Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

GEMİ TURLARI

Anasayfa » Gemi Turları » Avustralya & Yeni Zelanda » MAASDAM ile Yılbaşında AVUSTRALYA & TAZMANYA
MAASDAM ile Yılbaşında AVUSTRALYA & TAZMANYA

MAASDAM ile Yılbaşında AVUSTRALYA & TAZMANYA

Sydney (2) / Melbourne / Hobart (1) / Port Arthur / Cape Raoul / Adelaide (1) / Penneshaw / Burnie / Sydney
Tarihler: 19 Aralık 2020
Günler: 17 Gece 18 Gün
3539 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1. Gün / 19.12.2020              İSTANBUL - SYDNEY, AVUSTRALYA

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Qatar Havayolları kontuarı önünde saat 11.00’de buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrolleri sonrası Qatar Havayolları’nın QR244 no’lu seferi ile saat 13.10’da Doha’ya hareket. Yerel saat ile 17.15’de varış. Burada yapılacak aktarma ile Qatar Havayolları’nın QR908 no’lu seferi ile saat 20.20’de Sydney’e hareket. Geceleme uçakta.

   

  2. Gün / 20.12.2020              SYDNEY, AVUSTRALYA

  Yerel saat ile 18.45’te Sydney’e varışı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Giriş işlemlerinden sonra odanıza yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

   

  3. Gün / 21.12.2020              SYDNEY, AVUSTRALYA

  Arzu eden misafirler için ekstra Sydney şehir turu seçeneği ile birlikte tam günün serbest olduğu bugün içerisinde Sydney’de hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

   

  4. Gün / 22.12.2020              SYDNEY, AVUSTRALYA

  Öğleye doğru otelden çıkış işlemlerinin ardından bizleri bekleyen aracımız ile Sydney Limanı’nda demirli olan Maasdam Gemisi’ne transfer. Pasaport ve check-in işlemleri sonrası kabinize yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz 18.30’da limandan hareket edecektir.

  GÜN

  LİMAN

  ÜLKE

  VARIŞ

  KALKIŞ

  5

   Denizde seyir

   

   

   

  6

   Melbourne

  Avustralya

  08.00

  17.00

  7

   Denizde seyir

   

   

   

  8

   Hobart, Tazmanya

  Avustralya

  08.00

  geceleme

  9

   

   Hobart, Tazmanya

  Avustralya

  -

  04.00

   Port Arthur, Tazmanya

  Avustralya

  08.00

  16.00

   Cape Raoul, Tazmanya’da görsel seyir

  Avustralya

   

   

  10

   Denizde seyir

   

   

   

  11

   Adelaide

  Avustralya

  13.00

  geceleme

  12

   Adelaide

  Avustralya

  -

  23.00

  13

   Penneshaw, Kanguru Adası

  Avustralya

  07.00

  18.00

  14

   Denizde seyir

   

   

   

  15

   Burnie, Tazmanya

  Avustralya

  07.00

  19.00

  16

   Denizde seyir

   

   

   

   

  17. Gün / 04.01.2021            SYDNEY, AVUSTRALYA - İSTANBUL

  Yerel saat ile 07.00'de gemimiz Sydney Limanı’na yanaşmış olacaktır. Gemide alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemleri ve takibinde bizleri bekleyen aracımız ile Sydney Havalimanı’na transfer. Arzu eden misafirlerimiz transfer öncesi ekstra tur tercih edebilir yada transfer sonrası valizlerini havalimanı emanetine bırakarak check-in saatine kadar şehir merkezinde serbest zaman geçirebilir. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Qatar Havayolları’nın QR909 no’lu seferi ile saat 21.45’te Doha’ya hareket. Geceleme uçakta.

  18. Gün / 05.01.2021            İSTANBUL

  Yerel saat ile 05.05’te Doha’ya varış. Burada yapılacak aktarma sonrası Qatar Havayolları’nın QR243 no’lu seferi ile saat 07.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 12.00’de varış ve programın sonu.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

   

  Mutlu bir seyahat geçirmenizi dileriz…

 •  TUR ÜCRETİ  (Kişi Başı)                               

   

   İç Kabin

  2399 €

   İç Kabin Tek Kişi Farkı

  1499 €

   Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin

  2499 €

   Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin Tek Kişi Farkı

  1599 €

   Dış Kabin

  2599 €

   Dış Kabin Tek Kişi Farkı

  1699 €

   Balkonlu Suit

  3699 €

   Balkonlu Suit Tek Kişi Farkı

  2799 €

   3/4. Kişi (yetişkin & çocuk)

  Sorunuz

   İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı)

   

   Liman Vergisi

  590 €

   Havalimanı Vergisi & Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası
   (70 yaş ve üstü yolcular için sigorta sürprimi uygulanır)

  550 €

   Gemi Bahşişleri

  188 $ / gemide nakit yada kredi kartıyla ödenir.

   Vize Bilgisi

  Avustralya

   Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

  * Qatar Havayolları ile İstanbul - Sydney - İstanbul arası Doha aktarmalı ekonomi sınıfı uçak bileti

  * Gemide 13 gece 14 gün tam pansiyon konaklama ve gemi içerisindeki tüm aktiviteler

  * Gemi tarafından hazırlanan Yılbaşı eğlenceleri ve etkinlikleri

  * Sydney’de birinci sınıf, merkezi otelde 2 gece konaklama

  * Programda belirtilen tüm transferler

  * Tecrübeli rehberlik hizmeti (Yeterli kişi sayısı sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)


   

   

   

   

   

   

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

  * Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)

  * Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

  * Havalimanı & Liman vergileri

  * Seyahat sağlık ve iptal sigortası

  * Geminin servis personeli bahşişleri          

  * Vize ücreti

  * Yurtdışı çıkış harcı  

 • 5* MAASDAM

  Yapım tarihi: 1993

  Yolcu sayısı: 1258 kişi

  Personel sayısı: 618 kişi

  Tonaj: 55.451 gross ton

  Uzunluk: 219.2 metre

  Genişlik: 30.8 metre

  Kabin sayısı: 636

  Yolcu katı sayısı: 9

Misafir Yorumları

yorumlarAYŞE BİLGİNSOY

Değerli Golden Bay ailesi,

8-17 Şubat tarihleri arasında ilk defa Golden Bay'in düzenlediği bir tura katıldım. İlk turumun aynı zamanda ilk safarim olması ve rehberimizin Deniz Kılıç olması benim için büyük bir şanstı, unutamayacağım bir tecrübe yaşadım. Başta Deniz Kılıç ve Gonca Hanım olmak üzere tüm Golden Bay ekibine bana bu güzellikleri yaşattıkları için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Ayşe BİLGİNSOY

yorumlarSENİHA ÖZKARTAL

En son Eylül ayında Kanada-Alaska turu yaptık çok güzel bir gezi programı ve muhteşem bir organizasyondu
Her zaman ilk tercihimiz Golden Bay gemi turlarıdır herkese tavsiye ederim

Seniha ÖZKARTAL

yorumlarNADİR ÖNEN

Bu seyahat firması ile 1968 yılı Mülkiyeden mezunlar olarak topluca Fransada bir nehir gezisinde bulunduk.İlgi,alaka ve iş anlayışları takdire şayan bir seviyede.İlgililerini gerçekten tebrik ediyorum ve herkese bu seyahat firmasını hararetle tavsiye ediyorum.

Nadir ÖNEN

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

+ 90 212 232 88 00 Merkez
+ 90 216 463 40 00 Suadiye
+ 90 232 463 59 29 İzmir
+ 90 312 466 18 22 Ankara
Copyright © 2020 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1