Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURTİÇİ
TURLAR

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Kuzey Afrika & Orta Doğu » MISIR KADİM ROTASI
MISIR KADİM ROTASI

MISIR KADİM ROTASI

Hurgada - Kahire
Tarihler: 22 Haziran & 08 Temmuz & 24 Ağustos & 19 Ekim & 16 Kasım 2022
Günler: 4 Gece 5 Gün
777 $
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.Gün                  İSTANBUL – KAHİRE

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Kahire’ye hareket ediyoruz. Kahire Uluslararası Havalimanı’na varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turu yapmak üzere alandan ayrılıyoruz. Panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz.  Eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami, Sedat’ın Anıt Mezarı, Baron Sarayı, El Tahrir Meydanı, Nil boyunca uzanan şehir merkezive Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.   

   

  2. Gün                 KAHİRE

  Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Gize Piramitleri & Sfenks (kişi başı 105 USD)  turuna katılabilirler. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu  3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır.  Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra  kafası Firavun,  gövdesi aslan şeklinde olan , doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i  göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel”  Sfenks’i gezdikten sonra  serbest zaman verilecek.  Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda tur esnasında alacağız. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Konaklama otelde.

   

  3. Gün                 KAHİRE - HURGADA

  Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak özel aracımız Hurgada’ya doğru yola çıkıyoruz. Hurgada’ya varışımız ile birlikte dinlenmek üzere otele transferimiz gerçekleşecek. Akşam yemeği ve konaklamamız her şey dahil olarak konaklayacağımız otelimizde.

   

  4. Gün                 HURGADA

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Luksor (Krallar Vadisi & Karnak Tapınağı & Hatşepşut tapınağı) öğle yemekli turuna (kişi başu 165 USD) katılabilirler. Turumuza öncelikle Firavunları ve güçlü asillerin gömülmesi amacıyla inşa edilen mezarların bulunduğu Krallar Vadisi keşfederek başlıyoruz. Kralların eşyaları çalınmaması için ve ölümsüzlüklerin keyfini çıkarabilmek için son dönem firavunları mezarlarını bu vadinin içerisine yaptırmışlardır. Krallar Vadisi gezisinin ardından ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra da  dünyanın en geniş tarihi yapısı olan Karnak Tapınağı’nı yakından görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde bir çok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun  kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi Hurghada’da bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız her şey dahil olarak konaklayacağımız otelimizde. Transfer saatimize kadar odalarımızda dinleniyoruz.

   

  5. Gün               HURGADA – İSTANBUL

  Gecenin ilerleyen saatlerinde otelden check out yapıp havaalanına doğru yola çıkacağız. (Kahvaltımız box olarak verilecek). Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Bir sonraki turumuzda buluşmak üzere.  

 • fotoicon
  fotogaleri
 • Bu program Golden Bay Tour ile BinRota Turizm ortak operasyonudur.

  Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Golden Bay Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  Golden Bay Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Golden Bay Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Golden Bay Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • FİYATLANDIRMA

  UÇUŞ DETAYLARI

  KALKIŞ TARİHİ

  KİŞİBAŞI

  2 ve 3 Kişilik Odada

   

  01 – 05 Mayıs 2022

  (Şeker Bayramı)

  DOLU

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 01 Mayıs  Pazar saat: 03:00

    01 Mayıs  TK690    İstanbul      06.35    -  Kahire   07.50                  

    05 Mayıs  TK703    Hurgada    04.55    -  İstanbul 08.50

  22 – 26 Haziran 2022

  877 Usd

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 22 Haziran  Çarşamba saat: 03:30

    22 Haziran  TK690                İstanbul      06.35    -  Kahire   07.50                  

    26 Haziran  TK703                Hurgada    04.55    -  İstanbul 08.50

  08 – 12 Temmuz 2022

  (Kurban Bayramı)

  927 Usd

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 08 Temmuz  Cuma saat: 03:00

    08 Temmuz  TK690              İstanbul      06.35    -  Kahire   07.50                  

    12 Temmuz  TK703               Hurgada    04.55    -  İstanbul 08.50

  24 – 28 Ağustos 2022

  877 Usd

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 24 Ağustos Çarşamba saat: 03:30

    24 Ağustos TK690                 İstanbul      06.35    -  Kahire   07.50                  

    28 Ağustos TK703                 Hurgada    04.55    -  İstanbul 08.50

  19 – 23 Ekim 2022

  847 Usd

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 19 Ekim  Çarşamba saat: 03:30

    19 Ekim  TK690      İstanbul      06.35    -  Kahire   07.50                  

    23 Ekim  TK703      Hurgada    04.55    -  İstanbul 08.50

  SINGLE Oda Farkı :

  ÇOCUK İndirimi :

  BEBEK :

  + 195 Usd

  - 50 Usd

  190 Usd

   

Misafir Yorumları

yorumlarZEYNEP ULAŞAN

Tuba hanim,

Bizlere yasattiginiz tum guzel turlar icin gercekten cok tesekkurler. Hepsi ayri ayri cok keyifli idi. Daha nicelerinde bulusmak uzere . Sevgiler

Zeynep ULAŞAN

 

yorumlarPINAR ŞAKMAN

Tuba hanım merhabalar,

Epey uzun bir geziden bu sabah döndük. Size teşekkür etmek için yazıyorum. Gezimiz gayet güzel geçti, rehberimiz Haluk bey çok ilgiliydi, kendisinden çok memnun kaldık.

Eşimle birlikte teşekkürlerimizi iletiyor, başarılar ve sağlıklı günler diliyoruz.

Pınar ŞAKMAN

yorumlarBERRAK KINIK

Canım tuğbacığım sayende çookk keyifli nehir turları yaptık yapmayada devam ediyoruz.Güler yüzün samimiyetinle herşey çok keyifliydi iyiki varsın😘

Berrak KINIK

 

 

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında