Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURTİÇİ
TURLAR

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Avrupa & Balkanlar & Adriyatik » İSVİÇRE & FRANSA KÖYLERDEN ŞEHİRLERE
Exclusive
İSVİÇRE & FRANSA KÖYLERDEN ŞEHİRLERE

İSVİÇRE & FRANSA KÖYLERDEN ŞEHİRLERE

Cenevre (1) - Leman Gölü – Lozan – Montrö – Yvoire Bern – Interlaken (1) - Lauterbrunnen – Luzern – Zürih (1) Riquewihr – Alsace – Colmar – Strazburg (1) – Baden Baden
Tarihler: 20 Nisan & 28 Haziran & 30 Ağustos & 04 Ekim 2023
Günler: 4 Gece 5 Gün
1890 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.Gün              İstanbul – Cenevre – Yvoire – Cenevre

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Sonrasında İstanbul Havalimanı’nda siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Cenevre’ye uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Cenevre’ye varışımızda havalimanında bekleyen özel aracımız ile Yvoire Köyü’nü ziyaret etmek üzere Nyon’a doğru hareket edeceğiz. Nyon’dan bineceğimiz Leman Gölü gemileri ile İsviçre’den Fransa’ya kısa bir yolculuk. Yolculuk sonunda ineceğimiz 700 yıllık, ortaçağdan kalma Yvoire köyü, Avrupa’daki tarihi dokusunu bozmadan yüzyıllar geçirebilmiş nice köylerden biri; gölün cevheri olarak bilinmesinin neden belki de defalarca “Fransa’nın en güzel köyü” unvanını kazanmış olması… Zamanda geriye gittiğimiz bu çiçek kokulu köyü ziyaret ettikten sonra Cenevre’ye geri dönüyor ve Cenevre’yi şehir turu ile keşfetmeye başlıyoruz. Mont Blanc Köprüsü, Jean Jacques Rousseau adası, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası şehir turu esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama Cenevre’deki otelimizde olacak.

   

  2. Gün             Cenevre – Montrö – LozanBern – Interlaken

  Otelde yaoacağımız kahvaltı sonrası İsviçre Riviyerası’na doğru yola çıkıyoruz. 1923 yılında Barış Antlaşmasının ve Montrö Boğazlar Anlaşmasının imzalandığı meşhur Lozan ve Montrö şehirlerini ziyaret edeceğiz. Montrö’de ülkenin sembolü haline gelmiş, Leman Gölü üzerindeki Chillon Şatosu’nda kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Montrö ve Lozan’ı gezdikten sonra rotamızı Albert Einstein’ın yaşamayı seçtiği, UNESCO tarafından koruma altına alınan, İsviçre’nin başkenti Bern’e çeviriyoruz. Bern şehir turu esnasında şehir merkezini, Ulusal meclis binasını, Bern Katedralini, Saat kulesini ve Aar Nehrini göreceğiz. Sonraki durağımız olan Interlaken’e doğru yolculuğumuz devam edecek. Yol üzerinde İsviçre’ye özgü mandıra ve rengârenk sardunyalarla süslü yayla evlerini görecek, heybetli zirvelerden Jungfrau, Eiger ve Mönch Dağları manzaralarıyla Thun Gölünden geçerek Interlaken’e varacağız. Bu yolculuklarımızın ardından 100 yıllık bir Füniküler ile Harder Kulm zirvesine çıkıyor ve Brienz Gölü ve Thun Gölü’nün büyüleyici manzaraları eşliğinde  1 saatlik fotoğraf molası vereceğiz. Akabinde Interlaken şehir merkezinde ara sokakların ve manzaralarının tadına varacağız… Turların bitiminde dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Interlaken’deki otelimizde olacak. 

   

  3. Gün             Interlaken – Lauterbrunnen –Wegneralpbahn – Luzern – Zürih 

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından 72 şelaleli vadi olarak da bilinen muhteşem Lauterbrunnen Vadisini görmek için otelimizden ayrılıyoruz. Goethe’nin şiirlerine konu olan Staubbach Şelalesini görecek, muhteşem Lauterbrunnen köyünü keşfedeceğiz. Oradan Wegneralpbahn treni  ile kısa bir yolculuk sonrasında nefes kesen manzaralarıyla araba girmeyen “Car Free” köy olarak tanınan Mürren köyüne geleceğiz. Büyüleyici İsviçre Alpleri manzarasının tadını çıkaracağız. Tur bitimi Alp Dağları’na giden pek çok yolun kesişimi olan Luzern’e doğru yola koyuluyoruz. Orta Çağ’dan kalma pek çok yapıyı bünyesinde barındıran Luzern’de Ahşap Chapelle Köprüsü, Jesuit Kilisesi ve Luzern gölü görülecek yerler arasında. Tur bitimi Zürih Gölü’nün kenarına kurulmuş olan ülkenin en büyük şehri Zürih’e doğru yola çıkacağız. Ortaçağ ve Rönesans binalarıyla dolu iyi korunmuş olan Zürih’te Bahnhofstrasse, Fraumünster Kilisesi, Grossmünster, Zürih Gölü, Belediye binası göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Zürih’teki otelimizde olacak.

   

  4. Gün             Zürih  – Riquewihr – Alsace – Colmar – Strazburg

  Kahvaltının ardından önce minyatür kanalları, arnavut kaldırımlı sokakları, güzel dağları ve çarpıcı mimari yapıları ile ünlü Freiburg’a gidiyoruz. Freiburg’a varışımızla birlikte önce şehrin en hareketli ve en canlı yeri olan Münsterplatz’ı yani Katedral Meydanını gezeceğiz. Katedral Meydanı dışında Rathausplatz ve Kaiser Joseph Caddesi Freiburg şehir turu esnasında görülecek yerler arasında. Şehir turu bitiminde Alzas Bölgesinin hatta Fransa’nın en güzel köylerinden birisi olan Riquewihr’i keşfedeceğiz. Köyün arnavut kaldırımlı dar ve renkli sokaklarında yürüyecek ayrıca nesillerdir bölgenin şarapçılığına öncülük etmiş bir ailenin şarap evinde Alzas şaraplarını tadacağız. Tadımın ardından çiçeklerle süslü balkonlarıyla,  kanallarında botların süzüldüğü cıvıl cıvıl bir kent olan Colmar’ı ziyaret ediyoruz. Tarihi şehir merkezi ve “Petite Venise“ bölgesi ve meşhur pastel boyalı Colmar evlerinin bulunduğu ara sokaklar, Katedral ve meydanı şehir turu esnasında görülecek yerler arasında. Colmar gezimizin ardından Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg’in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe’nin kenti Strazburg’a hareket ediyoruz. Etrafında rengarenk Alsace evlerinin bulunduğu Strazburg’da şehir turu enasında şehrin eski binalarını da içinde bulunduran Petite France ile Notre Dame Katedrali, Guthenberg Meydanı ve Kleber Meydanı görülecek yerler arasında. Şehir turu bitimi akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyor ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Strasbourg’daki otelimizde olacak.


  5. Gün             Strazburg – Baden Baden – Stuttgart – Istanbul

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Istanbul’a gitmeden önce yemyeşil doğası, termalleri, tarihi yapıları, sessiz ortamı ve casinoları ile keyif düşkünlerinin Avrupa’da ki en önemli merkezlerinden biridir. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından kente vardığımızda Ren Nehri, ve Murg Vadisi manzaraları eşliğinde Dostoyevski’nin Kumarbaz isimli romanının konusunun geçtiği bu güzel şehri keşfediyoruz. Tur bitimi Stuttgart havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..

   

  ÖRNEK (vb.) OTELLER

  Cenevre

  Interlaken

  Zürih

  Strazburg

  4**** Novotel Geneva vb.

  4**** Hotel Royal vb.

  4**** Novotel Zurich City-West vb.

  4**** Voco Hotel Strasbourg vb.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

  Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  Golden Bay Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Golden Bay Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Golden Bay Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • FİYATLANDIRMA

  UÇUŞ DETAYLARI

  KALKIŞ TARİHİ

  KİŞİBAŞI

  2 ve 3 Kişilik Odada

   

  20 – 24 Nisan 2023

  1.890 Euro

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 20 Nisan Perşembe saat: 05.00

    20 Nisan TK 1917   İstanbul    08.30 -    Cenevre   10.40

    24 Nisan TK 1706   Stuttgart   19.10 -    İstanbul   23.10

  28 Haziran – 02 Temmuz 2023

  1.940 Euro

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 28 Haziran Çarşamba saat: 05.00

    28 Haziran TK 1917   İstanbul    08.30 -    Cenevre   10.40

    02 Temmuz  TK 1706  Stuttgart   19.10 -    İstanbul   23.10

  30 Ağustos – 03 Eylül 2023

  1.940 Euro

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 30 Ağustos Çarşamba saat: 05.30

    30 Ağustos   TK 1917  İstanbul    08.30 -    Cenevre   10.40

    03 Eylül        TK 1706  Stuttgart   19.10 -    İstanbul   23.10

  04 – 08 Ekim 2023

  1.890 Euro

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 04 Ekim Çarşamba saat: 05.30

    04 Ekim   TK 1917   İstanbul    08.30 -    Cenevre   10.40

    08 Ekim   TK 1706   Stuttgart   19.10 -    İstanbul   23.10

    SINGLE Oda Farkı :

    + 595 Euro

Misafir Yorumları

yorumlarNADİR ÖNEN

Bu seyahat firması ile 1968 yılı Mülkiyeden mezunlar olarak topluca Fransada bir nehir gezisinde bulunduk.İlgi,alaka ve iş anlayışları takdire şayan bir seviyede.İlgililerini gerçekten tebrik ediyorum ve herkese bu seyahat firmasını hararetle tavsiye ediyorum.

Nadir ÖNEN

yorumlarZEYNEP ULAŞAN

Tuba hanim,

Bizlere yasattiginiz tum guzel turlar icin gercekten cok tesekkurler. Hepsi ayri ayri cok keyifli idi. Daha nicelerinde bulusmak uzere . Sevgiler

Zeynep ULAŞAN

 

yorumlarNEZAHAT EREN

Güzel geziyi gerçekleştiren sevgili arkadaşımız Tuğrul ve Sezene Golden Bay ekibine ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. İleri günlerde gerçekleşecek olan gezilerde görüşmek dileğiyle sevgiler sunuyorum.

Nezahat EREN

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında