Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Avrupa Turları » GİRİT ADASI TURU
GİRİT ADASI TURU

GİRİT ADASI TURU

Hanya / Kandiye ‘Heraklion’
Tarihler: 01 Mayıs 2022
Günler: 5 GECE 6 GÜN
Yakında
BİLGİ İSTEYİN
 • 01 MAYIS 2022 PAZAR: İSTANBUL / HANYA 
  İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Aegean Havayolları’nın kontuarı önünde saat 08:00’de buluşma. Rehberinizin gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra Aegean Havayolları’na ait A3 991 nolu sefer ile Atina’ya ve oradan da kısa bir aktarma ile Hanya’ya hareket. Yerel saat ile saat 14:15’de Hanya havalimanına varış. Varışımızın ardından otelimize transfer ve odaların dağılımının ardından dinlenmek için serbest zaman. İsteğe bağlı olarak akşam yemeği için (ekstra) rehberimiz eşliğinde Bizans surlarının ilerisinde bulunan eski Venedik Limanı çevresine konumlanmış Tersaneler bölgesine gidilebilir. Geceleme otelimizde.

  02 MAYIS 2022 PAZARTESİ: GİRİT ADASI, HANYA
  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Girit’in tarihi dokusu en iyi korunmuş şehri olan Hanya’daki turumuza modern ve lokal öğeleri bir arada barındıran Akrotiri Yarımadası ile başlıyoruz. Adeta bir inanç hisarı olan Hanya’da, Ortodoks Kilisesi için büyük öneme sahip olan ve kapandığı 1971 yılına kadar Heybeliada Ruhban Okulu’na öğrenci gönderen Iera Stavropigiaki Akademisi, Agia Triada Manastırı (17.yy.), Yunanistan’ın eski başbakanı ve modern Yunanistan’ın en önemli siyasetçilerinden birisi olan Venizelos’un Mezarı göreceğimiz yerler arasındadır. Lefka Ori dağlarında yer alan Therissos Köyü’nde Girit Mutfağının yerel ve en doğal hali ile öğlen yemeği için molamızı veriyoruz. Ardından Hanya merkezine dönüyor ve “Doğunun Venedik’i” olarak bilinen; labirenti andıran kaldırım taşlı dar sokakları, cumbalı evleri, limanı ve rengarenk kapalı çarşısı ile tam bir Akdeniz kenti olan Hanya'daki gezimize başlıyoruz. Venedik Tersaneleri, tarihi liman, Osmanlı döneminde Türklerin yaşadığı Splantzia, Hünkar Camii, Agia Nikolaos Kilisesi göreceğimiz yerler arasında olup, rengarenk kapalı çarşıda alışveriş için serbest zamanımız olacak. Turun bitişinde otelimize gidiyor ve kısa süreli istirahatten sonra, rehberimiz eşliğinde, binlerce yıllık kültüre ev sahipliği yapmış Girit Adasının kendine özgü eğlence kültürüne dahil oluyoruz. Geceleme otelimizde.

  03 MAYIS 2022 SALI: GİRİT ADASI, HANYA – RESMO - KANDİYE
  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından eşyalarımızla otelden ayrılıyor ve Hanya’ya veda edip, Resmo üzerinden Kandiye’ye hareket ederken, Lefka Ori (Beyaz Dağlar) eteklerinden denize paralel olarak batıya doğru yol alıyoruz. Yunanistan’ın en büyük ve en korunaklı doğal limanı ve aynı zamanda Nato üssü olan Suda Körfezi kıyısından yolculuğumuz devam edecek. Adanın en büyük gölü olan ve birçok su sporuna ev sahipliği yapan Kournas Gölü kıyısında kahve molası verdikten sonra Lappa kasabasında yer alan Argiroupoli Şelalelerinin çevresinde bulunan restoranda, yöreye özgü tandır veya balık ile öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından yola devam ediyor ve birbirinden güzel manzaralar eşliğinde Resmo’ya varıyoruz. Tarihi Venedik Limanı’nda aracımızdan ayrılarak turumuza başlıyoruz. Rimondi çeşmesi ile başlayan kale içi gezimizde göreceğimiz yerler arasında İbrahim Ağa Camii ve hemen yanında bulunan Mübadele Meydanı, Mübadele Anıtı, Türk Okulu ve Kemeraltı bulunmaktadır. 90 yaşındaki Foça mübadillerinden, yufkayı sadece elleriyle açan, meşhur baklavacı George Hatziparashos’a uğramada ve baklava yapışını izlemeden geçmiyoruz. Dileyenler baklavaların tadına bakabilir veya satın alabilir. Ardından Forteza Kalesi yanından tekrar limana çıkıyor ve aracımızla buluşarak Resmo’dan ayrılıyoruz. Kandiye’ye varmadan önceki son durağımız, dünyaca ünlü ressam El Greco’nun da doğum yeri olan Fodele Köyü oluyor. Burada El Greco’nun doğduğu evi de ziyaret ediyor ve çay kenarında kahve molamızı alarak Kandiye’ye doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik yolculuğun ardından Kandiye’ye varış ve akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  04 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA: GİRİT ADASI, KANDİYE
  Sabah kahvaltısının ardından aracımızla Minoan Uygarlığı’nın merkezi olan Knossos Sarayı ve harabelerini görmek için rehberimizle birlikte hareket ediyoruz. Kökenleri Neolitik döneme kadar giden ve M.Ö. 1200’lerde Dorlar tarafından yıkılışına kadar Akdeniz’de büyük söz sahibi olan Minoan Uygarlığının başkenti konumundaki Knossos Şehri Avrupa’nın en eski antik kenti olup, medeniyetin gelişmesine büyük ölçüde yön vermiştir. Minoanların ada üzerindeki 4 büyük şehir ve sarayından ilki olan Knossos hem Girit hem de Akdeniz tarihine ilişkin birçok sır barındırmaktadır. Bu müthiş sarayı rehberimizle birlikte gezdikten sonra Kandiye köylerinde yerel lezzetlerle serbest olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Kandiye merkezine dönüp, Yunanistan’ın son filozofu olarak anılan, ünlü Zorba filmine ilham kaynağı olmuş Zorba romanının da yazarı olan, Nikos Kazanchakis’in mezarının da bulunduğu Kazanchakis Parkta kısa bir mola sonrası şehir merkezine iniyoruz. Özgürlük (Eleftherias) Meydanı’nda aracımızdan ayrılarak Kandiye şehir merkezini dolaşmaya başlıyoruz. Turumuzda; Osmanlı Bon Marche binası, Ayos Minos Katedrali, Valide Sultan Camii, Venedik Limanı, Loggia Binası başlıca göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun bitiminde otele dönüyor ve kısa bir istirahatten sonra rehberimiz eşliğinde Girit Gecesi ve akşam yemeğine katılacağız. Geceleme otelimizde.

  05 MAYIS 2022 PERŞEMBE: GİRİT ADASI, KANDİYE 
  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, adanın doğu ucuna doğru hareket ediyoruz. Burada ilk durağımız Mirobella Körfezi kıyısında konuşlanmış şirin bir kasaba olan Elounda olacak. Elounda’da kısa bir kahve molasının ardından biraz ileride yer alan Plaka Köyü’ne hareket ediyoruz. Buradan 15 dakikalık kısa bir tekne yolculuğu sonrasında Spinalonga Adası’na ulaşıyoruz. 1903 yılına kadar denizci Türk ailelerin yaşadığı bu ada, mübadele sonrası en son terk edilen noktalardan bir tanesi olması ve 1954’e kadar cüzzamlılara ev sahipliği yapan bir hapishane olarak kullanılması sebebiyle önemli bir tarihe sahip. Adada 1 saat kadar sürecek olan gezimiz sonrasında tekrar teknemiz ile aracımıza dönüyor ve Volusmeni Gölü çevresine yerleşmiş Agia Nikolaos kasabasına doğru hareket ediyoruz. Burada öğlen yemeği için serbest zaman alıyor ve yemekten sonra Kandiye şehir merkezine dönüyoruz. Son günümüzde alışveriş ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  06 MAYIS 2022 CUMA: KANDİYE (HERAKLİON) / İSTANBUL
  Sabah kahvaltısının ardından Heraklion havalimanına hareket ediyoruz. Seyahat süresince gördüğümüz bütün güzelliklere son bir kez göz atarak, 5.000 yıllık bir uygarlığın izleriyle, Minoanlar, Dorlar, Venedikliler, İtalyanlar, Osmanlılar ve Yunanlılar hakkında aklımızdaki birçok soruya bulduğumuz cevaplar ve bir o kadar yeni sorular, sayısız fotoğraf ve hoş hatıralar ile turumuzu tamamlıyoruz. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Aegean Havayollarına ait seferler ile Atina aktarmalı İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu. 

