunan bir göldür. Günümüzde bu minik adalarda yerel halkın yazlık evleri yerel balıkçıların barınakları bulunmaktadır. Doğası muhteşem olup çok geniş bir egzotik kuş nüuna sahiptir. Tekne turundan sonra otelimize dönüş ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  24 MAYIS 2020 PAZAR: GRANADA / MANAGUA / PANAMA
  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra başkent Managua’ya transfer. Managua’da yapacağımız panoramik şehir turunun ardından havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Panama Havayollarına ait CM 105 nolu sefer ile 14:25 de Kuzey ve Güney Amerika Kıtaları ile Pasifik ve Atlantik okyanuslarını birbirine bağlayan, 500 yıl önce Avrupalılar tarafından keşfedildiğinden beri "Yeni Dünya"nın en stratejik toprak parçası olarak kabul edilen 1519 yılında kurulmuş Panama'nın başkenti Panama City’e hareket. 1 saat 20 dakikalık kısa bir uçuştan sonra yerel saat ile 17:05 de varış (Nikaragua ile / Panama arasında 1 saatlik saat farkı bulunmaktadır) Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  25 MAYIS 2020 PAZARTESİ: PANAMA / İSTANBUL
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden check-out. Ardından, önce resmi olarak 1914'te açılan, ancak suni göl, baraj ve genişletme inşaatları 1940'ların sonuna doğru tamamlanabilen, inşası sırasında 30 bine yakın işçinin can verdiği Panama Kanal bölgesine gideceğiz. Ülkenin doğu ve batı kıyılarının birbirine en yakın olduğu noktada, Chagres nehri üzerine inşa edilen baraj gölü ve havuzlu sistemler sayesinde gemileri bir okyanustan diğerine taşıyan 80 kilometrelik Panama Kanalı'n dan yılda 14 binin üzerinde gemi geçmektedir. Kanal ziyaretimizin ardından, başkent Panama City’i tanıtan panoramik turumuza başlayacağız. Turumuz esnasında Panama Vieja, Panama City'nin 1998'de UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesiyle koruma altına alınmış eski şehir bölümü (Casco Antigua), birçok farklı mimari üslubun (Karayip, İspanyol, Fransız, Art Deco, Modern) bir arada bulunduğu San Felipe Bölgesi, el işi ürünlerin Panama Yerlileri tarafından satıldığı küçük Pazar, San Jose Katedrali ve Las Bovedas Anıtı göreceğimiz yerler. Akşamüzeri havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait tk 801 nolu sefer ile 20:15 de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

  26 MAYIS 2020 PAZARTESİ: İSTANBUL
  12 saat 40 dakikalık direkt bir uçuştan sonra yerel saat ile 16:55 de varış. Turumuzun sonu.

  TOPLAM 11 GECE / 12 GÜN

 • fotoicon
  fotogaleri
 • FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
  *İstanbul / Cancun – Panama City İstanbul arası THY ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
  *Yerel havayolları ile Cancun / Mexico City / Managua – San Jose / Panama arası yerel havayolları ile tek yön ekonomi sınıfı uçuşlar.
  *Yukarıda belirtilen tüm uçuşların havalimanı ve güvenlik vergileri.
  *Cancun’da 2 gece Hotel Krystal Cancun’da, Mexico City’de 2 gece Hampton Inn Suites’de, Granada’da 2 gece Hotel Plaza Colon’da, Monteverde’de 1 gece Elestablo’da, Arenal’de 2 gece Arenal Springs’de, Panama City’de 1 gece Las Americas Golden Tower Hotel’de veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.
  *Mexico City’de otele erken check-in. 
  *Programda belirtilen tüm turlar ve sit alanı, müze, katedral giriş ücretleri.(Bazı müze ve katedraller sadece panoramik olarak dışarıdan görülecektir.)
  *Özel araç ile kat edilen yollarda ödenecek olan tüm otoban ücretleri.
  *Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
  *Otellerde valiz taşıma ücretleri.
  *Havaalanı ve oteldeki vale bahşişleri.
  *Meksika’da kişi başına % 2 tutan hotel vergisi, % 15 olarak ödenen hizmet vergisi ve % 15 tutan federal vergiler.
  *Tüm tur boyunca gruba tahsis edilecek olan klimalı bir araç.
  *Seyahatin başlangıç gününden son gününe kadar gruba hizmet edecek olan İngilizce / İspanyolca bilen yerel rehberler.
  *Türsab zorunlu iflas sigortası.
  *Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmeti.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  *Programda belirtilmemiş olan yemekler.
  *Program fiyatına dahil olan yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar.
  *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar.
  *Meksika vize ücreti.
  *Şayet seyahat tarihlerini kapsayan geçerli bir ABD vizeniz mevcut ise bu program için Meksika vizesi almanıza gerek yoktur. Zira Meksika geçerli bir ABD vizesi olan Türk Vatandaşlarından ülkeye girişte vize istememektedir. Vizenin kesinlikle çok giriş çıkışlı olması gerekmektedir!!!!!
  *Meksika Vize Ücreti. (Meksika vizesi alabilmek için en az 3 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Meksika vizesine başvurular internet üzerinden online ve şahsi olarak yapılmaktadır. Müracaatlar tarafımızdan sizler adına yapılabilir. Ancak müracaat yapıldıktan sonra online onaylanmayan vizelerden Golden Bay Tour sorumlu değildir. Vize onayınızın daha çabuk gerçekleşebilmesi pasaportunuzda bulunan geçerli bir ABD vizesi veya bir Shengen vizesine bağlıdır)
  *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
  **Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında yada seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması, v.b gibi durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 80 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

  NOT:
  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  *Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olan havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Bu durumda Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz.
  *Golden Bay Tour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  *Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Golden Bay Tour yukarıda belirtilen programı bayram dönemi dahi olsa iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  *Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Golden Bay Tour veya Golden Bay Tour rehberi sorumlu değildir.
  *Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
  *Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
  *Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  *Otel standartları gidilen ülkelere göre her türlü konfora haizdir. Programda belirtilen yemeklerin yerleri değişkenlik gösterebilir. Yani otel yerine yerel restoranlarda da alınabilir. Yemek menüleri Türk damak zevkine göre seçilmiştir. 
  *Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları veya Euro götürmenizi tavsiye ederiz. Bu seyahatte ziyaret edeceğiniz hemen her şehirde USD veya Euro kullanabilirsiniz.
  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 2 adet valiz x 23 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE GOLDEN BAY TOUR İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER)  İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir. (Bu program için Cancun / Mexico City / Managua – San Jose / Panama City uçuşlarında kişi başına 1 parça x 20 kg ile sınırlıdır. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi kişi başına valiz hakkı seyahatiniz esnasında değişkenlik gösterebilir. Bu uçuşlarda ikinci valiz için parça başına 15 ila 25 USD arası bir ücret havayolları tarafından talep edilebilir. Ekstra valiz ücreti siz misafirlerimize ait olacaktır)
  *Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay olması ve pasaportunda en az vize kaşesi vurulabilir 3 adet boş sayfası olması gerekmektedir. 
  *Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız işleyecektir. Şayet TriBand sistemine uygun bir telefon kullanıyor iseniz ve telefonunuz yurt dışında görüşmelere açık ise telefonlarınızı kullanabilirsiniz. 
  *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirler arasında ki diğer uçuş biletlerinin meblağı da seyahat eden yolcuya rücu eder.
  *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk ve makineleriniz için hafıza kartı alınız)
  *Son zamanlarda artan terör ihbarları yüzünden kabin içerisine alabileceğiniz eşyalar konusunda ciddi kısıtlamalar getirilmiştir. Kabin içerisine alacağınız çantalarınızda kesinlikle hiçbir kesici , delici, yanıcı, parlayıcı madde bulundurmayınız.(Deodorant, Tırnak makası, çakmak vb) Su dahil hiçbir yiyecek ,içecek maddesine müsaade edilmemektedir. El Kremi 50mg, Diş macunu 50mg, Parfüm 50ml limitlerini aşmayacak şekilde ve şeffaf bir poşet içerisinde kabine içerisine alınabilir. Laptop, Fotoğraf makinesi, Mp3 çalar gibi eşyalarınıza izin verilmektedir.  
  *Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Golden Bay Tour’a ödenen vize meblağı vize alınamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde hem vize ücreti hem de depoziti iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır. Meksika vize alımı için en az 50 güne ihtiyaç vardır.
  *Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde rezervasyon değişikliği ve hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
  *Kredi Kartları,Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kendi imkanları ile kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı: 3.999$
  Tek Kişi Farkı: 899$
  Üçüncü Kişi İndirimi: 100$
  2-11 Yaş Arası: 3.799$

Misafir Yorumları

yorumlarSENİHA ÖZKARTAL

En son Eylül ayında Kanada-Alaska turu yaptık çok güzel bir gezi programı ve muhteşem bir organizasyondu
Her zaman ilk tercihimiz Golden Bay gemi turlarıdır herkese tavsiye ederim

Seniha ÖZKARTAL

yorumlarBERRAK KINIK

Canım tuğbacığım sayende çookk keyifli nehir turları yaptık yapmayada devam ediyoruz.Güler yüzün samimiyetinle herşey çok keyifliydi iyiki varsın😘

Berrak KINIK

 

 

yorumlarGÖNÜL ÖNER

Golden Bay ile,
6 veya 7 tura katıldım, Baltık turundan yeni döndüm. Ankara'da Golden Bay de Barış Çağıran bey sayesinde, bu turları alıp, sorunsuz ve zevkli gezilere katıldık.

Gönül ÖNER

Bize Ulaşın

Telefon icon
+ 90 212 232 88 00 Merkez
+ 90 216 463 40 00 Suadiye
+ 90 232 463 59 29 İzmir
+ 90 312 466 18 22 Ankara
Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Sizi Arayalım
Copyright © 2020 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1