Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Afrika Turları » CAPE TOWN (Münferit Güney Afrika)
CAPE TOWN (Münferit Güney Afrika)

CAPE TOWN (Münferit Güney Afrika)

Cape Town (5) (Ümit Burnu, Stellenbosch, Houtbay)
Tarihler: İsteğe bağlı her tarih mümkün!
Günler: 6 gece 7 gün
1399 $
BİLGİ İSTEYİN

 • 1.GÜN: İSTANBUL / CAPE TOWN
  Golden Bay Tour satış yetkilisinin sizlere gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından uçuş gününüzde sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından Türk Havayollarına ait TK 044 nolu sefer ile saat 02:25’de kıtanın en ucundaki en büyük şehir olan Cape Town’a hareket. Yerel saat ile 12:40’da varış. Mother City Cape Town’a hoş geldiniz. Havaalanında profesyonel turist rehberiniz tarafından karşılanmanın ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

  2.GÜN: CAPE TOWN (MASA DAĞI & STELLENBOSCH & VINEYARDS)
  Sabah kahvaltısının ardından hareketle, yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerler görülecektir. Sonrasında Table Mountain ve Stellenbosh turu ile günümüze devam ediyoruz. Hava şartları uygun olduğu takdirde teleferik ile Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz Daha sonra  1679’da kurulmuş olan Stellenbosch  Kasabasına gidiyoruz. Meşe ağaçları ve Üniversitesi ile ünlü bu kasabadaki gezimiz sırasında bir şarap çiftliğinde yapacağımız şarap tadımının ardından Cape Town’a dönüş. Geceleme otelimizde.
   
  3.GÜN: CAPE TOWN (ÜMİT BURNU)
  Otelinizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Sonrasında Afrika’nın en güneybatı köşesi olan ve Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu’an geçiyoruz. Burada Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek fenerini gördükten sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

  4.GÜN: CAPE TOWN (SAFARI & CAMPS BAY TURU) (Extra)
  Sabah erken saatte otelden hareketle 1,5 saat mesafedeki Aquila Private Game Reserve’e gidip 09.00 da başlayacak safariye katılıyoruz. . Üstü açık safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Aqueila Private Game Reserve’de doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanı görme imkanı yakalayacağız. Öğle 12.30 civarında alınacak açık büfe öğle yemeğinin ardından Cape Town’a geri dönüyoruz. Dönüşümüzde Camps Bay’de eşsiz manzara eşliğinde zaman geçirip otelimize dönüyoruz.

  5.GÜN: CAPE TOWN (ROBBEN ADASI & TWO OCEANS AKVARYUM TURU) (Extra)
  Sabah kahvaltının ardından Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robin Adası’na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapisaneyi yine burada siyasi mahkum olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Yakllaşık 4 saat süren bu turun ardından Waterfrot’a geri dönüyor, Hint Okyanusu ve Atlantik Okyanuslarının birbirinden çok farklı ortamlarında yaşıyan yüzlerce balık ve canlı türünün gezildiği Two Oceans Akvaryumunu geziyoruz. 

  6.GÜN: CAPE TOWN / ISTANBUL
  Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerinizi yapabilmeniz için serbest süre. Daha sonra rehberinizin belirttiği yer ve saatte buluşmanın ardından havaalanına transfer. Bilet, bagaj işlemleri sonrasında Türk Havayollarına ait TK045 sefer sayılı uçuş ile saat 18:10’da  Istanbula hareket ve geceleme uçakta. 

  7.GÜN: İSTANBUL
  Yerel saat ile 05:35’de varış. Turumuzun sonu. 

  TOPLAM 05 GECE / 07 GÜN

 • fotoicon
  fotogaleri

 • NOT:
  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  *Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
  *Golden Bay Tour gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  *Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 2 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Golden Bay Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  *Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
  *Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
  *Otellere check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  *Programda belirtilen ve fiyatlarımıza dahil olan akşam yemekleri otel dışında yerel restoranlarda da alınabilir. Yemekler set menü şeklindedir.
  *Otellerde 3’lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Golden Bay Tour veya Golden Bay Tour rehberi sorumlu değildir. (Ayrıca çoğu otel 3 Yetişkin (triple) kabul etmemektedir. Bazı oteller 12 yaş altı çocukların aileleri ile kalmalarına müsaade etmekte, ilave yataklar diğerlerinden farklı (açılır kanepe tipi) olmaktadır. 
  *Seyahat edeceğiniz ülke kendi yerel para birimini kullanmaktadır ve konvörtıbl değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları veya EURO götürmenizi tavsiye ederiz.
  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 30 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE GOLDEN BAY TOUR İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER)  İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
  *Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
  *Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 9 ay ve en az “2 boş vize sayfası” olması gerekmektedir.
  *Bu seyahatiniz için sıtma ilacı almanızı tavsiye ederiz. Bu bir zorunluluk değildir, sadece tavsiye niteliğindedir.
  *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
  *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle mayo, terlik, bol miktarda tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı ve yağmurluk alınız).
  *Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
  *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
  *Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslararası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Golden Bay Tour un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb. artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.
   


 • KONAKLAMA ALTERNATİFLERİNE GÖRE FİYATLAR;
  4* OTELDE KONAKLAMALI PAKET – 1.399USD’dan itibaren
  5* OTELDE KONAKLAMALI PAKET – 1.599USD’dan itibaren 

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
  *İstanbul / Cape Town / İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
  *Türk Havayolları’nın ve yerel havayolunun uçuş ve güvenlik vergileri.
  *Cape Town’da seçeceğiniz otel veya benzeri kategoride 5 gece açık büfe kahvaltı bazında konaklamalar.
  *Capetown’da Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri.
  *Capetown’da klimalı araçlar ile tüm transferler ve dahil olan turlar (panoramik şehir turları yaklaşık 2 saattir ve ücreti içermezler.)
  *Tecrübeli Türkçe / İngilizce yerel rehberlik hizmetleri
  *Cape Town’da tam gün Ümit Burnu turu (öğle yemeği hariç).
  *Cape Town’da Masa dağı ve Şarap Bağları turu (öğle yemeği hariç). 
  *Porterage: Otellerde kişibaşi birer valiz, havaalanlarinda yükleme ve boşaltmada yardım.
  *Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası. 

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kurutemizleme)
  *Kişi başına 50 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
  *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
  **Yurt dışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75’lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

  Çocukları ile seyehat edecek ailelerin dikkatine:
  Güney Afrika İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre  01 Ekim 2014 tarihinden itibaren bu ülkeye seyahat edecek ve/veya seyahatine bu ülkeden başlayacak 18 yaş altındaki çocuklar için bazı yeni uygulamalar yürürlüğe girmiştir. Buna göre pasaportun haricinde aşağıdaki belgelerin bulundurulması ülkeye girişte herhangi bir aksilik yaşanmaması açısından zorunludur; 
  Her iki ebeveyn ile seyahat edildiğinde çocuğun detaylı doğum belgesi ile birlikte tam vukuaatlı nüfus belgesi (nüfus müdürlüğünden) ve çocuğun nüfus cüzdanının bulundurulması, 
  Ebeveynlere ait evlilik cüzdanının bulundurulması, Ebeveynlerden sadece 1 tanesi ile seyahat edilmesi halinde yukarıdaki belgelere ilave olarak seyahatte bulunmayan ebeveyne ait muavakatname (seyahat tarihinden maksimum 3 ay önce alınmış) veya mahkeme tarafından verilmiş velayet belgesinin yanlarında bulundurulması, Ebeveynlerden 1 tanesinin vefat etmiş olması durumunda ise ölüm belgesinin de yanlarında bulundurulması,18 yaş altındaki genç seyahat edeceği zaman yukarıdaki aile durumlarına bağlı olarak belgeleri yanında bulundurması; bahsedilen dokümanların İngilizce lisanı haricinde olanların, yeminli tercüman tarafından İngilizceye çevirilmiş olması gerekmektedir..!

Misafir Yorumları

yorumlarASİYE YALÇINKAYA

08-17.02.2019 tarihinde Deniz Kılıç rehberliğinde unutulmaz bir tatil geçirdik. Bu turu organize eden her türlü ayrıntıyı bizim için düşünen, sorularımıza içtenlikle cevap veren Gonca Tekin ‘e vee varlığıyla bize hem rehberlik hem yoldaşlık yapan çok sevgili Deniz Kılıç’a bu müthiş deneyim için çok teşekkür ederim

Asiye YALÇINKAYA

yorumlarGÖNÜL ÖNER

Golden Bay ile,
6 veya 7 tura katıldım, Baltık turundan yeni döndüm. Ankara'da Golden Bay de Barış Çağıran bey sayesinde, bu turları alıp, sorunsuz ve zevkli gezilere katıldık.

Gönül ÖNER

yorumlarBEYZA TUNCAY

Çok kaliteli bir tur organisyonuher seferinde mutlu olduk.

Beyza TUNCAY

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında