Yurtdışı iconYURTDIŞI
TURLARI
nehir iconNEHİR
TURLARI
Gemi iconGEMİ
TURLARI
Yurtdışı iconYURTİÇİ
TURLAR

NEHİR TURLARI

Anasayfa » Nehir Turları » Ren & Mosel Nehirleri » AMADEUS CARA ile REN VE MAIN NEHRİ'NDE NOEL PAZARLARI
AMADEUS CARA ile REN VE MAIN NEHRİ'NDE NOEL PAZARLARI

AMADEUS CARA ile REN VE MAIN NEHRİ'NDE NOEL PAZARLARI

Strazburg - Speyer- Mannheim(*Heidelberg) – Main Frankfurt - Miltenberg- Wertheim – Würzburg - Bamberg - Nurnberg
Tarihler: 28 Kasım 2022
Günler: 6 Gece 7 Gün
999 €
BİLGİ İSTEYİN
 • 1. Gün                  İSTANBUL – STRAZBURG, FRANSA

  İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.00'da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın, TK 1455 numaralı seferi ile saat 09.25'de Strazburg’a hareket. Yerel saat ile 10.35’de Strazburg’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Strazburgda önce şehir turu yapıyoruz. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlementosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame katedrali, Rohan Sarayı, Kamerzel, Alışveriş caddeleri ve Kleber  meydanını görülecek yerler arasındadır. Strazburg şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Strazburg Limanı’nda bizleri bekleyen gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında serbest zaman. Gemimiz bu gece Strazburg Limanı’nda akşam 21:00’da gemimiz Almanya’nın Speyer kentine doğru yola çıkacaktır.

  Akşam arzu eden misafirler ile ekstra ışıklar altında Strazburg Noel Pazarları turu.

   

  2. Gün                  SPEYER, ALMANYA

  Gemimiz saat 07.00’da bir zamanlar Alman Kutsal Roma İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olan Speyer yanaşacaktır. Sabah kahvaltı dan sonra Speyer’i yürüyerek keşfedeceğiz. Öğlen gemimiz 11:30’ da Speyer’dan Mannheim’e doğru hareket ediyor. 14:00 de Mannheim e vardıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile Speyer dan sonra  ekstra olarak düzenlenecek Eski İmparatorluk Kasabası: Heidelberg Kale ve Şehir Turuna katılabilirler. Diğer turistik mekânların yanı sıra, büyüleyici atmosferinin tadını çıkarmak için Heidelberg Noel pazarını ziyaret edeceğiz. Gemimiz saat 23.30’da Mainz’a doğru hareket edecektir.

   

  3. Gün                  MAINZ - FRANKFURT, ALMANYA

  Gemimiz saat 05.00’da Mainz’a yanaşacaktır. Kahvaltıdan sonra dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Rüdesheim’a düzenlenecek olan Siegfried's Müzik Aletleri Müzesi ve Rüdesheim turuna katılabilirler. Bu şirin kasabada yapılacak Turistik Tren turunda; Kasabanın meşhur üzüm bağları arasından panoramik bir gezinti yapıyoruz. Tren turu sonrası kasaba merkezindeki Siegfried Müzik Aletleri Müzesini rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz.

  Dünyaca ünlü bu müzede eşi benzeri olmayan el yapımı müzik aletlerini görme ve dinleme fırsatı bulabileceksiniz. Gemiye yürüyerek dönüş yolumuz üzerinde Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse görülecek yerler arasındadır. Grosselgasse caddesinde Rüdesheimer Caffee içmenizi tavsiye ederiz.

  Daha sonra Frankfurt’a özel aracımızla devam edip Frankfurt şehir turu yapıp Noel pazarını ziyaret ediyoruz. Frankfurt şehir turumuzda; Domplatz, St Bartholomew Cathedrali (Kaiser Dom), Rathaus Römer (Belediye Binası),  St. Paul Kilisesi, Goethe’nin Evi, Main kulesi ve Goethestrase (Alışveriş caddesi) görülecek yerler arasındadır. Turdan sonra gemimizin yanaştığı Frankfurt limanına geçerek turumuzu tamamlıyoruz.

