Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURTİÇİ
TURLAR

YURTİÇİ TURLARI

Anasayfa » Yurtiçi Turları » Güneydoğu Anadolu Turları » BUTİK GAZİANTEP HALFETİ KÜLTÜR VE LEZZET TURU
BUTİK GAZİANTEP HALFETİ KÜLTÜR VE LEZZET TURU

BUTİK GAZİANTEP HALFETİ KÜLTÜR VE LEZZET TURU

Zeugma Mozaik ve Arkeoloji Müzesi – Bey Mahallesi – Halfeti ve Birecik Barajı Tekne Turu - Zeugma Açık Hava Müzesi
Tarihler: 22 Ocak & 29 Ocak & 05 Şubat & 12 Şubat 2022
Günler: 1 Gece 2 Gün
1600 TL
BİLGİ İSTEYİN
 • 1. Gün             ZEUGMA MOZAİK VE ARKEOLOJİ MÜZESİ, BEY MAHALLESİ         
  Belirtilen uçuş ile bireysel olarak Gaziantep'e ulaşım sağlıyoruz ve serbest olarak kahvaltımızı alıyoruz.

  Halfeti ve Birecik Barajı Tekne Turu: Kahvaltı sonrası Halfeti'ye hareket ediyoruz. Halfeti’nin 1999 yılında Birecik Barajı’nın tamamlanması ardından 2000 yılında büyük bölümü sular altında kalmıştır. Sadece Halfeti ilçesi değil aynı zamanda birçok köy ya tamamen ya büyük kısmı sular altında kalmıştır. Halfeti’den bineceğimiz teknemiz ile yaptığımız Birecik Barajı tekne turumuzda sular altında kalan ve minaresi bugün su üstünde bir anıt gibi duran Savaşan (Belasor) Köyü ve Rumkale’yi görebileceğiz. Sonrasında Halfeti’de verdiğimiz yeterli zaman ardından Birecik’e gideceğiz.
  Öğlen Yemeği: Birecik – Patlıcan Kebap
  Zeugma Mozaik ve Arkeoloji Müzesi: Öncesinde Fırat’ın en dar noktalarından birisinde olan zenginliğin ve refahın simgesi Zeugma Antik Kenti’nden kazılar sonucu çıkarılan mozaiklerin sergilendiği müze; İçerisinde olan oldukça ince mozaikler ile dünyada sayılı mozaik müzelerinden birisidir. Rehberimizin anlatımları eşliğinde etkileyici hikayeler dinleyeceksiniz.
  Bey Mahallesi: Geleneksel Gaziantep sivil mimarisinin özelliklerini en iyi veren yerleşim olan mahalle dar sokakları, müzeleri (Atatürk Müzesi, Oyuncak Müzesi) ve kafeleri ile (Nazaretyan Evi – Papirüs Kafe) eskinin yeniden canlanmış hali olarak karşımızda olacak.
  Konaklama: Tuğcan Otel Gaziantep
  Akşam Yemeği: MSA – Mutfak Sanatları Akademisi

  02. Gün           HALFETİ VE BİRECİK BARAJI TEKNE TURU, ZEUGMA AÇIK HAVA MÜZESİ
  Dileyenler için sabah lezzet turu: Metanet Restoran Beyran (Et Paçası) ve Katmer (Kaymaklı – Fıstıklı Tatlı). Dileyen misafirlerimiz ise katılmayıp otelde kahvaltı yapabilirler.
  Otelden çıkış sonrası programımızın son gününe başlayacağız.
  Gaziantep Arkeoloji Müzesi: Sadece mozaik değil aynı zamanda oldukça fazla değerli arkeolojik buluntuya sahip Gaziantep ve çevresi eserleri oldukça iyi bir sergileme ile arkeoloji müzesinde bizlerin görmesi için bekliyor olacak. Bizleri paleolitik dönemden günümüze kadar bir zaman seyahatine çıkaracak olan müze ziyaretimiz sonrası programımız diğer müzeler ile devam edecek.
  Gaziantep Kalesi: İçerisinde halen arkeolojik araştırmaların devam ettiği kale günümüze kadar gelen en sağlam kalelerden birisidir. İçerisinde Antep savunmasını gösteren canlandırmaların olduğu küçük bir anı bölümü vardır. Aynı zamanda kale üstünden oldukça güzel bir şehir seyir imkanı sunmaktadır.
  Hamam ve Mutfak Müzesi: Eski yapıların ziyarete açılması ve kullanılma amacına göre tekrar düzenlenmesi projesi ile bizlere kazandırılan bu iki müze oldukça ilginizi çekecek. Tam olarak yansıtılan geçmişin hamam kültürü ve eskiden beri bilinen bir lezzet durağı olan Gaziantep’in geçmişten getirdiği yemek kültürü birikimi bu iki müzede bizlere tanıtılıyor olacak.
  Öğlen Yemeği: Çıtır Lahmacun Salonu
  Gaziantep Tekke Cami ve Mevlevihanesi: Bugün müze olarak kullanılan Mevlevihane, eski Gaziantep için ve birçok ülkede ve Anadolu’da yaygın olan Mevlevilik için oldukça önemli bir yapıdır. İçeride yapılmış olan düzenleme ile Mevlevilik sistemini oldukça iyi anlatan müzelerden birisidir. Yanında olan Tekke Camii ise hem tarihi özelliği hem de günümüzde halen en çok tercih edilen çarşı ibadethanelerinden birisidir.
  Kasteller ve Şeyh Fethullah Cami: Su açısından oldukça fakir olan Gaziantep , yeraltı sularını kullanarak ihtiyacını karşılamıştır. Bu su kaynaklarını taban seviyesi altında toplayan ve sevk edip nispeten depolayan yapılar ise kastellerdir. Oldukça fazla sayıda kastelin olduğu Gaziantep’te bu kastellerin bazıları halen aktiftir ve düzenlenerek ziyarete açılmıştır. Şeyh Fethullah Camii ise türünün tek örneği kubbesi, halen aktif olan kasteli ve yanındaki mezarlık alanda olan Antep savunmasının kahramanlarının mezarları ile önem kazanmaktadır ve ziyaret noktalarımızdan birisidir.
  Serbest Alışveriş Molası: Bakırcılar, Yemeniciler, Almacı Pazarı ( Baharatçılar ) gibi birçok çarşının aynı küçük meydanı paylaştığı ve ünlü Tahmis Kahvesinde dinlenme imkanı da bulabileceğiniz serbest zaman sonrası otelimize hareket edeceğiz.

  Program bitimi sonrası zamanımıza göre yine tarihi çarşılarda serbest alışveriş imkanımız olacak. Havalimanına gitmeden önce Koçak Baklavayı ziyaret edeceğiz. Ardından programımızı Gaziantep Havalimanı’na giderek sonlandıracağız.


  TAVSİYE EDİLEN UÇUŞ BİLGİLERİ
  Programımız uçaksız pakettir. Gidiş-Dönüş ulaşımı misafirlerimize aittir.

  Tavsiye Edilen Gidiş Uçuşu: Anadolujet TK7270 07:00 SAW - 08:35 GZT   
  Tavsiye Edilen Dönüş Uçuş : Pegasus PC2407 19:25 GZT - 21:05 SAW


  FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

  * 1 Gece  Gaziantep Tuğcan Otel'de Oda Kahaltı Konaklama
  * Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
  * Lüks otobüs ile ulaşım
  * Acente İflas Sigorta Poliçesi (TURSAB Zorunlu Sigorta)


  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  * Gidiş - Dönüş Ulaşım
  * Öğle ve Akşam Yemekleri
  * Öğle ve Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
  * Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
  * Oteldeki ekstralar
  * Tüm özel harcamalar

 • fotoicon
  fotogaleri
 • NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

   

  Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler havale ve nakit ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tur minimum 5 kişi katılımı ile gerçekleşecektir. Golden Bay Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 1 gece 2 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Golden Bay Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

 •  

  TUR ÜCRETİ  (Kişi Başı)                               

   

    Çift Kişilik Oda

  1600 TL

    Üç Kişilik Oda

  1550 TL

    Tek Kişi (Single) Oda

  1800 TL

    0 – 6 Yaş Çocuk

  Ücretsiz

    Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

   

  0 – 6 Yaş Çocuk: İki yetişkin yanında kalan tek çocuk için ücret alınmaz. İki yetişkin yanında kalan 2 çocuk olursa eğer Üç Kişilik Oda Fiyatı ile hesaplanır ve bu durumda bir çocuk için yetişkin ücreti alınır.

Misafir Yorumları

yorumlarASİYE YALÇINKAYA

08-17.02.2019 tarihinde Deniz Kılıç rehberliğinde unutulmaz bir tatil geçirdik. Bu turu organize eden her türlü ayrıntıyı bizim için düşünen, sorularımıza içtenlikle cevap veren Gonca Tekin ‘e vee varlığıyla bize hem rehberlik hem yoldaşlık yapan çok sevgili Deniz Kılıç’a bu müthiş deneyim için çok teşekkür ederim

Asiye YALÇINKAYA

yorumlarŞULE ŞAHİN

Çok değerli Mülkiye mezunları ve sevgili katılımcılar, bir ODTÜlü olarak bu gezide sizleri tanıdığım ve yepyeni dostlar edindiğim İçin çok mutluyum. Başta Tuğrul bey ve Golden Bay olmak üzere herkese bu güzel gezi icin çok teşekkür ediyorum. Sonraki gezilerde sağlıkla görüşmek dileğiyle çok sevgiler

Şule ŞAHİN

yorumlarNEZAHAT EREN

Güzel geziyi gerçekleştiren sevgili arkadaşımız Tuğrul ve Sezene Golden Bay ekibine ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. İleri günlerde gerçekleşecek olan gezilerde görüşmek dileğiyle sevgiler sunuyorum.

Nezahat EREN

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında