Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
YURTDIŞI TURLARI
Anasayfa » Yurtdışı Turları » Hindistan Turları » HİNDİSTAN & NEPAL
HİNDİSTAN & NEPAL

HİNDİSTAN & NEPAL

Agra / Jaipur / Varanasi / Yeni Delhi / Kathmandu
Tarihler: 03 Nisan 2020
Günler: 10 GECE 11 GÜN
2199 €
REZERVASYON
 • 03 NİSAN 2020 CUMA: İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) / DOHA / YENİ DELHİ
  SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour – Qatar Airways kontuarı önünde saat 17:00’de buluşma. Golden Bay Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından Qatar Airways’e aiy QR 244 nolu sefer ile 19:55’de Doha’ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik bir uçuşun ardından yerel saat ile 24:00’de varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmanın ardından QR 570 no.lu sefer ile Güney Asya’nın hatta dünyanın en gizemli, en mistik ülkesi olarak bilinen Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye gece yarısından sonra 02:15 de hareket. Geceleme uçakta. 

  04 NİSAN 2020 CUMARTESİ: YENİ DELHİ / AGRA
  Sabah yerel saat ile 08:40 da varış.  Pasaport işlemleri ve bagaj alımının ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile önce sabah kahvaltısı alacağımız otele transfer. Ardından Agra’ya hareket (204 km) Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuktan sonra Agra’da ki otelimize varış ve yerleşme. Öğleden sonra şehri tanıtan güzel bir tur yapacağız. Bu tur esnasında önce Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Ekber tarafından 1565 yılında yapılmaya başlanmış ve çeşitli eklerin inşasıyla Şah Cihan tarafından bitirilmiştir. Kale, önceleri askeri amaçlı olarak yapılmışsa da Şah Cihan burayı bir saray olarak kullanmıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve penceresi Tac Mahal’e bakan bir odada ölmüştür. Bu ziyaretin ardından Taj Mahal’e fikir örneği olmuş İran soylu Mirza Gıyas Bey’in mezarının bulunduğu Itmad ud Daula’yı ziyaret edeceğiz. Agra’da görülmesi gereken diğer bir önemli yer olan bu türbe, İran’lı soylu Mirza Gıyas Bey’in türbesidir. Bu zatın güzel kızı Nur Cihan, imparator Cihangir ile evlenmiş ve bu evlilikten doğan kızları, adına Tac Mahal’in yapıldığı Mümtaz Mahaldir. Bu türbe, 1628 yılında Nur Cihan tarafından yaptırılmıştır. Mimari yapısı Cihangir için Lahor’da yapılmış bulunan türbeye benzemektedir.
  Bu anıt mezarın yapı özellikleri Tac Mahal’inkine çok benzemekle birlikte daha küçük boyutta olması bu işin daha detaylı ve daha ince işçilikle yapılmasını gerekli kılmıştır. Örneğin mermer içine değerli taşları kakma sanatı olan Pietra Dura burada çok daha ince bir hassaslıkla gerçekleştirilmiştir.
  Model olarak Tac Mahali andıran bu binaya “Baby Taj”, Yavru Tac ismi yakıştırılmaktadır. Bu ziyaretlerimizin ardından Agra’daki en etkileyici ve dünyanın en meşhur yapılarından biri olan Taj Mahal’i ziyaret edeceğiz. Agra’da bulunan birçok eser 16. ve 17. yüzyıllarda burayı başkentleri yapan Mughal İmparatorluğu döneminde yapılmıştır. Kent, Tanrı Krişna ile ilişkilendirilen ve Agra kadar eski Mathura ve Brindavan kentlerine menderes yaparak ilerleyen Yamuna Nehri kıyısına kurulmuştur. Ortaçağdaki yapısını korumuş olan Agra’nın dar sokaklarındaki mağazalarda gümüş ve altın süslemeler örneğini Taj Mahal’in duvarlarında da görebileceğiniz yarı değerli taşlarla süslenmiş mermer eşyalar gibi yerel el işlerini bulabilirsiniz. (Taj Mahal:Hindistan’ın sembolü haline gelmiş olan Taj Mahal, Mughal İmparatoru Şah Cihan tarafından eşi Mümtaz Mahal için yaptırdığı mermerden bir şiir gibi Yamuna Nehrinin kenarında tüm ihtişamı ile yer almaktadır. Tamamıyla beyaz mermerden inşa edilmiş olan Taj Mahal’in duvarları Pietra Dura olarak adlandırılan ve mermerin oyularak içine yarı değerli taşların yerleştirilmesinden oluşan süslerle kaplıdır) Turdan sonra otelimize dönüş. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  05 NİSAN 2020 PAZAR: AGRA / JAIPUR (FATEHPUR SIKRI)
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra 265 km uzaklıktaki Pembe Şehir olarak adlandırılan Jaipur’a hareket. Yaklaşık 40 kilometrelik bir yolculuğun ardından yolumuz üzerinde bulunan Abhaneri ve Fatehpur Sikri ziyaret edilecektir. Abhaneri’de Chand Baori adlı su kuyusunu göreceğiz. Yaklaşık 12 yıllık susuzluk ve kuraklık çektikten sonra Nikumbha hanedanı, Kral Chanda tarafından M.S. 9. yüzyılda, yöredeki su ihtiyacını karşılamak amacı ile inşa edilen Chand Baori su kuyusu, labirenti andıran simetrik merdivenleri ile tanınmaktadır. 13 farklı kademeye sahip, 3.500 basamaktan oluşan kuyunun derinliği ise 30 metre, yaklaşık 10 katlı bir bina yüksekliğindedir. Bu ziyaretimizin ardından bir dönem Moğol Hükümdarlığının başkenti olan Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. Agra’nın batısında kurulmuş olan bu şehir 1570 - 1586 yılları arasında imparator Ekber zamanında Moğol hükümdarlığının başkentiydi. Daha sonra terk edilmiştir. Günümüzde burası mükemmel biçimde korunmuş bir hayalet şehir durumundadır.  Toplamda yaklaşık 9 saat sürecek bir yolculuktan sonra otele varış. Odaların dağılımından sonra kısa bir süre dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  06 NİSAN 2020 PAZARTESİ: JAİPUR
  Sabah kahvaltısının ardından Hindistan’ın en önemli Khrishna Tapınakların’dan biri olan Govind Dev Ji Tapınağı’nı gezeceğiz. Burada Jaipur’da yaşayan çoğu Hindu’nun tipik bir sabahında güne başlamadan önce gerçekleştirdiği töreni göreceğiz. City Palace’ın bir parçası olan Govind Dev Ji Tapınağı, Tanrı Khrishna’ya adanmış olup ev sahipliği yaptığı Hint sanatının güzel örnekleri olan resimler ve altın kaplama tavanları, Avrupa’dan gelen avizelerle aydınlatılmaktadır.  Her sabah yüzlerce kişi Tanrı Khrishna’ya saygılarını sunmak üzere burada özel bir tören gerçekleştirir. Turumuzun geri kalanında City Palace ve Jantar Mantar görülecek yerler arasındadır. Jaipur Maharacasının halen yaşamakta olduğu küçük bir bölümü dışında bir müzeye dönüştürülmüş olan City Palace surlarla çevrili ve şehrin yedide birini kaplayan bir bölge içinde yer almaktadır. Müzede Tekstil ve Kostüm Müzesi, Sanat Galerisi, Chandra Mahal, Mubarak Mahal ve Divan-ı Has bulunmaktadır. (müze ziyareti yapılmayacaktır) Jantar Mantar Moğol Kumandan Sawai Jai Singh tarafından inşa edilmiş astronomi gözlem araçlarının toplandığı gözlem evini  gezeceğiz. Öğleden sonra Jaipur’un Eski idari merkezi olan Amber Kalesine gideceğiz. (Burası 1788 yılına kadar eyaletin yönetim yeri olmuştur) Jaipur’dan 11 km uzaklıkta bir tepenin yamacına kurulmuş olan bu kale Rajput mimarisinin en önemli örneklerinden biridir. Saray ilk olarak Raja Man Singh tarafından kurulmuş, ilaveler Sawai Jai Singh tarafından yaptırılmıştır. Filler üstünde yükselerek çıkılan saray içinde Divan-ı Avam, Divan- ı Has ve kafesli pencereleri ile saray kadınlarının saray içindeki önemli olayları seyredebildikleri Sukh Niwas ve Jai Mandir (Zafer Tapınağı) ayrıca ışıldayan aynaları ile ünlü Şiş Mahal’i göreceğiz. (Filler yoğunluktan dolayı müsait olmadığı takdirde, jeepler ile yukarı çıkılacaktır) Turdan sonra otelimize dönüş. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinden sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  07 NİSAN 2020 SALI: JAİPUR / VARANASİ
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra öğlene doğru havalimanona transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait 6E 913 nolu sefer ile Hindu Dini’nin Mekkesi diye tabir edilen ve Hindu Hacıların dünyanın her yerinden akın akın geldikleri Varanasi’ye 14:15 de hareket ve kısa bir uçuşun ardından 15:40 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Akşamüstü yılın 365 günü Varanasi’de yapılan meşhur Aarti Törenini izleyeceğiz. Ganj nehri kıyısında her akşam güneş batarken Tanrı Ganga’ya saygı içeren ve ona ibadet edilen Aarti veya tam adıyla Ganga - Aarti törenleri yapılır. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  08 NİSAN 2020 ÇARŞAMBA: VARANASİ
  Sabah çok erken kalkmak suretiyle kutsal nehir Ganj’da tekne turu. Tekne turumuz esnasında Hindu’ların nehirde kendilerini yıkayarak nasıl akladıklarını ve Ghat’ların ölülerini nasıl yaktıklarını, ayrıca 24 saat devamlı surette yanan bir odun ateşini göreceksiniz. Sabah ritüelini gördükten sonra otelimize döneceğiz. Otelimizde alınacak kahvaltıdan sonra Varanasi’yi tanıtan turumuza başlayacağız. Bu turumuz esnasında Benaras Hindu University, Durga, Vishvanat, Bharat Mata tapınakları göreceğimiz yerler arasındadır. Varanasi’de ki şehir turunun ardından, 10 km uzaklıktaki Sarnath’ı ziyaret edeceğiz. Burası Budha’nın aydınlanmasından sonra ilk vaazını verdiği yer olmakla birlikte, M.Ö 4.n cü ve 9.n cu yüzyıllar arasında öğreti merkezi olarak kullanılmıştır. Burada Dhamekh Stupa’sını, içinde Japon bir sanatçı tarafından Budha’nın hayatını resmettiği freskleri ve Ashoka Chakra’yı göreceğiz. Akşamüzeri otelimize dönüş. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  09 NİSAN 2020 PERŞEMBE: VARANASİ / YENİ DELHİ
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Sabah kahvaltısının ardından Delhi şehrini daha yakından tanıyacağınız şehir turumuza başlayacağız. Başkent Delhi alt kıtanın en büyük şehirlerinden biri olarak tarih boyunca tam 7 kez kurulmuştur. Günümüz Delhi’si yeni ve eskinin iç içe yaşadığı bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni şehir, İngiliz Raj tarzına uygun olarak Sir Edmund Lutyens tarafından tasarlanmıştır. Turumuza başlarken önce, Mughal İmparatorluğunun görkeminin ve gücünün bir göstergesi olan 1648 yılında Şah Cihan zamanında tamamlanan Kızıl Kale ile yine Şah Cihan döneminde yaptırılan Hindistan’ın en büyük camisi Jama Mescid, geçmişte Delhi’nin ticaret merkezi olan Chandi Chowk’u göreceğimiz eski Delhi turunu yapacağız. Ardından, Hint Ulusunun babası sayılan Mahatma Gandhi’nin sade kabrinin bulunduğu Raj Ghat’ı ve Delhi’deki en önemli Sikh Tapınaklarından biri olan Gurudwara Bangla Sahip Tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Bugünkü turumuzda göremediğimiz yerleri, bir sonraki günkü şehir turumuzda görebileceğiz)

  10 NİSAN 2020 CUMA: YENİ DELHİ
  Sabah alınacak kahvaltının ardından, Birinci Dünya Savaşında ölen 85.000 Hintli askerin anısına dikilen Zafer Takı (India Gate) ziyareti ile devam edecek turda, ulusal günlerde geçit törenlerinin yapıldığı geniş Raj Path ve sonundaki Hindistan Devlet Başkanının resmi konutu olan Rashtrapati Bhawan göreceğimiz yerler. İçindeki 75 metre yüksekliğindeki Zafer Kulesi ve yüzyıllardır paslanmadan duran demir kolon ile ünlü Qutub Minar’da görülecek yerler arasındadır. (Bir inanışa göre arkanız dönük olarak kollarınızı demir kolonun etrafında birleştirmeyi başarabilirseniz dileğiniz gerçekleşmektedir). Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Kingdom Of Dreams adlı bir Hint gecesi deneyimine katılabilirler. Hindistan’ın Broadway Showlarına cevabı niteliğindeki Kingdom of Dreams Show’u bizleri zaman içinde bir yolculuğa çıkaracak. Ardından yaklaşık 2 saat sürecek olan ve olağanüstü koreografi, kostüm ve müzikler eşliğinde bir Show olan Kingdom Of Dreams’i izleyeceğiz. Ardından Hint El sanatlarını, mutfak deneyimlerini ve birçok kültürel unsurları bir arada görebileceğiniz Culture Gully sokağında dolanmaya vaktimiz olacak)

  11 NİSAN 2020 CUMARTESİ: YENİ DELHİ / KATMANDU
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel havayollarına ait RA 206 nolu sefer ile 11:15 de Katmandu’ya hareket ve kısa bir uçuşun ardından, yerel saat ile 13:05 de varış.(Kral Prithi Narayan Shah tarafından 18.yy da kurulan dünyadaki tek Hindu Krallığı Nepal’in başkenti Kathmandu dünyanın damı sayılan dağ sırası Himalayalar’daki bir vadiye kurulmuştur. Tanrılarla ölümlülerin birbirine karıştığı yer olarak adlandırılan Nepal Krallığı, dünyada bir eşi olmayan manzaraları ve konuksever insanlarıyla, komşuları Çin, Hindistan ve Tibet’in en iyi özelliklerini almış gibidir.) (Bugünkü Yeni Delhi / Katmandu uçuşu biraz daha geç vakitte olabilir) Pasaport işlemleri ve bagaj alımının ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız  ile otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  12 NİSAN 2020 PAZAR: KATMANDU
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Katmandu’yu tanıtan geniş kapsamlı bir tur yapacağız. Bir açık hava müzesi olan Kathmandu turumuza, kendine has bir mimariye sahip saraylar, tapınaklar ve çeşitli binalardan oluşan 48 yapının bulunduğu Durbar Meydanı’ndan başlayacağız. Yerel halkın yaşayan bir tanrıça olduğuna inandıkları bir genç kızın avluya bakan bir pencerede görüldüğü Kumari Bhal yani Yaşayan Tanrıça tapınağından sonra Durbar Meydanı’na hakim ve Kral Pratap Mall tarafından 17.yy.da inşa ettirilmiş olan Hanuman Dhoka (Maymun Tanrı Kapısı) Sarayı’nı göreceğiz. Daha sonrasında Swoyambhunath Maymunlar Tapınağı ziyaret edeceğiz. (Her sene sayısı milyonu aşan turistin ziyaretine sahne olan Katmandu'nun en çok ziyaret edilen tapınaklarından biri kuşkusuz Swayambhunath Tapınağı. Çevresinde çok sayıda maymun bulunan ve bu maymunların kutsal olduğuna inananlar tarafından 'Maymunlar Tapınağı' olarak da adlandırılan bu yer, Budizm'in dünyadaki en kutsal temsillerinden biri. Kendi kültürü ve kendi dili (Nepali) olan ülkenin bu kıymetli tapınak, mimaride 'stupa' olarak bilinir)Turumuzun devamında Güneydoğu Asya’nın en büyük budist tapınağı olan Boudhanath Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Bu Stupa dünyanın en büyüğü olmakla beraber, Kral Mana Deva burasını 5.yy’da günahlarının tarziyesi için sekizgen şekilde inşa ettirmiştir. Daha sonra kutsal Bagmati Nehri kıyısındaki Shiva’ya adanmış Pashupatinath tapınağını ziyaret edeceğiz.  Ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  13 NİSAN 2020 PAZARTESİ: KATMANDU / DOHA / İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN)
  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Qatar Airways’e ait QR 653 no.lu sefer ile 10:30’da Doha’ya hareket ve yerel saat ile 13:10 da varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra QR 243 no.lu sefer ile 14:25’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 18:45’de Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

  TOPLAM 10 GECE / 11 GÜN
   

 • fotoicon
  fotogaleri
 • FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
  *İstanbul / Doha / Yeni Delhi – Katmandu / Doha / İstanbul arası Qatar Airways ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti.
  *Yerel havayolları ile tek yön iç hat ekonomi sınıfı uçak biletleri.
  *Havalimanı Vergileri.
  *Katmandu’da 2 gece Radisson Plaza Hotel, Jaipur’da 2 gece Marriott Hotel, Agra’da 1 gece Jaypee Palace Agra’da, Varanasi’de 2 gece Madin Hotel, Delhi’de 2 gece The Suryaa Hotel veya bir benzeri otellerde konaklamalar.
  *Otellerde alınacak olan açık büfe kahvaltılar.
  *Otellerde alınacak akşam yemekleri (içecekler ve meşrubatlar hariç).
  *Programda belirtilen tüm turlar.
  *Delhi / Agra / Jaipur arası özel araç ile transferler.
  *Programın otobüs ile yapılan kısmında eyalet geçiş vergileri.
  *Müze girişleri.
  *Mevcut hizmet vergisi.
  *Havaalanlarında ve otellerde valiz taşıma ücretleri.
  *Lokal acenta tarafından verilecek olan veda hediyesi.
  *Otellerde ve havalimanlarında valiz taşıma ücretleri.
  *Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri.
  *Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (bar, minibar, kurutemizleme, vs.)
  *Hindistan ve Nepal vize ücretleri. (Nepal vizesi ülkeye girişte alınır. Vize ücretini her yolcu kendisi öder (Yaklaşık 25USD). Nepal vizesi için yanınızda mutlaka 2 adet vesikalık fotoğraf bulundurunuz.
  *Müze girişlerinde ilave alınan fotoğraf makinesi ve kamera ücretleri. (kişi başına sadece birkaç Amerikan Doları’dır)
  *Yaklaşık kişi başına 30 USD tutan ve yerel rehberleri ile yerel şoförlere verilecek olan bahşişler.
  *Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
   *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
  **Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

