Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURTİÇİ
TURLAR

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Avrupa & Balkanlar & Adriyatik » AVUSTURYA– ÇEKYA – POLONYA
AVUSTURYA– ÇEKYA – POLONYA

AVUSTURYA– ÇEKYA – POLONYA

Viyana (1) – Cesky Krumlov – Prag (2) –Kazimierz – Vieliczka Tuz Madeni – Krakov (3) – Varşova (1)
Tarihler: 01 Mayıs & 09 Temmuz 2022
Günler: 7 Gece 8 Gün
1490 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1.Gün                   İSTANBUL – VİYANA
  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Viyana uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren panoramik Viyana şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Belediye Binası, Viyana Üniversitesi,  Opera Binası, Votive Kilisesi ve Hoffburg (Kışlık Saray) görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer.  Konaklama Viyana  otelimizde.

  2. Gün                  VİYANA – CESKY KRUMLOV – PRAG
  Kahvaltının ardından UNESCO’nun koruması altına aldığı Cesky Krumlov’a hareket ediyoruz. Vltava Nehri’nin  oluşturduğu kıvrımlar arasında kurulmuş masalsı şehirde yapacağımız panoramik tur sonrası Prag’a hareket edeceğiz.  Öncesinde öğle yemeğimizi Cesky Krumlov turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Prag’a varışımıza istinaden otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

  3. Gün                  PRAG
  Kahvaltının ardından Prag şehir turu için otelden ayrılacağız. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olup Orta Bohemya’da Vlatna nehri üzerinde bulunan Prag’da,  şehir turu esnasında eski şehir meydanı, Saat Kulesi, Parlamento binası, Vitüz Katedrali, Karlova caddesi, Charles Köprüsü, Astrolojik Saat, Mustek meydanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer. Konaklama Prag otelimizde.  Tur sonrası otelimizde transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

  4. Gün                 PRAG –  OLOMOUC – KRAKOV
  Kahvaltının ardından küçük Prag olarak anılan Olomouc’a doğru yola çıkacağız.  Unesco listesinde bulunan şehir meydanı, astonomik saat, Kutsal Kolon göreceğimiz yerlerin başında gelmektedir. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıntan sonra  Polonya’nın en eski ve en büyük üç şehrinden biri olan Krakow’a doğru yola çıkıyoruz. Krakow’a varışımızın ardından otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

  5. Gün                 KRAKOV
  Kahvaltının ardından Lehistan İmparatorluğuna 6 asır boyunca başkentliği yapmış, birçok tarihi olaya tanıklık etmiş olan Krakov’u keşfetmek için otelden ayrılıyoruz.  Oscar ödülü almış olan Schindler’s List ve The Pianist’e ev sahipliği yapan Krakov’da Rynek Glowny, Belediye Kulesi, St Mary Bazilikası, Sukiennice meydanı, Wawel Kalesi, Kumaş Borsası, Sti Florian’s Kapısı ve Florianska Caddesi, Kanonicza Caddesi görülecek yerlerdir. Ardından serbest zaman verilecek. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Krakov şehir turumuzun ardından otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

  6. Gün                 KRAKOV – KAZİMİERZ – VİELİCZKA TUZ MADENİ
  Kahvaltının ardından Vistül nehri kenarında bulunan ve 2. Dünya savaşı öncesi Avrupa’daki Yahudilere merkezlik yapmış olan Kazimierz’i ziyaret edeceğiz. Kanlı Perşembe meydanını ve Schindler’in Fabrika müzesini gezeceğiz. Ardından  yaklaşık 320 metre derinlikte olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan  yeraltındaki  tuz krallığı Vieliczka Tuz Madeni’ni keşfetmek üzere Kazimierz’den ayrılacağız. 20 yıl önce üretimi durdurulan bu maden yaklaşık 700 yıl aktif olarak kullanılmıştır. 380 basamaklık merdivenden yaklaşık 60 kat aşağıya indikten sonra tuzdan sarkıt ve dikitlere, heykellerden, kilise ve şapellere kadar bir çok şeyi göreceğiz. Duvarlara oyulmuş bir çok tablo, Azize Kinga’ya adanan Kilise ve Papa 2. Jean Paul’un anısına yapılan heykeli de göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca 1600’lü yıllarda bu kadar derin bir madenden tuzların nasıl dışarıya çıkarıldığına dair ilgili heykelleri ve figürleri görerek bu tarihi yapıya tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında yerel restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde Karakov’da bulunan otelimize transfer olacağız.  Konaklama otelimizde. 

  7. Gün                  KRAKOV – VARŞOVA
  Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Varşova havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

  8. Gün                  VARŞOVA – İSTANBUL
  Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Varşova havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

 • fotoicon
  fotogaleri
 • Bu program Golden Bay Tour ile Gazella Turizm ortak operasyonudur.

  Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

  Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Golden Bay Tour sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

  Golden Bay Tour, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Golden Bay Tour, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Golden Bay Tour sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • KALKIŞ TARİHİ

  KİŞİBAŞI

  2 ve 3 Kişilik Odada

  01.05.2021

  1.490 EUR

  09.07.2021

  1.540 EUR

  SINGLE Oda Farkı : + 490 EUR

   

Misafir Yorumları

yorumlarZEYNEP ULAŞAN

Tuba hanim,

Bizlere yasattiginiz tum guzel turlar icin gercekten cok tesekkurler. Hepsi ayri ayri cok keyifli idi. Daha nicelerinde bulusmak uzere . Sevgiler

Zeynep ULAŞAN

 

yorumlarOSMAN BARIŞ YAY

Hizmet ve insan kalitesi,fevkalade

Osman Barış YAY

yorumlarBERRAK KINIK

Canım tuğbacığım sayende çookk keyifli nehir turları yaptık yapmayada devam ediyoruz.Güler yüzün samimiyetinle herşey çok keyifliydi iyiki varsın😘

Berrak KINIK

 

 

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında