Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI

YURTDIŞI TURLARI

Anasayfa » Yurtdışı Turları » Avustralya Turları » AVUSTRALYA & TAZMANYA & YENİ ZELANDA
AVUSTRALYA & TAZMANYA & YENİ ZELANDA

AVUSTRALYA & TAZMANYA & YENİ ZELANDA

Brisbane / Melbourne / Sydney / Christchurch / Auckland
Tarihler: 09 Mart 2021
Günler: 12 GECE 13 GÜN
Yakında
BİLGİ İSTEYİN
 • 09 MART 2021 SALI: İSTANBUL / DUBAİ / BRISBANE
  İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour –Emirates Kraliyet Havayolları kontuarı önünde öğlen 13:30 da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra EK0124  nolu sefer ile dünyanın en zengin, en modern emirliklerinden biri olan Dubai’ye 16:30 da hareket. Yaklaşık 4 saat 25 dakikalık bir uçuştan sonra yerel saat ile 21:50 de varış. Aktarmanız esnasında Dubai havalimanının dünyaca ünlü zengin free shoplarından alışveriş yapabilirsiniz. (Valizlerinizi Brisbane’de alacaksınız) Gece yarısından sonra saat 02:40 da EK 430 no.lu sefer ile 1769 da ünlü İngiliz denizci Kaptan James Cook tarafından tesadüfen bulunmuş kıta olarak bilinen Avustralya’nın (Okyanusya) doğu kıyısındaki en büyük 3. şehir olan ve Queensland Eyaletinin başkenti, 2.100.000 kişilik bir nüfusa sahip tropik ortamı, üniversiteleri, müzeleriyle ünlü Brisbane’e hareket. Saat farkından dolayı geceleme uçakta.

  10 MART 2021 ÇARŞAMBA: BRISBANE
  14 saatlik direkt bir uçuşun ardından yerel saat ile 22:40 da varış. (Avustralya’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde veya valizinizde açık yiyecek, açık meyve, paketi açılmış şekerleme ve çikolata bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük muhafızları’nın uygulayacağı cezai müeyyideden şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu değildir !!!) Havalimanında karşılanma ve bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra geceleme otelimizde.

  11 MART 2021 PERŞEMBE: BRISBANE / GOLD COAST / MELBOURNE
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden check-out. Ardından Brisbane şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Daha sonra özel aracımız ile Brisbane’e yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan kıtanın sörf başkenti ve 42 km lik uzun kumsallarıyla Miami’yi andıran havası ile Gold Coast’a Pasifik Otobanı üzerinden hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saat 15 dakika sonra varış. Gold Coast’ta öğle yemeğinizi kendi imkanlarınızla deniz kenarında bulunan balık restoranlarından birinde alabilirsiniz. Burası sezonda sörf yarışmaları, gece hayatı, otelleri ve kumarhaneleri ile ünlü bir sayfiye yeridir. Gold Coast’ta tekne ile bir kanal turu da yapacağız. Akşamüzerine doğru Gold Coast Havalimanına transfer. Yerel havayollarına ait bir sefer ile Avustralya’nın (Okyanusya) doğu kıyısındaki en büyük 2.nci şehri olan Melbourne’a hareket. Yaklaşık 2 saat 10 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımının ardından dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  12 MART 2021 CUMA: MELBOURNE
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Anzak Anıtı, Fitzroy Bahçeleri, Melbourne Müzesi, Kaptan Cook’un Evi, Botanik Bahçeleri, Kriket Sahaları, Olimpiyat Bölgesi, St Paul Katedrali, ünlü Flinders Caddesi ve tarihi Tren Garı göreceğimiz yerler. Turdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği, Melbourne’u daha da yakından tanıyabileceğiniz Yarra Nehri üzerinde tekne turuna iştirak edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

