Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » İrrawaddy Nehri » IRRAWADDY NEHRİ & MİSTİK MYANMAR
IRRAWADDY NEHRİ & MİSTİK MYANMAR

IRRAWADDY NEHRİ & MİSTİK MYANMAR

AMAPURA ile MİSTİK MYANMAR (BURMA - BİRMANYA) & İRRAWADDY NEHRİ
Tarihler: 2021 Sezonu İçin Çok Yakında..
Günler: 11 Gece, 12 Gün
4499 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 01.Gün                        İSTANBUL - SEUL (G.KORE)
  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Kore Havayolları kontuar önünde 18.00'da buluşma. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası, Kore Havayollarının KE 956 nolu seferi ile 20.45'de Seul'e hareket. Geceleme uçakta..

  02.Gün            SEUL - YANGON (MYANMAR)
  Yerel saat ile 13.45'de Seul Havalimanına varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında Kore Havayollarının KE 471 nolu seferi ile 18.30'da Myanmar'ın Başkenti Yangon'a hareket. Yerel saat ile 22.30'da Yangon’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odaların dağılımı sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  03.Gün            YANGON
  Kahvaltı sonrası tam gün sürecek Yangon turumuza başlıyoruz. Bu tur esnasında; 2500 yıllık geçmişi ve üzerinde 4350 adet elmas bulunan 11 ton ağırlığındaki büyüleyici Sule Pagodası, Kandawgyi gölü, el yapımı ürünleri bulabileceğiniz Bogyoke Aung San pazarı, ''Devasa Yatan Buda'' heykeli ile ünlenmiş Chaukhtautgyi Pagodası, Myanmar'ın en kutsal ve ünlü pagodası olan Shwedagon Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  04.Gün            YANGON - PYAY (GEMİYE BİNİŞ)
  Kahvaltı sonrası gemi firmasının transfer aracı ile Pyay'a transfer. Varış sonrası bölgenin en iyi Butik Nehir gemisi, 2014 yapımı AmaPura gemisine check-in ve kabinlere yerleşme. Bu gece Kaptan'ın Hoş Geldiniz yemeği organize edilecektir.

  05.Gün            THAYET MYO
  Kahvaltı sonrası, bir zamanlar Burma Hükümdarlığı ile Britanya Burma'sı arasında 1855 yılındaki savaşta sınır oluşturmuş Thayetmyo'da 18.yy a dayanan, çok iyi derecede korunmuş koloni evlerini görme fırsatı bulacağız. Aynı zamanda bu kasaba, 1.Dünya savaşı sırasında Irak-Filistin cephesinde çarpışan Osmanlı askerlerinin İngilizler tarafından esir alınması sonrası şehit olan Türk Askerleri anısına ''Thayet Myo Türk Şehitliği'' ni bulundurmaktadır. Daha sonra bu güzel kasabayı kendiniz keşfetmeniz için serbest zamanınız olacak.

  06.Gün            MINHLA - MAGWE
  Kahvaltı sonrası, Anglo-Birmanya büyük savaşına sahne olmuş Minhla kasabasını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaret sırasında; küçük yerel tekneler ile, İtalyan mühendislerin İngiliz kuvvetlerini Bruma'dan uzak tutmak için inşaa ettikleri Gwechaung ve Minhla Kaleleri görülecek yerler arasındadır. Daha sonra özel aracımız ile Magwe'ye hareket ediyoruz. Burada; binlerce altın kaplı tuğla ile inşaa edilmiş muhteşem Myathalun Pagodasını ziyaret edebileceksiniz.    

  07.Gün            SALAY
  Kahvaltı sonrası, Tike ağacından yapılmış yaklaşık 50 manastırı bünyesinde barındıran Salay kasabasını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaret esnasında; 1882 yılında yapılıp günümüze kadar en iyi korunmuş, bölgedeki en eski ahşap manastırı olan Yokesonekyaung Manastırı görülecek yerler arasındadır. Oyma ahşapları ile ünlenen bu manastır aynı zamanda dinsel açıdan muhteşem bir sanat eseridir. Daha sonra, içerisinde Myanmar'ın en büyük Buda heykelinin bulunduğu Man Pagodasını da ziyaret edebileceksiniz. 

  08.Gün            THANTKYI - BAGAN
  Kahvaltı sonrası, Thantkyi dağı üzerindeki Thantkyi Pagodasını ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası gemimize dönüş ve muhteşem manzaralar eşliğinde Asya'nın en iyi korunmuş arkeolojik bölgesi ve açık hava müzesi Bagan'a hareket. Varışımız ile birlikte düzenleyeceğimiz Bagan turunda; Eski Burma'nın ruhani merkezi ve bölgedeki yaklaşık 2200 tapınak ve pagoda ile ün kazanmış bu arkeolojik alandaki en önemli tapınaklardan biri olan Ananda Tapınağı ve tamamen altın ile kaplanmış Shwezigon Pagodası görülecek yerler arasındadır. Geceleme Bagan limanında ki demirli gemimizde.

  09.Gün            BAGAN - MT.POPA - BAGAN
  Kahvaltı sonrası, muhteşem manzaralar görebileceğiniz Popa dağına özel araçlar ile çıkıyoruz. Bölgedeki inanışa göre aynı zamanda bir Hac yeri kabul edilen bu dağın zirvesinden muhteşem panoramik manzara sizlere unutulmaz bir Bagan manzarası sunacak. Geceleme Bagan limanında ki demirli gemimizde.  

  10.Gün            BAGAN - YANDABO
  Kahvaltı sonrası, 1.Anglo-Birmanya savaşının bitişini ilan eden, İngiliz ve Birmanyalıların ateşkes imzaladıkları yer olan Yandabo kasabasına varıyoruz. Bu kasabayı kendiniz keşfetmeniz için serbest zamanınız olacak.

  11.Gün            INWA
  Kahvaltı sonrası, Birmanya Krallığına 400 yıldan fazla bir süre başkentlik yapmış olan İnwa'ya varıyoruz. At arabaları ile yapılacak turumuzda; etkileyici Mahaaungmyebonzan Manastır'ı ve tamamen Tik Ağacından yapılmış Bargaya Manastır görülecek yerler arasındadır.

  12.Gün            SAGAING - MINGUN - MANDALAY
  Kahvaltı sonrası, yüzlerce manastırın bulunduğu Sagaing'i geziyoruz. Turumuz esnasında; Soonuponyashin Pagodası, Kaunghmudaw Pagodası ve Uminthonese Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş ve Mingun'a hareket. Mingun'a varışımız ile birlikte; orjinali 152 metre olarak planlanan fakat tamamlanamayan Pathodawgyi Pagodasının kalıntıları, Myatheindan Pagodası, 101 ton ağırlığında dünyanın en geniş çanı olan efsanevi Mingun Çanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gece geç saatlerde Mandalay'a varış. Geceleme Mandalay limanında ki demirli gemimizde.

  13.Gün            MANDALAY
  Kahvaltı sonrası, bu turun en güzel ve en can alıcı yerlerinden biri olan, adına film (Mandalay Yolu) bile yapılmış ünlü Mandalay'da yapacağımız tur esnasında; Bronzdan yapılan ama günümüzde altın kaplamaya dönüştürülen Mahamuni Buddha heykeli, Amarapura kıyısında Taungthaman gölü üzerine dünyanın en uzun teak ağacından yapılma, 150 yıllık U Bein köprüsü, zarif ağaç oymaları ile bezeli Shwenandaw Manastırı ve dünyanın en büyük kitabı diye adlandırılan, 729 büyük parça mermer üzerinde Budist kutsal metinleri bulunan, Kuthodaw Pagodası görülecek yerler arasındadır. Bu gece gemimizde Kaptan'ın Veda Yemeği düzenlenecektir. Geceleme Mandalay limanında ki demirli gemimizde.

  14.Gün            MANDALAY (GEMİDEN İNİŞ) - YANGON
  Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle saatlerinde Havalimanına transferimiz olacak. Daha sonra Yerel Havayolları ile Yangon'a hareket. Yangon'a varış sonrası otelimize transfer. Check-in ve Odaların dağılımı sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  15.Gün            YANGON - SEUL (G.KORE)
  Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşamüzeri Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası, Kore Havayollarının KE 472 nolu seferi ile 23.55'de Seul'e hareket. Geceleme uçakta.

  16.Gün            SEUL - İSTANBUL
  Yerel saat ile 07.45'de Seul Havalimanına varış. Burada yapılacak aktarma sonrasında, Kore Havayollarının KE 955 nolu seferi ile 14.25'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 19.15'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

  *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli

  eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

  Mutlu bir seyahat geçirmenizi dileriz…

 • Çok Yakında..

Misafir Yorumları

yorumlarAYŞE AKSU ALTAN

Golden Bay acentası ile yaptığımız tüm seyahatlerde vaadedilen konfor ve kalite..rehberlerin profesyonellikleri ...aklımıza seyahat denince ilk gelen isim..Her zaman memnun ayrıldık.Teşekkürler Tuğba Hanım,Mert Bey,Haluk Bey ....ve diğer kıymetli rehber arkadaşlarımız❤️👌🏼🍸💝

Ayşe Aksu ALTAN

yorumlarNURBANU PEKOL

Sevgili Tuba hanım,

sayenizde çok keyifli bir gezi yaptık çok teşekkürler. Her zamanaki gibi Goldenbay tarafından düzenlenen herşey sorunsuz geçti. Tuna ve Akdeniz turlarını dört gözlen bekliyoruz. bu arada sizin Peru turunuzu çok övdüler.Lütfen Kasım için aklınızda olalım...Çin olursa tekrar bizi unutmayın lütfen.

Sizlere çok teşekkür ederiz,iyiki varsınız.

Nurbanu PEKOL

yorumlarMELTEM ATALAY

Merhaba,

28 Haziran - 5 Temmuz 2018 arası Amadeus Provence nehir gemisiyle yapmış olduğumuz Fransa Rhone-Saone Provence gezisi ile ilgili memnuniyetimizi iletmek istedim.

Gerek ekstra turlarin icerigi, gerek rehberimiz Burçak Targaç'ın tecrübe, derin donanımı ve ilgisi, gerek tur yetkilisi Tuba Doğan'ın yakın alakası ile gercekten dört dörtlük bir tatil yaşadık.

Tüm ekibi kutlar iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla

Meltem ATALAY

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında