Yurtdışı iconEXCLUSIVE
YURT DIŞI TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURT DIŞI
TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Kuzey Afrika & Orta Doğu » MISIR & NİL NEHRİ
Exclusive
MISIR & NİL NEHRİ

MISIR & NİL NEHRİ

Hurgada (1) – Luskor – Edfu – Esna – Asvan – Ebu Simbel – Kahire (2)
Tarihler: 09 Ekim & 13 Kasım 2023
Günler: 7 Gece 8 Gün
2690 $
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.Gün                   İSTANBUL – HURGADA – LUKSOR

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayollarının TK 702 tarifeli seferi ile saat Hurgada uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Odalarımızda dinlendikten sonra kahvaltımızı otelde alıp Luksor’da bulunan gemimize geçmek üzere Hurgada’dan ayrılıyoruz. Check in işlemlerinin ardından Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi  olan Karnak Tapınağını ziyaret etmek üzere gemiden ayrlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, Dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını gezdikten sonra gemiye transfer ve öğle Yemeği. Öğle yemeğimizin ardından dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağını gezeceğiz.  Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi gemimizde aldıktan sonra Karnak Işık ve Ses Gösteri’sine gideceğiz. Bu eşsiz gösterinin tadını çıkardıktan sonra dinlenmek üzere gemimize döneceğiz. Konaklama gemide.

   

  2. Gün                  LUKSOR – ESNA – EDFU

  Kahvaltının ardından Krallar Vadisi turumuz için hareket ediyoruz. Kral mezarlarını gezdikten sonra ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait ,mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra gemimize dönüyoruz ve öğle Yemeğimizi alıyoruz. Gemi Edfu’ya haraket edecektir. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

   

  3. Gün                 EDFU – KOM OMBO – ASWAN

  Kahvaltının ardından Şahin Başlı Horoz Tapınağı olan M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağını gezeceğiz. Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeği gemide.  Yemek sonrası Nil ırmağı kıyısında, Timsah & Şahin Tanrı Tapınağı olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret ediyoruz.  İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek yani 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo içerisindeki kabartmalar, burayı daha sonra  kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Nil ırmağının taşmaları ve depremler sonucu zarar görmüş tapınağın taşlarından başka inşaatlarda kullanılmak üzere kullanılmıştır. Aswan’a hareket. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

   

  4. Gün                 ASWAN – ABU SIMBEL – ASWAN

  Bugün erken kahvaltımızı kumanya olarak alacağız.   Özel aracımız ile Abu Simbel’e hareket ediyoruz. Varışta muhteşem bir başyapıt olan Abu Simbel Tapınağını geziyoruz.  Bu tapınak Güney Mısırda Firavun 2. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini  için yaptırılmıştır. Simbel dağının içerisi oyularak yapılan tapınak, Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı,  UNESCO liderliğinde   6 sene süren çalışma sonrası  geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından özel aracımızla Aswan’a dönüyoruz.  Asvan’a varışımızla birlikte gemimize binecek ve limandan ayrılacağız. Öğle yemeğimiz gemimizde olacak. Yemeğin ardından gezimize baraj yapımından önce UNESCO Nubiye Projesi kapsamında sökülmüş ve Agilkia adasına taşınmış  Filai Tapınağı ile devam edeceğiz. Gezilerimizin ardından Nil Nehrinin huzurlu manzarasını geleneksel yelkenli Felluca ile çıkaracağız. Tur sonrası gemiye transfer. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide. 

   

  5. Gün                  ASWAN – KAHİRE

  Sabah kahvaltının ardından, yapımı tamamlanmamış 3500 yıl öncesine ait Obelisk ( dikili taş)’i göreğiz. Gemide öğlen yemeğimizi aldıktan sonra havaalanına transferimiz gerçekleşecek. Yerel havayolları ile Kahire uçucağız. Havalimanına varışta bizi bekleyen aracımız ile dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

   

  6. Gün                  KAHİRE

  Sabah kahvaltının ardından Gize Piramitleri turumuz için otelimizden hareket edeceğiz. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu  3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır.  Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra  kafası Firavun,  gövdesi aslan şeklinde olan , doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i  göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “ yaşayan heykel”  Sfenks’i gezdikten sonra  öğle yemeğimizi alacağız.  Yemek sonrası  Mısır'ın antik başkenti  Memphis'te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz.  Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

   

  7. Gün                  KAHİRE

  Kahvaltımızın ardından 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezini ve Mohamed Ali Cami ile Han El Halil Bazaar'ı gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda aldıktan sonra şubat 2017’de kısmen açılan ancak daha sonra 3 Nisan 2021’de görkemli bir şekilde açılan Mısır Medeniyetler Müzesine gideceğiz. Tarih öncesi çağlardan günümüze 50.000 eserden oluşan bir koleksiyon sunan Müze’de ayrıca 18’i kral ve 4’ü kraliçelere ait olmak üzere toplam 22 adet mumya da bulunmaktadır. Turlar bitiminde şehri dilediğiniz gibi keşfetmeniz için serbest zaman verilecek. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve havalimanı transfer oluyoruz. Türk Hava yollarının TK 695 tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşecek.

   

  8. Gün                  KAHİRE – İSTANBUL

  Yenin günün ilk saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

   

  ÖRNEK (vb.) OTELLER

  HURGADA

  KAHİRE

  GEMI - CRUISE

  5***** Swiss Inn Hotel vb.

  5***** Hotel Fairmont Nile City vb.

  Nile Style vb.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • KENDİNİ ÖZEL HİSSETMEK İSTEYENLERİN SEÇİMİ: EXCLUSIVE TURLARIMIZ

  Ücretsiz Ev-Havalimanı – Ev Transferi
  Size özel araçlar ile turumuzun başında sizi evinizdden alıyoruz, havalimanına götürüyoruz ve turumuzun bitiminde sizi evinize bırakıyoruz.

  Tüm Ekstra Turlar Dahil
  Zengin içerikli gezilerimiz ile tur sırasında ek ücret ödemeden keyifli anlar yaşatıyoruz.

  Maksimum 20 Kişilik Gruplar
  Sizlerle daha fazla ilgilenebilmek ve en iyi hizmeti sunabilmek adına gruplarımızı 20 kişi ile sınırlıyoruz.

 • FİYATLANDIRMA

  UÇUŞ DETAYLARI

  KALKIŞ TARİHİ

  KİŞİBAŞI

  2 ve 3 Kişilik Odada

  09 – 16 Ekim 2023

  2.690 USD

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 08 Ekim Pazar saat: 23:00

    09 Ekim TK 702 İstanbul   02.10 -    Hurgada   03.50

    15 Ekim TK 695 Kahire       20.45 -    İstanbul   00.05 (İst’a varış 16 Ekim 00.05’de)

  13 – 20 Kasım 2023

  2.690 USD

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 12 Kasım Pazar saat: 23:00

    13 Kasım TK 702 İstanbul   01.15 -    Hurgada   02.55

    19 Kasım TK 695 Kahire     21.20 -    İstanbul     00.40 (İst’a varış 20 Kasım 00.40’da)

  SINGLE Oda Farkı :

  + 890 USD

   

Misafir Yorumları

yorumlarAYŞE BİLGİNSOY

Değerli Golden Bay ailesi,

8-17 Şubat tarihleri arasında ilk defa Golden Bay'in düzenlediği bir tura katıldım. İlk turumun aynı zamanda ilk safarim olması ve rehberimizin Deniz Kılıç olması benim için büyük bir şanstı, unutamayacağım bir tecrübe yaşadım. Başta Deniz Kılıç ve Gonca Hanım olmak üzere tüm Golden Bay ekibine bana bu güzellikleri yaşattıkları için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Ayşe BİLGİNSOY

yorumlarZEYNEP ULAŞAN

Tuba hanim,

Bizlere yasattiginiz tum guzel turlar icin gercekten cok tesekkurler. Hepsi ayri ayri cok keyifli idi. Daha nicelerinde bulusmak uzere . Sevgiler

Zeynep ULAŞAN

 

yorumlarPINAR ŞAKMAN

Tuba hanım merhabalar,

Epey uzun bir geziden bu sabah döndük. Size teşekkür etmek için yazıyorum. Gezimiz gayet güzel geçti, rehberimiz Haluk bey çok ilgiliydi, kendisinden çok memnun kaldık.

Eşimle birlikte teşekkürlerimizi iletiyor, başarılar ve sağlıklı günler diliyoruz.

Pınar ŞAKMAN

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1KVKK Hakkında Whatsapp İletişim