  13 MART 2021 CUMARTESİ: MELBOURNE / HOBART / MELBOURNE
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Okyanusya Kıtasının en güneyinde bulunan ve Avustralya’nın bir parçası, muhteşem doğal güzelliklere sahip, ünlü Tazmanya Canavarı’nın vatanı sayılan, yüzyıllarca önce ülkenin ve İngiltere’den getirilen kürek mahkümlarının hapsedildiği ada olan Tazmanya’nın başkenti Hobart’a hareket ve yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir uçuşun ardından varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Hobart şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Turumuzun ardından etrafı keşfetmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği kesinlikle kaçırılmamasını tavsiye ettiğimiz Bruny Island Cruises (Bruny Adası Tekne Turu) programına katılabilirler. Bu turumuzda denizlerin 4x4 ü olarak adlandırılan 3 adet 300 beygirlik yürsek teknoloji deniz motorları ile desteklenmiş büyük 12,5 metre uzunluğunda zodiaclar’la özel bir kıyafet giyerek Güney Yarım Küre’nin en dik kayalıklarını, bölgeye özgü kürklü deniz foklarını, şişe burunlu yunusları, göç yolları üzerinde bulunan ve sadece bu bölgede sıkça görülebilen kambur balinaları, küçük penguenleri, deniz kartallarını, albatrosları ve daha bir çok çeşit deniz kuşu ile memeli deniz hayvanını görme imkanına sahip olacaksınız. (Bu turun gerçekleşebilmesi hava ve deniz şartlarına bağlıdır)  Akşam havalimanına transfer. Check-in işlemelerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile Melbourne’a hareket. Varışımızı müteakip otelimize transfer. Geceleme otelimizde. (Bugünkü Melbourne / Hobart / Melbourne seyahati için pasaportlarınızı mutlaka yanınıza alınız)

  14 MART 2021 PAZAR: MELBOURNE
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük muhteşem Sovereign Hill Ballarat ve Phillip Adası turuna katılabilirler. Bu tur sabah erken başlayıp gece geç saatte bitecektir. Her iki tur esnasında kıtaya ayak basan ilk Avrupalılar’ın altın aradıkları Ballarat Kasabasını ziyaret edeceksiniz. Bu kasaba o yıllardan yapılan kasaba ile birebir aynı olup, burada yaşayanlar hal eski giysileri ile dolaşmaktadırlar. Öğle yemeğinizi tur esnasında New York Bakery adlı yerel bir restoranda alacaksınız (içki ve meşrubatlar hariç). Ardından hava karardığında cüce penguenler cennetine doğru yol alacağız. Phillip Adası yüzlerce kürklü deniz fokuna, koalaya ve çok geniş bir penguen kolonisine ev sahipliği yapmaktadır. Cüce penguenlerin akşam kıyıya çıkışlarını ve aile olarak nasıl yuvalarına döndüklerine çok çok yakından şahit olacaksınız. Akşam yemeğinizi The Fat Seagull adlı yerel bir restoranda aldıktan sonra (içki ve meşrubatlar hariç) otelinize döneceksiniz. Dolu dolu geçireceğinizi garanti ettiğimiz bu turları kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.

  15 MART 2021 PAZARTESİ: MELBOURNE / SYDNEY
  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile Avustralya’nın (Okyanusya) doğu kıyısındaki en büyük ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Sydney’e hareket. Kısa bir uçuşun ardından varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında dünyaca ünlü deniz kabuğu şeklindeki Sydney Opera Binası (bu binayı mimarı bir restoranda peçete kağıdı üzerine çizip projelendirmiştir), Harbour Bridge, Darling Harbour, şehrin en hareketli bölgesi olan Kings Cross ile Sydney’e ilk gelen göçmenlerin mahalleleri olan Paddington ve Rocks, ata binenlarin gözde parkı Hyde Park, Centennial Park, Camp Körfezi, kıtanın ilk askeri kışlası olan Barracks, Noel’de ve yılbaşında binlerce insanın toplanıp eğlenceler düzenlediği, ayrıca surf ve dalgalara karşı büyük sandal yarışmalarının yapıldığı, barların, pubların, restoranların bulunduğu ünlü Bondi Beach, Tamarama Beach göreceğimiz yerler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tekne ile yemekli Sydney Körfezi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

  16 MART 2021 SALI: SYDNEY
  Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük yemekli Blue Mountains turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk önce özel otobüsümüz ile bir doğal yaşam parkı olan ve kıtanın vahşi hayat tarzına en yakın olabileceğiniz, yer olarak da değerlendirebileceğimiz Featherdale’e gideceğiz. Burada kıtanın sembolü olan kanguruları, koalaları, wombad’leri ve çizgi filmi bulunan dünyaca ünlü Tazmanya Canavarını görerek bu hayvanları ellerinizle besleme imkanına sahip olacaksınız. Daha sonra Avustralya’nın en büyük kanyonunun mistik kokulu vahşi tabiatına hayran kalacaksınız. Ayrıca bir Aborijın (Avustralya yerlisi) efsanesi olan 3 Kız Kardeşler (3 Sisters) Kayalıklarını ve yeşille gökyüzü mavisinin birbirine karıştığı Mavi Dağları izleyeceksiniz. Geceleme otelimizde.

  17 MART 2021 ÇARŞAMBA: SYDNEY / CHRISTCHURCH
  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (bu sabah kahvaltı paket olarak alınacaktır) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Emirates Havayolları’na ait yeni jenerasyon Airbus A-380 tipi çift katlı, EK 0412 no.lu sefer ile 08:45 de gün çizgisine en yakın ülkelerden, Polinezya kültürünün hem en renkli hem de son derece modern ülkesi Yeni Zelanda’nın en büyük ikinci şehri Christchurch’e hareket. 3 saat 15 dakikalık bir uçuşun ardından yerel saat ile 14:00 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. (Christchurch’de pasaport ve gümrük işlemleri oldukça ağır ilerlemektedir. Bu konuda biraz sabırlı olmanızı rica ederiz.) (Yeni Zelanda’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde veya valizinizde açık yiyecek, açık meyve, paketi açılmış şekerleme ve çikolata bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük muhafızları’nın uygulayacağı cezai müeyyideden şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu değildir!!!) Odaların dağılımından sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  18 MART 2021 PERŞEMBE: CHRISTCHURCH / AUCKLAND
  Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden check-out. Ardından panoramik Christchurch turumuza başlayacağız. İngiltere dışındaki küçük bir İngiltere gibi olan, Victoria ve Edward tarzı binaların ve parkların çevrelediği bu şehirdeki turumuzda, Lyttleton tüneli, Remembrance Köprüsü, Christchurch Katedrali, Canterbury Müzesi ve 30 hektarlık bir alana kurulmuş botanik bahçe göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca şehir turumuz esnasında ünlü Uluslararası Kutup Merkezi’ni ziyaret edip Avon Nehri üzerinde Punt diye adlandırılan eski İngiliz tipi küçük sandallarla hoş bir gezinti yapacağız. Uluslar arası Kutup Merkezi 1950’den beri Amerikan Hükümeti’nin güney kutbunda yaz yaşandığı sırada yürüttüğü çalışmaların sergilendiği müzeyi ziyaret edecek ve Christchurch’de ki Antartik bağ, (1900’lerde Kaptan Scott’un Lyttelton’dan başlamak suretiyle güney kutbuna yaptığı gezi ile başlar.) Güney kutbundaki donmuş hayatı anlamlandırmanızı sağlayacaktır. Bu tur esnasında kutup bölgesindeki yaşam şartlarını yakından tanıma fırsatı bulabileceksiniz. Sonrasında ayaklarımızın yerden kesileceği “ Gondola” teleferiğine binerek şehrin nefis kuşbakışı manzarasına şahit olacaksınız. Turdan sonra kısa bir süre alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman. Akşam havalimanına transfer. Yerel havayollarına ait bir sefer ile Auckland’a hareket ve 1 saat 20 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  19 MART 2021 CUMA: AUCKLAND
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Auckland şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Auckland Limanı ve Köprüsü, Şehir Katedrali, Marina, Üniversite Binası, Auckland Müzesi (45 dakikalık Maori Kültür Programı ve Dansları, Maori Galeri turları dahildir), Kelly Tarlton Sualtı Dünyası, Mission Point Bölgesi, şehrin tam içinde bulunan Eden Yanardağı, Parnell Village göreceğimiz yerler. Turdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Balina ve Yunus Safarisi turuna iştirak edebilirler. (Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz, ancak yoğun sezon olduğundan ötürü rezervasyonları önceden yapmak gerekmektedir) Alışverişlerinizi Auckland’ın en şık bölgesi Parnell Village’dan yapabilirsiniz Geceleme otelimizde.

  20 MART 2021 CUMARTESİ: AUCKLAND / İSTANBUL
  Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden check-out ve son alışverişler için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği dünyada sinema tarihinin en pahalı seri filmlerinden Yüzüklerin Efendisinin topraklarında Hobbit karakterlerinin köyünü ziyaret edebilirler. Burada film çekimleri esnasındaki bazı hileleri, Hobbit Çukurlarını, Yeşil Ejderha Hanını, Değirmen ve film için yapılmış diğer yapıları göreceksiniz. Öğle yemeğinizi filmde Hobbitlerinde filmde yemeklerini yedikleri Yeşil Ejderha restoranında alacaksınız. Akşamüzeri havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Emirates Kraliyet Havayolları’na ait yeni jenerasyon, çift katlı Airbus A-380 tipi, EK 449 no.lu sefer ile 21:10 da Dubai’ye hareket. Saat farkından dolayı geceleme uçakta. (Auckland / Dubai seferi esnasında uçağınız Melbourne’da 1 saat 5 dakikalık yakıt ikmali yapacaktır)
   
  21 MART 2021 PAZAR: DUBAİ / İSTANBUL
  Sabah yerel saat ile 05:50 de Dubai’ye varış. Dubai’de yapılacak aktarma esnasında zengin free shoplardan alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra EK 123 no.lu sefer ile 10:40 da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 14:45 de İstanbul Yeni Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

  TOPLAM 12 GECE / 13 GÜN
   

 • fotoicon
  fotogaleri
 • FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:
  *İstanbul / Dubai / Brisbane – Sydney / Christchurch - Auckland / Dubai / İstanbul arası Emirates Kraliyet Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti.
  *Gold Coast / Melbourne / Hobart / Melbourne / Sydney ve Christchurch / Auckland arası yerel Qantas, Virgin Blue veya başka yerel havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön uçuşlar.
  *Emirates Kraliyet Havayolları havalimanı ve güvenlik vergileri.
  *Yerel havayollarının tek yön uçuşlarında ki havalimanı vergileri.
  *Brisbane’de 1 gece Rydges Hotel’de, Sydney’de 2 gece Novotel’de, Melbourne’da 4 gece Crown Promenade Hotel’de, Christchurch’de 1 gece Rendezvous Hotel’de, Auckland’da 2 gece Pullman Hotel’de veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.
  *Programda belirtilen her şehirde yarımşar günlük panoramik şehir turları.
  *Uluslararası Kutup Merkezi, Gondola Teleferiği, Maori Performansı, Auckland Müzesi, Kelly Tarlton’s Su Altı Müzesi Melbourne Müzesi, Captain Cook’un evi giriş ücretleri ve Avon Nehri ile Gold Coast’da tekne ile gezi ücretleri 
  *Her şehirde havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
  *Türsab zorunlu sigortası.
  *Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri.

  FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar.(Telefon, minibar, kurutemizleme, v.s…)
  *Kişi başına 50 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu bedeli.
  *Çift Girişli Avustralya ve Tek Girişli Yeni Zelanda vize ücretleri (Vize ücretlerini bürolarımızdan öğrenebilirsiniz)
  *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
  **Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

  NOT:
  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Emirates Havayolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurt içi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  *Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir. Ayrıca programda belirtilen Sydney / Hobart / Melbourne iç hat uçuş saatleri prensip saatleri olup kesin saatler dış hat biletlerinin kesim aşamasında belli olacaktır.
  *Golden Bay Tour force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir. Böyle olduğu takdirde Dubai / Brisbane veya Melbourne / Christchurch veya Auckland / Dubai arasındaki uçuş ya da uçuşlar Airbus 380 ile yapılamayabilir. Bu durumda Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz.
  *Bu programın Sydney / Christchurch ve Auckland / Dubai ayakları havayolunun şu anki uçuş programına göre Airbus A-380 tipi çift katlı uçaklar ile gerçekleştirilecektir. Ancak havayolunun uçak tipi değiştirme hakkı bulunmaktadır.
  *Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Golden Bay Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
  *Ekstra turlar en az 10 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 10 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
  *Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez. Ören yeri ve müze girişleri fiyatlara dahil olan hizmetler bölümünde belirtilmiş olup bunun haricindeki yerlerin giriş ücretleri dahil değildir.
  *Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
  *Otellerde 3 lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Golden Bay Tour veya Golden Bay Tour rehberi sorumlu değildir.
  *Oteller check-in saati 14:00 – 15:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
  *Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar. Avustralya Doları konvörtıbl bir para birimi olup Yeni Zelanda Doları ülkemizde tedarik edilebilecek bir para birimi değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde Avustralya Doları’nı Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından Yeni Zelanda Doları’nı ise Dubai’de ki havalimanında bulunan döviz bürolarından veya Melbourne Tullamarine veya Sydney Uluslararası Havalimanından tedarik edebilirsiniz. Yeni Zelanda Doları için yanınızda ABD Doları veya Euro götürmenizi tavsiye ederiz.
  *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 30 kg ile sınırlıdır. (LÜTFEN BU DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE GOLDEN BAY TOUR İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARI VALİZ TAŞIMA KURALLARINI ÇOK SIK SURETTE VE HABER VERMEDEN DEĞİŞTİRMEKTEDİRLER) İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5 ila 7 kg olabilir.
  *Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
  *Bu seyahate iştirak edecek olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 olması gerekmektedir.
  *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasında ki diğer uçuş biletlerinin meblağı da seyahat eden yolcuya rücu eder.
  *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünkü kapalı mekanların çoğunda kuvvetli bir klima sistemi mevcut olmakla beraber, yapacağınız uzun uçak yolculuğu esnasında da bu tarz giyecekler oldukça işinize yarayacaktır. (Yanınıza kesinlikle terlik, tişört, bermuda, rahat yürüyebileceğiniz bir çift altı lastik ayakkabı, yağmurluk, kalın bir mont ve kazak ve bol bol film alınız)
  *Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde rezervasyon değişikliği ve hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
  *Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport rengi ne olursa olsun istisnasız olarak ÇİFT GİRİŞLİ Avustralya vizesine ihtiyacı vardır. 65 yaş üzeri yolcularımızın vize başvurusundan önce İstanbul’da Amerikan Hastanesi’n de bir sağlık raporu almaları gerekmektedir. (hangi hastaneden sağlık raporu alabileceğinizi İstanbul’da Golden Bay Tour’un Harbiye ofisinden telefon ile öğrenebilirsiniz.) Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması kesinlikle gerekmektedir. Avustralya ve Yeni Zelanda vizeleri için gerekli olan evrakları bürolarımızdan öğrenebilirsiniz.
  *Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Golden Bay Tour’a ödenen meblağ vize alınamadığı takdirde 
  iade yapılmaz. (BUNA VİZE İÇİN ÖDENEN MEBLAĞ VE YATIRILAN DEPOZİTO DAHİLDİR) Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
  *Gideceğiniz ülkeler Güney Yarımkürede bulunduğundan ötürü mevsim terstir. Yani Türkiye’de Kasım ayının hava şartları hüküm sürerken Avustralya ve Yeni Zelanda’nın iklimi Mayıs ayına denk gelecektir. 
  (Yeni Zelanda’da iklim biraz daha serttir) Yeni Zelanda dünyanın en güzel şaraplarının üretildiği ülkelerden biridir. Sizlere tavsiyemiz dönüş yolunda bu ülkenin güzel şaraplarından en az 2 şişe almanızdır. Ancak bu 
  şarapları güvenlik gerekçesi ile uçak içine alamazsınız. Valizinize güvenli bir şekilde koymanızı tavsiye ederiz.
  *Avustralya ve Yeni Zelanda oldukça pahalı, standartları yüksek ülkelerdir. Dolayısıyla fotoğraf makineleriniz için hafıza kartlarını Türkiye’den almanızı tavsiye ederiz.
  *****Yeni Zelanda ve Avustralya’ya yanınızda kesinlikle açık yiyecek, meyve götüremezsiniz. Aksi takdirde Avustralya ve Yeni Zelanda gümrük görevlileri tarafından para cezası uygulanır. *****
  *Restoranlarda menüler oldukça büyüktür. Dolayısıyla sipariş verirken buna dikkat ediniz. Aksi takdirde tabağınızda yenememiş olarak ciddi bir porsiyon bırakabilirsiniz. Deniz ürünleri bu ülkede (ıstakoz, kerevit, istiridye, jumbo karides) son derece boldur.
  *Kredi Kartları,Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kendi imkanları ile kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.
  *Vize alımları için en az 30 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız. Avustralya vize başvurusu, VFS Global isimli şirkete yapılmakta ve istisnasız her yolcunun parmak izi vermesi gerekmektedir. Bunun yanında Yeni Zelanda vize müracaatı ise VFS Global’in Dubai ve Bombay’da ki ofislerinden yapılmaktadır. Yeni Zelanda vize müracaatı, internet üzerinden olup, sonuçlanması biraz uzun sürebilmektedir.

 • Çok yakında...

Misafir Yorumları

yorumlarSEVİM ONUR

Güvenilir ,iyi personel, programları güzel ve aynen uyguluyorlar,programlarını değişik yerlere göre yapıyorlar, çok geziye katıldık, daha önce gitmediklere yere program yaparlarsa katılırız.

Sevim ONUR

yorumlarNADİR ÖNEN

Bu seyahat firması ile 1968 yılı Mülkiyeden mezunlar olarak topluca Fransada bir nehir gezisinde bulunduk.İlgi,alaka ve iş anlayışları takdire şayan bir seviyede.İlgililerini gerçekten tebrik ediyorum ve herkese bu seyahat firmasını hararetle tavsiye ediyorum.

Nadir ÖNEN

yorumlarMELTEM ATALAY

Merhaba,

28 Haziran - 5 Temmuz 2018 arası Amadeus Provence nehir gemisiyle yapmış olduğumuz Fransa Rhone-Saone Provence gezisi ile ilgili memnuniyetimizi iletmek istedim.

Gerek ekstra turlarin icerigi, gerek rehberimiz Burçak Targaç'ın tecrübe, derin donanımı ve ilgisi, gerek tur yetkilisi Tuba Doğan'ın yakın alakası ile gercekten dört dörtlük bir tatil yaşadık.

Tüm ekibi kutlar iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla

Meltem ATALAY

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

+ 90 212 232 88 00 Merkez
+ 90 216 463 40 00 Suadiye
+ 90 232 463 59 29 İzmir
+ 90 312 466 18 22 Ankara
Copyright © 2020 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1