Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
GEMİ TURLARI
Anasayfa » Gemi Turları » Akdeniz & Yunan Adaları » COSTA LUMINOSA ile BATI AKDENİZ & EGE & ADRİYATİK
COSTA LUMINOSA ile BATI AKDENİZ & EGE & ADRİYATİK

COSTA LUMINOSA ile BATI AKDENİZ & EGE & ADRİYATİK

Venedik / Korfu / Messina / Taormina / Napoli / Cenova / Portofino / Marsilya
Tarihler: 08 Kasım 2020
Günler: 6 Gece 7 Gün
547 €
REZERVASYON
 • 01.GÜN İSTANBUL HAVALİMANI  - VENEDİK
  İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 06.00’da buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve ardından TK 1867 sefer sayılı uçak ile saat 08.40 da Venedik’e hareket ediyoruz. Venedik’e yerel saat ile saat 09:25 de varışımızın ardından Venedik limanına gemimize transfer. Gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından serbest zaman. Gemimiz akşam 17.00’de limandan hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  02. GÜN DENİZDE SEYİR
  Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

  03.GÜN KORFU
  Gemimiz sabah saat 08.00’da Korfu limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Korfu Şehir Turu” na katılabilirler. Habsburg hanedanından Kraliçe Elizabeth için yapılan neoklasik tarzdaki ilgi çekici sarayı ve İtalyan bahçelerini ziyaret ediyoruz. Ortodoks mezhebinin en önemli merkezlerinden biri olan manastırların Korfu’daki en ünlü örneklerinden biri olan ve kuruluşu 13 yüzyıla dayanan Meryem Ana Manastırı’nı geziyoruz. Korfu’ya döndüğümüzde ise bu güzel şehrin İngilizler tarafından yapılan St. Michael and St. George Sarayı gibi önemli sivil ve St. Spyridon gibi önemli dini yapılarını gördükten sonra şehrin dar sokaklarının ve küçük meydanlarının tadını çıkartıyoruz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Geminin hareketi saat 13.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  04. GÜN MESSİNA(TAORMİNA)
  Gemimiz saah saat 08:00’da Messina limanına yanaşacak. Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği Taormina ekstra turuna katılabilirler. Messina'da muhteşem manzaralı yamaçlardan geçerek dünyaca meşhur Taormina kasabasını ziyaret edeceğiz,sonrasında Taormina'da Kathedral, Corvaia Sarayı ve Roma Tiyatrosue Umberto caddesi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası gemiye dönüş. Geminin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  05.GÜN NAPOLİ
  Gemimiz sabah saat 08:00’da Napoli limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Napoli & Pompei Turu” na katılabilirler. Campanya Bölgesi’nin ünlü limanı Napoli, eski çağların hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa şehrinden biridir. Yunanlıların kurduğu, Romalıların geliştirip genişlettiği kent, geçen yüzyıllar içinde yabancı işgalciler için en kıymetli hazine olmuştur. Böylesi geçmişin günümüze uzantısı ise; gürültülü, suç oranı yüksek, biraz pasaklı, biraz karmaşık ama görülmeye değer bir metropoldür. Bu turumuzda Vezüv yanardağının külleri altında kalan Pompei’de insan ve ev kalıntılarını gezerken doğanın üzerimizde yaratabileceği inanılmaz tahribatı ve doğanın gücünü yaşayacaksınız. Daha sonra Napoli’ye uğrayıp panoramik bir otobüs turunun ardından Kraliyet Meydanını göreceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz.. Geminin hareketi saat 13.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

  06.  GÜN SAVONA(CENOVA - PORTOFİNO)
  Gemimiz sabah saat 09.00’de Savona limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Savona, Kuzey İtalya'nın Ligurya Bölgesi'nde kendi adını taşıyan Savona ilinin merkezi Ligurya Denizi sahilinde bir yerleşim merkezidir. Savona'nin yüzölçümü 1,545 km² dir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Cenova Şehir Turu & Portofino Turu” na katılabilirler La Spezia, çevresindeki doğal güzelliklerden dolayı "Şairler Körfezi" diye de adlandırılan bir yerleşim. Rehberinizin düzenleyeceği ekstra turunuzda siz de sahil boyunca bölgenin en güzel manzaralı kasabalarından geçerek Santa Margherita Ligure'ye varacağız. Buradan bineceğimiz tekne ile Liguria bölgesinin en ünlü koyu, şarkılara konu olan Portofino'ya varacağız. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Cenova'ya gideceğiz. Cenevizlerden kalma bu tarihi şehir sizleri çok şaşırtacak. Muhteşem konaklar, sokaklar, meydanlar ve tarihi mekânlar içinde gezdikten sonra alışveriş için vaktimiz olacak. Tur sonrası gemimize dönüş. Geminin hareketi saat 18:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide

  07.GÜN MARSİLYA – İSTANBUL HAVALİMANI
  Gemimiz saat 09.00’de Marsilya limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ve bizi bekleyen araçlarımız ile Marsilya havaalanına hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Aix En Provance Turu”na katılabilirler. Bu günkü turumuzda ilk önce Marsilya’ya 40 dakika mesafede bulunan Aix en Provence’a gideceğiz. Romanesk ön cephesi ve üstü kapalı kemerli yolu ile XII. Yüzyıldan kalma meşhur St. Saviour’s Katedrali ile başlayacak. Daha sora şehrin eski bölgesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında burada bulunan antik hanları ve 17. Yy’da Kardinal Mazarino’nun kardeşi tarafından tasarlanmış olan Mazarino semtini göreceksiniz. Serbest zaman sonrası havalimanına transfer. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK 1368 sefer sayılı uçağı ile saat 18:05’de İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.10’da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

 • fotoicon
  fotogaleri
 • •Programda belirtilen saatleri Türk Hava yolları ve Costa Cruise şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  •Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, kadınların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.

  •Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.

  •Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 300 Euro bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.

  •Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinası vb sokmak kesinlikle yasaktır.

  •Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile birlikte sizlere ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.

  •Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  •Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.

  •Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.

  •Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.

  •Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

  •Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.

  •TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN MALE GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

  •Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.

  •Gemide Euro para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır. 

  •Rehberinizin organize edeceği kara turları ödemesi USD ve nakit olarak yapılması gereklidir. Kredi kartı ya da seyahat çeki geçerli değildir. Tur ödemeleri turun 1. Günü rehberinize nakit olarak yapılmalıdır. Daha sonra tura katılmak isteyen misafirlerimiz için yerel acentemizden müsaitlik kontrolü yapılıp onay alınacaktır.

  •Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir. Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin gemiye ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.

 • FİYAT LİSTESİ
  KATEGORİ 8 Kasım 2020 Pazar
  İÇ KLASİK KABİN 547 €
  DIŞ KLASİK KABİN 584 €
  BALKONLU KLASİK KABİN 622 €
  3. VE 4. KİŞİ YETİŞKİN 472 €
  02-17 YAŞ ÇOCUK 434 €
  SİNGLE FARKI 100%
  TÜM VERGİLER
  YUKARIDAKİ FİYATLARA VERGİLER DAHİLDİR
  390 €
  FİYATLAR 2 KİŞİLİK KABİNDE KİŞİ BAŞI FİYATLARDIR.
  GRUP KABİNLERİ GARANTİ TİPTE KABİNDİR. KABİN NUMARALARI BİLET İLE BELLİ OLACAKTIR.
 • * Gemide toplam 1.130 kabin, 662 balkonlu, 106 suite bulunmaktadır. 
  * Toplam 7 restoran ve 11 bar vardır.
  * 4 adet yüzme havuzu (1 tanesi kapalı olarakta kullanılabiliyor) ve 4 jakuzi vardır.
  * Lido Dorado Fwd  Havuz: Deck (9) - Uzunluk: 11,8 m , Genişlik: 5 m , Yükseklik: 1,13 m , Derinlik: 0,86 m
  * Lido Delphinus Aft Havuz: Deck (9) - Uzunluk: 8,60 m , Genişlik: 5 m , Yükseklik: 1,77 m , Derinlik 1,30 m
  * Çocuk Havuzu: Deck (11) - Çap: 9,84 m , Yükseklik: 0,6 m , Derinlik: 0,34 m
  * 3 ayrı kata yayılmış, toplam 1287 yolcu kapasiteli tiyatro salonu bulunmaktadır.
  * Gemide disko, casino, internet cafe , 4D Sinema, oyun salonu, mağazalar ve kütüphane bulunmaktadır.
  * Çocuklar için çocuk kulübü ve çocuk havuzu vardır.
  * 3500 m2 Samsara Spa'da terapi havuzu, Türk hamamı, sauna, rahatlama ve dinlenme bölümleri, spor salonu, masaj odaları ve solarium bulunmaktadır.

Misafir Yorumları

yorumlarSEVİM ONUR

Güvenilir ,iyi personel, programları güzel ve aynen uyguluyorlar,programlarını değişik yerlere göre yapıyorlar, çok geziye katıldık, daha önce gitmediklere yere program yaparlarsa katılırız.

Sevim ONUR

yorumlarMELTEM ATALAY

Merhaba,

28 Haziran - 5 Temmuz 2018 arası Amadeus Provence nehir gemisiyle yapmış olduğumuz Fransa Rhone-Saone Provence gezisi ile ilgili memnuniyetimizi iletmek istedim.

Gerek ekstra turlarin icerigi, gerek rehberimiz Burçak Targaç'ın tecrübe, derin donanımı ve ilgisi, gerek tur yetkilisi Tuba Doğan'ın yakın alakası ile gercekten dört dörtlük bir tatil yaşadık.

Tüm ekibi kutlar iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla

Meltem ATALAY

yorumlarSENİHA ÖZKARTAL

En son Eylül ayında Kanada-Alaska turu yaptık çok güzel bir gezi programı ve muhteşem bir organizasyondu
Her zaman ilk tercihimiz Golden Bay gemi turlarıdır herkese tavsiye ederim

Seniha ÖZKARTAL

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

+ 90 212 232 88 00 Merkez
+ 90 216 463 40 00 Suadiye
+ 90 232 463 59 29 İzmir
+ 90 312 466 18 22 Ankara
Copyright © 2020 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1