Yurtdışı iconEXCLUSIVE
YURT DIŞI TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURT DIŞI
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Ren & Mosel Nehirleri » MS BEETHOVEN ile REN NEHRİ'NDE NOEL PAZARLARI
MS BEETHOVEN ile REN NEHRİ'NDE NOEL PAZARLARI

MS BEETHOVEN ile REN NEHRİ'NDE NOEL PAZARLARI

Basel-Strazburg-Rüdesheim- Mainz, Gambsheim- Strazburg
Tarihler: 8 Aralık 2023
Günler: 4 Gece 5 Gün
1290 €
BİLGİ İSTEYİN
 •  

  1.Gün İSTANBUL – BASEL - STRAZBURG                                         
  06.30    İstanbul Hava Limanı dış hatlar terminalinde buluşma.    
  09.30    Türk Hava Yolları TK1923 sefer sayılı uçuşu ile Basel’e hareket.    
  10.40    Basel’e varış. Kısa bir Basel şehir turu ve Basel Noel Pazarlarını keşfetmeniz için serbest zaman.    
  13.00    Basel’den Colmar’a transfer. Ahşap evleri ile kendine hayran bırakan Colmar ve Colmar Noel Pazarları turu.

  2.Gün RÜDESHEİM                                                
  Üzüm bağlarının ve görkemli kalelerin hâkim olduğu manzaralar eşliğinde Ren Nehri’nde seyrimize devam ediyoruz.
   Efsanevi Lorelei kayalıklarından geçeceğiz.     
  Bir sonraki durağımız dar Arnavut kaldırımlı sokaklar ve yarı ahşap evlerle kaplı pitoresk bir köy olan Rüdesheim.
   Kendi kendine çalan 350 mekanik müzik enstrümanının sergilendiği ve hassas müzik kutuları ile devasa bir piyano orkestrasının bulunduğu Müzik Müzesini ziyaret edip, ardından şehrin tarihi merkezinde bulunan Noel pazarını keşfetmek için serbest zamanınız olacak. 

  3.Gün MAINZ – GAMBSHEIM                                            
  Sabah erkenden Mainz'a hareket edeceğiz. Mainz’da dikkat çekici bir şekilde restore edilmiş yerlerin çoğunu görmek için şehri yürüyerek gezmeye çıkacağız. 
  Gezimiz muhteşem 1000 yıllık Saint-Martin Katedrali ziyaretini de içerir.
   Daha sonra eski şehrin pitoresk sokaklarında, Batı'da taşınabilir tipte basılan ilk büyük kitap olan Gutenberg İncil'in iki nüshasını barındıran Gutenberg Müzesi'ne doğru yürüyeceğiz. 
  Ardından serbest zamanda muhteşem Rönesans tarzı binalarla çevrili, katedralin yakınındaki renkli yerel Noel pazarının tadını çıkarın.     
  Turdan sonra gemide öğle yemeği yiyeceğiz ve öğleden sonrayı Gambsheim'a doğru gece boyunca seyir edecek.     
  Gala yemeğinin ve eğlencenin tadını çıkarın.

  4.Gün GAMBSHEIM – STAZBURG                                            
  Gambsheim'a vardığımızda, kristal eşya dehası Rene Lalique ve halefleri hakkında bilgi edinmek için Wingen-sur-Moder'a gitmek üzere otobüsle ayrılacağız ve Lalique Müzesini ziyaret edeceğiz. Lalique, hem kuyumcu hem de cam ustası olarak zamanının en büyük isimlerinden biri oldu.
   Noel, Lalique'in olağanüstü çalışmalarını sergilemek için mükemmel bir zamandır. 
  Yalnızca özel günlerde açılan bu muhteşem sergiyi kaçırmayın! Turumuzun ardından gemi dönüş ve Strazburg’a  seyir. 

  5.Gün STRAZBURG – İSTANBUL                                             
  Sabah gemide alınan kahvaltının ardından Strazburg turumuz için gemiden ayrılıyoruz. Avrupa’nın en yüksek gotik katedrallerinden olan Strazburg Katedralini, Gutenberg meydanını ve Petit France  görme fırsatımız olacak sonrasındaki Strazburg Noel Pazarlarını gezmek için serbest zamanınız olacak. Turumuzun ardından havalimanına transfer.
  19.10 Türk Hava Yolları’nın TK1458 nolu sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket.
  00.20 İstanbul Havalimanı’na varış. 
   

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın

  içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi

  firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

  *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in

  yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür.

  Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

 • FİYATLARIMIZ € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR

  08 ARALIK 2023

  Broşür Fiyatları

  Erken Rezervasyon

  İndirimi

  31 Ekim 2023

    Ana Güverte Kabin

  1.590 €

  1.290 €

    Orta Güverte Kabin

  1.790 €

  1.390 €

    Üst Güverte Kabin

  1.890 €

  1.590 €

    İki kişilik kabinde tek kişi farkı

  990 €

  790 €

    Havalimanı ve Liman Vergileri, Sigorta (380€)

  Dahil

  Dahil

Misafir Yorumları

yorumlarASİYE YALÇINKAYA

08-17.02.2019 tarihinde Deniz Kılıç rehberliğinde unutulmaz bir tatil geçirdik. Bu turu organize eden her türlü ayrıntıyı bizim için düşünen, sorularımıza içtenlikle cevap veren Gonca Tekin ‘e vee varlığıyla bize hem rehberlik hem yoldaşlık yapan çok sevgili Deniz Kılıç’a bu müthiş deneyim için çok teşekkür ederim

Asiye YALÇINKAYA

yorumlarSEVAL KARAMANLIOĞLU

MSC Cruize splendida ile Italya Franca ispanya fas portekiz turuna katilmistik kasim 2016 da,Golden bay turizm duzenledigi 09 temmuz 2017 Amerikan Holland line NORVEC tutuna katildik 15 gun muhtesemdi rehberimiz Serdar Guzelce 'nin katkilariyla tesekkurler.

Seval KARAMANLIOĞLU

yorumlarMELİHA ÇIRPANLI

Baltık Başkentlerine seyahat etmiştim süper hizmet
Aldık harika tatil yaptık Rehberlik hizmeti veren Feri Hanımefendiye sevgilerimi gönderiyorum

Meliha ÇIRPANLI

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1KVKK Hakkında Whatsapp İletişim