   

  !! Tura iştirak etmeyen misafirlerimiz ile beraber gemimiz 11.00’da Mainz’dan Frankfurt a doğru hareket edecektir. Akşam 17.00’da Frankfurt a varacaktır. 19.00’da Frankfurt tan kalkan gemimiz Main Nehri üzerinden Miltenberg’e doğru yol alacaktır.

   

  4. Gün                  MILTENBERG - WERTHEIM, ALMANYA

  Gemimiz saat 14.00’da Miltenberg’e kısa süreli uğrayıp opsiyonel tura katılmak isteyen misafirlerimizi indirecektir. 14.30’da Wertehim e devam edecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak gemide alacağımız öğle yemeği sonrası Miltenberg &Wertheim ekstra turunu gerçekleştiriyoruz.  Almanya’nın kültür mirası listesinde yer olan, 9.000 nüfuslu Miltenberg, Aşağı Frankonya'da ve bölgenin en çok  ziyaret edilen yeridir. Roma dönemi  yerleşimi olarak tarihte karşımıza çıkan şehir bu gün civar bölgeler  ve büyük şehirlerden gelen günlük binlerce ziyaretçiyi kabul eder. Main nehrinin havzasında kurulmuş olan tarihi şehir, muhteşem sokakları, tarihi yarı ahşap evleri ile tam bir masalsı bir yer olarak tüm ziyaretçileri hayal alemine  taşır. Rehberlerimiz eşliğinde ünlü evleri ve  sokakları gezerken birçok  tarihi yapı görüyor, Belediye ve Market meydanını gezdikten sonra  serbest zaman veriyoruz. Daha sonra gemimizin bulunduğu 25 Km mesafede Wertheim'a dönüş. Baden-Württemberg eyaletinde yer alan şehirin nüfusu yaklaşık 25,000 dir. Ortaçağ  döneminde derebeyleri tarafından yönetilmiş ve bugün nispeten harabe olmuş olan Kale inşa edilmiş olup, en önemli ziyaret yeri olarak karşımıza çıkmaktadır (dileyenler kendi imkanları ile Kaleye çıkabilirler).  Tarihi dokusu içinde Rathosue platz'a kadar yürüyerek geziyoruz. Tur sonrası gemimize dönüş.

  Gemimizi Wertheime 18.30’da varıp turlara iştirak eden misafirleri aldıktan sonra 19:00 da Würzburga devam edecektir.

   

  5. Gün                  WURZBURG, ALMANYA

  Gemimiz sabah saat 09.00’da Wurzburg’a yanaşacaktır. Akşam 18.00’a kadar Würzburg da kalacak olan gemimiz daha sonra Bamberg’e doğru yol alacaktır.

  Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Rotthenburg Tauber turunu yapıyoruz.  Würzburg'dan Rothenburg'a hareket (60 km). Rothenburg, Bavyera eyaletinin “Romantik Yol” olarak bilinen güzergâhı üzerinde bulunan, Frankfurt ve Münih’in tam arasında konumlanmış küçük bir orta çağ kasabasıdır. Belkide tüm Almanya’nın en güzel ve kesinlikle en ünlü kasabası. Merkezi, günümüz Pazar yeri ve Jakob's Kilisesi’dir. Geçen zamandan hiç etkilenmemiş orta çağ kasaba merkezi ve onu tümüyle çevreleyen, hasarsız 14.yy’dan kalma koruma duvarları ile tanınıyor Rothenburg. Burada bulunmak, zaman içinde geriye gitmiş hissi veriyor ziyaretçilerine. Orta çağda özgür bir imparatorluk şehri olarak anılıyor, 15.yy’da Heinrich Toppler idaresinde altın çağını yaşıyor. Aynı dönem içerisinde 6000 nüfuslu bu kasaba, Frankfurt ve Münih’den çok daha büyük bir yerleşim haline geliyor. Şimdilerde Rothenburg, küçük bir kasaba, büyük bir turistik merkez. Karakter ve cezbedici güzellikler ile dolu kasabalar ilginizi çekiyorsa Rothenburg’a hayran kalacaksınız. Rothenburg turunda; Marktplatz, St. Jakobs-Church, Rathausturm (Kasaba Binası Kulesi), Altstadt, Rathaus (Eski belediye binası), 14.yy’dan kalma Siebersturm ve Kobolzeller Tor (Kobolzeller Kapısı) görülecek yerler arasındadır.

   

  6. Gün                  BAMBERG, ALMANYA

  Gemimiz saat 15.00’da Bamberg’e varacaktır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Bamberg turunu yapıyoruz. 1983 yılında UNESCO Dünya kültür mirası listesine eklenen Bamberg, Main-Tuna Kanalının başlangıç noktasında yer almaktadır. Yaklaşık 80.000 nüfuslu şehirde; 20.000’e yakın öğrenci ve 7500 Amerikan askeri yaşamaktadır. Şehrin merkezinden geçen Regnitz Nehri; yeni şehir ve eski şehir olarak şehri ikiye ayırmaktadır. Şehirde var olan 81 bira üreticisi toplamda 200 değişik çeşit bira üretmektedir ve bunların en meşhur olanı ‘’Rauchbier’’ olarak adlandırılan ‘’Dumanlı Bira’’ dır. Bamberg aynı zamanda kişi başına yılda 300 litre ile Dünyanın en çok bira içilen şehirlerinden biridir. Bosch ve Michelin gibi fabrikaların bölgede yer alması Bamberg’in popülaritesini arttırmaktadır. Bamberg’e varış sonrası yürüyerek yapılacak şehir turunda; ‘’Altes Rathaus’’ olarak adlandırılan eski şehir meydanı, Nehir kenarında balkonlarından sarkan renkli çiçekleri ile ünlü ‘’Küçük Venedik’’ olarak alandırılan bölge, Dom meydanı ve Katedrali, Dom imarator giriş kapısı,  Piskoposluk eski binası, Rezidenz binası, Belediye binası,   Gruener Markt ve Maxplatz meydanı ve alışveriş bölgesi görülecek yerler arasındadır.

  Bu akşam gemide Kaptan’ın Gala Yemeği sizi bekliyor olacak! Gemimiz saat 19.00’da Bamberg ’den Nurnberg ’e doğru hareket edecektir.

   

  7. Gün                  NURNBERG, ALMANYA – İSTANBUL

  Kahvaltı sonrası gemimizden çıkış işlemleri ve Nurnberg Havalimanı’na transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 1506 numaralı seferi ile saat 18.30’de İstanbul Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23.25’de varış ve turumuzun sonu. Dileyen misafirlerimiz havalimanı transferi öncesi ekstra olarak Nurnberg şehir turu yapılacaktır.

  Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı, bu eyaletin 2.büyük şehri olan ve endüstrinin başkenti olarak kabul edilen Nürnberg’in nüfusu 500.000’in üzerindedir. II. Dünya Savaşı sırasında, Nürnberg, Wehrkreis (askeri bölge) 13. merkezi oldu ve uçak, denizaltı ve tank motorları dahil olmak üzere askeri üretim için önemli bir yerdi. Şehir ciddi şekilde 1943-1945 yılları arasında Müttefik uçaklarının bombalaması ile hasar gördü. 2 Ocak 1945 tarihinde, ortaçağ'dan kalan şehir merkezi İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri ve ABD Ordusu Hava Kuvvetleri tarafından bombalandı ve şehrin yaklaşık yüzde doksanı sadece bir saat içinde yok oldu. Tahribatın yoğun derecesine rağmen, şehir savaştan sonra yeniden inşa edildi ve ortaçağ'dan kalan bazı binaların yeniden inşası da dahil olmak üzere, savaş öncesi görünümünü geri dönüldü. Nürnberg aynı zamanda Savaş suçlularının yargılandığı ‘’Nürnberg Mahkemesi’’ne ev sahipliği yapmıştır ve Hitler'in en sevdiği şehir olarak da bilinir. Nürnberg'de ekstra yapacağımız şehir turu sırasında; 13.yy’şehir surlarından günümüze gelen (Beyaz Kule) Weisser Turm, The "Marriage Carousel" (Ehekarussell), ortaçağdan günümüze en iyi şekilde korunarak gelmiş olan şehir kulesi Nassauer Tower House,  Bayanlar Kilisesi olarak bilinen Frauenkirche, Rathaus, Altstadt, Altstadt’ın merkezinde yer alan ve bugün hala işlevini Nurnberg

 • fotoicon
  fotogaleri
 • *Programda belirtilen saatler Lüftner Cruises ve Türk Hava Yolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

  *Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

   *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 Euro’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

  *Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

  *Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

  *Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

  *Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

  *Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

  *Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

  *Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

  *Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

  *Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

 • FİYATLANDIRMA

  [2 Kişilik Kabinde Kişi Başı]

  KATEGORİLER

  28.11.2022

    Dış Kabin (16m2)

  999 €

    Orta Kat French Balkonlu Kabin (18m2)

  1.199 €

    Üst Kat French Balkonlu Kabin (18m2)

  1.299 €

    Üst Kat Gerçek Balkonlu Suite Kabin (26m2)

  1.499 €

    Liman Vergisi & Havalimanı Vergisi & İptal Teminatlı

  Seyahat Sağlık Sigortası ( Paket fiyata dahildir.)

  350 €

    Nehir Gemisi Servis Hizmet Ücreti

    Gemide misafir tarafından direkt olarak gemiye ödenir

  66 €

    SINGLE Oda Farkı :

   

    ÇOCUK İndirimi :

    BEBEK :

    Standart kabin için vergi hariç kısımdan %70; Suite kabinler için vergi hariç kısımdan %90 olarak hesaplanır.

   

    Nehir gemilerinde çocuk ve bebek ile seyahati için gemi şirketinin bu konuda müsaitlik ve onayı doğrultusunda fiyat verilir.

  ULAŞIM DETAYLARI

  KALKIŞ TARİHİ

  GİDİŞ

  UÇUŞ KODU

  GİDİŞ

  SAATİ

  DÖNÜŞ
  TARİHİ

  DÖNÜŞ UÇUŞ KODU

  DÖNÜŞ

  SAATİ

  28.12.2022

  TK 1455

  IST-SXB

  09:25-10:35

  04.12.2022

  TK 1506

  NUE-IST

  18:30-23:25

 • 2022 yılında seferlerine başlayacak gemi, 135 metre, 82 kabin / 163 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

  AMADEUS gemileri arasında en yeni gemi olma özelliğine sahip bu gemi toplam 72 adet geniş deluxe kabin ve 10 adet AMADEUS Suit sunmaktadır. Diğer gemilerimizde olduğu gibi, Mozart ve Strauss Güvertesindeki kabinlerde de, tüm kabin cephesine uzanan ve AMADEUS gemileri için özel olarak tasarlanmış alçaltılmış panoramik pencereler bulunmaktadır. Tüm deluxe kabin ve süitlerde konforlu, ferah banyolar, bilgi-eğlence sistemleri, düz ekran televizyon, telefon, kabin kasası, mini bar ve kişiye özel ayarlanabilen klima bulunmaktadır. Ayrıca süitlerde rahat bir köşe kanepe, lüks banyo ve dışarı çıkmalı dış balkon bulunmaktadır.

Misafir Yorumları

yorumlarAYŞE AKSU ALTAN

Golden Bay acentası ile yaptığımız tüm seyahatlerde vaadedilen konfor ve kalite..rehberlerin profesyonellikleri ...aklımıza seyahat denince ilk gelen isim..Her zaman memnun ayrıldık.Teşekkürler Tuğba Hanım,Mert Bey,Haluk Bey ....ve diğer kıymetli rehber arkadaşlarımız❤️👌🏼🍸💝

Ayşe Aksu ALTAN

yorumlarGÖNÜL ÖNER

Golden Bay ile,
6 veya 7 tura katıldım, Baltık turundan yeni döndüm. Ankara'da Golden Bay de Barış Çağıran bey sayesinde, bu turları alıp, sorunsuz ve zevkli gezilere katıldık.

Gönül ÖNER

yorumlarNEZAHAT EREN

Güzel geziyi gerçekleştiren sevgili arkadaşımız Tuğrul ve Sezene Golden Bay ekibine ve tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. İleri günlerde gerçekleşecek olan gezilerde görüşmek dileğiyle sevgiler sunuyorum.

Nezahat EREN

Kampanyalarımızdan ilk siz haberdar olun!

Telefon icon bilgi@goldenbaytour.com

Bize Ulaşın

0850 202 39 39
Detaylı Aydınlatma Metni | Tanım ve Açıklamalar | Başvuru Formu

Copyright © 2021 - Web sitemizde bulunan tüm turların program içeriklerinin telif hakları Golden Bay Tour’a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.

Web Tasarım: Data1
KVKK Hakkında