Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURTİÇİ
TURLAR

YURTİÇİ TURLARI

Anasayfa » Yurtiçi Turları » Güneydoğu Anadolu Turları » GÖBEKLİTEPE NEMRUT TURU
GÖBEKLİTEPE NEMRUT TURU

GÖBEKLİTEPE NEMRUT TURU

Adıyaman - Cendere Köprüsü – Arsemia - Nemrut Dağı Şanlıurfa, Atatürk Barajı – Göbeklitepe - Şanlıurfa - Haleplibahçe - Arkeoloji Müzesi – Balıklıgöl Şanlıurfa, Harran - Gümrük Han - Gaziantep
Tarihler: 06 Mayıs & 13 Mayıs & 20 Mayıs & 27 Mayıs 2022
Günler: 2 Gece 3 Gün
2150 TL
BİLGİ İSTEYİN
 • 1. Gün             ADIYAMAN, CENDERE KÖPRÜSÜ, ARSEMİA, NEMRUT DAĞI        
  Siz değerli misafirlerimiz ile Adıyaman Havalimanı'nda buluşuyor ve ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası minibüsler ile hareket ederek turumuza başlıyoruz.

  Karakuş Tümülüsü: Kahta İlçesi’ni geçtikten hemen sonra göreceğimiz Tümülüs tipi mezar Kommagene Krallığı kraliçeleri için yapılmış olup ve çevresine yerleştirilmiş simgesel sütunlar ile günümüze kadar abide özelliğini sürdürmektedir. Rehber eşliğinde yapacağımız gezi sonrası Cendere Köprüsü’ne minibüsümüz ile devam edeceğiz.
  Cendere Köprüsü (Septimus Severus Köprüsü): Roma İmparatoru Septimus Severus Döneminde emir verilerek yaptırılan köprü mimarisi açısından Roma Döneminin dünya üzerinde nadir kalan eserlerinden birisidir. Cendere Çayı’nın oluşturduğu muhteşem bir manzara eşliğinde gördüğümüz köprü sonrası Yeni Kale, Eski Kahta, Arsemeia üzerinden Nemrut Dağı’na yolculuğumuz başlayacak.
  Nemrut Dağı: Minibüslerle ulaştığımız karşılama merkezinde vereceğimiz mola sonrasında servislerin bizi ulaştırmış olduğu Nemrut Dağı’nın eteğinden başlayıp yaklaşık 1 saat kadar sürecek olan ortalama zor yürüyüş sonrasında ulaştığımız Doğu Terasında ilk olarak tahtlarda oturan tanrı heykelleri ve keşfediliş hikayesi ile ilgili rehberimizden bilgi aldıktan sonra Batı Terasına geçerek muhteşem Toroslar manzarası eşliğinde 2100 metre yükseklikten Gün Batışını izleyeceğiz. Batış sonrası otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

  Not: Nemrut Dağı sıcaklık farkının (gece ve gündüz / mevsimsel) fazla olduğu yerlerden birisidir. Bu nedenle kaliteli yağmurluk, polar, eldiven, bere ve sıcak tutacak kışlık kıyafetlerin yanınızda olmasını tavsiye ederiz.

  Konaklama: 4* Antiochos Otel vb.
  Öğlen Yemeği: Adıyaman Serbest / Tavsiye : Beko Kebap & Lahmacun
  Akşam Yemeği: Konaklama otelinde set menü olarak alınacaktır.

  02. Gün           ŞANLIURFA, ATATÜRK BARAJI, GÖBEKLİTEPE, HALEPLİBAHÇE ARKEOLOJİ MÜZESİ, BALIKLIGÖL
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile turumuza başlayacağız. Adıyaman, Bozova ve Şanlıurfa güzergahından devam edecek olan yolculuğumuzun ilk durağı Fırat’ın doğal yatağı üzerinden geçerek barajın başkenti diye tabir edilen Bozova’dan önce ulaşacağımız Atatürk Barajı Seyir Terası olacak.
  Atatürk Barajı: GAP Projesinin en önemli ayağı olup Fırat üzerinde bulunan 5 tane incinin en değerlisidir. Enerji amacının yanısıra sulama, sosyal gelişim vb. projelerin kalbi ve yönetim merkezidir. 817 km’2 olan göl alanı ile Van Gölü’nden sonra ikinci büyük su havzamız olan barajı seyir terasından izleyerek gerekli bilgilerimizi rehberimizden alacağız. Ardından ise Şanlıurfa’ya doğru olan yolculuğumuz başlayacak.
  Göbeklitepe: Anımıza kadar bulunan en eski ibadet mekânı olup arkolojik sistemi tamamen değiştirme, yenileme anlayışına sokmuştur. Halen arkeolojik açıdan en büyük sorunsallardan birisidir. Ayrı dönemlerde yapılmış yuvarlak planlı tapınakların tek bir dönemde insan üstü bir güç ile toprağa gömülmesi ile günümüze kadar sağlam gelmiştir. Kazılarının halen devam ettiği kült alanı verdiği küçük buluntu ile de önemlidir.
  Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi: Ülkemizin en yeni ve değerli müzelerinden birisi olup insanlığın gelişim çağlarını bir zaman geçidi olarak gösteren müze, içerisinde bulunan çok değerli tarihi eserlerle dünyanın da en önemli müzelerinden birisidir. Oldukça etkileyici bir sergileme anlayışı olan müzede ünik eserlerin yanı sıra Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağları özelinde insanlık gelişimi oldukça iyi yansıtılmıştır. Müzede olan canlandırmalar ise sizlere geçmiş zaman içerisinde bulunma hissi verecek.
  Haleplibahçe Mozaik Müzesi: ‘’Yerinde Sergileme’’ müzecilik anlayışının dünyadaki nadir örneklerinden birisidir. Oldukça kaliteli mozaik eserlerin bulunduğu müzede, Thetis, Amazonlar Avlanırken, Geometrik ve Bitkisel Mozaikler oldukça ilginizi çekecek. Kaçırıldıktan sonra bulunup getirilen Orpheus Mozaiği ise müze çıkışında bizleri bekliyor olacak.
  Balıklıgöl: Eski dönmeler dahil olmak üzere günümüzde de en önemli kült alanlarından bir tanesidir. Birçok semavi dine ait mekânın çevresinde olduğu Balıklıgöl, semavi dinlerin ortak ata olarak kabul ettiği ve en bilinen hikayesinden dolayı makam olarakta bilinmektedir. Hz. İbrahim Makamı, Rızvaniye Camii, Ayn Zeliha Gölü, Dergâh Camii, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara Balıklıgöl çevresinde görebileceğimiz yapılar olacak. Zamanın bitimi sonrası otelimize hareket edeceğiz.
  Sıra Gecesi(EXTRA): 6-8 kişilik müzik ekibinin çalıp söylediği geleneksel türküler eşliğinde yapılacak olan 2,5 saat kadar devam edecek sıra gecesinde eğlenceli anlar geçireceksiniz. Sıra gecesi öncesi rehber tarafından gidilecek mekan ve fiyat konusunda bilgi verilecektir.

  Konaklama: Alahan Butik Otel / Balıklıgöl Yanı
  Öğlen Yemeği: Çulcuoğlu Restoran: Çorbalar, Salatalar, Kebap Çeşitleri, Tatlı Çeşitleri (Alakart, Menü Fiyatları Geçerlidir.)
  Akşam Yemeği: Konaklama otelinde veya dışarıda restoranda set menü olarak alınacaktır.

  03. Gün           ŞANLIURFA, HARRAN, GÜMRÜK HAN, GAZİANTEP           
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile son günkü turumuza başlayacağız.

  Şanlıurfa çevresini kapsayan bugünkü turumuzda ilk olarak;
  Eyyüb Nebi Sabır Mekanı: Sabrın timsali olarak bilinen Eyyüb Peygamber; Tüm malının mülkünün alınması, ailesinin tamamen yok olmasına rağmen inancından vazgeçmeyip, sınanmasına rağmen sabrederek daha fazlasına sahip olmuştur. Sabır mekanı bugün yerel halkında en fazla ziyaret ettiği mekanlardan birisidir.
  Harran: Eski metinlerde bile ismini aynı geçtiği bu merkez Semavi dinlerin en önemli mekanlarından birisidir. Arkeoloji, Sanat Tarihi ve Tarihsel açıdan çok önemli mekanları barındırmaktadır ve bugün Kültür Bakanlığına bağlı bir açık hava müzesidir. Bu alan içerisinde bulunan Surlar, İç Kale, Harran Höyük, Harran Ulu Camii (Üniversite) ve geleneksel yapı olan Kümbet Evler görebileceğimiz yerler olacak. Kümbet evler içerisinde vereceğimiz molada geleneksel kıyafetler giyip fotoğraf çektirebilir ve keyifli bir dinlenme molası geçirebilirsiniz.
  Gümrük Han: Urfa Kapalı Çarşı’ları içindeki en otantik mekanlardan birisidir. Osmanlı döneminde yapılmış olan han halen ticari bir merkezdir. Atriumlu avlusu ise oturma alanıdır. Verilen yeterli serbest zamanda dileyen misafirlerimiz çarşılarda alışveriş yapabilirler, dileyenler ise otantik Gümrük Han’da mırra, menengiç kahvesi gibi geleneksel içeceklerini alıp serbest zamanın tadını çıkarabilirler.

  Program bitimi sonrası Şanlıurfa’ya geri döneceğiz. Otantik Kapalı çarşılar ve Gümrük Han’da vereceğimiz zaman sonrasında Gaziantep’e giderek turumuzu sonlandıracağız.

  TAVSİYE EDİLEN UÇUŞ BİLGİLERİ
  Programımız uçaksız pakettir. Gidiş-Dönüş ulaşımı misafirlerimize aittir.

  Tavsiye Edilen Gidiş Uçuşu: Türk Hava Yolları TK2216 10:55 IST - 12:30 ADF        
  Tavsiye Edilen Dönüş Uçuş : Türk Hava Yolları TK2227 20:00 GZT - 21:50 IST


  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
  * 1 Gece Adıyaman, 1 Gece Şanlıurfa Otellerinde Yarım Pansiyon Konaklama
  * Otelde 2 Sabah Kahvaltısı, 2 akşam yemeği
  * Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
  * Lüks araçlar ile ulaşım
  * Programda belirtilmiş olan tüm geziler
  * Acente İflas Sigorta Poliçesi (TURSAB Zorunlu Sigorta)

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Gidiş - Dönüş Ulaşım
  * Öğlen Yemekleri
  * Yemeklerde ve otelde alınacak olan içecekler
  * Sıra Gecesi
  * Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
  * Kişisel Harcamalar

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

  Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz 5-14  katılımcı sayısı aralığında butik olarak gerçekleştirilmektedir. Uçak ulaşımı hariç olarak gerçekleştirdiğimiz bu turumuza ülkemizin her noktasından uçuş saatleri denk gelecek şekilde katılım sağlayabilirsiniz. Her tarihte uçuş detaylarında ufak değişiklikler olabilmektedir. Ulaşım aracımızın türü katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. Ödemeler havale ve nakit olarak yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Golden Bay Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Golden Bay Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır. Güncel sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

 •  

  TUR ÜCRETİ  (Kişi Başı)                               

   

    Çift Kişilik Oda

  2150 TL

    Üç Kişilik Oda

  1940 TL

    Tek Kişi (Single) Oda

  2530 TL

    0 – 6 Yaş Çocuk

  Ücretsiz

    Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.


  0 – 6 Yaş Çocuk: İki yetişkin yanında kalan tek çocuk için ücret alınmaz. İki yetişkin yanında kalan 2 çocuk olursa eğer Üç Kişilik Oda Fiyatı ile hesaplanır ve bu durumda bir çocuk için yetişkin ücreti alınır.

Misafir Yorumları

yorumlarASİYE YALÇINKAYA

08-17.02.2019 tarihinde Deniz Kılıç rehberliğinde unutulmaz bir tatil geçirdik. Bu turu organize eden her türlü ayrıntıyı bizim için düşünen, sorularımıza içtenlikle cevap veren Gonca Tekin ‘e vee varlığıyla bize hem rehberlik hem yoldaşlık yapan çok sevgili Deniz Kılıç’a bu müthiş deneyim için çok teşekkür ederim

Asiye YALÇINKAYA

yorumlarŞULE ŞAHİN

Çok değerli Mülkiye mezunları ve sevgili katılımcılar, bir ODTÜlü olarak bu gezide sizleri tanıdığım ve yepyeni dostlar edindiğim İçin çok mutluyum. Başta Tuğrul bey ve Golden Bay olmak üzere herkese bu güzel gezi icin çok teşekkür ediyorum. Sonraki gezilerde sağlıkla görüşmek dileğiyle çok sevgiler

Şule ŞAHİN

yorumlarMELİHA ÇIRPANLI

Baltık Başkentlerine seyahat etmiştim süper hizmet
Aldık harika tatil yaptık Rehberlik hizmeti veren Feri Hanımefendiye sevgilerimi gönderiyorum

Meliha ÇIRPANLI

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında