Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Mississippi Nehri » MİSSİSSİPPİ NEHRİ TURU
MİSSİSSİPPİ NEHRİ TURU

MİSSİSSİPPİ NEHRİ TURU

AMERİCAN JAZZ ile MİSSİSSİPPİ NEHRİ
Tarihler: 2021 Sezonu İçin Çok Yakında..
Günler: 13 Gece, 14 Gün
5499 $
BİLGİ İSTEYİN
 • 01. Gün           İSTANBUL – NEW YORK  
  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde 05.00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 003 no’lu seferi ile saat 07.25’de New York’a hareket(Yaklaşık 10 saatlik uçuş). Yerel saat ile 10.50’de New York’a varış. Havalimanın da bizleri bekleyen aracımız ile New York şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman.

  02. Gün           NEW YORK 
  Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği New York’un en önemli simgeleri turuna katılabilirler. Manhattan Adasına konsantre olacağımız bu turumuzda, meşhur Broadway ve 5. Caddelerini, Rockefeller ve Empire State gibi önemli gökdelenlerini, Harlem, SOHO, China Town gibi mahallelerini ve Finans Merkezi ve Borsa binalarını panoramik veya molalar vererek gezeceğiz. Tur sonunda gemiye dönüş öncesi, meşhur Times Square Meydanında vaktimiz elverdiği ölçüde serbest zamanımız olacaktır. Geceleme otelimizde.

  03. Gün           NEW YORK – NEW ORLEANS
  Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Bugünkü uçuşumuz ile Jazzın ve Blues un kalbi New Orleans’a geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği New Orleans turuna katılabilirler. French Quarter, French Market, St.Louis Kilisesi, en saygın üniversitelerden biri olan Loyale ve Tulane Üniversitesi, City Park ve en klasik Louisiana Malikanelerinin olduğu semt göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam dünyaca meşhur Bourbon Caddesinde yürüyüş turu. Geceleme otelimizde.

  04. Gün           NEW ORLEANS (LOUİSİANA) - GEMİYE BİNİŞ
  Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve serbest zaman. Öğleden sonra saat 16.30’da gemiye transfer ve Rüya gemimiz American Jazz ile maceramız 21.00’ da demir alarak başlıyor. Geceleme gemimizde.

  05. Gün           NEW ORLEANS (LOUİSİANA) - MEŞE AĞACI GEÇİDİ
  Kahvaltı sonrası Saint James Parish, bölgesinde bulunan yaklaşık 300 yaşında devasa meşe ağaçlarının oluşturduğu bu fotografik bölge içerisinde, Amerika’nın ilk çiftlik sahiplerinden birinin evini gezerek bu bölge hakkında bilgiler alacağız. Rüzgar gibi geçti filminin seti olan bu bölgede kendinizi Hollywood film setinde hissedeceksiniz. Akşam Kaptan’ın hoşgeldin resepsiyonu ve Grand Salonda konser sizleri bekliyor olacak.

  06. Gün           ST. FRANCISVILLE(LOUİSİANA)
  Yerel saat ile 08.00’da St. Francisville limanına varış. Bu eski ve hoş kasaba Mississippi nehrine hakim tepede kurulmuş olup sizi geçmişte yolculuğa çıkaracak. 140 dan fazla tarihi yapıları resmi belge ile onaylanmış bu kasabada Amerika’da tarihsel bir yolculuk yapacaksınız. Arzu eden misafirlerimiz için;

  Hop-On, Hop-Off Tur: Özel otobüsler Le Royal Street de bulunan büyükannelerimizin kullandığı takılar düğmeler ve pek çok tarih sayfalarında kalan antik eşyalarla dolu bu ilginç mağaza fazlasıyla görülmeyi hak ediyor. Ardından Eski halk pazarı caddesinde el yapımı ürünler antikalar ve muzik albümlerini alma şansına sahip olacaksınız. Turumuz, Batı Feliciana Tarih Müzesi ve Ferdinand Caddesi, Grace Episcopal Kilisesi ziyaretleri ile devam edecek.

  07. Gün           NATCHEZ (MİSSİSSİPPİ)
  Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchez, pek çok malikane ve konağa ev sahipliği yapıyor. Arzu eden misafirlerimiz için;

  Hop-On, Hop-Off Tur: Kuzey Güney savaşında güney cephesinin en önemli yerlerinden olan Natchezde bu turumuzda pek çok filme ev sahipliği yapmış doğal plato olarak kullanılan sokaklar, malikaneler, Stanton Hall, the Magnolia Hall, Rosalie Mansion ve William Johnson evi, görülecek yerler arasındadır. Akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor olacak.

  08. Gün           VICKSBURG (MİSSİSSİPPİ)
  Konukseverliği ve şehre gelen misafirlere karşı hoşgörülü tavrı sayesinde bu kasaba güneyin” Kırmızı halı serilmiş şehri” olarak ün yapmıştır. Arzu eden misafirlerimiz için;

  Hop-On, Hop-Off Tur: Şehrin kültürel karakteristik ve sanatsal tüm özelliklerini görebileceğiniz bu turda aracınızdan istediğiniz yerde inecek ve dolaşıp arzu ettiğiniz taktirde yeniden binerek tüm şehri keyifle yorulmadan gezeceksiniz. Aracınız sizi aynı zamanda ünlü alışveriş bölgesine de götürecek. Ayrıca tur sırasında 125 yıldır aynı yerde bulunan kutsal üçleme kilisesini de gezebilirsiniz. Bir sonra ki durak iç savaş yıllarından kalan Pemberton Karargahı ve müze olan mahkeme binası. Son olarak Washington caddesi ile alışverişe doyacaksınız. isteyenler kaçırılmayacak fırsat Amerika ile özdeş meşhur Biedenharn Coca-Cola Müzesini de gezebilir. Ayrıca civarda antika oyuncak bebek müzesi gibi pek çok müze bulunmaktadır. Akşam Grand Salonda yeni bir show sizleri bekliyor olacak.

  09. Gün           NEHİRDE SEYİR (MİSSİSSİPPİ)
  Tüm gün gemide olacağımız bu günde koltuklarımıza uzanarak ya da tüm güzellikleri kaçırmamak için, kamera ve fotoğraf makinelerimizle güvertede bekleyerek eşşiz Mississipi de seyrin tadını çıkartabilir ve gemi içi eğlence aktivitelerine katılabilirsiniz.

  Mississipi de eşi benzeri olmayan bir deneyim ve yolculuk sizleri bekliyor

  10. Gün           HELENA  (ARKANSAS)
  Blues’ un anavatanına hoş geldiniz. Zenci gırtlağı ile ayrı bir renk kazanan  büyüleyici Gospel ve Blues dinlemek için mutlaka Premium turumuza bekliyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için;

  Hop-On, Hop-Off Tur: Turumuza meşhur eski mahallede bulunan Vişne Sokağı ile başlıyoruz. Pek çok yeri 2005 yılında çekilen Johnny Cash imzalı "Walk the Line" da kullanılan bu bölge boyunca yürürken " The Malco Theater, Delta Gypsy Caravan ve Handworks gibi önemli butikler, “ABC World News Tonight” için de kullanılan The Cotton & Kudzu Mall göreceğiniz yerler arasında. Helena’da bu tarihi merkezi gezerken özellikle 2 müze, Doğu Arkansas’da bulunan 27 bölge ve Mississipi Deltasına  geçmiş ve günümüz ile ışık tutacak. Helena, aynı zamanda iç savaşın en hararetli geçtiği yerlerin başında gelir. Helena Museum bunu en iyi anlatan yerlerden biridir. Moore-Hornor House, Fort Curtis  Pillow Thompson House, göreceğiniz yerler arasındadır.

  11. Gün           MEMPHIS (TENNESSE) - GEMİDE İNİŞ
  Rüya gibi yolculuğumuz Rock’n Roll kralı, Elvis Presley’in şehri Memphis’de sona eriyor. Kahvaltı sonrası gemiden ayrılıyoruz ve arzu edilmesi durumunda ekstra olarak Memphis & Graceland  turumuza başlıyoruz. Meşhur Peabody Hotel, Beale Caddesi, Martin Luter King in vurulduğu ve bugün insan hakları müzesi olan Loyale Hotel, Rock’n Roll Kralı Elvis Presley in ilk kaydını gerçekleştirdiği  Sun Studioları gezisinin ardından bir tarihi anı yaşamak üzere Elvis Presley Graceland turumuz başlıyor. Kral Elvis’in  ayak bastığı her yeri sizler de görecek nefes alacak ve resimleyeceksiniz. Bu unutulmaz tecrübenin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam saatlerinde dünyaca meşhur eğlence caddesi olan Beale Caddesi yürüyüş turu ve B.B King Club da Blues dinleme imkanı. Geceleme otelimizde.

  12. Gün           MEMPHIS (TENNESSE) – CHİCAGO (İLLİNOİS)
  Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve havalimanına transfer.  Chicago’ya (1saat 45 dak.) uçuş ve ardından otelimize transfer. Ardından yürüyerek yapılacak şehir turu. Dünyanın ilk gökdelenlerinin yükseldiği bu şehir de Sears Tower, Water Tower gibi dünyanın ilk 1970 ler de yapılan gökdelenlerini görebileceksiniz. Ayrıca bu tur da dünyaca meşhur alış veris caddesi Magnificent Mile ve State Street, Trump Binası, Millenium Park, Chicago Nehri, Chicago Tribune gibi yapılar sizleri kendisine hayran bırakacak. Geceleme otelimizde. Chicago Bulls takımının dev ismi Michael Jordan’ın sahip olduğu restaurant da akşam yemeği şansını kaçırmayın!!!(Rez. gereklidir!!)

  13. Gün           CHİCAGO – İSTANBUL
  Kahvaltı sonrası tam gün serbest alışveriş ve gezi imkanı. Otelde saat 11.30’da odaların boşaltılması ve valizlerin emanete bırakılması .Akşam üzeri otelden ayrılış ve havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 006 no’lı seferi ile saat 21.30’da İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

  14. Gün           İSTANBUL
  Yerel saat ile 16.10’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

  *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli

  eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

  İyi Seyahatler Dileriz…

 • Çok Yakında..

 • Aşağı Mississippi de New Orleans da başlayan bu yolculuk sizi Louisiana, Mississippi, Arkansas ve Tennesse eyaletleri ile tarihte bir yolculuğa çıkartacak.Yolculuğumuz 5*American Jazz  ile Memphis de sona erecek. Mark Twain’ın “Life on the Mississippi”yolculuğuna hazırlanın.

Misafir Yorumları

yorumlarNEZAHAT EREN

Güzel geziyi gerçekleştiren sevgili arkadaşımız Tuğrul ve Sezene Golden Bay ekibine ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. İleri günlerde gerçekleşecek olan gezilerde görüşmek dileğiyle sevgiler sunuyorum.

Nezahat EREN

yorumlarOSMAN BARIŞ YAY

Hizmet ve insan kalitesi,fevkalade

Osman Barış YAY

yorumlarBİRSEN & NEJAT EFEOĞLU

Bu güzel bulusmayı organize eden başta Sevgili Tuğrul ve Sezen'e, Golden Bay'in bizim için gereken her şeyi en iyi şekilde yapmak için çaba gösteren üyelerine candan teşekkür ederiz. Sağlıkla nice buluşmalar olsun.

Birsen-Nejat EFEOĞLU

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında