Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

GEMİ TURLARI

Anasayfa » Gemi Turları » Güney Amerika & Antarktika » DIAMOND PRINCESS ile Vizesiz GÜNEY AMERİKA & ANTARKTİKA
DIAMOND PRINCESS ile Vizesiz GÜNEY AMERİKA & ANTARKTİKA

DIAMOND PRINCESS ile Vizesiz GÜNEY AMERİKA & ANTARKTİKA

Buenos Aires (2) / Montevideo / Falkland Adaları / Antarktika Yarımadası (3) / Cape Horn / Ushuaia / Tierra Del Fuego / Punta Arenas / Santiago (1)
Tarihler: 02 Ocak 2022
Günler: 20 Gece 21 Gün
3829 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1. Gün / 02.01.2022              İSTANBUL - BUENOS AİRES, ARJANTİN 

  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 08.00’de buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK15 no’lu seferi ile saat 10.20’de Buenos Aires’e hareket. Yerel saat ile 22.15’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinden sonra odanıza yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

   

  2. Gün / 03.01.2022              BUENOS AİRES, ARJANTİN 

  Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Buenos Aires gündüz şehir/gece turu seçenekleri ile birlikte tam günün serbest olduğu bugün içerisinde Buenos Aires’te hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

   

  3. Gün / 04.01.2022              BUENOS AİRES, ARJANTİN 

  Öğlen otelden çıkışı takiben bizleri bekleyen aracımız ile Buenos Aires Limanı’nda demirli olan Diamond Princess Gemisi’ne transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabininize yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz 17.00’de limandan hareket edecektir.

   

  GÜN

  LİMAN

  ÜLKE

  VARIŞ

  KALKIŞ

  4

    Montevideo

  Uruguay

  08.00

  17.00

  5

    Denizde seyir

   

   

   

  6

    Denizde seyir

       

  7

    Stanley

  Falkland Adaları

  08.00

  18.30

  8

    Denizde seyir

       

  9

    Antarktika Yarımadası

  Antarktika

  11.00

  geceleme

  10

    Antarktika Yarımadası

  Antarktika

  -

  geceleme

  11

    Antarktika Yarımadası

  Antarktika

  -

  geceleme

  12

    Antarktika Yarımadası

  Antarktika

  -

  11.00

  13

    Cape Horn (Boynuz Burnu)’nda görsel seyir

  Şili

   

   

  14

    Ushuaia (Tierra del Fuego)

  Arjantin

  07.00

  16.00

  15

    Punta Arenas

  Şili

  08.00

  20.00

  16

    Denizde seyir

   

   

   

  17

    Denizde seyir

   

   

   

  18

    Denizde seyir

   

   

   

   

  19. Gün / 20.01.2022            SAN ANTONIO/SANTIAGO, ŞİLİ

  Gemimiz yerel saat ile 07.00'de San Antonio Limanı’na yanaşmış olacaktır. Gemiden çıkış işlemleri sonrası limanda bizleri bekleyen aracımız ile Santiago’daki otelimize transfer. Giriş işlemlerinden sonra odanıza yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Santiago gündüz şehir/gece turları. Geceleme otelimizde.

   

  20. Gün / 21.01.2022            SANTIAGO, ŞİLİ - İSTANBUL

  Otelimizden öğleye doğru çıkışı takiben Santiago Havalimanı’na transfer. Arzu eden misafirlerimiz transfer öncesi ekstra tur seçeneklerinden birine katılabilir yada transfer sonrası valizlerini havalimanı emanetine bırakarak check-in saatine kadar Santiago’da serbest zaman geçirebilir. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Lan Havayolları’nın LA461 no’lu seferi ile saat 17.48’de Buenos Aires’e hareket. Yerel saat ile 19.56’da varışı takiben yapılacak aktarma sonrası Türk Havayolları’nın TK16 no’lu seferi ile 23.50’de İstanbul Havalimanı’na hareket. Geceleme uçakta.

   

  21. Gün / 22.01.2022            İSTANBUL

  Yerel saat ile 22.30’da İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz.

  *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabinize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.

  *Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

   

  İyi seyahatler dileriz…

 •   TUR ÜCRETİ  (Kişi Başı)                               

   

    İç Kabin

  3829 Euro

    İç Kabin Tek Kişi Farkı

  1649 Euro

    Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin

  3979 Euro

    Kısıtlı Manzaralı Dış Kabin Tek Kişi Farkı

  1799 Euro

    Dış Kabin

  4239 Euro

    Dış Kabin Tek Kişi Farkı

  2209 Euro

    Balkonlu Kabin

  4769 Euro

    Balkonlu Kabin Tek Kişi Farkı

  2739 Euro

    Suit Kabin

  sorunuz

    3/4. Kişi (yetişkin & çocuk)

  sorunuz

    Vize Bilgisi

  Vizesiz Program

    Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

   

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

  * Türk Havayolları ile İstanbul - Buenos Aires - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

  * Lan Havayolları ile Santiago - Buenos Aires arası ekonomi sınıfı uçak bileti

  * Gemide 16 gece 17 gün tam pansiyon konaklama ve gemi içerisindeki tüm aktiviteler
  * Havalimanı & Liman vergileri (1110 Euro)

  * Buenos Aires’te 2 gece, birinci sınıf otelde konaklama
  * Santiago’da 1 gece, birinci sınıf otelde konaklama

  * Programda belirtilen tüm transferler

  * Seyahat sağlık ve iptal sigortası (70 yaş ve üstü yolcular için sigorta sürprimi uygulanır)

  * Tecrübeli rehberlik hizmeti (Yeterli kişi sayısı sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)


  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  * Geminin servis personeli bahşişleri (232 USD / gemide nakit yada kredi kartıyla ödenir)

  * Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler

  * Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)

  * Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

  * Vize ücreti

  * Yurtdışı çıkış harcı 

 • 5* DIAMOND PRINCESS

  Yapım tarihi: 2004

  Yolcu sayısı: 2670 kişi

  Personel sayısı: 1100 kişi

  Tonaj: 115.875 gross ton

  Uzunluk: 288.3 metre

  Genişlik: 37.5 metre

  Kabin sayısı: 1337

  Yolcu katı sayısı: 13

Misafir Yorumları

yorumlarMELTEM ATALAY

Merhaba,

28 Haziran - 5 Temmuz 2018 arası Amadeus Provence nehir gemisiyle yapmış olduğumuz Fransa Rhone-Saone Provence gezisi ile ilgili memnuniyetimizi iletmek istedim.

Gerek ekstra turlarin icerigi, gerek rehberimiz Burçak Targaç'ın tecrübe, derin donanımı ve ilgisi, gerek tur yetkilisi Tuba Doğan'ın yakın alakası ile gercekten dört dörtlük bir tatil yaşadık.

Tüm ekibi kutlar iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla

Meltem ATALAY

yorumlarAYŞE BİLGİNSOY

Değerli Golden Bay ailesi,

8-17 Şubat tarihleri arasında ilk defa Golden Bay'in düzenlediği bir tura katıldım. İlk turumun aynı zamanda ilk safarim olması ve rehberimizin Deniz Kılıç olması benim için büyük bir şanstı, unutamayacağım bir tecrübe yaşadım. Başta Deniz Kılıç ve Gonca Hanım olmak üzere tüm Golden Bay ekibine bana bu güzellikleri yaşattıkları için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Ayşe BİLGİNSOY

yorumlarBİRSEN & NEJAT EFEOĞLU

Bu güzel bulusmayı organize eden başta Sevgili Tuğrul ve Sezen'e, Golden Bay'in bizim için gereken her şeyi en iyi şekilde yapmak için çaba gösteren üyelerine candan teşekkür ederiz. Sağlıkla nice buluşmalar olsun.

Birsen-Nejat EFEOĞLU

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında