Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
YURTDIŞI TURLARI
Anasayfa » Yurtdışı Turları » Ortadoğu Turları » İRAN & HORASAN KÜLTÜR TURU
İRAN & HORASAN KÜLTÜR TURU

İRAN & HORASAN KÜLTÜR TURU

Tahran / İsfahan / Yezd / Şiraz / Meşhed ‘Horasan’
Tarihler: 10 Nisan 2020
Günler: 9 GECE 10 GÜN
1650 €
REZERVASYON
 • Acaba Farsça olmasaydı nasıl bir şiir dünyası olurdu? Sıkıntılı anlarınızda Firdevsi, Ömer Hayyam, Hafız ve Sadi’nin şiirlerini dinlemek içinize ferahlık katar. İran, şairleri için anıtsal mezarlıklar tasarlayan ve şairlerinin mezarlarını gece gündüz ziyaret eden insanların ülkesidir. Tahran’ın Mücevher Müzesi koleksiyonları, Golestan Sarayı’nın dekorasyonu baştan çıkarıcıdır. İran için neden ‘Gizli Güzellikler Ülkesi’ tanımının yapıldığını Kashan’da Finn Garden’ı, Esfehan’da 40 Sütunlu Saray’ı görünce daha iyi anlayacaksınız. İran’ın zengin tarihi ve renkli kültür dokusu sizleri heyecanlandıracaktır. Dünyanın en büyük meydanlarından biri olan Esfehan’ın Nakşı Cihan Meydanı bir simetri harikasıdır. Esfehan’ın Cuma Cami, dünyanın en eski 10 caminden biridir, Siesopol Köprüsü filmlere konu olmuştur. M.Ö 3000’li yıllara uzanan Naein Kalesi, dünyanın çamurdan inşa edilmiş en eski kentinden kalan duvarlardır. Çöl Gelini Yazd’ın Zerdüşlerden mirası Sessizlik Kuleleri’nin gizemi görmeden hissedilemez. Pasargadae’de Büyük Kiros’u ve dünyanın ilk insan hakları yasasını, Persepolis’te Persleri ve Büyük İskenderi, Tahtı Cemşid’de Sasanileri düşleyeceksiniz. Şiraz’da Işık Kralı türbesinin süslemeleri, Hafız’ın ve Sadi’nin dizeleri ruhunuzu sarsacak. Bu olağanüstü ülkeyi tanımanız için güzel bir program hazırladık. Size düşen valizinizi hazırlamak, gerisini biz düşündük.       

  TUR PROGRAMI 

  10 / 11 NİSAN 2020 CUMA / CUMARTESİ: İSTANBUL / TAHRAN  
  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 23:00’de bulunmanızın ardından sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra Türk Hava Yolları’na ait TK 878 nolu sefer ile saat 01:30’da Tahran’a hareket ve yerel saat ile 06:05’de varış. Rehberimizin Tahran havalimanında misafirlerimizi karşılamasının ardından ilk ziyaretimiz UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Gülistan Sarayı (ana bölüm) olacaktır. Saray, 18. Yüzyılda Kaçar Hanedanının kurucusu Ağa Muhammed Han tarafından başkent ilan edilen ve günümüzde nüfusu 16 milyona yaklaşan metropolde tüm ülke tarihine ışık tutan ve eşsiz bir koleksiyon barındıran, Kaçar Hanedanının Avrupa saraylarından etkilenerek yaptırdığı bir yapıttır. Ulusal arkeoloji müzesi ve İslam eserleri müzesini gördükten sonra şehrin kuzeyinde yerleşen Sadabad sarayını (2 saray) veya Ulusal mücevherler müzesini geziyoruz. Ardından otelimize transfer olacağız. Odalara yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde. 

  12 NİSAN 2020 PAZAR: TAHRAN / KAŞAN / İSFAHAN
  Sabah kahvaltısının ardından Tahran’ın simgesi olan Azadi Anıtını ziyaret edip, ardından Kaşan’a hareket edeceğiz. Kaşan şehrinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Fin Bahçesi ziyaretinden sonra şehrin tarihi dokusunda bulunan Tabatabi Evini, Emir Ahmed Hamamını ziyaret edeceğiz. Kaşan’dan uygun molalarla 2 saati aşkın bir yolculukla İsfahan şehrine hareket. İsfahan’ın akşam ve gece saatlerinde yoğunlaşan sosyal hayatının görülmesi sonrasında otelimize yerleşme. Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde. 

  13 NİSAN 2020 PAZARTESİ: İSFAHAN  
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İran’ın önemli sanat eserlerinin bulunduğu bir İsfahan şehir gezisi için otelden hareket. 16. yy.’da çıkarılmış bazı madeni paraların üzerinde bu şehrin önemini belirtmek için yer alan ‘İsfahan Dünyanın Yarısıdır’ deyimi boşuna söylenmemiştir. Bu şehir size, gerçek İran kültür ve sanatının hangi duyarlı ve estetik noktalara erişmiş olduğunu iddiasız, gürültüsüz bir tatlılıkla gösterecektir. Burada devrim ateşinin ve politik tartışmaların gerilimi yoktur, sadece mistik ve sakin bir sanatsal duyarlılık vardır. İsfahan’da yapacağımız şehir turunda; bir mimarlık şaheseri olan Kırk Sütunlu Saray ve UNESCO Listesi'nde yer alan Ali Kapı (Devlet Kapısı) Sarayının ve camilerin olduğu Isfahan Nakş-ı Cihan Meydanı (İmam Meydanı) ve Şeyh Lütfullah Camii’ni gezecek ve meydan içerisinde kafelerde ve el sanatları mağazalarında vakit geçirmek için serbest zamanımız olacak. Öğle yemeği tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

  14 NİSAN 2020 SALI: İSFAHAN / YEZD
  Sabah kahvaltımızın ardından yaklaşık 340 km uzaklıkta olan Yezd şehrine doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız dünya mirası listesine bekleyen Meybod Kenti, İslam öncesi zamana ait öneli eserlerin bulunduğu kentte ilk molamız Şah Abbas Kervansarayı ve Buz evi olacaktır. Ardından Fahadan mahallesine gideceğiz. Burada İran kültür ve mimarisinin ruhunu hissedebileceğiniz dar sokakları, binaları ve türbeleri ile şehri keşfederken keyif alacaksınız. Sonraki ziyaretlerimiz Emir Çakmak meydanı, Sessizlik kuleleri ve Zerdüştler tapınağı olacaktır. Öğle yemeği tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme Yezd’de otelimizde. 

  15 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA: YEZD / ŞİRAZ 
  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerini yaparak 440 km uzaklıktaki Şiraz’a yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında Abarkuh köyüne uğrayacak ve boyu 25 metreyi, gövdesi 18,60 metreyi bulan 2500 yıllık selvi ağacını gördükten sonra Pers-Akemeniş döneminin en erken mimari örneklerini yansıttığı için UNESCO tarafından 2004 senesinde Dünya Mirası listesine alınmış Pasargarde Kent’ini de  ziyaret edeceğiz. Burada Büyük İskenderin de ziyaret ettiği Büyük Cyrus’un anıt mezarını görüyoruz. Milat'tan önce VI.cı yüzyılda Büyük Cyrus tarafından kurulan ve Akemeniş İmparatorlığunun ilk başkenti olan Pasagard'ın müstahkem terası olan Tall-i Takht ve sarayın bazı kalıntıları görülebilmekte fakat en önemli görkemli kalıntının çok iyi korunmuş Cyrus II'un mozolesi olduğu şüphesiz. Gezimizin ardından Şiraz kentine doğru yola çıkıyor ve burada Hafız’ın mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde. 

  16 NİSAN 2020 PERŞEMBE: ŞİRAZ (PERSEPOLİS ANTİK KENTİ)
  Sabah kahvaltımızın ardından Pers İmparatorluğunun başkenti ve UNESCO Dünya mirasları listesinde yer alan Persepolis Antik kentine doğru hareket edeceğiz. Persopolis şehri, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Burası eski dönem antik kentler arasında sıra dışı bir yerleşim alanıdır. Bugün, burada Büyük Merdivenler, Apadana Sarayı, hükümdarların önemli politik kararları verdiği Tripylon, Haremsara Müzesi, Hazine ve Yüz Sütun Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Pers İmparatorluğu'nun başkenti olan Persepolis, MÖ 6. yüzyıl sonlarına doğru Pers Kralı I. Darius (Dara) tarafından kurulmuştur. Darius'dan sonra tahta çıkan I. Serhas (Xerxes) ve Artakserkses (Ardaşir) şehri büyüterek harika anıtlarla doldurmuşlardır. Persepolis Saray, Tören Salonu ve Kral Mezarları bölümünden oluşmaktadır. Persepolis'te kral sarayları taşıma toprakla yapılan, tepesi 473 metre uzunlukta, 86 metre genişlikte ve 13 metre yüksekliği olan yapay bir tepe üzerinde bulunmaktaydı. Sarayların bulunduğu bu taraçaya iki geniş merdivenle çıkılıyordu. Merdivenlerin yan duvarları kabartma heykellerle doludur. Kserkses'in taht salonunda, her biri 20 metre yükseklikte olan ve üzerinde 2 metre yükseklikte başlıkları olan 100 sütun bulunur. Başlıklar boğa ve insan şeklinde ve sarayın iki büyük sütunla tutturulan kapısının yüksekliği 11 metredir. Kapıdaki sütunların önünde, yüzleri insan şeklinde olan iki boğa heykeli vardır. Persepolis'teki ziyaretlerimizin ardından Nakş-ı Rüstem antik şehrine gidiyoruz. Nakş-ı Rüstem, (Kaya Mezarlar) İran'ın Fars eyâletinde bulunan Persepolis'ten 12 km kuzeybatıda bulunan bir arkeolojik sitedir.  Fars mitolojisi kahramanı Rüstem'i tasvir ettiği düşünülen, anıt mezarların altlarındaki Sasani oymaları sebebiyle Nakş-ı Rüstem "Rüstem'in Resmi" denilmiştir. Nakş-ı Rüstem'de, Akameniş krallarına ait yedi adet mezar vardır. Üzerindeki yazılar açık şekilde bir tanesinin I. Darius'a ait olduğunu belirtir. I. Darius'un yanında, üç tanesinin, I. Xerses, I. Artaxerses ve II. Darius'a ait olduğuna inanılır. Persepolis'in arkasında tamamlanmış şekilde bulunan iki mezar da büyük ihtimalle II. Artaxerses'e ve III. Artaxerses'e aittir. Bitmemiş bulunan bir tanesi, en uzun iki sene hükümdarlık yapan Arses'e, ama daha kuvvetli bir ihtimalle Büyük İskender tarafından düşürülen son Akameniş hükümdarı III. Darius'a aittir. Nakş-ı Rüstem'de mezarlara ilaveten, mezarların alt kısmında, Sasani krallarına ait olan yedi adet devasa kaya oyması bulunur. Ardından Şiraz kentine geri döneceğiz. Şehrin girişinde bulunan Kuran kapısını ziyaret ettikten sonra dinlenmek için serbest zaman. Öğle yemeği tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme Şiraz’daki otelimizde. 

  17 NİSAN 2020 CUMA: ŞİRAZ / MEŞED / TUS
  Kahvaltı sonrası Şiraz havalimanından Meşhed’e uçuyoruz. Meşhed’e inişimizin akabinde bizi bekleyen aracımızla Tus kentine hareket ediyoruz. Tus’ta ziyaretlerimiz Farsça lisanının en ünlü şairi Firdevsi’nin mezarı ve Harunike Buk’asını içermektedir. Meşhed’e dönüşümüzün ardından İmam Ali Rıza’nın muhteşem türbesini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme Meşhed’deki otelimizde. 

  18 / 19 NİSAN 2020 CUMARTESİ / PAZAR: MEŞED / NİŞABUR / İSTANBUL
  Sabah kahvaltısının ardından otelimizden çkış yapıyoruz. Ömer Hayyam ve Feridettin Attar’ın anıt mezarlarını ziyaret etmek için Nişabur kentine hareket ediyoruz. Ziyaretler sonrası tekrar Meşhed’e geri dönüyoruz ve Meşhed’in kapalı çarşısında alışveriş için serbest zaman. Akşamüzeri havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayollarına ait sefer ile gece saat 02:45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 05:40’da varış. Turumuzun sonu. 

  ÖNEMLİ:
  *Erkek misafirlerimiz seyahat esnasında şort, bermuda, diz üstü herhangi bir giyecek giyemezler.
  *Bayan misafirlerimiz ise seyahat esnasında etek (vücut hatlarını saklayan giysiler) başörtüsü ve fular giymelidirler.
  *Pasaportlarında geçen 6 ay içerisinde İsrail'e giriş damgası bulunan misafirler geri gönderilir. Ayrıca İsrail için çok girişli vizenin pasaportta bulunması aynı duruma dahildir. 

  TOPLAM 09 GECE / 10 GÜN
   

 • fotoicon
  fotogaleri
 • FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
  *İstanbul / Tahran – Meşhed / İstanbul arası THY ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
  *Havayollarının havalimanı ve güvenlik vergileri.
  *Tahran’da 1 gece 5* Parsian Azadi Hotel’de, İsfahan’da 2 gece 5* Abbasi Hotel’de (standart odalar), Yezd’de 1 gece 4* Dad Hotel’de, Şiraz’da 2 gece 5* Hotel Chamran’da, Meşhed’de 1 gece Pars Hotel veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar. (İRAN’DA KALINACAK OLAN OTELLER, ÜLKE ŞARTLARI DOĞRULTUSUNDA KALABİLECEĞİNİZ EN İYİ OTELLER OLMAKLA BERABER HER TÜRLÜ KONFORA HAİZDİR.)
  *Tüm öğle yemekleri (içecekler hariç). 
  *Tüm havalimanı transferleri. 
  *Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
  *Her gün kişi başı 1 şişe su. 
  *İran haritası. 
  *Tüm seyahat boyunca profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  *Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası 

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (telefon, minibar, restoran, kuru temizleme, vs.)
  *Öğle yemekleri 
  *Kişi başına 50 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
  *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
  **Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75’ lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

  NOT:
  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve yerel havayolundan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun gerek yurt içi ve yurt dışı iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  *Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
  *Golden Bay Tour force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  *Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Golden Bay Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  *Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin +1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Golden Bay Tour veya Golden Bay Tour rehberi sorumlu değildir.
  *Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
  *Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
  *Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  *İran’da Cuma ve Cumartesi günü haftasonu tatili kabul edildiğinde gezilecek bazı yerler kapalı olabilir.
  *İran’ı ziyarete edecek kadın yolcularımız seyahat boyunca pantolon ve üzerine kolları örtecek şekilde tunik giyebilirler. Rahat bir şekilde bağlanmış başörtüsü takılmalıdır. Erkek yolcularımızın seyahat boyunca short giymemelerini önemle rica ederiz.
  *Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları veya EURO götürmenizi tavsiye ederiz.
  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 1 x 20 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE GOLDEN BAY TOUR İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER)  İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
  *Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
  *Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay olması gerekmektedir. İran, Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.
  *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasında ki diğer uçuş biletlerinin meblağı da seyahat eden yolcuya rücu eder. 
  *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, keten pantolon, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk ve bol bol film alınız)
  *Turumuza katılacak kadın misafirlerimizin dizlerinin üstüne gelen tunik, altına pantolon giyebilirler ayrıca saçlarını tamamen kapatmaları gerekmemektedir fakat başörtüsü kullanmaları gerekmektedir. Turumuza katılacak erkek misafirlerimizin kısa short giymemelerini rica ederiz.
  *Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
  *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
   

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı: 1.650€
  Tek Kişi Farkı: 399€
  Üçüncü Kişi İndirimi: Sorunuz
  2-11 Yaş Arası: Sorunuz

Misafir Yorumları

yorumlarMEHMET MÜDERRİSOĞLU

15-23 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlediğiniz GÜNEY AFRİKA turuna ailece katıldık.  

Öncelikle daha yola çıkmadan firmanızdan gördüğümüz ilgi Betül hanım sayesinde yolculuğumuzun çok iyi geçeceğini gösteriyordu.  Kendisine özellikle teşekkürlerimizi iletmenizi rica ederim.

Rehberimiz Deniz Kılıç ise şimdiye kadar gittiğim yirmiden fazla seyahatimde en ilgili, en candan, en işini sevgi ve istekle yapan biri idi. Sizi onunla çalıştığınız için kutlarken onu da ayakta alkışlamak isterim.

Güney Afrika uzak bir yol, bilinmeyen bir yer olduğu halde hiç sıkılmadan, yaşım icabı yorucuda olsa fevkalade zevk alarak katıldık.  Kaldığımız ilk otel çok harika olmasa bile idare eder derecede idi.  Ancak Sun Cityde kaldığımız otel fevkalade idi.  Açıkçası keşke bir gece daha kalabilseydik demek isterim.

Tümüyle GOLDEN BAY TURİZM ailesine sonsuz teşekkürler ederim, tümüyle her şey muhteşemdi.

Bundan sonra yapacağınız gezileri ilk duymak ve özellikle Deniz Kılıç ın katılacaklarını mutlaka uyarmanızı dilerim, gitmediğimiz destinasyonlara ise katılmak isterim.

Her şeye teşekkürler eder, tüm çalışan ailenize sevgilerimi iletirim.
 
Mehmet MÜDERRİSOĞLU

yorumlarASİYE YALÇINKAYA

08-17.02.2019 tarihinde Deniz Kılıç rehberliğinde unutulmaz bir tatil geçirdik. Bu turu organize eden her türlü ayrıntıyı bizim için düşünen, sorularımıza içtenlikle cevap veren Gonca Tekin ‘e vee varlığıyla bize hem rehberlik hem yoldaşlık yapan çok sevgili Deniz Kılıç’a bu müthiş deneyim için çok teşekkür ederim

Asiye YALÇINKAYA

yorumlarŞULE ŞAHİN

Çok değerli Mülkiye mezunları ve sevgili katılımcılar, bir ODTÜlü olarak bu gezide sizleri tanıdığım ve yepyeni dostlar edindiğim İçin çok mutluyum. Başta Tuğrul bey ve Golden Bay olmak üzere herkese bu güzel gezi icin çok teşekkür ediyorum. Sonraki gezilerde sağlıkla görüşmek dileğiyle çok sevgiler

Şule ŞAHİN

Bize Ulaşın

Telefon icon
+ 90 212 232 88 00 Merkez
+ 90 216 463 40 00 Suadiye
+ 90 232 463 59 29 İzmir
+ 90 312 466 18 22 Ankara
Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Sizi Arayalım
Copyright © 2020 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1