  TOPLAM 05 GECE / 06 GÜN
   

 • fotoicon
  fotogaleri
 • FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
  *İstanbul / Atina / Girit Adası (Hanya / Heraklion) / Atina / İstanbul arası Aegean Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
  *Tüm havalimanı vergileri.
  *Hanya’da 2 gece 4* Arkadi Hotel’de, Kandiye’de 3 gece 4* Capsis Astoria Hotel veya bir benzerleri otellerde oda kahvaltı konaklamalar.
  *Otellerde konaklama vergileri. 
  *Programda belirtilen tüm geziler ve transferler. 
  *Programda belirtilen turlardaki Müze ve Ören yeri giriş ücretleri (Knossos Sarayı, Spinalonga Adası)
  *Spinalonga Ada’sına gidiş-dönüş tekne ücreti. 
  *1 gece Hanya’da, 1 gece Kandiye’de Girit Gecesi eşliğinde 2 adet akşam yemeği. 
  *Yerel ve Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri. 
  *Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası 

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (telefon, minibar, v.s…)
  *Kişi başına 50 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
  *Schengen vize bedeli kişi başı 140€’dur. 
  *Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri.
  *Programda belirtilen ve belirtilmeyen yemeklerde alınacak olan meşrubat veya içkiler.
  *Seyahat esnasında olabilecek herhangi bir ayakbastı ücreti veya yerel vergiler.
  *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
  **Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması, vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

  NOT:
  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Aegean Havayolları ve yerel havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  *Programda belirtilen havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
  *Golden Bay Tour gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, şehirlerin program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  *Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 14 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Golden Bay Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  *Havayolunun veya havayollarının yapacağı rötarlardan veya uçak iptallerinden Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir.
  *Havayolunun rötarından kaynaklanan ve yolcunun bağlantı uçuşunu kaçırmasından Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  *Ekstra turlar en az 10 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 10 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
  *Panoramik şehir turları notlarda belirtilenlerin haricinde herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
  *Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
  *Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  *Türk yolcuların bu seyahat için geçerli bir Schengen vizesine ihtiyaçları vardır. Ayrıca pasaport temdit sürelerinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir.
  *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz.
  *Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı 1 parça ve maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle Japonya ve Türkiye dönüşlerinde kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 7 kg olabilir.
  *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır.
  *Yurtdışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
  *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
   

 • Çok yakında...

Misafir Yorumları

yorumlarZEYNEP ULAŞAN

Tuba hanim,

Bizlere yasattiginiz tum guzel turlar icin gercekten cok tesekkurler. Hepsi ayri ayri cok keyifli idi. Daha nicelerinde bulusmak uzere . Sevgiler

Zeynep ULAŞAN

 

yorumlarBEYZA TUNCAY

Çok kaliteli bir tur organisyonuher seferinde mutlu olduk.

Beyza TUNCAY

yorumlarMEHMET MÜDERRİSOĞLU

15-23 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlediğiniz GÜNEY AFRİKA turuna ailece katıldık.  

Öncelikle daha yola çıkmadan firmanızdan gördüğümüz ilgi Betül hanım sayesinde yolculuğumuzun çok iyi geçeceğini gösteriyordu.  Kendisine özellikle teşekkürlerimizi iletmenizi rica ederim.

Rehberimiz Deniz Kılıç ise şimdiye kadar gittiğim yirmiden fazla seyahatimde en ilgili, en candan, en işini sevgi ve istekle yapan biri idi. Sizi onunla çalıştığınız için kutlarken onu da ayakta alkışlamak isterim.

Güney Afrika uzak bir yol, bilinmeyen bir yer olduğu halde hiç sıkılmadan, yaşım icabı yorucuda olsa fevkalade zevk alarak katıldık.  Kaldığımız ilk otel çok harika olmasa bile idare eder derecede idi.  Ancak Sun Cityde kaldığımız otel fevkalade idi.  Açıkçası keşke bir gece daha kalabilseydik demek isterim.

Tümüyle GOLDEN BAY TURİZM ailesine sonsuz teşekkürler ederim, tümüyle her şey muhteşemdi.

Bundan sonra yapacağınız gezileri ilk duymak ve özellikle Deniz Kılıç ın katılacaklarını mutlaka uyarmanızı dilerim, gitmediğimiz destinasyonlara ise katılmak isterim.

Her şeye teşekkürler eder, tüm çalışan ailenize sevgilerimi iletirim.
 
Mehmet MÜDERRİSOĞLU

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında