Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Orta & Güney Afrika Turları » GÜNEY AFRİKA SAFARİ ROTASI **VİZESİZ ROTALAR
GÜNEY AFRİKA SAFARİ ROTASI **VİZESİZ ROTALAR

GÜNEY AFRİKA SAFARİ ROTASI **VİZESİZ ROTALAR

Johannesburg (1) – Sun City (2) – Pilanesberg – Cape Town (3)
Tarihler: 20 Nisan & & 25 Haziran & 23 Temmuz & 27 Ağustos & 15 Ekim & 12 Kasım & 10 Aralık 2023
Günler: 7 Gece 8 Gün
1797 $
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.Gün                   İSTANBUL - JOHANNESBURG

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait uçak ile Johannesburg’a hareket ediyoruz. Varışın ardından alandan ayrılıyor ve panoramik Johannesburg şehir turumuza başlıyoruz. Şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme Johannesburg’taki otelimizde.

   

  2. Gün                  JOHANNESBURG – SUNCITY 

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Sun City’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde diley

  en misafirlerimiz için opsiyonel Lesedi Kültür Köyü turu öğle yemekli (95 USD Kişi Başı) yapma imkanı. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, opsiyonel tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Sun City’e varıyoruz ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Varışa istinaden yaptığımız panoramik şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

   

  3. Gün                  SUNCITY 

  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Pilanesberg safari (125 USD Kişi Başı) turuna katılabilirler. Pilanesberg National Park’ta safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı yakalayacağız;  safarinin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde

   

  4. Gün                  SUN CITY –  JOHANNESBURG – CAPE TOWN

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg – Cape Town uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde yapılacak olan opsiyonel Aslan Parkı turuna (85 USD Kişi Başı) katılabilirler. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, kendi ortamlarında oyunlarını görme,  imkanı bulacağız. Turumuzun havalimanına varış ve Cape Town uçuşu gerçekleşiyor. Cape Town’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

  **** CapeTown şehir turu Johannesburg – Cape Town uçuşuna göre ertesi gün yapılabilir.. ****

   

  5. Gün                 CAPE TOWN

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz Ümit Burnu (Öğle yemekli) (155 USD Kişi Başı) gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

   

  6. Gün                 CAPE TOWN 

  Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımız ile opsiyonel Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği (Öğle yemekli) (145 USD Kişi Başı) gezisi yapılacaktır. Öncelikle Masa dağını ve yörenin ünlü içeceklerini tadacağımız turumuza çıkıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

  7. Gün                  CAPE TOWN - İSTANBUL 

  Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre. Daha sonra kararlaştırdığımız saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarına ait sefer ile İstanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...

   

  8. Gün                  İSTANBUL

  İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

   

   

  ÖRNEK (vb.) OTELLER

  JOHANNESBURG

  SUN CITY

  CAPE TOWN

  4**** Holiday Inn Rosebank vb.

  4**** Kingdom Resort vb.

  4**** Park Inn Radisson Foreshore hotel vb.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • Bu program Golden Bay Tour ile BinRota Turizm ortak operasyonudur.

  Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Golden Bay Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  Golden Bay Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Golden Bay Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Golden Bay Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • FİYATLANDIRMA

  UÇUŞ DETAYLARI

  KALKIŞ TARİHİ

  KİŞİBAŞI

  2  Kişilik Odada

  %10 EB İNDİRİMLİ

   

  28 Ocak – 4 Şubat 2023

  1.942 USD

  1.747 USD

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 27 Ocak Cuma saat 22:30

    28 Ocak  TK 42    İstanbul     01:45  -   Johannesburg        10:20

    3 Şubat   TK 45    CapeTown 17.50 -     İstanbul  05:10 +1 (İstanbul’a varış 04 Şubat)

  20-27 Nisan 2023

  1.996 USD

  1.797 Usd

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 19 Nisan Çarşamba saat 22:30

    20 Nisan  TK 42    İstanbul     01:45  -   Johannesburg        10:20

    26 Nisan  TK 45    CapeTown 17.50 -     İstanbul  05:10 +1 (İstanbul’a varış 27 Nisan)

  25 Haziran – 2 Temmuz 2023

  1.886 USD

  1.697 Usd

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 24 Haziran Cuma saat 22:30

    25 Haziran   TK 42    İstanbul     01:45  -   Johannesburg        10:20

    1 Temmuz   TK 45    CapeTown 17.50 -     İstanbul  05:10 +1 (İstanbul’a varış 2 Temmuz)

  23-30 Temmuz 2023

  1.774 USD

  1.597 USD

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 22 Temmuz Cumartesi saat 22:30

    23 Temmuz   TK 42    İstanbul     01:45  -   Johannesburg        10:20

    29 Temmuz   TK 45    CapeTown 17.50 -     İstanbul  05:10 +1 (İstanbul’a varış 30 Temmuz)

  27 Ağustos – 3 Eylül 2023

  1.775 USD

  1.597 USD

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 26 Ağustos Cumartesi saat 22:30

    27 Ağustos   TK 42    İstanbul     01:45  -   Johannesburg        10:20

    2 Eylül           TK 45    CapeTown 17.50 -     İstanbul  05:10 +1 (İstanbul’a varış 3 Eylül)

  15-22 Ekim 2023

  1.786 USD

  1.607 USD

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 14 Ekim Cumartesi saat 22:30

    15 Ekim   TK 42    İstanbul     01:45  -   Johannesburg        10:20

    21 Ekim   TK 45    CapeTown 17.50 -     İstanbul  05:10 +1 (İstanbul’a varış 22 Ekim)

  12-19 Kasım 2023

  1.775 USD

  1.597 USD

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 11 Kasım Cumartesi saat 22:30

    12 Kasım    TK 42    İstanbul     01:45  -   Johannesburg        10:20

    18 Kasım    TK 45    CapeTown 17.50 -     İstanbul  05:10 +1 (İstanbul’a varış 19 Kasım)

  10-17 Aralık 2023

  1.797 USD

  1.617 USD

    Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 9 Aralık Cumartesi saat 22:30

    10 Aralık    TK 42    İstanbul     01:45  -   Johannesburg        10:20

    16 Aralık    TK 45    CapeTown 17.50 -     İstanbul  05:10 +1 (İstanbul’a varış 17 Aralık)

  SINGLE Oda Farkı :

  ÇOCUK İndirimi :

  BEBEK :

  +475 Usd

    - 50 Usd

    445 Usd

   

Misafir Yorumları

yorumlarOSMAN BARIŞ YAY

Hizmet ve insan kalitesi,fevkalade

Osman Barış YAY

yorumlarMELTEM ATALAY

Merhaba,

28 Haziran - 5 Temmuz 2018 arası Amadeus Provence nehir gemisiyle yapmış olduğumuz Fransa Rhone-Saone Provence gezisi ile ilgili memnuniyetimizi iletmek istedim.

Gerek ekstra turlarin icerigi, gerek rehberimiz Burçak Targaç'ın tecrübe, derin donanımı ve ilgisi, gerek tur yetkilisi Tuba Doğan'ın yakın alakası ile gercekten dört dörtlük bir tatil yaşadık.

Tüm ekibi kutlar iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla

Meltem ATALAY

yorumlarSEVİM ONUR

Güvenilir ,iyi personel, programları güzel ve aynen uyguluyorlar,programlarını değişik yerlere göre yapıyorlar, çok geziye katıldık, daha önce gitmediklere yere program yaparlarsa katılırız.

Sevim ONUR

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1KVKK Hakkında Whatsapp İletişim