  NOT:
  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Qatar Airways ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  *Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
  *Golden Bay Tour gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  *Ekstra turlar en az 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 15 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
  *Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
  *Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
  *Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  *Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Golden Bay Tour veya Golden Bay Tour rehberi sorumlu değildir.
  *Kathmandu’dan ayrılırken her yolcu ayakbastı ücreti olan 25 USD’yi kendisi ödemelidir.
  *Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları götürmenizi tavsiye ederiz. 
  *Bu seyahate iştirak edecek istisnasız her yolcunun tek girişli Hindistan ve tek girişli Nepal vizesi alması gerekmektedir. 
  *Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir. Hindistan vizesi Türkiye’den tarafımızdan alınmakta, Nepal vizesi ise ülke girişinde her yolcu tarafından vize ücreti münferiden ödenerek alınmaktadır.
  *Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz.
  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle Hindistan dönüşünde kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5-7 kg olabilir.
  *Yanınıza mutlaka bir adet hırka veya kazak, bir adet yağmurluk alınız ve rahat yürüyebileceğiniz 2 çift ayakkabı alınız. 
  *Seyahat edeceğiniz dönem Hindistan ve Nepal için ılıman bir dönem olacaktır. Dolayısıyla yanınıza buna göre kıyafet almanızı tavsiye ederiz.
  *Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
  *Ara uçuş saatleri turumuz kalkmadan yaklaşık 1 hafta önce teyid edilir.
  *Hindistan’ın ve Nepal’in kendi yerel para birimleri mevcuttur. Bu para birimleri Türkiye’de bankalarda veya döviz bürolarında bulunmamaktadır. Sizlere tavsiyemiz seyahatiniz için yanınıza Amerikan Doları almanızdır.
  *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
  *Programımız esnasında otellerde alınacak olan akşam yemekleri tamamen sizlerin damak zevkine göre ve batılı standartlara uygun olarak seçilmiştir.
  *Vize alımları için en az 14 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
  *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
   

 • İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı: 2.199€
  Tek Kişi Farkı: 599€
  Üçüncü Kişi İndirimi: 75€
  2-11 Yaş Arası: 1.999€

Misafir Yorumları

yorumlarŞULE ŞAHİN

Çok değerli Mülkiye mezunları ve sevgili katılımcılar, bir ODTÜlü olarak bu gezide sizleri tanıdığım ve yepyeni dostlar edindiğim İçin çok mutluyum. Başta Tuğrul bey ve Golden Bay olmak üzere herkese bu güzel gezi icin çok teşekkür ediyorum. Sonraki gezilerde sağlıkla görüşmek dileğiyle çok sevgiler

Şule ŞAHİN

yorumlarASİYE YALÇINKAYA

08-17.02.2019 tarihinde Deniz Kılıç rehberliğinde unutulmaz bir tatil geçirdik. Bu turu organize eden her türlü ayrıntıyı bizim için düşünen, sorularımıza içtenlikle cevap veren Gonca Tekin ‘e vee varlığıyla bize hem rehberlik hem yoldaşlık yapan çok sevgili Deniz Kılıç’a bu müthiş deneyim için çok teşekkür ederim

Asiye YALÇINKAYA

yorumlarAYŞE AKSU ALTAN

Golden Bay acentası ile yaptığımız tüm seyahatlerde vaadedilen konfor ve kalite..rehberlerin profesyonellikleri ...aklımıza seyahat denince ilk gelen isim..Her zaman memnun ayrıldık.Teşekkürler Tuğba Hanım,Mert Bey,Haluk Bey ....ve diğer kıymetli rehber arkadaşlarımız❤️👌🏼🍸💝

Ayşe Aksu ALTAN

Bize Ulaşın

Telefon icon
+ 90 212 232 88 00 Merkez
+ 90 216 463 40 00 Suadiye
+ 90 232 463 59 29 İzmir
+ 90 312 466 18 22 Ankara
Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Sizi Arayalım
Copyright © 2020 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1